[Patriots Tayfası] Tam Zamanında!

Re: [Patriots Tayfası] Tam Zamanında!

Mesajgönderen Crocus tarih 01 Kas 2019, 23:55

Vigıl nerede yiyeceklerine dair bir seçim yapmamış olsa da, yemek yemek istediğini ortaya atmıştı Grace'in aristokratik havasından çıkmış serzenişini duyduktan sonra. Alexis, mürettebetatının açlık konusunda şikayet etmesinden rahatsızlık duymuş ve ne olduğunu öğrenme fırsatı bulamadığı "sushi" isimli şu yemeği satan dükkana girmeye karar vermişti. Grace'i yavaşça sırtından indirdi ve ona lokanta ile ilgili talimatlarını iletti, artık komuta ondaydı.

Ekibimiz, sushi dükkanın içine girdiler, onları ihtiyar ufak tefek bir kadın karşıladı ve oturmaları için buyur etti. Dükkan, alışılmış bir restorana benzemiyordu. Ufak mekanın ortasında elips şeklinde dönen bir bant vardı ve burada tabaklar yürüyordu. Bantın ortasında, kısa boylu, ihtiyar bir adam, hızlı hızlı siparişleri hazırlıyordu, sokağına aksine içerisi kalabalık değildi. Yalnızca orta yaşlı bir çift ve genç bir kadın oturuyordu. Müşteilerin yaptığından anlaşılana göre, ustaya istediğiniz sushiyi işaret ediyordunuz ve o da hızlıca hazırlayıp sizin için banda bırakıyordu. Masalar bantın etrafını, aralıksız bir şekilde kaplayan tahta bir seviyeden ibaretti. Bu masanın önünde de, geleneksel tahta iskemleler yer alıyordu.

Grace, aldığı talimat üzerine menüdeki sushilerden kişi başı beşer tane düşecek şekilde karışık bir sipariş verdi, usta başıyla onayladı ve hızlı hızlı hazırlanmaya başladı. Göz açıp kapayıncaya kadar, içinde hamachi nigiri olan bir tabak, ustanın elinden kayıp bant üzerinden kahramanlarımıza doğru gelmeye başlamıştı bile!

Siparişinin hemen ardından Grace, onları karşılayan yaşlı kadına yaklaşarak: "Affedersiniz hanımefendi. Köpeğim de yolculuk sebebiyle çok acıktı, acaba onun için de yiyecek bir şeyleriniz var mıdır?" diye sordu. Kadın önce gözlerini kocaman açtı, şaşırmıştı. Ama sonrasında yüzünde kocaman bir gülümseme belirdi. "Tabii, balık artıkları olacaktı!" dedi gülümsemesini bozmadan ve bantın içindeki bölmeye ilerledi.
Kullanıcı avatarı Crocus
Anlatıcı
Anlatıcı

Mesajgönderen Alexis tarih 02 Kas 2019, 01:38

Sonunda yiyecek bir yere geldiğimizde konuşmalar yapılmış içeriye nihayet bir bakış atma vakti gelmişti. Ne nenem şey dünya diye düşünerek ilk adımı attıktan sonra ufak tefek yaşlı birisi karşılamıştı bizi, ilk defa bu kadar yaşlı birisi görmüştüm. "İnsan otuz yıl yaşar atmışın da" ölür dedi Jack demek ki bahsettiği şey biraz daha şiirsel bir şeydi. İçerisi ise alışılmış bir yer değildi, bu zaman kadar restoran diye gittiğim tek yer Eldarine'in tahtına yakın olan küçük bir yerdi, orası da kafeteryayı andırıyordu, orada hoş birisiyle de tanışma imkanım olmuştu. Şimdi nerededir kim bilir, belki de hala bana söylediği yerdedir.

Geldiğimiz yer ise benim için yanlış bir seçim olmuştu. Etrafta bir garson yoktu, bazı yemeklerin yanında kullanılan çubuk benzeri şeyler var gibi görünüyordu. Onları kullanmam imkansızdı. Ortada dönüp duran şeyin üzerinde ise tabaklar vardı, ortada da birisi bir şeyler hazırlıyordu. Kokusuna bakılınca balık gibi görünüyordu. İçerisi sokağa göre daha da doluydu desem yalan olurdu, kasabada tek bir yer olduğundan orası bile buradan daha doluydu. Masa denen bir şey de yok gibiydi, Jack'in söylediği içki içmek için gidilen barları andırıyordu. Kitaplarda da buna benzer bir şeyler tarif ediliyordu, tahta iskemlelerden bir kaçına geçtiğimizde etrafıma biraz daha bakma şansı duydum.

Ortada da yaşlı birisi sayılabilecek bir kimse vardı, hızlı hızlı işini yapıyordu. Sonrasında sushi denen şeyler gelmişti. Küçük denilebilecek balık parçaları gibi görünüyordu, almak için uzansam da başaramayacağım için elim yerime ağzımı kullanmaktan başka çare kalmamıştı bana. Bu durumda Hidalgo ile kader yoldaşı olacağız gibi görünüyor. Tabağı ağzımla alıp önüme koyduktan sonra eğilip yemek dışında bir şansım da yok gibi ancak bunu yaparsam sanki ayıp olur. O yüzden bu işi de Grace'in omzunu dürterek geçiştirecektim. Çatallar için elime şekil verebilir tabağı da alabilirdi, çatal da istemek gerekli tabi öncesinde. Yemek yemek güzel bir şey ancak böyle yerlere gelirken biraz daha düşünmek gerekli sanırım. Bir dahaki sefere geleceksek paket yaptırmak en mantıklısı olacak, Grace'te rahat rahat yemek yiyebilir böylece. Hidalgo'nun yemeği ise yola çıkmıştı, sanırım arkama yaslanamayıp önüme kaykılarak bekleyip yemeğimi yemekten başka da bir çare yoktu. Bunun yerine et ve ya sebze yemeklerinden birini tercih ederdim aslında. Doyurucu olurlar, hem de rahat yenebilir. Kaşık ve çatalı birer elime tutturursam her şeyi yiyebilirim aslında. Çubuk ise bir tabu olarak kalacak. Komuta hazır Grace'teyken yemeğimi yedikten sonra onun isteğine göre kalacak yer ve alışveriş kalmıştı. Yerlilere sormakta daha faydalı olurdu Hidalgo'nun yemeği gelirken Grace'i dürtükleyip "Hazır buradayken burada yaşayanlara sormakta fayda var, kalacak iyi bir yer biliyorlarsa ilk yolculuğumuz şerefine biraz bol keseden harcayabiliriz parayı." diyecektim.
Resim

Patriot tayfası npcleri

İsim:Alexis
Taraf: Korsan / Patriots
Boy: 177cm
Kilo: 76kg
Para: 40.000
Kafa Ödülü/Rütbe:

Karakter Puanları;
Güç: 3
Hız: 3
Dayanıklılık: 5
Karizma: 4

Özel Puanlar;
Meslek:-
Dövüş Yeteneği: Tek kılıç ve Kalkan Kol (2)
Şeytan Meyvesi: Banner Banner no Mi (1)
Pasif Başlangıç Yeteneği:Param yok ama yetenekliyim! Sezgi

Saldırı Listesi:

Eşya Listesi:
Nameless
Protezler

Yanında Taşıdığı Eşyalar/Cephaneler/Hammaddeler:
Nameless
Protezler

Ödüller:
Kullanıcı avatarı Alexis
OP: Yeniden

Mesajgönderen Vincent Vîgıl tarih 02 Kas 2019, 14:52

Yemek fikrini öne attıktan sonra Alexis'in seçimiyle bir sushi'ciye girmiştik. Bizi yaşlı ufak tefek bir kadın buyur etmiş ve masalara oturmuştuk. Grace'in siparişlerimizi iletmesinin ardından hızlıca yemekler hazırlanmış ve bantlara yerleştirilmişti. Dükkanın ortasına kurdukları güzel bir makineyle, dağıtım yapılıyordu. Teknolojinin nimetlerini iyi kullandıklarını söyleyebilirdim.

Banttan bize doğru gelmekte olan yemeklerden ben ve Alex'inkileri alacak ve önüme ve onun önüne koyacaktım. Sonrasında herkes yemek yemeye hazır olduğunda yemeye başlayacaktım. Belki cahil bir köleydim fakat az buçuk sofra adabından haberim vardı.

Bir yandan yemek yerken yanımdakilere bakacak ve "Caddenin sonunda gösterişli, büyük bir bina var dikkatinizi çekti mi?" diye soracaktım.
İsim:Vigıl
Taraf: Korsan / Patriots
Boy: 178cm
Kilo: 78kg
Para: 275.000 beli
Kafa Ödülü/Rütbe:

Karakter Puanları;
Güç: 4
Hız: 4
Dayanıklılık: 5
Karizma: 2

Özel Puanlar;
Meslek:-
Dövüş Yeteneği: Köle stili serbest dövüş (1)
Şeytan Meyvesi: -
Pasif Başlangıç Hassas el, Sezgi

Saldırı Listesi:
http://binodaliev.com/forum/viewtopic.php?f=1059&t=5243#p74498

Eşya Listesi:
2 adet çelik muşta

Yanında Taşıdığı Eşyalar/Cephaneler/Hammaddeler:

Ödüller:-
Kullanıcı avatarı Vincent Vîgıl

Mesajgönderen Crocus tarih 05 Kas 2019, 23:57

Alexis bilmeyerek kendisi için hiç de uygun olmayan bir restoran seçmişti, ama bu önemli değildi, o nice zorlukları aşmış bir adamdı. Yemesi zor bir öğlen yemeğiyle baş edebilirdi. Bantta ilerleyen suşi tabağını ağzıyla almaya çalıştı, bu biraz zordu ve çaba gerektiriyordu. Etraftaki diğer ziyaretçiler onun bu davranışını garipser şekilde bakmışlardı. Neler olduğunu gören Eldraine, ilk tabaktan sonraki hiçbir tabağı Alexis'in ağzıyla almasına izin vermeden eliyle alarak ona yardımcı olmuştu; ama ağzına besleyemezdi, Alexis'in tabaktaki sushileri ağzıyla yemesini izlemek zorunda kaldı.

Bir yandan Alexis, Grace'i dürtükleyip, öğlen uykusu için bir otel veya kalacak bir yer bulmak istediğini, Grace'in buranın yerlilerine bu konuyu sormasını söyledi. Tabağındaki sushileri, asil bir şekilde, eline almadan çubukla kibar bir şekilde yiyen Grace, peçeteyle ağzını hafifçe sildi: "Tamamdır abi." dedi mutlulukla, belki kendisi de bir öğlen uykusu çekme fikrine epey olumlu bakıyordu. Kahramanlarımız, zavallı aç karınlarını doyururken ve Grace kalacak yer işini garson hanımefendiye sormaya hazırlanırken, aradığı kadın bir mama kabının içine koyduğu artık balıklarla çıkagelmişti. Hidalgo, bunu görünce hemen kaba davrandı.

Grace kadına: "Affedersini hanım efendi, acaba civarda kalabileceğimiz uygun bir otel biliyor musunuz, komforlu olması bizim için önemli?" diye soracak, kadın ise: "Elbette, bu caddenin sonlarında kalabileceğiniz güzel, rahat bir han var. Oldukça güzel ve şirin bir yerdir." diye cevaplayacaktı gülümseyerek.

Bu konuşmalar yaşanırken Vigıl ise caddedeki büyük binaya dikkat çekmişti.
Kullanıcı avatarı Crocus
Anlatıcı
Anlatıcı

Önceki

Dön Hikayeler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir