Vigıl

Vigıl

Mesajgönderen Vincent Vîgıl tarih 24 Eyl 2019, 01:11

İsim: Vincent Vigıl
Boy:178 cm
Kilo:78 kg
Taraf: Korsan / Alexis ile birlikte.
Deniz: One Blue

Görünüm:
Resim

(İsmi Levi fakat bulduğum kaynakta ne çizimi ne de hangi animede olduğu belirtilmemiş.)

Kişilik:
İyi ile kötü arasında gidip gelen hangisi olduğumu bilmeyen bir insanımdır. Her şeye rağmen gülmeyi bilirim. Merhametliyimdir fakat merhametim sadece hak edenedir. Herkese bir şans verebilecek bir insanımdır fakat ikincisi asla olmaz. Canlılar arasında ayrım yapmam hatta bazılarını insanlardan üstün tutarım. Bu üstün tutuş niteliklerinden dolayı değildir. Esas önem verdiğim şey kişiliktir. Bu hayattaki en önemli şeyin erdem olduğunu düşünürüm.

İnsanlardan yardım görmekten hoşlanmam fakat yardım gelirse de reddetmem. Çünkü hayatım boyunca kendi işimi hatta başkalarının işini de ben bir başıma yaptım. İnsanları kullanan kişilerden hoşlanmam. Zor güvenen birisiyimdir fakat birisi güvenimi kazandığı taktirde onun üzerine her şeyimi yatırabilirim. Çok akıllı olduğum söylenemez. Bu hayatta en çok güvendiğim şey vücudumdur, arkadaşlarım ise onların hemen ardından gelir. Paradır, puldur ilgimi pek çekmez. Çoğu kişi gibi şöhretten hoşlanırım.

Vücuduma güvendiğim kadar güvendiğim başka bir şey ise kaderimdir. Olayları oluruna bırakmayı severim. Hile hurda ile pek işim olmaz fakat rakibime göre bu durum değişkenlik gösterebilir. Olabildiğince adil dövüşürüm fakat bu benim kırmızı çizgim değildir. Kaybetmekten hoşlanırım fakat sadece ve sadece kaybetmeyi hak ettiğim zamanlarda. Karşımdakini takdir etmesini de bilirim.

Çok yemek yer fakat çok fazla kilo alamam. Şu zamana kadar yediklerimi sindiremeden çıkartacak kadar çok çalıştığım içindir belkide bu durum. Alkol benim için bir bağımlılık değildir sadece çok istediğimde içerim. Sadakate çok önem veririm keza köpek gibi sadığımdır. Arkadaşlarım için hayatımı ortaya koymaktan çekinmem. Hatta bu konuda biraz takıntılarım bile vardır. Bir keresinde bana köpeklere davrandığından daha kötü davranan bir efendinin hayatını kurtarmaya çalışmışlığım vardır. Öyle çok konuşkan birisi değilimdir fakat Alex ile tanıştıktan sonra bu durum biraz değişmiştir. Onun yapamadığı her şeyi onun için ekstradan yapmaya çalışırım. Çocuklarla aram iyidir, onları el üstünde tutarım. Grace benim değerlimdir...

Geçmiş:

One Blue'nun sınır kasabalarından bir tanesinde doğmuştum. Ailemi hiç tanıyamamış, kim olduklarını bilmediğim kişilerin bin bir türlü pis işini yaparak hayata tutunmaya çalışıyordum. Bin bir tür insanla karşılaşmış ve onların türlü türlü kazıklarını yemiştim. Öyle ki yardım isteyecek kimsem bile yoktu. Yaşadığım yer öyle uzak tenha bir köşedeydi ki, denizciler zahmet edip gelemiyorlardı. Bir keresinde denizciye benzer birisini görüp, yanına koşmuş ve kendimi paralaya paralaya içinde olduğum durumu anlatmıştım, peki ne mi cevap aldım? Aldığım cevap hala hafızamda net bir şekilde yerini korumaktaydı;
"Böyle meselelerle vaktimi harcama velet!"
Cevabımı aldıktan sonra uzunca bir süre adamın suratına boş boş bakmış ve ardından hiç bir şey demeden yavaşca oradan uzaklaşmıştım. Artık çaresizliğim içime işlemiş ve onu kucaklayarak kabullenmiştim. Kasabanın merkezine, herkesin beni tarlasındaki bir öküz, bindiği bir at sandığı yaşantıma geri dönmüştüm. Bu olay şöyle kenarda köşede bir yerde kalsın aradan yıllar geçmiş ve güç bela gençlik dönemlerime erişmiştim.

Yaşadığım kasabada derme çatma küçük bir kulübede yaşamımı sürdürürken kasabanın yaşlılarından bir kaçının arasında geçen bir konuşmaya tanık olmuştum. Konuşmalarından anladığım kadarıyla herhangi bir alanda büyük bir başarıya ulaşabildiğim takdirde özgürlüğümü kazanabilirdim. Özgürlük tadını hiç almadığım bir yemek gibiydi benim için. İyi yada kötü, nasıl bir şey olduğundan emin değildim fakat şunu biliyordum. Şuan ki halimden daha kötü olamazdı.

Bunu öğrendikten sonra çeşitli alanlarda kendimi geliştirmeye çalıştım haliyle fakat her şeyi az buçuk yapabilir fakat hiç bir şeyi tam ustalıkla yapamıyordum. "Başka bir yol bulmalıyım" diye düşünürken, aklıma illegal işler gelmemiş değildi fakat zorunda olmadıkça bulaşmak istemiyordum. Kaderin silsilesi; tam bunları düşündüğüm anda kulaklarıma ilişen silah sesleriyle irkildim. Şuana kadar hep okuma yazma olsun, iş olsun bir şeyde iyi olmaya çalışıp kendimi ispatlamaya çalışmıştım fakat kader kendisini altın tepside önüme sunmuştu. Yaşadığım kasaba haydutlar tarafından saldırıya uğruyordu fakat ben buna üzülemiyordum. Keza bu benim hayatımı geri alabilmem için büyük bir nimetti.

İrkilmemle birlikte kafamda bir ampul parladı. Bu saldırıda hayatımı ortaya koyup kasabalıları hayatta tutabilirsem bana özgürlüğümü verebileceklerini düşündüm ve doğruca seslerin geldiği yöne yöneldim. Öncelikle karşıma çıkan iki çocuğu ormana saklanmaları için yolladım, daha sonra kaçışmakta olan kasabalıları ve onları kovalayan haydutları görünce gittikleri istikamette pusup yakınlaşmalarını bekledim ve uygun anda üzerlerine atılarak güç bela 2-3 tanesini haklamıştım. Geri kalanını ise kaçmakta olan kasabalılar halletmişti fakat bu yeterli değildi. Biraz daha ön plana çıkmalıydım ve neyse ki bunun için bir fırsat daha vardı önümde. Şehrin tam merkezinde zengin adamlar toplanmış haydutlara servetlerini sunuyorlardı. Aralarında sahibim de bulunmaktaydı. Ganimetlerini az buldukları kişileri öldürüyorlardı ve sıra tam benim efendime gelmişti.

Şişko, Pinti bir miktar parasını sakladığı için haydutlar tarafından öldürülmek üzereyken birden öne atıldım ve silahlarını yönelmiş iki haydut'un üzerine doğru yürümeye başladım. Artık hayatımı tamamen kaderim belirleyecekti, üzerime silah doğrulmuş iki kişinin üzerine yürüyordum. Bir tanesi uyardıktan sonra bir el sıkmış ve mermi kasıklarımla belimin arasında bir yere saplanmıştı fakat durmayacaktım. Doğrulup yürümeye devam ediyordum ve bu durum onlarda biraz şaşkınlık yaratmıştı. Kullandıkları tüfekler eski modeldi ve hemen doldurulamayan tek atımlık türlerdendi. İlk şansımı denediğimde kaderim bana yüz çevirmiş ve mermi vücuduma isabet etmişti. Diğer adam durmadığımı gördüğünde biraz paniklemişti ve elleri titriyordu. Ona yaklaşırken gözümü kapamış ve her şeyi oluruna bırakmıştım. Kulağımda yankılanan tetik sesiyle birlikte gözlerimi açıp üzerlerine koşmaya başlamıştım. İlk ateş eden haydutun üzerine atılıp suratının ortasına bir tane yumruk patlatmıştım. Yıllarca kölelik yapan birinin kasları hafife alınmamalıydı. Amele kası diye bir terim vardı lugatlarda...

Adam feleğini şaşmıştı adeta o toparlanana kadar diğer hayduta birbirimize girmiş ve onu haklamıştım. Bu esnada diğer haydut üzerime gelmiş fakat bir şekilde onuda alt edivermiştim. Fakat pek kımıldayacak halim kalmamıştı. Efendime dönüp "İyi misiniz?" diyecekken karnımda bir sıcaklık hissetmiştim, eşliğinde bir acı hissi...

Kulağıma ise efendim bir şey fısıldıyordu; "Niyetini anlamadığımı mı sanıyorsun?" Kafamı aşağı çevirdiğimde karnıma saplanan bıçağı görmüştüm. Sırt üstü yere yığılmış vaziyette kımıldayamıyordum. Kurtardığım onca adam gıkını çıkartmıyordu. Onlar için hiçten öte bir şey değildim. Acı içinde inliyordum fakat kimse yardım etmiyordu, efendim öldüğümü sanıp bulunduğum yerden ayrılmıştı bile fakat kafamı kaldırıp bakamıyordum. Bir süre sonra kendimden geçmiştim.

Gözlerimdeki perde kalktığında kendimi çalılıkların arasında buluyordum. Üstümde ise haydut kıyafetleri vardı. Kanamalarım ise bir şekilde durmuştu, başımda ise biri kız, biri erkek iki çocuk vardı. Bu çocuklar kasabaya girmeden ormana sakladıklarımdı. Uyandığımı görünce oldukça sevinmişlerdi. Kız çocuk "Çok şükür kendine geldi" derken Erkek çocuk "Orada çok harikaydın abi!" diye neşeli bir şekilde konuşmuştu. Kendime şöyle bir baktığımda yaralarımın yapraklarla sarıldığını görüyordum. Muhtemelen bu ikisi beni kurtarmıştı ama boşunaydı. Köle olarak yapmam gereken şey efendimin yanına gitmekti.

Biraz doğrulup ayaklandığımda çocuklar durulmuştu ve yola koyulduğumda ikisi birlikte karşımda dikilmiş, Kız olan "Eğil!" demişti. Boş boş baktığımda kendisini 3 kez tekrarlamıştı. Canım yana yana eğilirken 2 tane sağlam tokat beni beklemişti. Daha önce gerek kasabalılardan gerekse efendimden sayısız tokat yemiştim. Ama hiç biri bu iki küçük tokat kadar acı vermemişti. Tokatların ardından çocukların yüzlerine baktığımda kızgın olduklarını görüyordum ve bana kasabadan ayrılmamı söylüyorlardı. Bücürler her şeyi ayarlamışlar kıyafetlerimi bir haydutla değiştirip beni ölü göstermişler ve haydut kıyafetlerini bana giydirmişlerdi. Başlangıçta efendime dönmeyi düşünmüştüm fakat o küçüklerden yediğim tokat aklımı başıma getirmişti. Bu adadan gidecektim.

Çocuklara teşekkür ettiğimde onlarla vedalaşmış ve limana doğru yönelmiştim. Bulduğum herhangi bir tekneyi çalıp denize açılmıştım. Sonrasında en yakın kasabaya yönelmiş ve orada Jack isimli eski bir korsanla tanıştım. Bu korsan aynı zamanda bir doktordu. Bulundukları adanın tenha bir köşesinde karşılaşmıştım onunla, yaralarımı tedavi etmiş az buçuk geliştirebildiğim yeteneklerimi biraz daha üste taşımıştı. Dahası Grace ve Alexis ile de tanışmıştım. Jack'e teşekkür etmek istediğimde onun kölesi olmak istediğimi söylemiştim ve gülerek reddetmişti. Köle aklı işte teşekkür etme yöntemi bu kadardı. Bu kişiler bana diğer insanların aksine iyi davranmışlardı. Benim için yerleri kesinlikle önemliydi, Hatta Alexis'in yaşadıklarını duyduğumda ona büyük saygı duymuştum. Adadan ayrılmayı teklif ettiklerinde tereddütsüz kabul etmiş ve özgür dünyada özgür hayatıma ilk adımlarımı atmıştım.

Meslek: -

Eşyalarım: 2 adet çelik muşta.
275. 000 beli

Dövüş Tekniği Adı: Köle stili serbest dövüş
Dövüş Tekniği Açıklaması: Standart serbest dövüşün biraz daha yürek yenmiş versiyonudur. Ağır işlerle uğraşan kölelerin sağlamlaşan vücutlarına olan güvenleri alacakları hasarlara aldırış etmeden saldırmalarına yol açmış ve bu stil ortaya çıkmıştır. Yumruk, tekme, dirsek, kafa farketmeksizin kullanılır.
Saldırı Tekniğiniz: Silahsız dövüş.
Stiliniz: 2 adet muşta kullanacağım. Çift muşta stiliii!
Kullanılan Ekipman: 2 adet muşta.
Açıklama: Alınacak hasar göz yeniliyorsa alınma pahasına rakibine daha fazla hasar vermeye yönelik bir dövüş stilidir. Tabi illa bu özelliği ön plana çıkmak zorunda değildir. Yapılabiliyorsa hasar alınmadan da rakibe saldırılır.

Karakter Puanları:

Güç: 4
Hız: 4
Dayanıklılık: 5
Karizma: 2

Özel Puanlar:

Meslek: -
Dövüş Yeteneği: 1
Şeytan Meyvesi: -
Pasif Başlangıç Yeteneği: Hassas el, sezgi.
En son Vincent Vîgıl tarafından 26 Eyl 2019, 14:06 tarihinde düzenlendi, toplamda 4 kere düzenlendi.
İsim:Vigıl
Taraf: Korsan / Patriots
Boy: 178cm
Kilo: 78kg
Para: 275.000 beli
Kafa Ödülü/Rütbe:

Karakter Puanları;

Özel Puanlar;
Meslek:-
Dövüş Yeteneği: Köle stili serbest dövüş (1)
Pasif Başlangıç Hassas el, Sezgi

Saldırı Listesi:
http://binodaliev.com/forum/viewtopic.php?f=1059&t=5243#p74498

Eşya Listesi:
2 adet çelik muşta

Yanında Taşıdığı Eşyalar/Cephaneler/Hammaddeler:

Ödüller:-
Kullanıcı avatarı Vincent Vîgıl
OP: Yeniden

Re: Vigıl

Mesajgönderen Crocus tarih 25 Eyl 2019, 10:09

Merhaba,

Sende de aynı sorun olmuş, sadece iki pasife izin veriyoruz maalesef. Bu yüzden bir pasif puanını tekrar dağıtman gerekiyor. Bunun dışında kartın kalanını okudum, bir sorun yok.
Kullanıcı avatarı Crocus
Anlatıcı
Anlatıcı

Mesajgönderen Vincent Vîgıl tarih 25 Eyl 2019, 12:48

Düzenledim.
Kafa Ödülü/Rütbe:

Karakter Puanları;

Özel Puanlar;

Saldırı Listesi:

Eşya Listesi:
2 adet çelik muşta

Mesajgönderen Crocus tarih 26 Eyl 2019, 21:54

Onaylandı.
Kullanıcı avatarı Crocus
Anlatıcı
Anlatıcı

Mesajgönderen Vincent Vîgıl tarih 30 Ara 2019, 19:30

Ft anlatıcısı için yazdığımı sizin için de temenni edip karakterimi sildirmek istiyorum.
Kafa Ödülü/Rütbe:

Karakter Puanları;

Özel Puanlar;

Saldırı Listesi:

Eşya Listesi:
2 adet çelik muşta

Mesajgönderen Crocus tarih 31 Ara 2019, 17:56

Evrenle birlikte karakteriniz de silinecek.

Sizinle şahsen tanışıyorduk, keşke böyle kırıcı bir mesajla bırakacağınıza özelden yazsaydınız, konuşsaydık. Çok beklettim; kızmakta, sitem etmekte, bıkmakta çok haklısınız, keşke böyle olmasaydı. Kendi adıma çok özür dilerim. Ama benim sorumluluk sahibi bir insan olup olmadığımı yargılamak sizin işiniz değil.

Ben de size, büyük bir "sorumluluk sahibi insan" timsali olduğunuzdan şüphe etmediğim hayatınızda başarılar dilerim. İyi seneler.
Kullanıcı avatarı Crocus
Anlatıcı
Anlatıcı

Dön Korsanlar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir