Patriots [NPC]

Patriots [NPC]

Mesajgönderen Alexis tarih 24 Eyl 2019, 14:12

İsim: Grace
Taraf: Korsan / Patriots
Uzunluk: 1.66 m
Ağırlık: 44kg
Deniz: One Blue

Görünüm:
Yue - Arifureta
Porselen görünümde bir kız olup kırmızı gözlere sahiptir. Beyaz bir yağmurluk ve içinde etekli bir kadın takımı taşımaktadır. Uzun bir çorap ve kısa bir botu bulunmaktadır. Başında siyah bir kurdele ile saçlarını toplar ve sarı saçlarını uzun bırakmayı sever. Kahkülleri bazen gözünü rahatsız ettiğinde üfleyerek atmak için son derece uzun bir çaba göstermektedir.
Kişilik:
Grace'in kişiliği çok güçlü bir şekilde abilerinden etkilenmiştir. Her zaman onların güvenliğini düşünerek hareket eder. Bunun dışında onlara karşı inanılmaz bir bağlılığı ve sevgisi bulunmaktadır. Geçmişte terk edilme ve yalnız kalma gibi durumları yaşadığı için bunları tekrar yaşamaktan korkmaktadır. Bu nedenle korsan olmayı değil ancak hep birlikte dünyayı gezme fikrini öne atmıştır.
Eskiden yaşadığı hayatında önemli birisinin kızı olmasından dolayı hala yüksek zümreden gibi davranışlar sergileyebilmektedir. Buna karşın aynı zamanda hiç bir zaman büyüyememiş şımarık bir kız gibi davranabildiği zamanlar da vardır ancak her yetişkinliğe geçmekte olan çocuğunki gibi kendini yetişkin gösterme çabası içindedir aynı zamanda.
Yaşına rağmen Grace son derece sakin birisidir aynı zamanda, eğer abileri ve ya arkadaşları tarafından hassas olduğu tek başına bırakılma korkusu ile yüzleştirilirse bu sakinliği elden bıraksa da genel olarak sağ duyusu çok fazla gelişememiş ve aklına geleni direk söyleme gibi bir huy edinmiştir.
Uzun yürüyüşleri sevmediği için genelde Alexis'in omzunda ve ya Vigil'ın sırtında at biner gibi gitmek gibi bir huyu vardır. Bu durum şımarık gözükse de geride kalmaktan korktuğu için bunu yapmaktadır. Diğer bir abisi olarak gördüğü Vincent Van Oath gibi onu bırakmalarından korkması nedeniyle ihtiyaç duyulan bir kişi olma çabasındadır.
Abileri dışındaki insanlarla iletişimi ise gayet normaldir. Bu normallik acayip gözükse bile yaşıtlarından biraz daha olgun birisi gibi davranmaktadır. Bu nedenle realist birisi olarak adlandıralabilir; zira geleceğe dair fikir vermek yerine genelde olanları anlatarak durumu geçiştirir. Abileri gibi dövüşebilmek istese dahi baba yani Jack ve abileri nedeniyle dövüşmeyi sadece bir miktar öğrenmiştir, zira onun dövüşmesini hiç bir şekilde istememektedirler.
Vigil için ne kadar anlamlı olduğunu bilmese dahi ona her zaman fazlaca yemek yapma uğraşı içindedir. Normalden fazla yemek yediğini bildiği için daha ağır ve daha bol yemekler yapar, kıyafetlerini de o fark etmeden temizleyip odasına yerleştirir. Öyle ki ayakkabılarını o gece yattıktan sonra boyamak gibi bir alışkanlığı vardır.
Alexis içinse onun parmaklarını ayarlamak gibi işler yapmaktadır. Onun yazı yazmaması için dudaklarını okumayı öğretmek amacıyla kelimeleri karşılıklı olarak uzun zaman çalışmışlar ve doğru şekilde dudaklarını oynatmayı öğrettikten sonra artık el işareti ve ya yazmaya gerek kalmadan ağzını okuyup anlık tercümesini yapabilmektedir.
Bir de cins sahibi olmayan bir köpeği vardır, Hidalgo isminde saldırganlığı neredeyse hiç bulunmayan bu köpeğe çok fazla değer vermektedir. Hidalgo'da aynı şekilde değer verip kuyruk gibi onun peşinden gezmektedir. Her zaman yanında görmek son derece normaldir.
Geçmiş:
Eskiden zengin bir aileye sahiptim, babam idealist birisiydi. Hep erkek çocuğu olmasını istediği için beni de erkek çocukları gibi giydirirdi, bu hoşuma da giderdi. Onlarla ilgili fazla bir anım yok çünkü altı yaşıma geldiğimde onları çoktan kaybetmiştim. O zamana kadar da pek tanıyamamıştım, benimle pek ilgilenmezlerdi, dadılarımı tanırdım ama. Sarı uzun saçlı birisi vardı adını da unutmuşum ancak bana okumayı öğretmişti. Adamız çok güzeldi, sonrasında adanın efendisi ölünce kızı her şeyini satmaya başladığında bizi de yavaş yavaş öldürmüştü. Neden hiç bir zaman bilemedim ancak üç büyük aile tarafından yönetilen adamız başka insanların eline geçip aile savaşları ile dolduğunda onları da kaybettim.
Sonrasında yaşamamı sakıncalı görüp adımı da alıp beni sürgüne yolladılar. Köle olarak satıldım, erkek çocuğu olarak görüldüğüm için hemen hemen her işte çalıştırıldım. Sonrasında da taş ocaklarından birisne verildim. Orada ilk günümde kaçmayı başaracaktım aslında ancak bunu yapabilmiş olsaydım bir kaya altında ezilirdim. O gün ağabeyim Alexis ile tanıştım. O zamanlar onun bir adı yoktu ancak kolları koptuktan sonra onu sürükleye sürükleye bir kamp alananına kadar götürdüm. Baba yani Jack bizi orada buldu işte, tek bakışta kız olduğumu anlayan ilk insandı. Abimi kurtardıktan sonra ona tahtadan bozma bir kaçta protez yaptı. Bir süre onunla gezip eskiden korsanlık yaptığı gemisiyle sakin bir adaya geldik. Orada öğretmenlik yapan ressam müzisyen Vincent ile tanıştım. İkinci abim oldu. Çok geçmeden bizi bırakması gerekti, neden hiç bir zaman bilemedim ancak geri dönmedi hiç bir zaman.
Abime yeni kollar yaptırdığımız bir de marangoz vardı köyün dışındaki kasabalardan birisinde. O kişi de öldü ancak oğlu bizim arkaşımız oldu. Aksi görünen saçlarını boyayan birisi olduğunu düşündüm her zaman, ancak üzüntüden ve korkudan saçlarının beyazladığını öğrenince sempatikte geldi. O sıralar üçüncü abim ikinci Vincent geldi, uzun boylu yakışıklı birisiydi. Beni sırtında taşıyacak kadar da nazik birisiydi, baba ona da abime öğrettiklerini öğretti. Bana da biraz öğretti ancak o kadar değil.
Sonunda ailemiz oturduğunda abilerim nedense düşünceli bir hal almıştı. Bende onlara maceraya gitmek istediğimi söyledim. Babam bize gezdiği gemisini verip tamir edersek kullanabileceğimizi söyledi. Ona da köpeğimle aynı ismi verdik, marangozun oğlu da yardım etti. Sonunda gemimiz hazır olmuştu, onlara söylememiş olsam da ikinci abimi de bulmak istiyerek yola çıkmak istemiştim. Bir de yoldaki abla bize nerede olduğunu söylemişti. Onu da bulmak istiyorum, büyük bir aile gibi. Güçlü bağlarla ilerlemek. Ne demişti o abla, yolculuk arkadaşlarla dünya duyguyla.

Meslek:
Doktorluk

Eşyalarınız:
Hidalgo(Köpek)
Soluk ışıltı

Dövüş Tekniği:
Şeytan Meyvesi:

Karakter Puanları
Güç:2
Hız:5
Dayanıklılık:2
Karizma:3

Özel Puanlar:
Meslek: 1
Dövüş Yeteneği:
Şeytan Meyvesi:
Pasif Başlangıç Yeteneği:
Askeri eğitim
Aşçılık
En son Alexis tarafından 25 Eyl 2019, 15:03 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Resim

Patriot tayfası npcleri

İsim:Alexis
Boy: 177cm
Kilo: 76kg
Para: 40.000
Kafa Ödülü/Rütbe:

Karakter Puanları;
Güç: 3
Hız: 3
Dayanıklılık: 5
Karizma: 4

Özel Puanlar;
Meslek:-
Dövüş Yeteneği: Tek kılıç ve Kalkan Kol (2)
Şeytan Meyvesi: Banner Banner no Mi (1)
Pasif Başlangıç Yeteneği:Param yok ama yetenekliyim! Sezgi

Saldırı Listesi:

Eşya Listesi:
Nameless
Protezler

Yanında Taşıdığı Eşyalar/Cephaneler/Hammaddeler:
Nameless
Protezler

Ödüller:
Kullanıcı avatarı Alexis
OP: Yeniden

Re: Patriots [NPC]

Mesajgönderen Alexis tarih 24 Eyl 2019, 14:13

İsim: Eldarine Benalia
Uzunluk: 1.75
Ağırlık: 70kg
Deniz: One Blue

Görünüm:
Arifureta - Hajime
Babasının ölümünden sonra Marie Antoinette sendromuna yakalanmıştır. Saçları ve vücut kılları renk pigmentlerini kaybetmiş ve beyazlamıştır. Kırmızı gözlere ve beyaz saçlara sahip olmasıyla birlikte bir tavşanı andırabilmektedir. Göz çevresinde bir kaç torba nedeniyle sabah erken saatlerde görüldüğünde orta yaşlı bir memur gibi de görülebilir.
Uzun siyah bir ceket ve içerisinde takım elbise giymektedir. Bacaklarında silahlarını geçirmek için iki adet kılıf, koltuk altında ise ikişer adet kılıf bulunmaktadır. Sırtında da aynı şekilde deri bir askısı vardır. Ayaklarında yüksek, mahmuzlu çizmelerle birlikte bir beyfendi görünümü çizer.
Kişilik:
Eldarine aslında son derece normal bir kişiliğe sahip son derece nazik bir insandı. Son derece cesur olmasına karşın hayatında hiç bir değişiklik olmadan yaşaması ve ablasının hayallerinin kovalayarak ayrılması sonunda babasına destek olacak son kişi olarak kalmasından sonra içten içe değişmiştir. Babasının ölümünden sonraysa bu değişim daha dramaetik bir şekilde değişmiş onun mirasına sahip çıkamayıp hiç bir müşterisinin olmaması nedeniyle bir miktar deliliğe ve paranoyaya düşmüştür. Bu yüzden karakteri pek çok tezatı birlikte barındırmakta ve sürekli bir aşağılık komplesine sahiptir. Yaptığı işlerin beğenildiği söylenmediği sürece beğenilmediği ve bir yerde olmasının sebebinin sadece o an için ondan daha iyi birisinin olmadığını düşünmesidir.
Bu aynı zamanda demir gibi bir hayatta kalma iradesinin oluşmasına sebep vermiştir. Tezatlardan birisi de burada başlamaktadır, eğer yaptığı şey yeterince iyi değilse daha iyisini yapmak için çabalamaktadır bu yüzden görüşlerinden etkilendiği Vigil'in de düşündüğü gibi bir düşünce yapısına sahiptir. Kaybetmek sorun değil, kazanmak için yolları öğrenebilir ancak onun gibi onurlu bir savaşçı değil gerekirse arkadan vurup nasıl olursa olsun kazanmayı istemektedir.
Buna karşın kendine göre oldukça sakin ve kibar birisidir. Arkadaşı olarak sesli bir şekilde söylemese de içinde bulunduğu küçük korsan tayfasındaki herkese son derece fazla saygı göstermektedir. Buna karşın Grace'ten bir miktar hoşlanması nedeniyle ona karşı son derece fazla korumacıdır. Onunla konuşurken Vigil geldiği zamansa arkasından bir saldırgan yaklaşmış kedi gibi tepeden tırnağa titreyip ortamdan kaçmak için çabalar.
Vigil ve Alexis onun için rol-model gibidir. Alexis'in devam edebilmesine karşı her zaman saygı duysa da kaptan olarak yetersiz görmektedir içten içe bu büyzden Vigil'e karşı daha ılımlı yaklaşmaktadır. Bir kaptanın büyük hayallerinin olması ve ilerlemek için bu hayallere sarılması gerektiğini düşünür. Bu nedenle büyük dövüşçüyü bir öğretmen olarak görmektedir. Alexis ise kaptandır, onun emirlerine uysa da aksini söylerse Vigil için canını verebilir. Kadın çocuk demeden herkesi öldürüp, ilerlemye devam eder. Garip katıksız bir bağlılığı ve aynı şekilde ona karşı bir korkusu vardır. Bir şekilde onun için Vigil bir baba figürü, Alexis ise amca figürüdür.

Geçmiş:
Yaptığım işi her zaman sevdim. Ağaçlara şekil vermeyi, insanlara yardımcı olacak şeyler yapmayı, çocukluğumdan beri yaptığım bir şeydi zaten. Bu nedenle daha fazlasını pek aramadım. Her gün sabahın altısında çalıştığım yeri açıp yerleri temizlemekle başladım işlerime, sonrasında malzemeleri temizleyip günlük yapılacak iş için gerekenleri çıkarttım. Zımpara kullanmaktan fazla bir şey yapmadım çoğu zaman. Kasaplıkta işin temeli kemik sıyırmak derler, marangozlukta da zımpara temeli. İş bittikten sonra son düzgün şekli vermek için yapılır.
Çocukken de aynı şeyleri yaptığım için zor gelen bir iş olmadı hiç bir zaman. Çalıştığım yer de küçük bir kasabada bulunan bir marangoz atölyesiydi. Gereğinden fazla yağmur aldığı için yumuşak esnek ağaçlara sahip olan bir yerdi. Adadaki tek değil ancak en iyi ustaya sahip olduğumuz bu marangoz hanede silah ve ya gemiden çok gündelik şeylerle uğraşırdık. Bazen de doktorların elinden çıkmış çizimlere göre protezler yapardık. Babam Darius bu işleri en iyi yapan kişiydi, ablam Vraska gemi yapmak için adadan ayrılmadan önce o da babamla birlikte yapardı. Bizi duyamadığı için ellerimizle konuşurduk babamla, benim de konuşmayı çok seven birisi olmadığım düşünülürse sorun değildi bu.
Avcılıktan çok anlamasam da silah kullanmayı öğretmişti babam bana, geyik avlamak için bazen birlikte ormana giderdik. Sessiz olmanın önemini söylemişti, bir yerden kaybeden insanlar bir yerden kazanırmış. Eski bir ata sözünde söylendiği gibi, tanrı kapıyı kapatırsa pencereyi açarmış. Bilge birisi değildi babam ancak akıllanacak kadar yaşlanmıştı, bu yüzden onun gibi bilgeleşecek kadar yaşlanabilen birisi olmak için çabaladım.

Günün birisinde birisine yapılmış kolları ve bacakları yapmaya başladım. İki kol bir bacak, yaşamak bu şekilde zor olmalıydı. Kim olduğunu görmeden buna devam ettim. Sahibi paspal birisine benziyordu, babam yardımcı oldu her zamanki gibi ondan da para almadı. Eskiden savaşlarda kullanılan silahları yaptığı için kendini bu şekilde iyileştirdiğini söylerdi. Herkesten bir tane demir para alıp karşılığında belki de çok pahalı olan şeyleri verirdi. O kişi ile orada tanışmadım, yani kolların sahibiyle.
Bir kaç yıl sonra yenilerini almak için geldiğinde yanında güzel bir kız bir de uzun boylu birisi vardı. Kıza her bakışımda uzun boylu olanın gözleri üzerimdeymiş gibi hissetmiştim. Korkutucu bir havası vardı, kızla tanıştıktan sonra abileri olduğunu öğrenmiştim. Ona da bir tane toka yapamamızı istemişti. Büyük olan abileri sakat olan, küçük abisi ise korkutucu olandı. O gün onlarla tanışmıştım ancak arkadaş olma gibi bir gayem de olmamıştı.
Av sezonu geldiği zaman normalden fazla silah patlar olmuştu. Babamın da hastalandığı zamanlar olduğu için ava tek başıma çıkmam gerekiyordu. Orada uzun boylu olan abiyle tanıştım gerçek anlamda. Adını ve zamanla da geçmişini öğrendim, birlikte çok fazla vakit geçirdik diyemesem de bir araya toplanmış aynı kadarden insanları görmenin şaşırtıcılığı beni büyülemişti. Ünlü olmak ve güçlü olmak düşmanlarını onurlu ve öldürmeye açık olma düşüncesi benim için zor olsa da hayalini kurduğum bir güçtü. Babamın da söylediği gibi güçlü olmak sadece elden gelmez.
Bir kaç ay içerisinde babamın ölmesiyle marangoz atolyemiz ondan sonra en yetenekli olan kişiye geçti. Biraz daha para göz, biraz daha umursamaz. Ben yine aynı işimde bir süre devam etsem de gemi yapmak için atölyeyi kapatıp teshanelerin orada bir yer açmaya karar vermeleri sonunda tek başıma kalıp çanak, tabak ve kaşık yaparak yaşamaya devam ettim.

Sonraları tekrar kardeşler geldiğinde garip bir şekilde sevinmiştim. Onlar gibi hasta insanlar artık buraya gelmiyordu çünkü babam gibi bir sanatçı yoktu. Ben de o seviyede değildim, ne ablamla ne de babamla aşık atabilirdim. Buna karşın benden istediklerini yine yaptım, bir gün yine başka bir istekle geldiklerinde arkadaş oldukta denebilirdi. Sonrasında başka bir gün benden bir gemiyi tamir etmemi istemişlerdi. Görünüşe göre onlar da gidecekti, bunu da kabul ettikten sonra eski bir gemiyi hep birlikte tamir ettikten sonra her şey hazır gibi görünüyordu. Bir kaç tane tahta tabak ve çatal kaşıkta verdikten sonra geri dönerken orada davet edildim. Sessizce en büyük olan abi bana onlarla gelmemi teklif etti. Onu reddettikten sonra küçük olan abi "Unutularak mı ölmek istiyorsun, özgürce görmek önemlidir." dediği zaman karar verdim. Korsan gibi görünen ancak korsan olmaktan çok uzak olan bu kişilerle gezersem belki de ilginç olmayan hayatımda ilginç bir yere gelebilirdim. Babamın kefareti olarak bana bıraktığı meslekte onun ruhunu temizlerdim belki de.

Meslek:
Marangoz
Eşyalarınız:
MSR-6S- 140.000
Dedenin emektarı x 3 - 250.000
10.000 Beli

Dövüş Tekniği:
Saldırı Tekniğiniz: Marine Triangle
Stiliniz: Ateşli silahlar
Kullanılan Ekipman: İki adet tabanca ve bir tüfek
Açıklama:
Denizci üçgeni aslında bir tüfek, bir pompalı ve tabancadan oluşan bir tekniktir, ancak Eldarine pompalı tüfekleri kullanamadığı için iki tabanca ve bir tüfek kullanmaktadır. Atış miktarı tek bir silahta yeterli olmadığı için üç silahın döngülü olarak kullanıldığı orta-yakın mesafe atıcılık tekniğidir. Tüfek omuzda bel hizasında asılı, tabancalar ise koltuk altındaki deri kemerlerde asılıdır.

Şeytan Meyvesi:

Karakter Puanları
Güç:3
Hız:4
Dayanıklılık:3
Karizma:2

Özel Puanlar:
Meslek: 1
Dövüş Yeteneği: 1
Şeytan Meyvesi:
Pasif Başlangıç Yeteneği:
Pratik zeka
Resim

Patriot tayfası npcleri

İsim:Alexis
Boy: 177cm
Kilo: 76kg
Para: 40.000
Kafa Ödülü/Rütbe:

Karakter Puanları;
Güç: 3
Hız: 3
Dayanıklılık: 5
Karizma: 4

Özel Puanlar;
Meslek:-
Dövüş Yeteneği: Tek kılıç ve Kalkan Kol (2)
Şeytan Meyvesi: Banner Banner no Mi (1)
Pasif Başlangıç Yeteneği:Param yok ama yetenekliyim! Sezgi

Saldırı Listesi:

Eşya Listesi:
Nameless
Protezler

Yanında Taşıdığı Eşyalar/Cephaneler/Hammaddeler:
Nameless
Protezler

Ödüller:
Kullanıcı avatarı Alexis

Re: Patriots [NPC]

Mesajgönderen Crocus tarih 30 Eyl 2019, 16:41

Hidalgo'yu hayvan dükkanında oluşturabilir misiniz? Canlı olduğu için orada da bulunsun.

Bunun dışında bir sorun yok.
Kullanıcı avatarı Crocus
Anlatıcı
Anlatıcı

Dön NPC Yaratımı

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir