Rotacılık Rehberi

Rotacılık Rehberi

Mesajgönderen Crocus tarih 05 Eki 2019, 22:48

Geç kalmış da olsa söz verdiğim gibi Rotacılığın yapabileceklerini anlatan bir rehberle karşınızdayız. Çok uzun olmayacak gerçi.

Rotacılık puanınız sizin hangi denizde, hangi koşullar altında ne kadar rahat hareket edebileceğinizi belirleyecek. Aşağı yukarı bir tablo çizmek gerekirse:
1-3 puan : Ekstrem olmayan koşullarda dört mavide istediğiniz yere rahatça gidebilirsiniz. Ekstrem olmayan derken kötü hava koşulları falan.
4-5 puan : West Blue'da kötü hava koşullarına denk geldiğinizde ne yapabileceğinizi biliyorsunuz artık, böyle zor koşullarda tekneyi bir şekilde karaya vardırabileceksiniz. Grand Line'a geçiş yapıp zar zor da olsa hayatta kalabilirsiniz artık.

5 puana gelince mesleğinizle ilgili bir araç geliştirebileceksiniz! Aklıma çok fazla örnek gelmiyor, sizin yaratıcılığınıza kalmış. Avatar'daki Aang'in uçurtmasına benzer bir şey veya Nami'nin çubuğu gibi bir şey olabilir. Yalnız temel düzey hariç sizin mesleki bilginiz dışında bir gereksinimi olmayacak şeyler yaratabilirsiniz.

10 puana kadar gittikçe Grand Line'da daha rahat edeceksiniz ve dört denizde gemiyi yönetmek sizin için çocuk parkında gezmek gibi olacak.

10 puandan sonra New Worl'de hayatta kalma şansınız olacak ve böyle gidiyor işte.
Kullanıcı avatarı Crocus
Anlatıcı
Anlatıcı
 
Mesajlar: 118
Kayıt: 09 Eyl 2019, 20:33

Dön Meslek Yaratımı

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir