[Darkstars] Diplomatik Kriz

Re: [Darkstars] Diplomatik Kriz

Mesajgönderen Dungeon Master tarih 22 Haz 2018, 23:35

Dostlarımız kahvaltılarını afiyetle etmeye devam ediyorlardı ve bu sırada aralarında diyalog geliştirmeye başlamışlardı. Şuraya bakın gören de dün kurulmuş bir grup sanacak. Belki de şimdiye kadar birbirleri ile hiç doğru düzgün iletişim kuracak vakti bulamamışlardır. Önemi yok tabi.

Geyik etleri tamamen bitip, dostlarımız karınlarını doyurduğu esnada Eluthar ve Eldrin, güney tarafında yaklaşık 1 - 2 km. bir mesafe uzaklıktan dumanlar tütmeye başladığını görmüşlerdi. Eldrin, net olarak mesafenin 1.5 km. olduğunu ve az önce dumanların orada olmadığından yola çıkarak, ince bir çizgi halinde oluşmasıyla birleştirdiğinde daha yeni yanan bir ateşin dumanları olduğunu değerlendirebilmişti. Eluthar'ın ise herhangi bir fikri yoktu ve mesafe hakkında ancak kendince tahminler yürütebiliyordu. Lilium ve Node ise sırtları dönük olduğu için dumanı görmemişlerdi.

Out (Bilgi):
Arkadaşlar free esnasında bir iki durum gözüme çarptı. Sistem yeni olduğu için bu tarz bilgileri vermem gerekiyor. Mesela Helenar hakkında bir şeyler öğrenmek isterseniz, rpnize "Helanor hakkında hafızamı yoklayacağım", "Helanor hakkında ne biliyorum acaba?" gibi ya da aynı durum kara elfler ile ilgili "Kara elflerle ilgili bir anım var mıydı? Hafızamı yoklayacağım." gibi cümleleri kullanırsanız birde üzerine out olarak "... konusunda bilgi toplama zarı istiyorum." derseniz, sizin için zar atıp, gerekirse ara bir tur atarak bildiklerinizi söyleyebilirim. Böylece daha dolu karakterlerle rp yapmış oluruz. Hadiyin hızlanalım artık, yardırma vakti geldi. Online'ım konuda :lol: :lol:
Kullanıcı avatarı Dungeon Master
Dungeon Master
Dungeon Master

Re: [Darkstars] Diplomatik Kriz

Mesajgönderen Eluthar tarih 07 Tem 2018, 02:30

Sözlerimi söyledikten sonra kendimi erar geri çekip olan biteni izlemeye koyuldum. Node herkesle tek tek konuşmaya gayret ediyor, sohbet konusu açmaya çalışıyordu. Bazı konuşmaları anlamıyordum tabi ama yine de gözlerim onlardaydı. Bir ara ejder kız bana bakarak bir şeyler söylemişti. Ne ima ettiğini anlamaya çalışıyordum ama ağzımı açıp ne dediğini sormayacaktım. Çünkü bir çeviri zincirine daha girmeden şu konuşmaların bir an önce sona ermesini istiyordum açıkçası. Node'nin Eldrin'e sözleri de benim bu düşüncelerimi destekler nitelikteydi aslında. Bir an önce yola çıkmalıydık. "Şehir merkezi pek bana göre değil aslında." diye mırıldanacaktım sadece kendi kendime.

O esnada güney tarafında bir duman farketmiştim. Etrafıma bakındığımda Node ve Lİlium'un arkasının dönük olduğunu gördüm. Dumanın kaynağı hakkında mantık yürütmeye çalışıyordum ama şu an diğerlerine söyleyebileceğim bir şey geçmiyordu kafamdan. Şimdilik topu Eldrin'e atmak en mantıklı hareket olabilirdi. Göz ucuyla ona bakarak "Diğerlerine bundan bahsetmek iste misin?" diyecektim.
Resim

Genel Bilgiler : İSİM: Eluthar
SINIF: Ranger
IRK: Elf
BOY: 1.80
KİLO: 70
SEVİYE: 1
TECRÜBE: 0 / 100
ALİGNMET: Lawfull Neutral
BİLİNEN DİLLER: -
MESLEK: Kimya

Statlar : ANA STATLAR
Güç: 10
Çeviklik: 17
Dayanıklılık: 10
Karizma: 6
Zeka: 6
Bilgelik: 15

ALT STATLAR

GÜÇ STATLARI

Tırmanma ve Yüzme: 2
Kaldırma: 0
Zıplama: 2

ÇEVİKLİK STATLARI

Denge: 4
Gizlenme: 3
El Çabukluğu: 3

KARİZMA STATLARI

Diplomasi: 0
İkna: 0
Blöf: 0
Bilgi Toplama: 0

ZEKA STATLARI

Değerlendirme: 0
Arama: 0
Dil Anlama ve Konuşma: 0

BİLGELİK STATLARI

Dinleme: 2
İç Güdü: 1
Fark Etme: 2
Hayatta Kalma: 3

Yaşamsal Özellikler :  HP: 30
Enerji 51
AC: 10+5
Hit: 5+4
Konsantrasyon: -
Atak: 3+12
Büyü Gücü: -

Büyüler veya Yetenekler : 
BÜYÜ VEYA YETENEK İSİMLERİ VE ÖZELLİKLERİ

IRKSAL ÖZELLİKLER

Zehir Direnci (3x Seviye) : Elfler ormanda yaşayan bir ırk olarak vücutları zehirlere karşı daha dayanıklıdır.

BÜYÜ VE YETENEK KULLANIM SINIRI

00/00
Ekipmanlar ve Çanta : 
SİLAHLAR

Elf Yayı

ZIRHLAR
Kafa:
Gövde: +4 Zırh(Deri)
Omuz:
Bacak: +4 Zırh(Deri Pantolon)
Eldiven:
Ayak: