[Enginar Kardeşliği] Batı Kardeşliği

[Enginar Kardeşliği] Batı Kardeşliği

Mesajgönderen Dungeon Master tarih 27 May 2018, 14:27

Hikayelerin hepsi kahramanlıklarla doludur. Ama çoğu zaman kenarda köşede unutulan gerçek kahramanları, sahte kahramanlar yalanlarıyla gölgede bırakırlar. Genelde bu dinleyicilerin büyük hikayeleri sevmesinden kaynaklanıyor bence. Ama bence bir kahramanın yaptıklarından çok yapmak istedikleri önemlidir. Sahtekarlar ejderhaları öldürdüğünü iddia edebilir ama bunun kimseye yararlı bir tarafı yok. Bu hikayemizde ise kalbi temiz, saf ve halklarının kaybettiklerini geri almak isteyen üç dostumuzun hikayesini anlatacağız.

Kahramanlarımız Grozerath'ın kuzeyinden bir kaç kaçakçının yardımı ile Krallıklar Kıtasına girmeyi başarmışlardı. Nihai amaçları kabilelerine bilgiyi götürebilmekti. 1 haftadır soğuk, karla kaplı ve buz tutmuş ormanlarda alışık oldukları hayatları yaşıyorlardı. Irkları gereği hepsi yaban hayatına kolayca adapte olabilmekteydiler.

Yine soğuk bir sabaha uyanmışlar ve ellerindeki erzaklar ile Osoco'nun tanrısının ormana bıraktığı hediyeleri yemekteydiler. Genç Borg, bir druid olduğu için aç kaldığında doğada bulduğu yiyeceklerin tanrısından armağan olduğunu düşünmektedir.

Doğu tarafında öğlene doğru varacaklarını düşündükleri bir uzaklıktan hafif dumanlar tütmekteydi. Kahramanlarımızın tahminlerine göre orada yerleşik hayat yaşayan birileri vardı. Neyse, biz bırakalım da sabah ateşlerinin başında kahvaltılarını ederken ne yaptıklarını onlar bize anlatsın.

Out: Gecikme için özür dileri arkadaşlar. Konunuz hayırlı olsun. İstediğiniz kadar aranızda konuşabilirsiniz. Ben istediğini zaman tekrar girerim.
Kullanıcı avatarı Dungeon Master
KH: Dungeon Master

Re: [Enginar Kardeşliği] Batı Kardeşliği

Mesajgönderen Osoco tarih 01 Haz 2018, 02:04

"Bokon bon no domoştom doğo tonrosono yolvororsok bozo oç borokmoz. Ongonor do bor botkodor vo doğo tonroso bozo or goç onon sorrono do oloştorocoktor." Biliyorum, biliyorum. İnsanların garip konuşmalarını taklit etmek ve onları alaya almak hiç hoş bir davranış değildir fakat burdaki Borg kardeşimiz Osoco eğer ki İnsan dili biliyor olsaydı sarf ettiği Borgca kelimeler ağzından aynen bu şekilde çıkacaktı. Benim de görevim onun söylediklerini, yaptıklarını ve hissettiklerini size en doğru şekilde aktarmak olduğuna göre işimi yaparken biraz eğlenmem galiba sorun olmayacaktır diye düşünüyorum.

Yine görevim gereği şunu da belirtmem gerekir ki buradaki Borg kardeşimiz yukarıda belirttiği cümleleri kurarken bir yandan da elindeki otu yiyordu. Bildiğin ot. Onun için baya lezzetli olduğunu bilsem de benim için de öyle olduğunu söyleyemeyeceğim. Ayrıca arkadaşlarının yedikleri etlere de iğrenç bir şekilde baktığını da eklemeliyim. O konuda bir şeyler dememek için kendini sıkar gibi bir tavrı var.
Resim
Kullanıcı avatarı Osoco
KH: Enginar Kardeşliği

Mesajgönderen Rurigig tarih 01 Haz 2018, 03:10

"Son golobo hoklo olmok osoco kordoş." diyerek elimdeki eti yemeye devam edeceğim. "Sen çok güzel yemek yapmak kuzen" diyip kuzenimin neyle uğraştığına bakıp göz teması kuracağım onunla. Daha sonra ise aramızdaki dil sıkıntısını gidermek için Osoco'nun dediklerini ona çevireceğim ve; "Osoco kardeş diyor ki,' Ben size demek Doğa tanrısı bizi aç bırakmamak, bize yemek sağlamak. Yüce, kutsal ve görkemli enginarda bir bitki olmak, doğanın bir mucizesi olmak ve bir zaman doğa tanrısı enginarın sırrını bize açıklamak' dedi" diyerek yemeğime devam edeceğim. Eskiden olsa bir hayvanı ortadan ikiye bölüp, omzuma atıp kabiledeki güzel ork kızlarına hava atardım. Ancak şimdi çok kutsal bir görevde olduğum için ve Osoco'da avcılığı beceremeyip sebze yediği için ona ayak uyduruyorum. "Sen hatırlayabilmek mi kuzen, cüce atma yarışmasında attığın cüce kamp ateşindeki pişen etlerin üstüne düşmüştü. HAHAHAHA! Çok eğlenirdik o zamanlar bizler bir arada."

Tam konuşurken gözüme ilerideki duman ilişti. Sanırım orada bir kamp yada insan kabilesi olmalıydı. "Osoco kordoş, olordo domon yoksolmok. Ocobo oroyo godop bokmok boz. Hom kondomozo yomok oloroz hom do onsonloro ongonoro sororoz?" Daha sonra ufuktaki dumanı kuzene göstererek, " oraya gitsek iyi olmak sanki. Hem Osoco'ya da söylemek ben. Biraz et almak biz. Hem de enginarı soruşturmak." Daha sonra Osoco'ya dönüp; "oğor orodo onsonlor olorso yono oyno plon dovom otmok boz. Olk onco kozon onsonlo konoşcok, Sonro bono çovormok orkçoyo, sonro bon sono çovormok borgçoya. Son boroz doşonop bono covop vormok. bon kozono orkço onlotmok. O do onsonloro onlotmok."

Tam konuşurken içime bir his doğmuştu. Evet, evet kabilemizin enginarı çözüp güçlenmesine az kaldı. Biz tekrardan en zeki kabile olacağız. Bak Osoco'ya, küçüklükten beri enginar yiyor ve nasıl da zeki...
Resim
Kullanıcı avatarı Rurigig

Mesajgönderen Grishnakh tarih 23 Haz 2018, 23:40

Rurigig kuzen benim yemeğime iltifat ettiği için sevinirim. Ben de duygusal olduğum için elim ayağıma karışmış gibi minnetimi ona gösteririm.
"Sağolmak Rurigig kuzen. İstersen daha çok yemek. Bilirsin bu kuzu eti seni pek doyurmamak."
Ben de yemeğime etrafta bulduğum bazı otları ve yanıma aldığım 1-2 baharatı(tuzu ve karabiberi) etin üzerine serpiştiririm. Tabi yanıma az aldığım için fazla kullanmam.
Osoco'nun sözünü çeviridikten sonra kuzene,
"Evet kuzen kesinlikle doğa tanrı'sı yardım etmek bize. Güzel otlar vermek bize. Ama Osoco kardeş sadece bu otla doymamak gibi. Ummak senin enginar sırrını çözmeni, benim de kuzu eti sırrını. Belki söylemek bu sırları bizleri. Kim bilmek kuzu eti yiyen kuzunun etini." der ve tekrar düşünür yola çıkarken aklında bulunan bu sırrı...
Kuzenin ona seslenerek konuşmasından sonra dalgın düşüncesini bırakır ve kuzenini dinler. Kuzenin eskide yaptıkları güzel olayları hatırlaması üzerine mutlu olur.
"Hhhahaaaah! Nasıl unutmak kuzen o günleri. Hep kazanmak o yarışmayı. Hele o cüceyi hic unutmamak."
Kuzeninin gösterdeği dumana baktıktan sonra yeni bir heyacan oluşmuştur Grishnakh'ın içinde. Sonra kuzenin söylediği sözler üzerine daha da heyecanlanır.
"Tabii kuzen. Gitmek bizim için sırrımıza ulaşacağımız bir yer olmak belki." aynı zamanda insanlarla karşılaşma fikri de Grishnakh'ta garip bir duyguya sebep uyandırmıştır. Çünkü hem ailesini insanlar öldürmüşlerdi hem de kuzeni ile onu zindana hapsetmişlerdi. Ama bunlara rağmen bu ırkın diline karşıda bir ilgisi vardır.
Resim
Kullanıcı avatarı Grishnakh

Mesajgönderen Osoco tarih 03 Tem 2018, 04:02

Ah ah borg ırkının kaderi hep böyledir. Osoco'nun dil bilmemesini geçtim, herhangi bir borg dil bilse bile ağız yapıları gereği insanların dilindeki "o" harfinden başka sesli harf çıkartamadıkları için anlaşılmama durumları daima vardır. Tabi bu durum Borgların dillerine ve kültürlerine de yansımıştır. Koskoca bir ırkın kullandığı dilde sadece tek bir sesli harf olunca dil de ona göre evrimleşmiş ve yerine göre bazı kelimelerin telaffuzunda tekrara ve uzatmalara gerek görülmüştür.

Bu duruma bir örnek vermek gerekirse her ne kadar Rurigig borg diline hakim olsa da -ki bu durum Osoco için çok büyük bir şanstır çünkü onun gibi bir druidin doğaya zarar verenleri uyarmak konusunda daima anlaşılmaya ihtiyacı vardır- duman çıktığını haber vermek için kullandığı kelime yanlış telaffuz yüzünden borg dilinde ki en ağır küfre dönüşmüştü.

Osoco bu durumun komikliği karşısında yüzünü elindeki yediği otlarla kapatmaya çalışarak "hohohoho..." diye gülmüştü. Tabi arkadaşının kendisine böyle bir küfür etmeyeceğinin fakında olan Osoco Rurigig'in aslında ne demek istediğini anlamıştı ve cevabı da hazırdı "şo olomdoko yomok botson oylo yolo çokolom doğo tonrosonon vordoklorono boylo ortodo borokomoyoz." elindeki ot yığınını hızlı hızlı yerken bir yandan da düşünmeye başlamıştı. Az önceki olay bile -eğer kendisinin yerinde düşünmeden hareket eden bir barbar olsaydı- rahatça kanlı bir kavgaya dönüşebilecek iken 'insanca-orkça-borgça-orkça-insanca' şeklinde devam eden bir iletişim ne kadar sağlıklı olabilirdi ki?
Resim
Kullanıcı avatarı Osoco

Mesajgönderen Rurigig tarih 05 Tem 2018, 12:44

Osoco kardeş gülümsemek. Osoco kardeş sırıtmak. Ben hep bilmekti zaten Osoco kardeş bizle yolculuk yapmayı çok sevmek. Kuzende dönüp; "Şşş! Çaktırmamak sen galiba Osoco kardeş geviş getirmek. Hahaha!!" söyledikten sonra gülerek yerlere yuvarlandım. Az daha kamp ateşine gidecektim ki dengemi sağladım. Bu sırada uzaktaki dumanı incelemeye başladım sakin sakin. Acaba bir kamp mı, kasaba mı yoksa savaşın izleri mi diye. Daha sonra ayağa kalkıp, "Kuzen Osoco kardeş elindekini yediği zaman yola hazır olmak. Bizde bu sırada kampı toplamak" dedikten sonra kampı toplamaya ve ateşi söndürmeye başlayacağım. Aynı zaman da, "Hoy! Osoco bolko bo oşlor botonco bozom kobolo do yoşomok ostorson ho!" diyeceğim ve bir dostu yüreklendirir bir tavırla bir iki kez sırtına vuracağım.

Osoco kesinlikle bize lazım. Enginar'a yılların vermiş bu adam çok zekiydi. Bizim ise hiç şansımız veya druidimiz yoktu. Osoco'yu kesinlikle bizimle yaşamak için ikna etmeliyim. Doğan ufak savaşçılarımız artık daha zeki olmalı. Hem ırkçılık hoş bir şey değil ki! Sanki Elf veya cüce olmayı kendileri seçmiş gibi hava atıyorlar. Tam bunları düşünürken hızımı alamadım ve "Yaşasın halkların kardeşliği, Yaşasın Yüce Enginar" diye bağırdım. Osoco'nun masum masum bana baktığını da görünce, "Yoşoson holkloron kordoşloğo, Yoşoson Yoco Ongonor" diye tekrar bağırdım ve kamp toplama işine geri döndüm.
Resim
Kullanıcı avatarı Rurigig

Mesajgönderen Grishnakh tarih 06 Tem 2018, 14:08

Herkes yemeğini yedikten sonra kampı toplamaya başladılar. Yemek Grishnakh'ın hoşuna gitmiştir. Bu yüzden gideceği yolculuğa büyük bir sevinçle gideceği duygusuna kapılmıştır. Sonra,
"Hadi kuzen maceraya gitmek. Bu macera heyacanlı olmak. Yaşasın!"
diyerek Ruririg'in coşkusuna ortak olur. Artık yola koyulmaya hazırdır.
Resim
Kullanıcı avatarı Grishnakh

Mesajgönderen Dungeon Master tarih 07 Tem 2018, 10:03

Saf dostlarımız muhabbet eşliğinde yemeklerini yemişlerdi ve sonunda ortalığı toparlayıp yola çıkmaya hazır olmuşlardı. Rurigig, dumanın tüttüğü yere doğru bir göz atmıştı ve orada ne olduğunu kestirmeyi denemişti ancak gerek uzaklık, gerek koyu renkteki ağaçların sıklığı yüzünden bir hareket fark edememişti. Her ne kadar ırkçılığa karşı fikirler söylenmiş olsa bile, şu duruma değinmeden edemeyeceğim, eğer Rurigig yerinde bir elf olsaydı bence orayı rahatça görebilirdi. Tabi genç dostumuz sadece savaşçı bir orktu.

Kamp alanı toplandıktan sonra dostlarımız nereye gideceklerine karar vereceklerdi. İşler bitmişti, peki ya ne tarafa? Bakalım ilk adımı kim atacak? Dumanlara doğru mu yoksa başka bir yöne doğru mu verecekler kararlarını?

Out: Arkadaşlar tamam Borg'ların alfabesinde "O" dan başka sesli harf olmayabilir ancak biz Türkçe yazıyoruz. Borgça yazdığınızı belirterek Türkçe kullanın ki herkes okuyabilsin. Rp in gerektiğince yansıtırız bu durumu.

Grishnakh, yazıları tek renk, parlatmadan yazarsak daha hoş olur. Bunların pek rahat okunduğunu söyleyemeyeceğim. Ayrıca ne tarafa gideceğinizi belirtmemişsiniz, o yüzden bir tur daha bıraktım size. Son olarak da imzalar?
Kullanıcı avatarı Dungeon Master

Mesajgönderen Osoco tarih 14 Tem 2018, 03:26

işler bitince ork kabilesiyle birlikte yaşamak mı? doğrusu bu fikir o zamana kadar duyulmamış bir şey değildi. Orklar ve borglar zaten yakın ırklardı ve beraber yaşadıkları çoktu. Faka Osoco'nun aslında daha farklı planları vardı. Osoco'nun gelecek için planı her druid gibi bir ormana inzivaya çekilmek ve kendini o ormanın hizmetine adamaktı. Tabii ki Rurigig'in teklifini de düşüncesizce redetmeyecekti.

Borg dilinde bile hiç bir anlama gelemeyecek olan bir "ho" sesi ve beraberindeki normalde evet anlamına gelen ama hareketin bile zor algılandığı bir kafa sallama hareketiyle Rurigig'in sorusunu isteksizce geçiştirdikten sonra ayağa kalkalacak ve kampın toplanmasına yardım edecekti.

Bu sırada Rurigig bağırmaya başlamıştı. Borg dilinde ve org dili olduğunu tahmin ettiği bir dilde "halkların kardeşliği" gibisinden bir şeyler söylüyordu. Görünüşe göre yarım akıllı ork dostu çok büyük şeyler düşünmeye başlamıştı ama bir başka yarım akıllı olan bu borg druidin kafası böyle şeylere henüz basmıyordu. onun tek derdi bir an önce kampı toplayıp dumanın çıktığı yöne harekete geçmekti. Fakat yinede ayıp olmasın diye asasını tek eliyle yukarı kaldırıp arkadaşı gibi bağırarak ona destek verecekti.
Resim
Kullanıcı avatarı Osoco

Dön Krallıklar Kıtası

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir