[Worzen, Diamond, Hanno] Ballı Limonlu Pasta Bana da Pasta!

Re: [Worzen, Diamond, Hanno] Ballı Limonlu Pasta Bana da Pas

Mesajgönderen Hanno tarih 14 Eki 2019, 00:49

Dövüşçü olmadığını söylemişti Worzen, Ah o bir dövüşçüydü sadece kendisi bilmiyordu. Hanno'dan daha iyi bir dövüşçü olduğu kesindi de. Hanno dövüşmekten pek anlamazdı sonuçta. Hem dövüşebilse bile ellerini kirletmekten hoşlanmazdı. Yine de çocuğu buna zorlamazdı. Dövüşmek pek düzgün bir iş sayılmazdı. Böylesine bir arkadaşına yamuk yapmayacaktı.

Oysa Dia biraz aşırı tepki vermişti. On iki yaşındaymış falan, kardeşim deniz tehlikeli ben mi açıl dedim çocuğa? Açıldıysa kendi başının çaresine bakabileceğini düşünüyordur zaten. Gemi konusunda da epey çekimserdi. Korsanlığa karşıydı, hoş Hanno da pek sevmezdi bu meseleleri ama kellesine bir süre sonra ödül konacağını biliyordu. Belki de bunu takım arkadaşlarına açmalıydı. Sakin ol Dia yaa, şaka yapıyorum şaka. Hem bilirsiniz beni ellerimi kirletmekten hoşlanmam gemi falan sürmekten de anlamam. Ben yapabilen birilerini bulurum parasıyla yaptırırım. Ve gemi alamayacağımızı düşünmene darıldım. En büyük ticaret filosunu kurucam diyorum sen bana yasal kazanamayız parayı diyorsun. Kazanacağız ya rahat ol sen, bunca adam yapmış biz mi yapamayacağız. Ha bir de kafasında ödül olan biriyle yolculuk etme fikri çok kötü değil, şimdi değil ama ilerde benim de kelleme ödül koyabilirler. Korsanlıktan veya kötülüğümden de değil he, sadece meraklı olup kazı yaptığımdan. Eski ustam aranıyor mesela ama problem değil çünkü kılık değiştirmede epey iyi. Gerçi benim kelleme ödül koymaları için 50 deniz dolusu adayı parça pinçik kazmam gerekir. Yani uzun bir süre rahatız rahat ol. Bu kadar ciddiye alacağını düşünmedim. Biz dünyayı gezerken gezdiğimiz yerden bize para getirecek bir yatırımımız olsun istemez misin hem?

Konuşurken Hanno göz ucuyla mutfaktaki kadını görmüştü. Şu ünlü korsan ballı bertha'ya benziyordu. Belki kardeşi falandı bertha'nın. Burası diğer zincirlerden daha farklıydı zaten ilk kurulan yeri olsaydı şaşırmazdı Hanno. Belki ilk kurulansa çalışan da bu zincirlerin sahibidir. Düşük olasılıktı ama yine de bir olasılıktı. Hanno onca dükkanın sahibinin mutfakta çalışacağını düşünmüyordu şahsen. O bunları söyleyip düşünedursun garson sipariş almaya gelmişti. Epey de şirin bir kızcağızdı. Worzen gizlendiği karanlıklar arasından siparişini vermişti. Yazık bu çocuğa diye düşündü hanno. Sürekli gizlenmek zorunda kalıyordu. Onun ardından hanno karizmatik 2 numaralı bakışını atıp işveli bir ses tonuyla Bir dilim efsanevi pastanızdan, yanına da soğuk bir limonata diyecekti.
İmza  : Resim
Hanno : İsim: Hanno!
Taraf: Gezgin
Boy: 192
Kilo: 89
Para: 300.000 :Beli:
Kafa Ödülü/Rütbe:-
Puanlar : Karakter Puanları
Güç: 3
Hız: 3
Dayanıklılık: 3
Karizma: 6

Özel Puanlar
Meslek: Arkeolog - 1
Dövüş Yeteneği: -
Şeytan Meyvesi: -
Pasif Başlangıç Yeteneği: Aldatıcılık, İkna
Saldırılar : yok
Eşyalar : yok
Ödüller : yok :(
Kullanıcı avatarı Hanno
OP: Gezgin

Mesajgönderen Diamond Jackson tarih 14 Eki 2019, 12:30

Fikirlerimi iki yoldaşıma aktardıktan sonra etrafımı gözlemleyebilmek için daha iyi bir fırsatım olmuştu. Oturduğumuz yerden dükkanın mutfak kısmı ve içerisinde çalışmakta olan yaşlı kadın gayet net bir şekilde görülebiliyordu. Kadının dış görünüşü Limonlu Bertha adındaki bir korsanı oldukça andırıyordu fakat biraz dikkatli bakıldığında onun olmadığını anlayabiliyordunuz... Mekanın iç dizaynı adaya oldukça uygun ve göze hoş gelen bir şekilde yapılmıştı. Ahşaptan masalar, ahşaptan sandalyeler, ahşaptan yerler ve en önemlisi duvarlardaki sade resimler ortamın göze hoş gelmesini sağlıyordu. Duvarların rengini de es geçmemek gerekiyor, mobilyalara ve tablolara uyacak şekilde boyanmış olan duvarlar içerisinin daha geniş gözükmesine neden oluyordu. Sahip olduğu sade renkler sayesinde duvardaki resimler ve yazılar daha çok dikkat çekiyordu. Açıkçası dikkatle inceledikten sonra burasının neden ünlü bir mekan olduğunu anlayabiliyorum.

Hanno'ya tepkimi gösterdikten hemen sonra genç, güzel garson masamıza geldi. Suratında kocaman bir gülümsemeyle beraber bize nasıl yardımcı olabileceğini sordu. Ona ilk cevap veren kişi Worzen olmuştu. Bir dilim pasta ve az şekerli limonata istediğini söyleyen çocuğu gördüğüm anda modum bir anda düzelmiş ve gülümsemeye başlamıştım. Bir kaç saniye önceki tartışmayı tamamen unutmuş gibiydim. Normalde de böyle şeyleri pek kafasına takan birisi değilimdir zaten, o yüzden pek umursamıyorum.

Worzen siparişini verdikten sonra kocaman bir gülümsemeyle beraber "Ben de aynısından istiyorum." dedim. Açıkçası buranın neden bu kadar ünlü olduğunu gerçekten de merak ediyorum fakat hayal kırıklığına uğrayacağımı biliyorum. İnsanların övgüyle bahsettikleri şeyler genelde sıradan veya kötü şeyler oluyor. Yani bir pastayı çok övüyorlarsa aslında o pasta güzel olmuyor, sadece herkes övdüğü için övme gereksinimi hissediyorlar. Hayatım boyunca bir çok defa bu durumla karşılaştığım için artık ümidimi yitirmiş durumdayım fakat umarım bugün yanılırım!

Siparişimi verdikten sonra tekrardan Hanno'ya dönerek konuşmaya başladım. "Elbette günün birinde kendine ait bir filoya sahip olacağını biliyorum. Benim burada asıl söylemek istediğim bunun için acele etmemize gerek olmadığıydı." Derin bir nefes verdikten sonra sakince konuşmaya devam ettim. "Gemi almak için yüksek bir meblağ para bulmamız gerekiyor. West Blue'da bu büyüklükteki parayı, bir anda bulmak için yapabileceğimiz sadece iki şey var. İlk olarak korsan avcılığına bürünebilir ve korsanları avlayabiliriz fakat bizim gibi dövüş becerisi kısıtlı bir grup için bunun imkansız olduğunu anlayabiliyorsunuzdur... İkinci olarakta büyük soygunlar yapmayı tercih edebiliriz. Bir şekilde başarabileceğimizi düşünüyorum fakat bunun sonunda aranan bir insan olacaksın ve bu olduğu takdirde hayalindeki ticaret filosunu kurmayı unutabilirsin." Konuşmamın fazla karışık olduğunu anladığımdan ötürü birkaç saniye boyunca düşünerek ara verdim. "Yani anlatmak istediğim şey şimdilik olayları akışına bırakalım ve olabildiğince fazla para kazanmaya çalışalım. Adımızı duyurduktan sonra aranmaya başlamanın şirketin itibarı üzerinde herhangi bir negatif etkisi olmaz."
İsim: Diamond Jackson
Taraf: Gezgin (Hanno, Worzen)
Uzunluk: 176
Ağırlık: 59
Para: 15.000
Kafa Ödülü/Rütbe: -

Karakter Puanları;

Özel Puanlar;
Meslek: 1
Pasif Başlangıç Yeteneği: Askeri Eğitim, Uzak Görüş

Saldırı Listesi:
-

Eşya Listesi:
Link

Yanında Taşıdığı Eşyalar/Cephaneler/Hammaddeler:
-15.000 Beli
-SNSTR- Havoc
-20 Atımlık Cephane
-Coldsteel Killer
-Glaive

Ödüller:
-
Kullanıcı avatarı Diamond Jackson

Mesajgönderen Crocus tarih 21 Eki 2019, 23:28

Hanno, hararetli tartışmayı biraz sakinleştirmek için uzun bir açıklama yapmıştı. Bir filo kurma hayalinin olduğundan bahsetmiş, yapmayı planladığı kazılardan dolayı kafasına er geç ödül konacağını falan söylemişti. Bunun üzerime ortam yumuşamış gibiydi, gerçi konuşma garsın kızın gelmesiyle bölünmüştü. Siparişler istendikten sonra ilk sözü söyleyen Worzen olmuştu, en güzel pastadan ve az şekerli limonata istemişti. Garson kız Worzen konuştuğunda biraz irkilmişti, ama gülümsemesini bozmadı, zaten hemen ardından Hanno'nun bakışlarına yakalandığı için iğrenmesini fazla belli etmedi. Diamond da siparişini söyleyince, garson kız yine kocaman bir gülümsemeyle: "Hemen geliyor!" diyerek mutfağa yöneldi.

Siparişler verildikten sonra Diamond az evvel yarım kalan tartışma konusunu hortlatacak bir yorumda daha bulundu, gerçi kendisi de epey yumuşamış ve yatıştırıcı yorumlarda bulunmuştu. Acele etmemeleri gerektiğini söylüyordu, bir gemi alacak parayı bulmak hiç kolay olmayacaktı zira!

Kısa bir bekleyişin ardından garson kız tekrar belirmiş, herkese birer dilim pasta ve limonata getirmişti. "Afiyet olsun!" diyerek diğer masalardan birisine yöneldi.

Kahramanlarımız eğer pastadan birer lokma alırlarsa, dükkanın ününün boşuna olmadığını göreceklerdi. Bu pasta gerçekten inanılmazdı, hafifti, şekeri tam yerindeydi, ağızda dağılıyordu, doğal limon kokusu vardı. Çok güzeldi...
Kullanıcı avatarı Crocus
Anlatıcı
Anlatıcı

Mesajgönderen Hanno tarih 24 Eki 2019, 13:32

Herkes siparişini verdikten sonra dia ile hanno konuşmaya devam etmişlerdi. Hanno yer yer diaya hak veriyordu, sonuçta mantıklı şeylerden bahsediyordu. En iyisi gerçekten de olayları akışına bırakmak ve fırsatlar için gözünü açık tutmaktı. Doğru, doğru der gibi kafasını aşağı yukarı sallayacaktı Hanno. Bu tartışmayı burada kapatmalıydı artık, ve Dia'nın bu tarz konularda hassas olduğunu hatırlamalıydı. Hatırlamazsa bir şey olacağından değil ama yine de kızı kırmak istemiyordu.

Çok geçmeden garson kız pastalar ve limonatalarla gelmişti. Hanno bu ünlü lezzeti denemek için sabırsızlanıyordu, neredeyse her yere mantar gibi şube açan bu tat ne kadar iyi olmalıydı ki bu kadar övülsün? Çok iyi olması gerektiğini biliyordu hanno ve şimdi lezzetli bir şeyler atıştırmaya hayır diyemezdi. Garson servisi yaptıktan sonra Hanno kıza göz kırpacaktı, ardından diğer masalara giderken arkasından bakacaktı kızın. Bir amacı yoktu böyle davranmasının sadece seviyordu.

Hanno ilk olarak susuzluğunu gidermek adına limonatasının yarısını içecekti. Ferah ferah buz gibi limonatanın onu serinletip rahatlatmasını istiyordu. Ardından bir dilip pasta yiyecekti o bahsedilen muhteşem ötesi harika tadı algılayıp çözümleyebilmek için. Bakalım abarttıkları kadar matah bir şey miydi?

Özel Puanlar
Kullanıcı avatarı Hanno

Mesajgönderen Worzen tarih 28 Eki 2019, 13:16

İkisi de kendince haklıydı. Uzun zamandır ilk defa arada kalmış hissediyordu Worzen, ikisine de yüzde elli hak vermek pek yaptığı bir şey değildi. Kendi gemilerinin olması muhtemelen mükemmel olurdu.. hatta bunu kendisi de pek çok zamandır düşünüyordu fakat bunun getirilerinin yanında risklerinin olduğunu da gayet biliyordu. Denizler güvenli değildi. Korsanlar çağı boyunca asla olmamıştı. Korkarak mı yaşamalıydılar? Ölmeye değer miydi? Hanno'nun zeki bir adam olduğunun farkındaydı.. ticaret konusunda yetenekli olduğuna da şüphe yoktu, eğer para kazanmak için bir filoya ihtiyacı olduğunu söylüyorsa bu doğru olmalıydı.

"Bir adadan diğer adaya gitmek bile o kadar masum bir olay değil. Bunu yaparken top atışına tutulduğumu hatırlıyorum.. eğer denizciler o gün yetişemeseydi korsanların taciz atışları bütün sirki yok edebilirdi. Daha da kötüsü, ben yüzemiyorum. Ama.. yine de denize açılmaya karar verirsek karşı çıkmam. Güvenliğimizden emin olduğumuz sürece, eğlenceli bile olabilir."

Garson kız tabakları getirdiğinde masaya bile koymadan elinden kapıp aldı Worzen. Hızlı bir şekilde kaşıkladığı pastayı limonatayla eşliğinde yemeye başladı.. tahmin ettiğinden çok daha mükemmel bir tadı vardı. Sevdiği bir histi bu. Uzun yolculuklardan sonra adadaki ilk yemeği kötü olursa morali uzun süre düzelmiyordu ve bu ekibin geri kalanına da yansıyordu. Neyse ki, ihtiyacı olan bütün motivasyon ve mutluluk bu pasta ile birlikte küçük vücuduna dolmaya başlamıştı çocuğun.

"Ölünize soğluk çogguzel olmuj"

Dedi ağzının tamamı dolu bir şekilde hızlı hızlı çiğnerken. Bir yandan hala mutfaktaki kadını düşünüyordu.. kimdi o? Bu kadar mükemmel pastaları olan bir pastaneden daha önce haberi olmadığı için kendini ayıplamayı düşündü bir an. Neyse ki geç olmasına rağmen güç olmamıştı. Limonatasını da fondipleyip boş tabağını ileri doğru iterek arkasına yaslandı. Bir yetişkin olsaydı, muhtemelen keyif sigarası yakardı şuanki durumda. Hayat çok güzeldi.
Resim

Resim

İsim: Worzen
Uzunluk: 150
Ağırlık: 45
Deniz: One Blue
Kafa Ödülü: -
Para: 5.000

Karakter Puanları:

Güç: 5
Hız: 5
Dayanıklılık: 4
Karizma: 1

Özel Puanlar:

Meslek: -
Şeytan Meyvesi: 3
Pasif Başlangıç Yeteneği: Param Yok Ama Yetenekliyim!, Akrobasi

Saldırılar: viewtopic.php?f=1059&t=5232

Eşyalar: Marine kaması, İnşaat gözlüğü

Evcil Hayvan: Köfte (Steller Deniz Kartalı)

viewtopic.php?f=1047&t=5189

Ödüller: -
Kullanıcı avatarı Worzen

Mesajgönderen Diamond Jackson tarih 29 Eki 2019, 00:30

Hanno ve Worzen'in benimle aynı düşünceleri paylaştığını görmek gerçekten de içimi rahatlattı. Açıkçası bu ikiliden ayrılmak istemiyorum. Onlarla oldukça kısa bir süre geçirmiş olmama rağmen gerçekten de eğlendiğimi itiraf etmem gerekiyor. İkisi de daha önce tanışmadığım kadar eşsiz kişiliklere ve amaçlara sahipler... Gerçi Worzen'in amacının ne olduğunu bilmiyorum, bir amacı olduğunu da düşünmüyorum. Sonuçta 12 yaşındaki bir çocuğun ne gibi bir amacı olabilir ki? Böyle şeyleri düşünmek için çok genç.

Benden sonra konuşmaya başlayan kişi Worzen oldu. Her ne kadar itici bir sese sahip olsa da konuşmasını sonuna kadar suratımda kocaman bir gülümsemeyle beraber dinledim. Tam ona cevap vereceğim sırada ise Garson siparişlerimizi masaya getirdi.

Başından itibaren çok büyük beklentilerimin olmadığı pastamdan bir dilim aldıktan sonra şaşkınlıktan ötürü birkaç saniyeliğine donakaldım. Daha önce bir çok farklı çeşitte pastanın tadına bakmış birisi olarak itiraf etmem gerekiyor, hayatımda yediğim en güzel pastayı yiyorum. Yolculuklarım sırasında bir çok ustanın ellerinden çeşit çeşit tatlılar yedim fakat hiçbiri boğazımda bu hissi bırakmayı başaramadı. Dünya'nın ne kadar büyük bir yer olduğunu şimdi daha iyi anlayabiliyorum. Yolculuğuma devam ettiğim takdirde bu pastadan bile daha harika olan pastalarla karşılaşabilirim... Fakat şimdi bunun zamanı değil! Sadece oturmalı ve bu harika anın tadını çıkarmalıyım.

Karakter Puanları;

Özel Puanlar;

Saldırı Listesi:
-

Eşya Listesi:
Link

-15.000 Beli
-SNSTR- Havoc
-20 Atımlık Cephane
-Coldsteel Killer
-Glaive

Ödüller:
-

Mesajgönderen Crocus tarih 31 Eki 2019, 00:27

Nasıl bir araya geldiği hala şaşılası olan üç kafadarımız, denize açılmakla ilgili tartışmalarını şimdilik bir kenara bırakmaya karar vermişlerdi. Bu konu hakkında yorum yapan en son kişi Worzen olmuştu, duruma ılımlı yaklaşıyordu, denize açılmak istiyordu, fakat geçmişte yaşadıkları ona denizlerin şu sıralar ne kadar da tehlikeli olduğunu hatırlatmıştı.

Konuşma bittiğinde pastalar geldi. Hanno, pastasını alıp garson kıza göz kırpmış ve arkasından onu izlemişti. Bunun karşılığında garson kız iyiden iyiye kızarmış ve yan masalara hafifçe sekerek gitmişti. Worzen pastasını çok beğenmiş, hemen hepsini ağzına tıkmış ve henüz ağzındaki lokma bitmeden pasta için teşekkür etmişti. Garson kız onu ya duymamış, ya da duymamazlıktan gelmişti. Diamond da beklentilerinin aksine gerçekten güzel bir pastayla karşılaşmıştı.

Kahramanlarımız pasta ve limonatalarının tadını çıkarırken bir anda fırının kapısı sertçe açıldı. İçeri iki adam, ağır ve tehditkar adımlarla girdi. Öndeki, kirli beyaz, geleneksel çin köylüsü kıyafeti giymişti. Belinde kahverengimsi bir kuşak, bileklerinde metal korumalar vardı. Kahverengi saçlarını tepeden toplamıştı ve ince, yanlardan çenesine kadar sarkan ince bir bıyığı vardı. Belinde tahta bir kılıç taşıyordu. Geriden gelenin pembe geleneksel bir üstü, gri hafif kumaş pantolonu ve geleneksel ayakkabıları vardı. Kafasının tepesine beyaz bir maske takmıştı. Elinde tahta bir sopa taşıyordu.

“Çık dışarı Gertha! Sana bu dükkanı boşaltmanı söylemiştik. Çevirdiğiniz tüm kirli işleri biliyoruz. Yozlaşmış yarım akıllı bir avuç denizciyi paranız ve yalanlarınızla kandırabilirsiniz; ama Efendi Yamazaki bu hikayeleri yutmaz! Burası onun bölgesi!” dedi, gür ve tok bir sesle önde duran.

Adamın lafını kimse bölmeye cüret edemedi. Diğer masada oturan insanlar korkmuş, sinmiş, nefes dahi almadan adamın lafını bitirmesini, sonrasında ne yapacaksa yapmasını bekliyorlardı. Mutfakta bir hareketlenme oldu, uzan gördükleri pastaları hazırlayan kadın işini bırakıp misafirlerin olduğu kısma doğru hareketlendi. Garson kız korkup mutfağa kaçmıştı.

“Size kaç kere söylemem gerekiyor...” dedi kadın yürürken, öfkeli ve bıkkın bir sesle. Korkmadığı anlaşılıyordu.

Resim
Öndeki adam - (Zhu Tang - Urban Rivals)

Resim
Gerideki adam - (Nekurenbo - Urban Rivals)
Kullanıcı avatarı Crocus
Anlatıcı
Anlatıcı

Mesajgönderen Hanno tarih 04 Kas 2019, 02:40

Ah pasta o kadar şahaneydi ki, bal dilinin üzerinde akıp giderken limon tadı ağız boşluğunu dolduruyordu, pastanın o yumuşacık ama hafif kıtır hissiyatlı keki de bu tada harika bir taban sağlıyordu. Bu tamamen iyi inşa edilmiş bir ev gibiydi. Sağlam zemine sağlam temeller atılmış, bu temellerin üzerine de gayet dayanıklı duvarlar örülmüştü. Evin çatısıysa sert fırtınalara dayanacak kadar güçlüydü fakat her nasılsa bu kadar sert ve dayanıklı bir ev tasarım olarak ince ve kibar görünüyordu. İşte bu pasta o ev gibiydi. İnce, narin fakat güvenilir. Ağızda dağılan o enfes dokusu pastayı tanımlamayı en güçleştiren şeydi. Yumuşacık fakat çıtır çıtırdı, belki de değildi ama Hanno öyle deneyimliyordu. Bu pastanın ünü ve bunca şubesi boşuna değildi. Bu yeryüzündeki en lezzetli şeylerden biri olabilirdi. Lanet olası pasta iyi yazılmış bir şarkı gibi harika ve bulaşıcıydı. Ve insanın canı bir tane daha istiyordu.

Lanet pasta o kadar güzeldi ki süzdüğü kızı unutacaktı az kalsın. Ama az kalsın. Unutmamıştı elbette. Onun gibi bir insan böyle şeyleri unutamazdı. Güzelliğin değerini bilmeliydi. Seyrederken utanıp seke seke kaçmıştı, ne tatlı ama değil mi? Bu pasta kadar tatlı belki daha da fazla. Hanno keyif çatarken kapı sertçe açılmıştı. Daha doğrusu açılmak bir yan etki gibiydi, sanki birisi kapıya dışarıdan vurmuştu. Hayır açılması için değil, kapıyla arasında bir husumet olduğu için sanki kapı mallarının parasını ödememiş bir tüccardı. Ama değildi tabii ki, yine de kapıya öyle vurulmuştu. İki adam az önce kapıyı öte dünyaya postaladıktan sonra zavallının bıraktığı boşluğu doldurmuştu. Ağır ve korkutucu adımlarla adımlamışlardı. Geleneksel geleneksel adamlar -ki geleneksel ve yerel giysiler aslında epey iyidir.- bellerinde tahtadan silahlarıyla içeriye dalmışlardı. Tahtadan silah taşıdıklarına göre ya zır deliydiler ki bu kıyafetlerini açıklardı ya da aşırı güçlü dojo oğlanlarından falanlardı ki bu da kıyafetlerini açıklardı. Ah Hanno kıyafetler hakkında ne düşünmesi gerektiğinden emin değildi. O yüzden bu düşünme işini sonraya bırakacaktı. Gertha diye birine bağırıp çağırmışlar bir şeyler anlatmışlardı.

Ne? Yamazaki'nin bölgesi miydi burası? Yani tabii isim karışıklıklarının olması normaldir ama bir günde iki ismin karışması normal miydi? Hanno bir yamazaki biliyordu, West Blue'nun en çok aranan korsanı kılıç ustası yamazaki. Onun namını duymayan pek azdı. Kafasındaki ödül ne kadardı? Yaklaşık 50 milyon civarıydı yanlış hatırlamıyorsa. Onu avlamak Hanno'ya istediğinden çok daha fazla parayı trink diye cebine atmayı sağlardı. Gertha, Martha ve Bertha arasındaki ilişki de enteresandı. West Blue'da aranan başka bir korsan - ki kendisi şu an bulunduğu dükkanın zinciriyle bağlantılı olarak düşünülüyordu.- Limonlu Bertha adında bir kadındı. Bal logiası olduğu söylentileri vardı. Ki şu an ballı ve limonlu bir pasta yediği düşünülürse lakabıyla meyvesi çok uyumluydu. Dükkanın adında Martha geçiyordu ve çalışan kadının adı heriflerin söylediğine göre Gertha'ydı. Yani Martha Gertha ve Bertha kardeş veya akraba olabilirlerdi. Ki bu da Hanno'nun yaklaşık 15-20 milyonluk başka bir ödülü takip etmesiyle sonuçlanabilirdi. Deli para dönüyor bu işlerde diye düşündü hanno. Çok deli para hem de.

Şimdi eğer yanılmıyorsa iki korsan grubu arasında bir yerde duruyordu. Belki sadece korsanlarla bağlantılı başka insanların arasında duruyordu ama yine de bu sonucu değiştirmezdi. Milyonlarca beliyi gözleriyle görebiliyordu neredeyse. Fakat bu ödüller boşuna koyulmamıştı. Bunlar takip etmesi zor adamlardı. Takip etmesinden de zor yakalanabilirlerdi. Hanno gibi sıradan sayılabilecek bir adam onlara dokunabilir miydi ki? Zannetmiyordu genç adam. O yüzden şimdilik meseleden uzak durmayı seçecekti. Limonatasını içerken takım arkadaşlarına oturun bekleyin jesti yapacaktı. Önlerinde bir tiyatrodan daha heyecanlı bir oyun oynanacaktı büyük ihtimalle izlemeseler ayıp olurdu. Duruma göre bir aksiyon almayı seçebilirdi Hanno ama şimdilik arkadaşlarını sakin tutup izlemeye odaklanacaktı. Zamansız iş yapmamak önemliydi.

Özel Puanlar
Kullanıcı avatarı Hanno

Mesajgönderen Diamond Jackson tarih 04 Kas 2019, 11:19

Görgü kurallarından bihaber bir insan gibi çatalımla parçaladığım pastayı ağzıma doğru götürdüm. İlk başta büyük umutlara sahip değildim, bunun sıradan bir pasta olacağını düşünüyordum. Pastayı ağzımın içerisine bıraktığımda ise tamamen yanıldığımı fark ettim. Ağzımın içerisindeki bütün hücreler aynı anda beynime bu pastanın aşırı derecede lezzetli olduğunu iletmeye başladı. Çiğnemek için çenemi hareket ettirdiğimde hiçbir şeyi çiğnemiyormuş gibi hissediyordum fakat aynı zamanda pastanın bütün aromasını da hissedebiliyordum. Ağzımdaki lokmayı bitirmemle birlikte ikincisini ağzıma atmam bir oldu. Aynı şekilde üç, dört, beş derken pastamın bitmek üzere olduğunu fark ettim.

Pastamın bitmek üzere olduğunu anladığım anda biraz üzüldüğümü itiraf etmem gerekiyor. Ama bu üzüntüyü pek uzun süre yaşayamadım, zira bir anda içeriye iki adet garip giyinimli adam girdi. Ellerinde birer tahta sopa olan adamlar bir anda Gertha'ya dışarı çıkmasını söylemeye başladılar. Hemen ardından burasının Yamazaki adında bir adamın bölgesi olduğunu söylediler. Bunlar West Blue'da dolanan en büyük korsanlardan ikisinin ismiydi fakat o anda pastamın bitecek olmasının üzüntüsü üstümde olduğundan fark edememiştim.

Açıkçası zevkimi böldükleri için öfkelenmediğimi söylersem yalan söylemiş olurum. Eğer Hanno o anda oturmamızı işaret etmeseydi gerçekten de kalkıp ikiliden birine saldırabilirdim. Onun bu hareketiyle birlikte derin bir iç çekerek sakinleşmeyi başardım. Tam bu anda ise Yamazaki ve Gertha isimlerini daha önce nerede duyduğum aklıma geldi. İkisinin de oldukça ünlü korsanlar olduğunu fark ettiğim anda ise Hanno'ya beni durdurduğu için içten içe teşekkür etmeye başladım.

Elbette bu korsan ikilisinden korkuyor değilim fakat onlara bulaşmamak en mantıklısı olacaktır. Zaten bulaştığımız takdirde canlı bir şekilde kurtulabileceğimizi de sanmıyorum. Gertha'nın bir logia kullanıcısı olduğunu, Yamazaki'nin ise harika bir kılıç ustası olduğunu biliyorum. Benim gibi sıradan bir insanın onlara bulaşması ve canlı bir şekilde ayrılması gibi bir ihtimal bulunmuyor. O yüzden şimdilik oturalım ve izlemeye devam edelim!

Karakter Puanları;

Özel Puanlar;

Saldırı Listesi:
-

Eşya Listesi:
Link

-15.000 Beli
-SNSTR- Havoc
-20 Atımlık Cephane
-Coldsteel Killer
-Glaive

Ödüller:
-

Mesajgönderen Worzen tarih 09 Kas 2019, 13:46

Tahta masanın özensizce işlenmiş detaylarında kaybolmak istiyordu Worzen. Yediği mükemmele yakın şeyin tadının boğazından midesine aşama aşama inmesini her zerresine kadar hissederken gözlerini sabit bir noktada tutarak bu anıyı beyninin en güvenilir kilitli kasasına yerleştirip hayatı boyunca orada saklamayı seçti.

Başka hiçbir şey umrunda değildi.. pastanın tadı boğazından silinene kadar da umrunda olacak gibi gözükmüyordu. Alkol ve seks gibi şeylere yaşı yetmeyen bir çocuk olarak, endorfin ve dopamin hormonunu arttırarak onu mutluluğun zirve noktalarına uçurabilen sınırlı şeylerdendi yemek yemek.

Garson kızın kendisine olan tavrını bile pek takmadı. Normalde olsa küçük de bir iç burkulması yaşardı belki de, ancak bu tabağı kendisine getiren kişinin ona istediği şekilde davranabilmesini o bile onaylardı. Son lokmayı da silip süpürdüğünde bardağının en dip kısımlarında kalan hafif şekerli limonata köpüklerini tek hamlede fondipledikten sonra mutluluğun vermiş olduğu anlık enerji patlaması ile masaya hızlı bir şekilde koydu bardağı.

Yanındakiler tarafından duyulabilecek bir "eahhhh" sesi eşliğinde dudaklarını yaladıktan sonra iki elini göbek deliğinin biraz üstünde birleştirerek arkasına yaslandı. Bu sırada kapının sertçe açılmış olması çekti dikkatini. İçeri iki adam girmekteydi..

"Bela çıkacak gibi.. ortalık karışmadan uzayalım."

Birkaç saniyeliğine önce kıvırcığın, sonra da süt prensin bakışlarını inceledi. Tepkisiz gözükseler de kendisi ile aynı fikirde gibi gözüküyorlardı. İstemsizce mekanın duvarlarında gezindi Worzen'ın gözleri. Ufak da olsa bir pencere arıyordu.. kapıdan koşarak çıkamayacakları bir durumda acil bir kaçış planı gerekebilirdi. Ayrıca.. kimdi bu adamlar? Önce mekana girip klişe bir şekilde mafyacılık oynayacaklarını düşünmüştü fakat adamın anlattıklarına bakılırsa mafyanın kendisi Gertha denilen kadındı.

Olayın özünü asla bilemeyecekti muhtemelen.. bilmesi gerekiyor muydu ki? Ani bir refleks olarak cebindeki denizci bıçağını yokladı Worzen. Kapüşonunu gözlerine kadar çekti ve dikkatleri üzerinden dağıtabilmek adına sandalyede hafifçe aşağı doğru kaykıldı.
Resim

Resim

İsim: Worzen
Uzunluk: 150
Ağırlık: 45
Deniz: One Blue
Kafa Ödülü: -
Para: 5.000

Karakter Puanları:

Güç: 5
Hız: 5
Dayanıklılık: 4
Karizma: 1

Özel Puanlar:

Meslek: -
Şeytan Meyvesi: 3
Pasif Başlangıç Yeteneği: Param Yok Ama Yetenekliyim!, Akrobasi

Saldırılar: viewtopic.php?f=1059&t=5232

Eşyalar: Marine kaması, İnşaat gözlüğü

Evcil Hayvan: Köfte (Steller Deniz Kartalı)

viewtopic.php?f=1047&t=5189

Ödüller: -
Kullanıcı avatarı Worzen

ÖncekiSonraki

Dön Hikayeler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir