Arkeoloji Rehberi

Arkeoloji Rehberi

Mesajgönderen Crocus tarih 05 Eki 2019, 22:55

Evrende bir arkeolog olduğu için ve eskiden bu meslek evrende yer aldığı için ben de kafamda belirlediğim bir rehber paylaşacağım. Bu konuda epeyce yenilik getireceğim sanırım, çünkü yine Arkeolog gözle görülür getirisi pek olmayan bir meslek.

Önce kötü haberden başlayayım, arkeoloji puanınız kaç olursa olsun durduk yere antik dili öğrenmeyeceksiniz. Bu dili bir yerden öğrenmeniz gerekiyor ve teknik olarak herkes öğrenebilir. AMA, belirli bir puana geldiğinizde bu dili sizi öğretebilecek insanları ve onları nerede bulabileceğiniz biliyor olacaksınız ve Rp içinde açıkça ben bu adamlar konuşmaya gideceğim diyebileceksiniz. Mesleki puanınız da yüksek olduğu için bu adamın sizi adam yerine koyma ihtimali olacak. Meslektaşlarınızdan duymak veya çalışmalarını okuyup varlıklarından haberdar olmak gibi düşünebilirsiniz. Ayrıca piyasada antik tarhile ilgili dolaşan şeylere bariz kulak dolgunluğunuz olacak. Tabii bunlar yüksek puanlarda olabilecek.

Peki düşük puanlarda ne olacak?

Kısaca söylemek gerekirse şöyle: Neyi nerde aramanız gerektiğini bileceksiniz.

Mesela bir adaya geldiniz, orada yıllar önce gömülü bir hazine olabilir; bilmem kaç yıl önce bilmemne krallığı burda yaşıyormuştur, bu adamlar kılıç üretiminde iyidir, bu adanın şurasında kaliteli kılıç bulabiliriz vs. gibi sizden başka hiçbir oyuncuya açık olmayan bilgileri bulma şansınız olacak.

Bunlara puan vermeyeceğim, RP içerisinde anlatıcıya ipucu verip onu puanınıza göre konuşturmanız gerekecek ;)
Kullanıcı avatarı Crocus
Anlatıcı
Anlatıcı
 
Mesajlar: 118
Kayıt: 09 Eyl 2019, 20:33

Dön Meslek Yaratımı

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir