[Sirius Tayfası] Yok Mu Arttıran?

Re: [Sirius Tayfası] Yok Mu Arttıran?

Mesajgönderen Sirius tarih 06 Ara 2019, 18:19

Jagaimo'yu sakinleştirmek için yaptığım hareket sırasında maymunumuz meyvesinin avantajından faydalanıp kendini avantajlı bir konuma geçirmişti bile, bunun üstüne elimi omzundan atarak adamlarıma sahip çıkmamı söylemişti. Kel adam şansını zorluyor olsa da sakinleşmeye başladığı için bu işi daha fazla uzatmayı düşünmüyordum. Crusnik hala yardım edebileceğini belirtse de burada fazla zaman kaybetmemize gerek yoktu. Tüm bunlar olurken Patron denilen adam olduğunu düşündüğüm kişi olay yerine gelmişti bile , öncelikle kel adamına neler olduğunu sorarken keltoş yine bizi suçlayıp üste çıkmaya çalışmıştı.

Ben söze girmeden önce maymun dostumuz yine heyecan yaptı ve dayanamayıp söze girdi, böyle durumlarda ilk söz hakkını kaptanına bırakmayı öğrenmesi gerek. Herkesin konuşmasını bitirdikten sonra söze girerek "Dostlarım ve adamınız arasında yanlış anlaşılmalar oldu sanırım, dostlarım yardım teklif etmişler ama bu teklif artık masada değil çünkü bu işe hiç karışmayıp uzatmasak daha iyi olur. Adaya yeni ayak bastık, oluşan bu kargaşayı unutup yolumuza devam etmeyi düşünüyoruz. Sizde adamlarınızı daha sakin olmak konusunda uyarabilirsiniz böyle şansını zorlamaya devam ederse herkes anlayış göstermeyebilir." Sözlerimi bitirdikten sonra hızlıca etrafıma ve etrafımdakilerin üstüne göz gözdirip meyve gücümü kullanabileceğim neler var diye kontrol edecektim.
Resim

İsim:Sirius
Taraf:Sirius Korsanları
Boy:1.85
Kilo:70
Para:300.000
Kafa Ödülü/Rütbe:-

Karakter Puanları;
Güç:4
Hız:3
Dayanıklılık:3
Karizma:5

Özel Puanlar;
Meslek:-
Dövüş Yeteneği:-
Şeytan Meyvesi-Jishaku Jishaku no Mi : 2
Pasif Başlangıç Yeteneği:İkna

Saldırı Listesi:-

Eşya Listesi:-

Yanında Taşıdığı Eşyalar/Cephaneler/Hammaddeler:-

Ödüller:-
Kullanıcı avatarı Sirius
OP: Sirius Korsanları

Mesajgönderen Crocus tarih 12 Ara 2019, 01:24

Crusnik ile Hüsamettin karışıklığı açıklama işinin kaptanın yapmasının doğru olacağını düşünerek sesiz kalmayı tercih etmişlerdi. Lakin Barry, onlarla aynı görüşte değildi. Durumu iğneleyici sözlerle açıkladı. Jagaimo’nun sinirleri tepesine çıkmıştı. Durduğu yerde köpürüyor ama sesini çıkarmadan bekliyordu. Patron, Sirius tayfasından sakince bir cevap beklerken adamına ve doğal olarak kendisine hakaret edilmesi hoşuna gitmemişti. Gerginliği arttırmamak için karşılık vermeyip söylenenleri sineye çekti. Diğerlerinin de ne yapacağını görmek istiyordu. Victoria da olayları temkinli yaklaşmayı seçmişti. Barry, haricindekiler daha sağduyulu gibiydiler.

Sirius, konuşmasını bitirdikten sonra Patron söze girdi. Jagaimo’ya dönerek “Sen bir git az kafanı dağıt, rahatla biraz. Ben hallederim burayı.” dedi. Jagaimo, kafasıyla onayladıktan sonra uzaklaşmaya başladı. Patron, Sirius’a dönerek “Sen daha aklı başında birisi gibisin diğer elemanın aksine. Kaptan sensin diye varsayıyorum. Öncelikle soymayı becerememişler diye neden bağırdığınıza dair bir açıklama yapmadınız. Böyle bir söylemde bulunduktan sonra yardım talebinde bulunduysanız biraz absürt olmuş. Hadi bunu geçtim. Yanlış anlaşılma olmuş olabilir. Ama bana öğüt vermeden önce kendi adamalarına bak istersen. Kaptanın kim olduğunun farkında olmayanlar var galiba. Ortamı gerici üsluptan kaçınmaları gerektiğini de bilmiyorlar. Neyse fazla uzatmaya gerek yok. Sorunsuz dağılalım. Yardım etme isteğiniz için de teşekkürler.” diye devam etti. Patron’nun konuşmasıyla birlikte etraftakiler dağılmaya başladı. Gemiyle ilgilenmeye geri döndüler. Patron da hasarlı gemiye doğru yöneldi. Sirius’a tekrardan dönerek “Ha unutmadan tehdit savurmadan önce iyice bir düşün istersen. Lazım olabilir.” dedi.
Kullanıcı avatarı Crocus
Anlatıcı
Anlatıcı

Mesajgönderen Crusnik tarih 16 Ara 2019, 14:38

Ortamı yumuşatmaya çalışmak için tüm cesaretimi toplayarak yaptığım konuşma ne yazık ki hiçbir işe yaramadı. Bu başarısızlığımın ana sebebi hiç şüphesiz kaptanımız ve maymunun benim aksime alttan almaya çalışmayarak yeni tanıştığımız ada sakinleriyle hakarete yakın bir üslupla konuşmalarıydı. Bu üslupları barışçıl yaklaşımımıza küçük bir darbe vurmuş olsa da yanlış bir şey yaptıklarını düşünmüyorum. Ben dahil herkes en az birer kez özür dileyip yardım teklif etmemize rağmen karşımızdakiler bozuk plak gibi sürekli aynı laflar ve kelimelerle karşımıza gelirken sonunda böyle bir tepki vermekte bana kalırsa sonuna kadar haklılar. Sadece zamanlama konusunda biraz anlaşmazlık yaşamamız dışarıdan bakılınca hoş bir izlenim yaratmadı. Ben pasif bir yaklaşım sergilerken diğerlerinin bu kadar agresif olması kendi aramızdaki iletişim kopukluğu yaşadığımızı gösteriyor. Bunun önüne geçmek için ortamı biraz daha iyi gözlemleyip arkadaşlarımın verecekleri olası tepkileri kestirebilmem gerekiyor. Bu da büyük ihtimalle zamanla kendi kendine rayına oturabilecek küçük bir pürüz.

Bir hayli korkutucu gözüken ve sahneye yeni giriş yapan Patron’un da Jagaimo dan bir farkının olduğunu düşünmüyorum. Belki de bu organizasyona girişte sözlü mülakat yaparak bilerek böyle kişileri işe alıyor olabilirler. Kaptanımızın haklı isyanından sonra önce Jagaimo’yu yanında gönderip ardından da biraz iğneleyici konuştuktan sonra kendisi de hasarlı gemiye doğru giderek bizi yalnız bıraktı. Ne yalan söyleyeyim bu konuşmadan sonra bu kadar korkutucu görünüşlü birinin IQ seviyesinin bir o kadar düşük olduğunu görünce biraz olsun rahatladım. Maymunun yaptığı şaka ciddiyetten uzak ve bir o kadar yersiz olsa da adı üstünde şakaydı. Bunu tekrar tekrar açıklayıp yardım teklif etmemize rağmen hala bunu anlayamayıp yada anlamak istemeyerek işi yokuşa sürmek istiyorlarsa bu konu hakkında daha fazla yapabileceğimiz bir şey yok. Bu saatten sonra olacak her şey onların tercihi.

Adaya çıkalı birkaç saat olmasına rağmen sanki 62 gündür bu lanet yerde sıkışıp kalmış vaziyetteyiz. Bu sıkışıklıktan kurtulmak için intihar dahil ne yaparsak yapalım bir arpa boyu ilerleyememek herkesin sinirlerini germişti. İşin daha kötü tarafı bu kısır döngüyü kırmak için ne yapmamız gerekiyor hiçbir fikrim yok ve diğerlerinin de bir fikri olduğunu sanmıyorum. Ortam da zaten hafiften gerilmeye başladı. Adayı çıktığımızdan beri resmen iyi haberlere hasret kaldık. Patron uzaklaştıktan sonra Kaptana seslenip “ Durumlar birazcık karıştı. Bundan sonraki planımız ne olacak kaptan ?” diye ne yapacağımız hakkında bir planı olup olmadığını soracaktım. Ardından da kaptanın şeytan meyvesi kullanıcısı olduğunu hatırlayıp “Bu arada kaptan neden konuşma sırasında maymun gibi sende şeytan meyvesi özelliğini kullanmadın ? En azından kullanmasan bile etrafa göz gezdirip kullanacağın bir şeyler var mı diye kontrol etmen bile bize büyük bir avantaj sağlardı. Senin gibi güçlü bir meyveye sahip olsaydım çoktan iki kez etrafa göz gezdirmiştim.” Diyecektim. Bu sözlerimle kaptanı sorgulamak yada ona çıkışmak gibi bir amacım yok sadece tüm konuşma boyunca neden meyvesini kullanarak bize herhangi bir işaret vermediğini merak ediyorum.
Resim
İsim:Crusnik
Taraf:Korsan/Sirius Tayfası
Kilo:75
Para:100.000

Karakter Puanları;
Güç:3
Dayanıklılık:5
Karizma:4

Özel Puanlar;
Meslek:Kimya 2 /Doktor 1
Dövüş Yeteneği:-
Şeytan Meyvesi:-
Pasif Başlangıç Yeteneği:P.Y.A.Y. / Şans

Saldırı Listesi:-

Eşya Listesi:-

Yanında Taşıdığı Eşyalar/Cephaneler/Hammaddeler:-

Ödüller:-
Kullanıcı avatarı Crusnik

Mesajgönderen Barry Curtis tarih 25 Ara 2019, 18:44

Ben, Sirius ve Crusnik'in sözlerinden sonra adam hala yüksekten konuşmaya devam ediyordum. Adamlarına ve ada halkına her şeyin kontrolü altında olduğunu göstermenin yolu buydu belki de ama defalarca kez açıklamaya çalışmamıza rağmen inatla anlamamaya çalışmaları Sirius'u da kızdırmaya başlamıştı. Sözlerinden anlayabiliyordum bunu. Crusnik ne kadar hala ortamı yatıştırmaya çalışsa da tayfanın diğer üyelerinin bu tartışmanın içine girmemeleri iyi olmuştu bir nebze. Zaten adam da alaysız bir şekilde arkasını dönüp gidiyordu ama son olarak Sirius'a karşı bir hamle yapmıştı sözleriyle.

Neticede son kartı atan oyunu kazanırdı. Bu son cümlesi kendince psikolojik olarak üstün çıkmasını sağlayacaktı bu duellodan. Öyle hissetmesi benim için bir sorun teşkil etmiyordu. Egomu tatmin etmek gibi bir amaç gütmüyordum neticede. Tyfanın sessiz kalan bölümünü de daha fazla huzursuz etmek istemiyordum açıkçası. Bundan sonrasında Sirius'un kararını bekleyecektim ve adam uzaklaştıktan sonra "Ne hava bastı be. En son kabız olduğumda bu herif gibi kasılmıştım. Bütün hayatı böyle yaşamak zor olmalı." diye mırıldanacaktım yanımdakilere. Ardından göz ucuyla Sirius'a bakacaktım sıradaki adımımızı sorar şekilde.
Resim

İsim: Barry Curtis
Taraf: Korsan/Sirius Korsanları
Boy: 1.81
Kilo: 78
Para: 170.000 Beli
Kafa Ödülü/Rütbe: -

Karakter Puanları;

Güç: 3
Hız: 5
Dayanıklılık: 3
Karizma: 4

Özel Puanlar;
Meslek: -
Dövüş Yeteneği: 1
Şeytan Meyvesi: 1
Pasif Başlangıç Yeteneği: Akrobasi

Saldırı Listesi: -

Eşya Listesi:
Uncle Bo

Yanında Taşıdığı Eşyalar/Cephaneler/Hammaddeler:
Uncle Bo

Ödüller:
-
Kullanıcı avatarı Barry Curtis

Mesajgönderen Victoria Drusilla tarih 26 Ara 2019, 14:53

Patron da ortamın gergin olduğu hissetmiş olacaktı ki Jagaimo’ya biraz kafasını dinlemek için uzaklaşmasını söylemişti. Ardından Jagaimo ve maymunumuz Barry arasında geçen olayı açıklar nitelikte uzun bir konuşma yapmıştı. Yaptığı uzun konuşmanın içeriği genel olarak maymunumuzun kötü tavrıyla ilgiliydi. Olayı fazla büyütmek istemiyor olacak ki konuşması bittikten sonra etraftaki kalabalığı uzaklaştırmıştı. Tam her şey tatlıya bağlanıyor derken Kaptanımıza tekrar dönerek üstü kapalı şekilde biraz tehditvari konuşmuştu.

Patronun biraz uzaklaşmasını bekledikten sonra Crusnik, Sirius’a bir sonra ki planımızın ne olacağıyla ilgili bir soru yöneltti. Ardından tüm bu olaylar olurken neden kaptanın şeytan meyvesini hiç kullanmadığını sordu. Aslında çok güzel bir noktaya değinmişti. Crusnik’in sorusu son derece mantıklıydı. Bende bu gizemli konunun büyüsüne kapılmıştım. Acaba Barry bile tüm gücünü sergilerken neden güçlü bir şeytan meyvesi kullanıcısı hiçbir şey yapmadan olan biteni izlemişti. Sirius’a dönerek ‘’ Bende bu sorunun cevabını merak ediyorum’’ dedim. Bu esnada Barry ise her zaman ki gibi kendi has konuşma tarzıyla az önce yanımızdan ayrılan Patron’a laf atmıştı. Akıllanmış olacaktı ki bu sefer kısık bir ses tonuyla konuşmuştu. Onun bu hareketi karşısında derin bir nefes aldıktan sonra ‘’Sanırım bu huyundan vazgeçemiyorsun tüylü dostum’’ dedim. Ardından Sirius’a dönerek heyecanla vereceği cevabı beklemeye başladım.
Resim

Eşyalarınız:
2 adet MSP-3( Marine Standart Pistol) (90.000 x 2)
20 Adet Ekstra Cephane (10.000 x 2)
Kalan para: 100.000 Beli

Saldırı Tekniğiniz: Demon Twin Guns
Stiliniz: Ateşli Silahlar
Kullanıla Ekipman: İki adet tabanca
Açıklama: Stilin amacı orta ve yakın mesafeyi kontrol altına almaya dayanır. Genel olarak silahların hızlı çekilip ateşlenmesiyle güçlü bir dalga boyunu ele geçirecek mermileri ateşleyebilen hızlı bir stildir.
Şeytan Meyvesi:

Karakter Puanları
Güç:3
Hız:5
Karizma:4

Özel Puanlar:
Meslek: 0
Dövüş Yeteneği: 1
Şeytan Meyvesi: 0

Pasif Başlangıç Yeteneği:
Sezgi,Hassas El
Kullanıcı avatarı Victoria Drusilla

Mesajgönderen Sirius tarih 26 Ara 2019, 19:13

Patron denen adam sözlerimin üstüne kendince açıklamasını yapmıştı, düşündüğümden daha makul ve ılımlı yaklaşıyor gibi geliyordu ki son cümlesine kadar. Anlaşılan aramızda bir yanlış anlaşılma olmuştu, bu durumu düzeltsem iyi olacaktı. Gemiden uzaklaşırken son sözlerinin üzerine tekrar patrona doğru dönerek "Sanırım yanlış anladınız kusura bakmayın, tehdit savurmak gibi bir amacım yoktu. Zaten bugüne kadar kimse tehdit savuracağımı görecek kadar şanslı olamadı" diyecektim.

Sözlerimi söyleyip dönüp yürümeye devam ederken Crusnik yanıma gelip sıradaki planı sormuştu, ardından ise neden meyve gücüme başvurup başvurmadığı mı sormuştu. Ona cevap vermeye hazırlanıken Victoria da bize katılıp aynı sorunun cevabını beklediğini belirtmişti. " Aslında sürekli olarak tetikteydim, etrafı analiz edip ihtiyaç olursa kullanabilecek bir pozisyon arıyordum, ama gerek kalmadı. Böyle durumlarda güç gösterisi yapmanın çok doğru olduğunu düşünmüyorum" şeklinde her ikisine de cevabımı verdikten sonra kendimize yeni bir plan ve rota çizmemiz gerekiyordu. "Uzun süredir denizlerdeydik, karaya ayak bastığımızda da bu küçük olayla karşılaştık artık biraz rahatlamak ve eğlenmenin vakti geldi diye düşünüyorum. Şehrin iç taraflarına doğru ilerleyip taverna, bar tarzı bir yer bulalım. Hem bu ada hakkında daha fazla fikir sahibi olup etrafı da gözleriz" dedikten sonra hareketlenecektim.
Resim

İsim:Sirius
Taraf:Sirius Korsanları
Kilo:70
Para:300.000

Karakter Puanları;
Güç:4
Karizma:5