[Sirius Tayfası] Yok Mu Arttıran?

Re: [Sirius Tayfası] Yok Mu Arttıran?

Mesajgönderen Crusnik tarih 23 Eki 2019, 13:39

Victoria’ya söylediğim dostane tavsiyeyi birazcık yanlış anlayarak hafiften sitemli bir şekilde ismini gizlemeyeceğini söyledi. Açıkçası gemiye bindiğim andan itibaren biraz paranoyak davranıyor olabilirim. Çünkü sürekli olabilecek her duruma karşı hazırlık olmak istiyorum. Bunun için en kötü senaryoları düşünüp bu durumlara karşı yapabilecekken önlemimizi almak istiyorum. Bu isteğimi diğerleriyle paylaştığım zaman ise az önce olduğu gibi yanlış anlaşılabiliyorum. Yolun başında olduğumuz ve birbirimizi pek tanımadığımız için başlangıçta böyle sorunlarla karşılaşmak gayet normal. İleride eminim birbirimizin ne demek istediğini konuşmadan dahi anlayabilecek konuma gelebileceğiz. Şuan sadece bu geçiş döneminde biraz dikkat ederek birbirimizi kırmamamız gerekiyor. Yaşanan küçük anlaşmazlıkların ileride büyüyerek başka şeyler doğurmaması için dikkatli olmam lazım. Bu yüzden Victoria’ya “Haklısın dostum. Bir an gereksiz yere endişelendim.” Diyecektim. Hayatım giderek değişmeye başladı ve bu değişim hoşuma gidiyor. Normalde hayatı çok ciddiye almayan birisiyim ama şimdi bir oluşum içerisindeyken ister istemez üzerimde baskı hissediyorum. Kimseyi yarı yolda bırakmamak ya da hayal kırıklığına uğratmak istemiyorum.

Gemimiz Helios limana yanaştıktan sonra Sirius dikkatli olmamız konusunda bizi uyararak vakit kaybetmeden harekete geçti ve gemiden inen ilk kişi oldu. Bizi karşılayan adamın yanına giderek onunla konuşmaya başladı. Kaptanın ardından maymun da karaya adım atarak konuşmaya dahil oldu. Aslında kılıç ustamız da adaya çıkmıştı ama o kendi halinde elleri cebinde miskin miskin etrafta dolaşmayı tercih etti. Bilmediğimiz bir mekana yeni giriş yaparken bu kadar rahat hareketler sergilemesi birazcık vurdumduymaz bir hareketti. Bana kalsa tolere edilebilecek bir hareket ama karşısında ki adamın bundan rahatsız olduğu belli oluyordu. Bunlar olurken Hüsamettin hala hazineye olan tutkusunu dile getiriyordu. Hüsamettin’e laf atacağım sırada hasarlı geminin iyice limana yanaştığını fark ettim. Hatta şimdiden meraklı bir kalabalık limana toplanmaya başlamıştı. Hüsamettin’e dönüp “Hüsamettin seni çok fazla umutlandırmak istemiyorum ama belki de hazine bulmuş olabiliriz. Adada büyük ihtimalle doktor vardır ama geminin yanına ilk biz gidip yardım edersek belki de adanın sahiplerinden yüklü bir ödül alabiliriz.” dedikten sonra Isabella’ya “Ne dersin ? Sende bizimle birlikte gelmek ister misin ?” diyerek bende gemiden aşağıya indim.

Adaya ilk ayak basan üçlünün Jagaimo ile olan konuşmasından sonra Kaptanımız kendisini tanıtarak ismini vermek istemeyenler için de sorumluluk alacağını söyledi. Ardından da limana yanaşan hasarlı gemiye doğru yürüyerek Jagaimo ya gemi hakkında sorular sormaya başladı. Bende hızlıca kendimi tanıtarak “Merhaba. Ben Crusnik.” Dedikten sonra gemiye doğru gitmeye başladım. Umarım Hüsamettin yada Isabella beni yalnız bırakmadan benimle birlikte gelirler. Dövüş konusunda pek tecrübem olmadığından ikisinden birinin yanımda olması hiç fena olmazdı.
Resim
İsim:Crusnik
Taraf:Korsan/Sirius Tayfası
Boy:1.85
Kilo:75
Para:100.000
Kafa Ödülü/Rütbe:-

Karakter Puanları;
Güç:3
Hız:3
Dayanıklılık:5
Karizma:4

Özel Puanlar;
Meslek:Kimya 2 /Doktor 1
Dövüş Yeteneği:-
Şeytan Meyvesi:-
Pasif Başlangıç Yeteneği:P.Y.A.Y. / Şans

Saldırı Listesi:-

Eşya Listesi:-

Yanında Taşıdığı Eşyalar/Cephaneler/Hammaddeler:-

Ödüller:-
Kullanıcı avatarı Crusnik
OP: Sirius Korsanları

Mesajgönderen Takeda Shingen tarih 23 Eki 2019, 23:35

Etrafı gözetlerken liman'ın normal bir limana göre tenha bir yer olduğunu gördüm. Belki'de gemilerin belli geliş tarihleri olabilir. Ama bu beni ilgilendirmez. Beni asıl ilgilendiren şey burada neler döndüğüydü. Gelir gelmez ismimizi almaya çalışan bir adam vardı karşımızda. Aranan posterlerinden kelle mi düşürmeye çalışıyorlardı acaba. Kafamda deli sorular vardı fakat şuan pek düşünesim yoktu açıkçası. Ben bu limanda bir bit yeniği olduğunu seziyordum ama peşinen bir hüküm veremediğim için beklemede kalmayı tercih ettim. Bu sırada Sirius daha önceden sorduğu sorunun cevabını Jagaimo olarak aldı. Karşımda duran bu moron'un ismi Jagaimo idi. Bana tip tip baktı, sanırım rahat tavırlarımı beğenmedi. Bu da benim çok umurumda olan bir şey değildi.

Sirius adama ismini söyleyerek geri kalan topu bize attı. İsmimizi söyleyip söylememe konusunda herkes farklı düşünebilir tabi ki. Ben bu dallamalara pek isim verme taraftarı değildim. Çünkü içimde çok iyi hisler yoktu. ''Zamanı geldiğinde öğrenirsin.'' diyerek Jagaimoya seslendim. Rahat ve kendimden emin bir ses tonuyla. Benim için şuan tek önemli olan konu buradan karlı ve güvenilir bir şekilde ayrılmaktı. Tabi ki önce biraz keşif yapmalıydık. Diğer arkadaşlar ne düşünüyor bilmiyordum ama ters bir duruma karşılık planlı hareket etmeliydik.

Bu sırada daha önce rotacımızın gözüne çarpan gemi limana yaklaşmaya başladı. Hasarlı olduğu için dikkatleri çekmiş olacak ki liman kalabalıklaşmaya başladı. Gemi ya hava şartlarında hasar aldı ya da bir başka gemiyle mücadeleye girmiş gibi görünüyordu. Gemi limana demirlediği zaman bunu tam olarak anlayabilirdik ancak. O yüzden bir yandan etrafı kolacan ederken bir yandan da gelen gemiyi gözlüyordum. Her ihtimali düşünüp ona göre hareket etmem gerektiğini bilerek gemiyi beklemeye başladım. İlerde ne olur bilmiyorum ama bu adada olur da birisiyle dövüşme fırsatı bulursam güzel bir egzersiz olur.
İsim: Takeda Shingen
Taraf: Korsan/Sirius Korsanları
Uzunluk: 1,85
Kilo: 90
Deniz: One Blue

Eşya: Coldsteel Slicer
Para: 150.000

Karakter Puanları:
Güç:5
Dayanıklılık:4
Karizma:3

Özel Puanlar:

Dövüş Yeteneği: 2
Pasif Başlangıç Yeteneği: Sezgi

Resim
Kullanıcı avatarı Takeda Shingen

Mesajgönderen Barry Curtis tarih 24 Eki 2019, 00:24

Adamın kendini tanıtmasından sonra konuşmayı tamamen Sirius'a bırakmıştım. Onun isim verip vermemesine göre hareket edecektim ben de. O sırada da etrafa göz gezdirecektim sessizce. Liman çok da bir ticaret adası havası vermiyordu açıkçası. Sadece bizim gemimiz ve yaklaşmakta olan hasarlı gemi vardı etrafta. Biz de zaten ticaret sebebiyle demirlemiştik buraya. Yine de adaya iner inmez böyle bir prosedürle karşılaştığımıza göre sıradan bir oluşum olmadığı hissiyatı uyandırmıştı bende. Ben ne kadar bilmesem de Rudelle, Umaketsu'ya bağlı olduğundan bahsetmişti zaten bu adanın. Bu da bu keltoşun patronunun bir tanınırlığı olduğunu gösteriyordu.

Sirius'un konuşması sırasında liman yavaş yavaş hareketlenmeye başlamıştı. İnsanlar yaklaşan gemi hakkında endişeli gibi görünüyorlardı. Onlar da geminin başına ne geldiğini merak ediyor gibiydi. Belli ki adaya ait bir gemiydi. Sirius da böyle düşünmüş olacakk ki benden önce adama iletmişti u soruyu. Bu sırada müptezel kılıç ustamız kendince terslemişti keltoşu. Alternatif tıp uzmanımız ise ismini yazdırarak kalabalığa doğru yönelmişti. Ben de onunla gitsem iyi olabilirdi. Gemiye ne olduğunu gerçekten merak ediyordum çünkü. Adama dönüp "Barry Curtis..." diyecektim ve Crusnik'in peşinden gidecektim. "Beni de bekle Nik. Muhtemelen orası buradan daha eğlencelidir." diyecektim.
Resim

İsim: Barry Curtis
Boy: 1.81
Kilo: 78
Para: 170.000 Beli
Kafa Ödülü/Rütbe: -

Karakter Puanları;

Güç: 3
Hız: 5
Dayanıklılık: 3
Karizma: 4

Özel Puanlar;
Meslek: -
Dövüş Yeteneği: 1
Şeytan Meyvesi: 1
Pasif Başlangıç Yeteneği: Akrobasi

Saldırı Listesi: -

Eşya Listesi:
Uncle Bo

Yanında Taşıdığı Eşyalar/Cephaneler/Hammaddeler:
Uncle Bo

Ödüller:
-
Kullanıcı avatarı Barry Curtis

Mesajgönderen Victoria Drusilla tarih 24 Eki 2019, 15:46

Crusnik ile yaptığım küçük sohbet onun haklı olduğumu ve gereksiz yere endişelendiğini kabul etmesi ile bitmişti. Son söylediklerimin biraz sert olduğunu ve onu kırdığımı düşünerek ‘’Bende tavrım ve gereksiz yere hiddetlendiğim için özür dilerim’’ dedim. Daha yeni tanışmış olsak da herhangi bir tayfa arkadaşımın kalbini kırmak istemiyordum. İlerde bu konu tekrar açılırsa umarım daha sakin düşünebilirim..

Demir attığımız adadaki rehber, kaptanla konuşmaya başlamıştı. İsminin Jagaimo olduğunu söyleyerek adaya gelenlerin isimlerini prosedür olarak almak zorunda olduğunu söyledi. Buna karşılık Sirius ise kendini tanıttıktan sonra adını söylemek istemeyen tayfa üyelerinin isimlerini söylemesine gerek olmadığını bu durumdan dolayı oluşabilecek sorunları kendinin üstleneceğini söyledi. Son derece alfa bir kaptan gibi konuşmuştu. Böyle korumacı şekilde davranması hoşuma gidiyordu. İçimden ‘’Acaba o da mı Crusnik gibi düşündüğü için böyle bir şey söyledi’’ diye düşündüm. Bu konu hakkında ne yapmam gerektiğine karar vermemişken tayfadaki Maymun ve Crusnik kendi isimlerini söyleyerek kendilerini tanıttılar. Doktorumuzun adını zaten biliyordum ama Maymun ismini söyleyince şaşırdım. Yapılan muz muhabbetlerinden sonra tayfanın evcil hayvanı olarak gördüğüm kişinin aslında daha çok tayfanın maskotu olarak gördüğüm kişinin ismini duymak şaşırtıcıydı. Bu ikilinin ardından kılıç ustamız Takeda ise birazcık sert bir üslupla adını söylemeyeceğini belirtmişti. İçimden ‘’Umarım ortam gerginleşmez’’ dedim.

Pürdikkat izlediğim gemi iyice limana yaklaşmıştı. Kalabalık bir topluluk gemiyi görünce limana inmeye başlamıştı. Kaptanımız geminin onlara ait olup olmadığını Jagaimo’ya sormuştu. Jagaimo daha cevabını vermemişti fakat Sirius önsezisinde haklı gibi görünüyordu. Zaten artık demir attığımız ve limanda olduğumuz için oturduğum topun başından birkaç minik esneme hareketi yaparak ayrıldıktan sonra rehberin yanındaki üçlünün arkasında ve gemiye yakın bir konumdan ‘’Benim adım da Victoria Drusilla ‘’ diye hafifçe bağırarak adımı söyledim. İsmimi söyledikten sonra sırtımı gemiye yaslayarak olan biten konuşmanın nereye varacağını izlemeye başladım.
Resim

Eşyalarınız:
2 adet MSP-3( Marine Standart Pistol) (90.000 x 2)
20 Adet Ekstra Cephane (10.000 x 2)
Kalan para: 100.000 Beli

Saldırı Tekniğiniz: Demon Twin Guns
Stiliniz: Ateşli Silahlar
Kullanıla Ekipman: İki adet tabanca
Açıklama: Stilin amacı orta ve yakın mesafeyi kontrol altına almaya dayanır. Genel olarak silahların hızlı çekilip ateşlenmesiyle güçlü bir dalga boyunu ele geçirecek mermileri ateşleyebilen hızlı bir stildir.
Şeytan Meyvesi:

Karakter Puanları
Hız:5
Dayanıklılık:3

Özel Puanlar:
Meslek: 0
Şeytan Meyvesi: 0

Pasif Başlangıç Yeteneği:
Sezgi,Hassas El
Kullanıcı avatarı Victoria Drusilla

Mesajgönderen Crocus tarih 29 Eki 2019, 20:31

Crusnik ile Victoria arasındaki ufak tartışma tatlıya bağlanmıştı. İkisi de bu durumdan dolayı üzgündü. Önlerindeki maceralara aralarında kırgınlık olmadan devam etmek istiyorlardı. Kaygılarına bir kenara bırakıp dostluklarını güçlendirme taraftarıydılar. Crusnik, limana yaklaşan gemiyi görünce Hüsamettin’e fırsatı değerlendirirlerse bu işten karlı çıkacaklarını söylüyordu. Hazine peşindeki Hüsamettin bunları duyunca keyfi yerine gelmişti. Jagaimo, onun için ikinci planda kalmıştı. “Crusnik bekle beni ben de geliyorum.” diyerek Crusnik’in peşine takıldı.

Hüsamettin’in aksine İsabella pek gemiden inme taraftarı değildi. Crusnik’in sorusunu eliyle “Siz gidin ben gemide kalacağım.” anlatmaya çalışarak reddetti. Sonrasında Rudelle’ye onun da ismini söylemesi için işaret etti. Rudelle “Tamam ben hallederim sen merak etme İsabella.” dedikten sonra pruvaya İsabella’nın yanına geçti. İsim söyleme sırasının ona gelmesini beklemeye başladı.

Sirius adını söylemiş ve mürettebatının arkasında olduğunu göstermişti. Kaptan dediğin böyle olur. Tayfadakiler de kaptanlarının bu davranışından memnun olmuşlardı. Zaten diğerleri böyle ufak bir şey için olay çıkarmayacaklardır büyük ihtimalle. Adaya gelene kadar o kadar temkinli davranmışken ilk kez geldikleri bir yerde yetkililere kafa tutacak birilerine benzemiyorlar. Tabii Takeda’yı unutmamak lazım. Kendisi Jagaimo’nun az önce patronlarının ismini söylememe içerlemiş olacak ki ters bir cevap verdi. Jagaimo bu cevabın karşısında derin bir nefes aldı. Patlama noktasına yaklaşmış birisini zorlamak kötü sonuçlara yol açabilirdi. Neyse ki keltoşumuz bir an önce hasarlı geminin yanına gitmek istediği için olayı büyütmedi. Listesine Takeda’yı “Artist” olarak yazıp devam etti.

Takeda’nın ardından Barry ve Crusnik kendilerini tanıtmışlardı. Hüsamettin kısaca “Hüsamettin” diyerek işin içinden çıkmıştı. Gemiden Victoria kendini tanıtmış, olan biteni incelemeye başlamıştı. Sıra Rudelle’ye geldiğinde “Ben Rudelle, -İsabella’yı göstererek- O da İsabella. Gemideki herkes bu kadar.” diye seslendi. Jagaimo işini bitirdikten sonra “Tekrardan Usagi Machi’ ye hoş geldiniz. Kafanıza göre takılabilirsiniz.” dedikten sonra hasarlı gemiye doğru yöneldi. Sirius, Crusnik, Barry ve Hüsamettin dörtlüsü de Jagaimo’nun peşinden kalabalığa doğru gidiyorlardı. Geriye kalanlar Helios’tan fazla uzaklaşmadan olanı biteni incelemek istiyordu.

Kaptan, detayları öğrenmek istiyordu. Jagaimo yüzeysel bir şekilde olanları ona anlattı. “Evet bu bizim gemilerimizden biri. Açık arttırma için mal taşıyorlardı. Umarım önemli bir kayıp yoktur yoksa patron keser bizi.” Az önceki sinirli hali geçmeye başlamış yerini endişeye bırakmıştı. Çok geçmeden kalabalığın yanına gelmişlerdi. Bu sırada gemi de demir atmıştı. Bir grup hızlıca gemiye çıkıp yanlarında siyah her yeri zincirli bir sandıkla geri döndüler. Ardından gelenler yaralılarla ilgilenmeye başlamışlardı. Bir yandan da gemiden diğer sandıkları indiriyorlardı. İlk sandık haricindekiler sıradandı. Jagaimo siyah sandığı gördükten sonra rahatlamıştı. Görünüşe göre en önemli malzeme sağlamdı.
Kullanıcı avatarı Crocus
Anlatıcı
Anlatıcı

Mesajgönderen Crusnik tarih 30 Eki 2019, 16:42

Isabella beraber gemiden inme teklifimi vücut dilini kullanarak reddetti. Daha önce onu mutfağa çağırdığım zaman da gelmediği için gemide kalmak istemesi benim için pek de sürpriz olmadı. Yine de onu davet ettiğim için pişman değilim. Çünkü etrafına ördüğü bu koruma duvarını sessizce bir köşede beklemesine seyirci kalmak yerine her fırsatta onunla konuşarak yıkabiliriz. Bu problemini aşması için bizimle daha çok vakit geçirerek yeni yerler görüp, başka insanlarla tanışmasını istiyorum. Böylece daha fazla sosyalleşmesini sağlayarak kısa sürede tekrar konuşmasını sağlayabiliriz. Endişelendiğim tek şey bu konuda ısrarcı olmak onu bunaltarak ters etkide yaratabilir. Bu yüzden şimdilik bizimle dışarı çıkması için onu zorlamayı düşünmüyorum. Geçmişte ne yaşadığını tam olarak bilmiyorum ama zamanla yavaş yavaş öz güvenini geri kazanarak tekrar konuştuğu günlerin geleceğine eminim. En kötü ihtimalle b planını devreye sokarak tüm umudumuzu Sirius’a bağlayarak az önce güvertede yaptığı gibi bir mucize yaparak sorunu toptan ortadan kaldırmasını umabiliriz. Başarılı rotacımız Rudelle de Isabella ile birlikte gemide kalmayı tercih etti. Hepimizin birlikte hareket etmesini istesem de birilerinin geride kalıp emektar dostumuz Helios’u koruması ve her duruma karşı harekete hazır halde tutması geleceğe dönük güzel bir hamleydi. Tabi biz bu hamleyi isteyerek yapmadık ama olsun tayfa olarak spontane güzel bir doğaçlama yapmış olduk.

Gemide kalmayı seçen ikilinin aksine Hüsamettin hazine lafını duyar duymaz benimle birlikte gelmeyi kabul etti. Gemiden indiğimiz zaman asi kılıç ustamız dışında herkes kendisini hızlıca tanıttı. Rehberimiz isimlerimizi not ettikten sonra “Kafanıza göre takılabilirsiniz” diyerek istediğimizi yapabileceğimizi söyledi. Sadece ismimizi vererek çok büyük bir rahatlık elde etmemiz oldukça garip. Bayrağımızdan korsan olduğumuzu anladıkları halde bizi bu kadar serbest bırakmaları bizden hiç çekinmedikleri anlamına geliyor. Zaten Jagaimo halinden bu isim alma ritüelini oldukça fazla yaptığı ve artık bundan sıkıldığı belli oluyor. Demek ki ya şimdiye kadar burada hiç bir grup kargaşa veya sorun çıkarmadı ya da sorun çıkarsalar da kolayca sorun ortadan kaldırıldı. Bu kadar kendilerine güvendiklerine göre ellerinde sakladıkları sağlam bir kozları olduğu anlamına gelir. Bir diğer ihtimal de dışarıdan gelen korsan, tüccar yada denizcileri ciddiye almaya değer bir tehdit olarak görmüyor olabilirler.

Bütün herkes kendini tanıttıktan sonra hazine grubuna Maymun, Sirius ve Jagaimo da katıldı. Birlikte hasarlı geminin yanına doğru yürümeye başladık. Victoria topun başında olduğu gibi etrafı gözlerken serkeş kılıç ustamız etrafta boş boş takılmaya devam ediyordu. Kaptanımızın sorusu üstüne Jagaimo gergin bir şekilde gemi hakkında biraz bilgi verdi. Açık arttırma gemisi olduğu söylediği an Hüsamettin’e bakıp sessizce “Sana ne demiştim. Al sana tahmin ettiğinden bile büyük bir hazine bulduk.” Dedim. Gemiye yaklaştıkça etraftaki kaos daha net görülüyor. İnsanlar telaşlı bir şekilde oradan oraya koşuşturuluyorlar. Bazıları gemiyi boşaltmaya uğraşırken bazıları da yaralılara yardım etmeye çalışıyor. Doktor olmama rağmen dostlarım dışındakileri pek umursamadığımdan kaptan emir vermediği sürece başkalarına yardım etmeyi pek düşünmüyorum. Açıkçası gemi karaya varır varmaz hemen indirdikleri garip sandıkla yaralılardan daha çok ilgileniyorum. Sandığı gördükten sonra yine sessiz bir şekilde ilk önce Barry’e “Gerçekten burası daha eğlenceli maymun” deyip ardından Sirius’a sandığı göstererek “Kaptan emirleriniz neler ? “ diyecektim. Normalde riskli olayları sevmem ama sandığın içinde ne olduğunu merak etmekten de kendimi alıkoyamıyorum.
Resim
İsim:Crusnik
Taraf:Korsan/Sirius Tayfası
Kilo:75
Para:100.000

Karakter Puanları;
Dayanıklılık:5

Özel Puanlar;
Meslek:Kimya 2 /Doktor 1
Şeytan Meyvesi:-
Pasif Başlangıç Yeteneği:P.Y.A.Y. / Şans

Kullanıcı avatarı Crusnik

Mesajgönderen Victoria Drusilla tarih 31 Eki 2019, 12:35

Tanışma faslımız kötü bir olay çıkmadan bitmişti. Görünen o ki Jagaimo’nun isimlerimizi istemesinin nedeni gerçekten de prosedür icabı olmasıydı. Çünkü Takeda ismini vermeye reddettiği halde çok fazla bir ısrarla veya sert bir müdahale ile karşılaşmadan adaya kabul edilmişti. Sonuç olarak herhangi bir gerginlik çıkmadan adada serbestçe dolaşma hakkı almamızdan dolayı mutluydum.

Jagaimo isim yazma işini bitirdikten sonra doğruca hasarlı olan gemiye doğru yöneldi. Bende, Jagamio ve kaptanın arkasından gemiye doğru yürümeye başladım. Bu esnada Jagamio, Sirius’un hasarlı gemiyle ilgili olan sorularını da yanıtladı. Geminin onlara ait olduğu ve açık arttırmadaki bazı malları taşıdıklarını söyledi. Bunu söylerken oldukça telaşlı bir hali vardı. Sirius ile olan konuşması bittikten sonra ise hasarlı geminin yanında gitmişti. İlk indirdikleri siyah bir sandık dışında geri kalan sandıklar normal gibi gözüküyordu. O siyah sandığı gördükten sonra Jagaimo’da bulunduğu gergin ruh halinden çıkmıştı. İçerisinde ne olduğu bilmiyorum ama son derece önemli bir şey olduğu kesindi. Doktorumuz Crusnik siyah sandığı gördüğünde kaşı gözü ayrı oynama başladı. Hatta kaptana dönerek emirlerinin ne olduğu sordu. Bence aceleci davranıyordu. Hemen araya girerek onların duyabileceği şekilde sessizce ‘’Belki de çok değerli camdan porselenler taşıyorlardır. Aceleci karar vermeden önce emin olsak daha iyi değil mi ?’’ dedim. Korsanlık maceramıza yeni başlamış olsak da hazine konusunda seçici olmamız ilerde işimize yarayabilirdi. Her sandık gördüğümüzde kendimizi riske atmamız pek mantıklı görünmüyordu.
Resim

Eşyalarınız:
2 adet MSP-3( Marine Standart Pistol) (90.000 x 2)
20 Adet Ekstra Cephane (10.000 x 2)
Kalan para: 100.000 Beli

Saldırı Tekniğiniz: Demon Twin Guns
Stiliniz: Ateşli Silahlar
Kullanıla Ekipman: İki adet tabanca
Açıklama: Stilin amacı orta ve yakın mesafeyi kontrol altına almaya dayanır. Genel olarak silahların hızlı çekilip ateşlenmesiyle güçlü bir dalga boyunu ele geçirecek mermileri ateşleyebilen hızlı bir stildir.
Şeytan Meyvesi:

Karakter Puanları
Hız:5

Özel Puanlar:
Meslek: 0
Şeytan Meyvesi: 0

Pasif Başlangıç Yeteneği:
Sezgi,Hassas El
Kullanıcı avatarı Victoria Drusilla

Mesajgönderen Sirius tarih 31 Eki 2019, 18:25

İsmimi verdikten ve gerekli açıklamayı yaptıktan sonra dostlarımda sırayla kendilerini tanıtmışlardı, bir tek Takeda ismini vermeyi reddedip öz güveni yüksek bir cevap vermeyi tercih etmişti. Jagaimo bu durum karşısında herhangi bir tepki vermemişti anlaşılan bu isim toplama ismi gerçekten de sıradan bir prosedür olabilir gibi gözüküyor. Hasarlı geminin olduğu taraftaki kalabalığa doğru ilerlerken Jagaimo ona sorduğum soruya karşılık açık arttırma mallarını taşıyan bir gemi olduğunu söylemişti, açıkçası bu durum karşısında şaşırmıştım herhangi bir açık arttırma için sunulacak mallar değerli mallar olmalıydı böyle bir durumda yeterince iyi güvenlik önlemi alamamışlar gibi gözüküyordu.

Gemiye çıkanlar gemideki malları hızlı bir şekilde indirirlerken dikkat çeken tek şey siyah zincirli bir sandıktı, anlaşılan asıl önem verdikleri mallar o sandığın içinde gibi gözüküyordu. Sandığın içinde ne olduğu konusunda pek aceleci değildim ama tayfamızın doktoru oldukça meraklanmış gibi görünüyordu, bana sandığı göstererek emirlerimin ne olduğunu sormuştu. Açıkçası şu an için tayfa olarak almamız gereken bir aksiyon olduğunu düşünmüyordum, amacım burada dönen işleri daha detaylı öğrenmekti. Burası ne tür açık arttırmalara mal sağlayan bir yerdi ve bu işi kimler ne şekilde yönetiyorlardı şu an için asıl kafamı kurcalayan sorular bunlardı.

Crusnik'e dönüp " Aceleci davranma dostum, şu an için bizi ilgilendiren bir durum yok" diyeceğim. Ardından ise Jagaimo'nun yanına doğru ilerleyip " Dostum bu açık arttırma olayı nedir? Geminiz bu şekilde döndüğüne göre yetişmeniz gereken bir açık arttırmayı kaçırdınız sanırım.Sakıncası yoksa detayını öğrenmek isterim, kim bilir belki de elinizde ilgilenebileceğimiz şeyler olur" diyecektim.
Resim

İsim:Sirius
Taraf:Sirius Korsanları
Kilo:70
Para:300.000

Karakter Puanları;
Güç:4
Karizma:5

Özel Puanlar;
Meslek:-
Şeytan Meyvesi-Jishaku Jishaku no Mi : 2
Pasif Başlangıç Yeteneği:İkna

Kullanıcı avatarı Sirius

Mesajgönderen Barry Curtis tarih 31 Eki 2019, 20:05

Tayfanın yarısı Jagaimo ile birlikte hasarlı geminin yanaştığı yere doğru ilerlemişti. Bu sırada adam geminin durumunu anlatıyordu Sirius'a. Sanki adamın endişesi gemi ile ilgili değüil de daha çok patronun tavrı ile alakalıydı. Belli ki kayıp durumunda büyük zarara uğrayacakları bir şey taşıyorlardı gemide. Peki bu denli önemli bir kargoyu yeterince korumasız bir şekilde taşımak ne kadar profesyonelceydi. İşin iç yüzünü bilemiyordum gerçi. Belki de en iyi adamları olmasına rağmen saldırıyı durduramamış olabilirlerdi. Fakat dışarıdan görünen böyle değildi.

Konuşma sırasında gemideki mallar teker teker indiriliyordu. İlk indirilen sandık sağlam bir şekilde kilitlenmişti. Belli ki asıl değerli mal bu sandıktaydı. Gemi boşaltılırken bizimkiler de fısıldaşmaya başlamışlardı. Onların da dikkati ilk sandığa odaklanmıştı belli ki. Sonuçta bir korsan tayfasıydık ve muhtemel bir hazine kokusu gelmişti hepsinin burnuna. Aslında burada bir anlık kargaşa oluşturmak çok zor olmasa gerekti ama ne ben bizi iyi bir şekilde karşılayan bir insanı böyle zor durumda bırakmak isterdim ne de Sirius böyle bir kaptandı. Zaten hala konuşarak bir şeyler öğrenmeye çalışıyordu. Bu sırada eğer mümkün olursa ben de etrafı biraz araştırmak istiyordum. Şu an sandıkla ilgili bir şey yapabilecekmişiz gibi durmuyordu zira.

Crusnik'e cevap olarak ben de ona dönerek sessizce "Aynen öyle... Bakalım daha neler yapabiliriz? Beni takip et etrafa biraz bakınalım." diyecektim. Ardından derin bir nefes çekip "Beceriksiz herifler bir gemiyi soymayı başaramamışlar." diyecektim kendi kendime fakat herkesin duyabileceği şekilde ve ardından Jagaimo'ya dönerek "Ne kadar öyle gözükmese de bu arkadaş tayfamızın doktorudur. İzninizle biz de bir bakalım. Hem yaralıların durumuyla da ilgileniriz." diyerek bitirecektim sözümü ve onay gelirse o tarafa doğru ilerleyecektim.
Resim

İsim: Barry Curtis
Boy: 1.81
Kilo: 78
Para: 170.000 Beli
Kafa Ödülü/Rütbe: -

Karakter Puanları;

Güç: 3
Hız: 5
Dayanıklılık: 3
Karizma: 4

Özel Puanlar;
Meslek: -
Şeytan Meyvesi: 1
Pasif Başlangıç Yeteneği: Akrobasi

Saldırı Listesi: -

Eşya Listesi:
Uncle Bo

Yanında Taşıdığı Eşyalar/Cephaneler/Hammaddeler:
Uncle Bo

Ödüller:
-
Kullanıcı avatarı Barry Curtis

Mesajgönderen Takeda Shingen tarih 01 Kas 2019, 22:12

Sonunda hakkında bir çok şey düşündüğümüz gemi limana yanaşmıştı. Tayfa üyelerimizin birçoğunun gemi hakkında hayalleri vardı. Herkes işlerine yarayabilecek bir şeyler arama peşindeydi. Tayfa'nın sessiz üyelerinden Isabella ise rengini hiç belli etmedi henüz. Sanırım bu tür olaylar onun pek ilgisini çekmiyordu. Kaptan yalakamız, gemimizin kimyageri Crusnik ise geldiğimizden beri çok heyecanlı görünüyordu. Oldukça hazine meraklısı görmüştüm onu. Bu kadar heyecanlı hareket etmesi umarım sonunu getirmez, çünkü olası bir dövüşte başının çaresine bakabileceğini pek düşünmüyordum.

Evet tayfamızda benim dışımda herkes isim vermişti. Bana bu muhabbet saçma geldiği için keltoşa ismimi söylemedim. Onu küçümsediğimden filan değildi bu, bana saçma geldiği içindi. Biraz sinirlenmiş gibi görünse de artık iş işten geçmişti. Bu arada ben de hasarlı gemiye doğru yürümeye başladım. Jagaimo geminin onlara ait olduğunu ve açık arttırma için mal taşıdığını söyledi. Endişeli görünüyordu ve patrondan tırstığını belli ediyordu. Acaba doğru mu söylüyordu, doğru söylüyorsa açık arttırma konusu neydi. Yani ne çeşit şeyler satıyorlardı acaba. Kim ile iş birliği yaptılar ve buna kim taş koydu. Bunların hepsi sorgulanması gereken sorulardı.

Açıkçası bu yerden pek hoşlandığım söylenemezdi. Ama maceradan kaçan bir tipte hiç bir zaman olmamıştım. Hatta şu gemiden çıkardıkları siyah sandıkta değerli eşyalar olabilirdi. Çünkü her yeri zincirli idi. Açık arttırma malları bunun içinde tutuluyor olmalıydı. Patron denen adam ne tür işler çeviriyor bilmiyorum fakat bu hasarlı gemi haberini duyarsa, onu da görmemiz pek uzun sürmezdi. Bunları düşünürken bir yandan da bizim elemanlar ne yapacak diye beklemeye koyuldum.
İsim: Takeda Shingen
Uzunluk: 1,85
Kilo: 90
Deniz: One Blue

Eşya: Coldsteel Slicer
Para: 150.000

Karakter Puanları:
Güç:5
Dayanıklılık:4
Karizma:3