[Damien Edge] Elma Dersem Çık Armut Dersem Çıkma

[Damien Edge] Elma Dersem Çık Armut Dersem Çıkma

Mesajgönderen Crocus tarih 06 Eki 2019, 22:33

Taşkınlıkların bitmediği, korsanların kol gezdiği bir dönemde ortalığa düzen ve adaleti getiren denizciler olmasaydı kim bilir halimize ne olurdu. Ama neyse ki denizciler bizimle. Bu denizcilerden biri olan Teğmenimiz Damien Edge’in hikayesini dinleyeceğiz. Ama Edge diğerlerinden farklı birisiydi. Denizcilik onun için sırdan bir işti. Hatta kafasına estiği taktirde arkasına bile bakmayacağı bir işti.

Edge Sonshitsu adasına tayini çıkalı üç ay olmuştu. Sonshitsu büyük yeşilliklerle kaplı bir adaydı. Yerleşim yeri limanın etrafındaydı. Ada sakinleri işleri düşmediği taktirde ormanın derinlikleri girmek istememesinin payı bu yerleşim şekli üzerinde çoktur. Edge bu süre zarfında adaya alıştığının izlenimini bırakıyordu insanlara. Belki de içine kapanık birisi olmasının bunda bir katkısı vardır ya da sadece bir yanılgıdan ibarettir. Tabii etrafındakiler için aynı şeyi söyleyemeyiz. Diğerleri hala onun garip kahkahalarına alışamamışlardı. Onlar için aniden kahkaha krizine giren birisi çok tufahtı. Fakat Edge’i garipsemelerine rağmen ona saygı duyuyorlardı. Bazen karizmatik olduğunu düşünenler bile oluyordu.

Son bir haftayı saymazsak Edge’in adadaki hayatı sakin bir şekilde ilerliyordu. Bu aralar adada kayıp vakalarında hızlı bir artış gözlemleniyordu. İlk başta halk, kaybolanların gizli bir şekilde denize açıldıklarını sanıyordu. Sonuçta başlarda sadece borcu olan insanlar ortadan kayboluyordu. Daha sonraları bu sayı yirmileri geçti. Artık olaya el atmanın vakti geldiğine karar veren yetkililer, Edge ile birlikte otuz kişilik bir arama ekibini oluşturmuşlardı. En kısa sürede bu sorunun çözmeleri istenmişlerdi.

Ekip sabahın erken saatlerinde bilgi toplamak için şehir merkezine doğru yola çıktı. Ekip 21 er, 6 çavuş ve iki teğmenden oluşuyordu. Teğmenlerden birisi Edge diğeri Hirate’ydi.
Teğmen: Hirate

Resim

Out: Konunuz hayırlı olsun.
Kullanıcı avatarı Crocus
Anlatıcı
Anlatıcı

Re: [Damien Edge] Elma Dersem Çık Armut Dersem Çıkma

Mesajgönderen Damien Edge tarih 09 Eki 2019, 21:06

Yeni bir ada, yeni bir hayata başlangıç... Gittiğim her kesim benim için hayatıma bir şeyler katacak anılar biriktirmemi sağlar. Anı bir insan için en önemli şeydir bence hayatta. Nereye giderseniz gidin, peşinizden gelir. Acı veya tatlı olsun her zaman izlerini taşırsınız üzerinizde. Benim için de bu şekildedir anılar. Ne zaman bir göreve çıkacak olsam veyahut bir şekilde kafa dağıtma isteği bastırsa içime anılarımda kaybolmayı tercih ederim. Yürürken, dolaşırken bir şeyler hatırlar, güler, hissederim. Yaşama tarzımı bu hale getiren geçmişime de buradan ayriyeten teşekkür ederim, haha.

Sonshitsu adasına gelmemle beraber anı muhabbetleri daha sık yaşanır olmuştu. Çevremdeki insanlarla iletişime girme konusunda ki isteksizliğim kendi kendime flashback yaşayıp durmama neden oluyordu. Yeşil çayırlara, güzel kokan bir havaya, nazik veya sakin diyebileceğimiz insanlara sahipti bu ada. En azından şimdilik bu şekilde hissettiriyordu. İnsanların bana bakışları bazen beni dışladıklarını hissettirse de, bu insandan insana değişiyordu. Gerçi çokta sikimde değildi açıkçası bu mesele.

3 aylık bu tatil görevinde, son bir haftadır kafa karıştırıcı olaylar yaşanmaya başlamıştı. İnsanların kaybolduğunu söyleyip duruyordu yerel halk. Buna ilk elden tanık olmadığım için inandırıcılığı düşük gelse de sadece tatil amaçlı burada olmayışımdan dolayı görevimi de yerine getirmek zorundaydım.

Kaybolan insanlarla alakalı olarak tek bildiğimiz borcu olmayan insanların kayboluyor oluşuydu. Düşündüğüm kadarıyla, belli bir yerel mafya yerleşkesi olabilirdi bu ada içerisinde. 3 ay boyunca böyle bir havayı sezemediğim için belki de bu kaybolmaların suçlusu ben bile olabilirim. O yüzden sorumluluğu 'şimdilik' almak adına bir faaliyete girmeliyiz diye düşünmekteyim.

Yetkililerden gelen kararla beraber bir arama ekibi oluşturulmuştu. Bu arama ekibinin içinde benle beraber yetkili bir kişi daha vardı. Tipinde hayır olmayan bu zaatı açıkçası gözüm hiç tutmamış, 'şüpheli' listemde yerini alması adına kendisiyle alakalı detaylara hakim olmaya çalışacaktım. Ekiple beraber yola çıkışımızın ardından kimseyle yeterince samimiyet içerisine girmemek adına konuşmamayı tercih edecek ve mümkünse daha az anı hatırlayıp, daha az gülecektim. Bana şimdilik çok ciddi gelmese de eğer tahminlerim doğru ise ciddi bir olayın içine doğru ilerliyoruz gibi duruyordu.
İmza : Resim

Edge : İsim: Damien Edge
Taraf: Denizci
Boy: 1.86
Kilo: 81
Para: 10.000 :Beli:
Eşyalar : 
-Sub Dagger
-Ins Dagger

Puanlar : Karakter Puanları
Güç: 3
Hız: 5
Dayanıklılık: 3
Karizma: 4

Özel Puanlar:
Meslek: -
Dövüş Yeteneği: 2 (Çift El Bıçak)
Şeytan Meyvesi: -
Pasif Başlangıç Yeteneği: Askeri Eğitim, PYAY

Saldırılar : 
Ödüller : 
Kullanıcı avatarı Damien Edge
OP: Yeniden

Mesajgönderen Crocus tarih 12 Eki 2019, 20:43

Arama Ekibi çok geçmeden şehir merkezine ulaşmıştı. Onları adanın başkanı Heddo ile birlikte bir grup insan karşılamıştı. Bu grup yakınları kaybolanlardan oluşuyordu. Kaybolanlar arasında Heddo’nun da oğlu bulunuyordu. Başkan, teğmenlerimizle selamlaştıktan sonra olanları anlatmaya başladı. “Adamızda sizin de bildiğiniz gibi kaybolanlar var. Son durumdaki sayı 23. İlk vakalar iki hafta önce başladı. Biz onların ödeme yapmak yerine kaçmayı tercih edenler olduklarını düşündük. Daha sonraları olayın bundan ibaret olmadığının farkına vardık. İki gün önce de beni oğlum kayboldu. Kendisi adadaki hayatından memnundu neden böyle bir şey yaptığın bilmiyorum.” diye anlattı durumu Heddo. Oğlu ile ilgili kısımları söylerken duygulanmıştı. İşin ucu ona dokunduğundan beri denizcileri bir an önce olaya el atmaları için baskılamıştı. Başarılı da olmuştu.

Resim

Heddo

Teğmen Hirate etrafındakileri emir vermekten ve onları yönetmekten zevk alan birisi olduğu için Heddo’nun konuşması bittiği andan “Siz merak etmeyin bu iş bizde. Mağdurlardan detayları öğrenip en kısa zamanda onları bulacağız.” dedi. Ardından denizcileri dönerek “Hepinizin kaybolanların yakınlarıyla konuşmasını istiyorum. İşimize yarayabilecek bilgileri toplayıp bana söyleyin. Hadi iş başına.” diye devam etti. Hirate emir verirken sanki Edge yokmuş da en yetkili kişi oymuş gibi davranmıştı. Edge’nin sessiz biri olmasından faydalanmak istemişti. Ona göre bu garip eleman zaten işine burnunu sokmazdı. Bir yandan da onun bu konuyla ilgili fikirlerini almak istiyordu. “Edge sen ne düşünüyorsun?” diye sordu. Lider olarak farklı düşüncelerden faydalanmalıydı. Aynı zamanda Edge’i meşgul edip emirlerine karışma ihtimalini azaltmayı planlıyordu.
Kullanıcı avatarı Crocus
Anlatıcı
Anlatıcı

Mesajgönderen Damien Edge tarih 15 Eki 2019, 05:45

Arama ekibinin kurulmasıyla beraber çıktığımız yolda şehir merkezine ulaşmıştık. İnsanların yüzlerindeki endişeli ifade bana şuan anlamlandıramadığım bir yalan hissiyatı vermekteydi. Herkesi kuşkulu buluyor, herkesin bir art niyet aradığını düşünüyordum. Bu düşünceler çaresiz yaşlı bir adamla karşılaşmama kadar böyleydi. Onu gördüğümde gözümün önünde Castro belirmişti. Bir babanın feryadına yönelik bir konuşma dinlerken, anılarımda kaybolmamak için gayret göstermekteydim. Eğer geçmişe döner ve yaşadıklarımı tekrar düşünür isem bok gibi hissetmeye başlayacağımı, bu durumun işimi yapmaktan beni alıkoyacağını farkındaydım. Bu yüzden kendimi olabildiğince olaya verecek ve şimdilik akışı takip edecektim.

23 uğursuz sayılan sayılardan biriydi benim için. Uğurlu varsaydığım 13 sayısına oranla çok sevmediğim bir sayıydı. Böyle bir olayın içine şuan giriyor olmamız da bu uğursuzluğun etkisini taşıyacağını gösteriyordu gelişmelerin. Kendimle alakalı yeterince sorunum yokmuş gibi, bir de işin içine sevmediğim sayılar girdiğinde gerçekten tadım kaçmaya başlıyordu. Dışarıya ne düşündüğümü belli edemeyecek olsam bile, şuan en ufak bir kaygıyı kaldıramayacak gibi hissediyordum. Şuan yaşama ihtimalimin olduğu zıtlaşmalar, çıldırmak üzere olan bir adama deli muamelesi yapmak gibi hissettirecekti.

Heddo'nun anlattıklarından hemen sonra Hirate konuşmaya başlamıştı. Meymenetsiz puşt, iplerin kendi elinde olduğunu düşünmekte olacaktı ki kurduğu cümlelerle başımı çoktan ağrıtmaya başlamıştı. Yanındaki erler ve çavuşlar ile konuşur iken beni yok saymayı bir güç gösterisi sanıyordu. Normal şartlarda asla siklemeyeceğim bu durum, şuan için sinirime dokunmuş ve hissettiklerimle mantığımın çatışması için bir zemin oluşturmaya başlamıştı.

Benim ne düşündüğümü sorması ise ayrı bir olaydı. Fikir belirtmeyi sevmeyişimden ağzımda buruk bir tat oluşmuştu. Denizciliğin bana uygun olmadığını düşünme nedenlerimin başında gelmekteydi bu olay. Yine de şuan için bir ağız payı bu herif için hoş olacaktı. Kendini benim üstüm görme cürreti göstermesinin cezasını çekmeliydi. Şuan veya yarın, tanrının veya benim yapacağım bir hareketle çekecekti bu cezayı da.

''Aklımda birkaç fikir var ama anlayamayacağını düşündüğüm için şuanlık sana bunu anlatma gereği duymuyorum. Verdiğin işleri bitirdiklerinde, yanıma 1 çavuş ve 2 er alacağım. Eğer mümkünse senin gibi kafa ütelemeyen tiplerden seçeceğim onları. Sonrasında ben kendi işime bakarım, sen kendi işine.'' diyecektim gözlerimin önünde anlamsız bir bakışa sahip olan bu lavuğa. Ne yapacağım hakkında ise net bir fikrim olmamakla beraber bu adanın bilinmeyen bir bölgesi olması gerektiğini düşünmekteydim. Ada da 3 aydır bulunmama rağmen kulağıma yalnızca kaçırılma olarak gelen bu olayların arkasında başka bir zemin olmalıydı.

Yanıma alacağım çocuklarla beraber Heddo'nun yanına gitmeyi düşünmekteydim. Heddo'nun bizden sakladığı bir şeyler olup olmadığına dair tam bir düşünce belirtemiyor olsam da kaçanlarla alakalı benzeşen özellikler olmalıydı. Mesela borcu dışında, oğlunun dış görünüşü, nelerden hoşlandığı ve daha önceden mafya veyahut korsanlarla herhangi bir sıkıntısı olup olmadığını öğrenmeye çalışacaktım. Eldeki bütün bilgiler ışığında bir yol izlemenin daha doğru olacağı kanaatindeydim. Adanın bir bölgesinde bu insanların hala olduğunu varsaydığımdan, sonraki atacağım adımları da bu yolda atmayı planlamaktaydım.

Eşyalar : 
-Sub Dagger
-Ins Dagger

Özel Puanlar:

Saldırılar : 
Ödüller : 

Mesajgönderen Crocus tarih 21 Eki 2019, 00:54

Edge, Hirate’nin söylediklerine içermiş olacak agresif bir çıkışta bulundu. Hirate böyle bir şey ile karşılaşmayı beklemiyordu. Ona fikrini sorduğu için şimdiden pişman olmuştu. Edge’i adam yerine koyup soru sormamalıydı. Bu durumu kendine yedirememişti Hirate. Ama şu an tartışmanın vakti değildi. Bunun acısını er ya da geç Edge’den çıkaracaktı. Hirate sakin kalmaya çalışarak “Paşa keyfin bilir.” dedi. Heddo da bu sırada onları inceliyordu. Onların iş birliği içinde kayıpları bulmalarını bekliyordu. Görünüşe göre Edge’in başka planları vardı.

Kısa bir süre sonra denizciler mağdurlardan öğrendikleri bilgileri teğmenlere aktarmaya başladı. Anlattıkları üç aşağı beş yukarı Heddo’nun söyledikleriyle aynıydı. Kaybolan ilk sekiz kişi borç batağındaydılar. Diğer on kişinin ise ufak tefek borçları vardı. Diğerlerinin ise bilindiği kadarıyla borcu yoktu. Ama en önemli bilgi bu değildi. İlk kaybolan kişi olan Gyanburu’ya benzeyen birisi gecenin bir yarısında görünmüştü. Daha sonraları bu olay tekrarlamıştı. Kaybolanları bulmanın anahtarı Gyanburu’yu bulmak gibi duruyordu. Lakin bu şahıs en son dört gün önce görülmüştü. O zamandan beri ses seda yoktu. Detayları öğrenen Heddo “Benim neden bunlardan haberim yok?” diye çıkıştı. Hirate araya girerek “Gözden kaçmış bir detay olabilir. Siz kafanıza takmayın. Biz şu Gyanburu’yu ve diğerlerini bulacağız.” dedi. “Çavuş Mokuzai, Yanagi ve Ichino siz üçünüz Edge’e yardım edin. Biz kalanlarla birlikte ormana gireceğiz. Gyanburu’nun bir daha buralara uğraması düşük ihtimal biz direk aramayı başlatalım.” Ardından ormana girmek için hazırlanmaya başladı. Edge ile fazla muhatap olmadan işini halletmek istiyordu.

Edge yanındakilerle beraber Heddo’dan oğluyla ilgili bilgiler istedi. “İsmi Tsukemo kısa siyah saçlı siyah gözlü hafif kaslı orta boyludur. Bildiğim kadarıyla Mafyayla falan bir işi olmaz. Ama şu Gyanburu olayından sonra belki de bilmediklerim vardır. Kendisi etli türlüyü, müzik ile ilgilenmeyi, arada sırada denize uzun uzun bakmayı sever. Bunlar umarım bir işine yarar.” diyecekti.
Resim

Gyanburu

Resim

Tsukemo

Resim

Mokuzai

Resim

Yanagi

Resim

İchino
Kullanıcı avatarı Crocus
Anlatıcı
Anlatıcı

Mesajgönderen Damien Edge tarih 02 Kas 2019, 00:08

Hirate'ye olan bariz çıkışmamdan sonra onun afalladığını görmek ruhumu bir nebze de olsa tatmin etmişti. Ders verilmesi gerekilen listesinden şimdilik çıkartabilirdim Hirate'yi. Bunun gibi sünepeler genelde laf yemeyi yediremez ve intikam almak isterler. O yüzden ne zaman bunu almayı deneyeceğini bekleyecektim 4 gözle. Denediği anda hazırlıklı olacağımdan emindim şimdiden.

Denizcilerin emirleri yerine getirmesiyle beraber bilgi akışı başlamıştı. Heddo'yla benzer şeyler söylüyor olsalar da daha fazla detay öğrenmekte fayda vardı. İşin garibi gittikçe borçların yüksekten alçağa iniyor oluşuydu. İlk adamların borcu yüksekken, sonradan borcu az olan veya olmayan insanlar kaybolmaya başlamıştı. Bir ayin mi planlanıyor diye düşünmeden edememiştim. Olayın borçla bir ilgisi var mı yoksa yok mu bunu düşünedururken daha fazla detay öğrenmem gerektiğini biliyordum.

İhtiyarın sakinlemesiyle beraber görev dağılımına yol açılmıştı. Yanıma verilen 1 çavuş ve 2 eri baştan aşağı süzmekle meşguldüm bu sürede ben. Ne kadar cins olabileceklerini bilmesem de, Hirate'nin kendi favorilerinden birini benim yanıma verip beni dibe çekmek isteyip istemediğini bilmiyordum henüz. Yine de herhangi bir şeyden işgillenmek için erkendi. Lavuğun ve diğer denizcilerin ormana doğru yola koyulmasıyla bizim önümüze de bir rota çizmemiz gerekmekteydi yavaştan.

Heddo'dan tam istediğim olmasa da istediğime yakın bir bilgi edindikten sonra deniz kelimesi gözüme takılmıştı. Bulunduğumuz adanın iç merkezi taraflarında olsak ve uzun süredir deniz kıyısında bekliyor olsakta gözümden kaçan bir şeyler yaşanmış olabilirdi. O yüzden bu küçük grubumuzu 2 ye ayırıp ters taraftaki deniz kenarlarını turlayarak bir şeyler arasak belki bir şeyler bulabilirdik. Öncelikle yetki sırasını bozmamak adına yanıma bir er almalı ve çavuşla diğer eri yanyana göndermeliydim.

Yanagi'ye oranla daha zeki görünen İchino'yu yanıma almak daha cazip gelmişti açıkçası. Mokuzai ile de Yanagi gidecekti bu durumda. Öncelikle amacımızı ekibe yansıtacak ve ardından adanın kuzeyi ve güneyi olmak üzere iki yöne doğru yola koyulacaktık. Daha sonradan eğer bir şey gören duyan olursa den den mushi ile diğer ekibe haber verecekti. İhtiyarın ağzından çıkan sıradan bir cümleye göre böyle bir karar almak yersiz olabilirdi ancak rastlantılara inanan bir insan gibi hissetmekteydim şuan. Belki de bizim Tsukemo'nun deniz sevdası bizi bir yerlere getirebilirdi bu görevimizde.

Not: Hocam öncelikle kusura bakma okuldan dolayı bir süredir yazmaya üşenir haldeydim. Sınav haftası başlıyor şimdi, bu kadar uzun olmamakla beraber yine biraz aralıklı yazabilirim.

Eşyalar : 
-Sub Dagger
-Ins Dagger

Özel Puanlar:

Saldırılar : 
Ödüller : 

Mesajgönderen Crocus tarih 16 Kas 2019, 21:13

Teğmenimiz Edge, konuşulanlardan şüpheli bir şeyler döndüğünü hissetmeye başlamıştı. Ortada bir gariplik vardı. Bu gizemi çözmek de Hirate ve Edge’ye kalmıştı. Hirate son hazırlıkları yaparken Edge ise yanına verilen denizcileri incelemekle meşgüldü. Ters köşeye yatmamak için dikkatli davranıyordu. Belki de tahmin ettiği gibi Hirate, onu çaktırmadan ayak altından kaldırmak istiyordu. Ya da görevden sonrası için planları vardı.

Edge, Heddo’nun söylediklerinden yola çıkarak kendine yeni bir güzergâh belirlemişti. Hatta işleri hızlandırmak için iki gruba ayrılmışlardı. Tabii bunu rütbelere dikkat ederek yapmıştı. Gözüne güzel gözüktüğü için yanına erlerden İchino’yu almıştı. İchino etrafına aklı başında biri olduğunu izlenim verdiği için böyle bir tercihte bulunmuştu. Mokuzai “Biz güney tarafı aramaya başlayalım siz kuzeyden başlayın isterseniz.” demişti. Ardından Yanagi ile birlikte güneye doğru yöneldiler. Bu sırada Hirate ve ekibi gözden kaybolmaya başlamıştı. Hirate, uzaktan son kez Edge’yi süzdükten sonra o da gözden kaybolmuştu.

Edge, İchino ile birlikte deniz kıyısında ilerlemeye başlamışlardı. Çok geçmeden adadaki yerleşkenin bittiği yere gelmişlerdi. Buradan sonrasında kıyıda kayalar artmaya başlamıştı. Ekibimiz yollarına devam ederken İchino “Teğmen Edge, kıyıları gemiyi kullanarak dolaşsaydık daha hızlı olmaz mıydı?” demişti meraklı gözlerle Edge’ye bakarken. İchino’ya göre yer yer kayalardan dolayı sahile yaklaşılamasa bile dürbün yardımıyla kıyıları inceleyebilirlerdi. Tuhaf bir durum gördüklerinde ise Teğmen Hirate’ye haber verebilirlerdi. Belki de onun aklına gelmeyen başka bir şeyler vardı. İkili hala sıra dışı bir şeyle karşılaşmamıştı.

Out: Uygun oldukça yazarsın. Biz de fırsat buldukça yazabiliyoruz. Asıl sen kusura bakma.
Kullanıcı avatarı Crocus
Anlatıcı
Anlatıcı

Dön Hikayeler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir