İnancın hikayesi [Shen]

Moderatör: Alexis

İnancın hikayesi [Shen]

Mesajgönderen Alexis tarih 06 Eki 2019, 17:03

"Herkesin ruhu farklı şekillerdeydi. Herkesin içerisinde farklı dünyalar vardı, o düya onara tanrı olabileceklerini anlatmak için vardı. Büyümek için o dünyanın temellerini kurmak gerekirdi. Senin ki nasıl? Nasıl bir yerde yaşıyor ruhun?" Wa Loi Jin, Shen'in söylediği isimle Jin usta olarak bilinen keşişin ona temelini anlatmak için söylediği sözlerdi bunlar; pek çok daoist için temeller anlatılırken farklı sözler kullanılırdı. Yaşam ateşinin olduğu yer denirdi, bazıları için büyüyecek bir yer denirdi ancak rahiplerin her birisi için bu sözler farklıydı. Hepsinin farkında oldukları bir şey vardı o da ruhları pek çok hayattan geçmiş olduğuydu ve her geçişlerinde farklı deneyimler elde derek bu dünyayı yavaş yavaş oluşturmalarıydı.

Dünya hakkında bilmediği pek çok şey vardı, ruhu hakkında keşfedilmemişte onlarca yer vardı. Gezdiği hayatların hiç birisini hatırlamasa dahi iç dünyasına baktığında yavaş yavaş oluşan temeller onu yaşadığı yerlerin bir benzerine hapsetmişti. Pek çok insandan daha farklı bir yerde yaşaması gerekiyordu, Ejdehra krallığında ve ya ona yakın bir yerde değildi. Rou adında bir adada yaşamaya başlamıştı. İnsanların ana kıta da yaşadığı hayatın aksine hala ada yönetimi için savaşlar verdiği ve üç ailenin kendi arasında insanların ölmesinin normal olduğu bir yerde. Ana kıtadaki insanların lanetli olarak adlandırdığı, Buda'nın keşmekeş toprağı dediği adadan bahsediyorum.
Ormanlık ancak çorak olmayı aynı anda başarabilmiş bu yerde filizlenen her şey vardı ancak insan hayatı aynı Shen'in içinde olduğu gibi kurak topraklardan oluşuyordu. Rou adasında bir deyim vardır "İnsan on yaşında doğar, otuzunda ölür." yaşlanacak kadar vakti olmayan güçsüz ve zayıf insanların yaşadığı yerdi.
Söz daha fazla dağılmadan Shen'in iç dünyasını da anlamak için kısa bir bakış atalım. Yağmursuzluktan parçalanmış bir toprak. Tek bir tane bile yetişememiş bir bitki ve asla batmayan yakıcı bir güneş. Meditasyon yaparken Shen kendisini öyle bir yerde bulurdu işte. Rou adasının yeşilliğine ve kanla sulanmış topraklarına en yakın tabir de budur belki.

Yollarda tanrılarına pek çok sunak bırakırdı insanlar, göçebeler açlıktan ölmesin diye bazen de yenebilecek her hangi bir şey bırakırlardı. Shen de yuvarlak bambudan şapkasının altında bitmeyen yağmurların altında üzerine örttüğü eski pelerini ile orada uyanmıştı. İlerisinde bir köy vardı, geriye dönüp hiç uğramadığı başka bir köye de gidebilirdi. Hangisini seçecekti.
Resim

Patriot tayfası npcleri

İsim:Alexis
Taraf: Korsan / Patriots
Boy: 177cm
Kilo: 76kg
Yaş: 26
Para: 40.000
Kafa Ödülü/Rütbe:

Karakter Puanları;
Güç: 3
Hız: 3
Dayanıklılık: 5
Karizma: 4

Özel Puanlar;
Meslek:-
Dövüş Yeteneği: Tek kılıç ve Kalkan Kol (2)
Şeytan Meyvesi: Banner Banner no Mi (1)
Pasif Başlangıç Yeteneği:Param yok ama yetenekliyim! Sezgi

Saldırı Listesi:


Eşya Listesi:
Nameless
Protezler

Yanında Taşıdığı Eşyalar/Cephaneler/Hammaddeler:
Nameless
Protezler

Ödüller:
Kullanıcı avatarı Alexis
OP: Yeniden
OP: Yeniden
 
Mesajlar: 66
Kayıt: 24 Eyl 2019, 00:36

Re: İnancın hikayesi [Shen]

Mesajgönderen Shen tarih 07 Eki 2019, 01:56

Shen bir süredir yollardaydı. Vaizlik zor zanaattı fakat insanları doğru yola çekmek, onların hayatı için çalışmak erdemli bir davranıştı, insanlara erdemi öğretmek de öyle. Bazıları bilirdi, bazıları bilse de umursamazdı bazıları da yol olduğunu bile bilmezdi. Fakat yol her zaman vardı. Yol belki acı ve çileyle doluydu, ceza ve ıstırapla doluydu, ama korku ve umutsuzluk içermezdi. Rüzgarda yol alan bir yaprak korkar mıydı hiç düşmekten? Akıntıda sürüklenen bir balık umutsuzluğa kapılır mıydı? Onlar yolu bilmese de yoldan giderdi fakat insanların öğrenmesi gerekiyordu. Çünkü bir balığın kalbinde, yaprağın ruhunda aldatıcılık,inkar, yalan ve onursuzluk yatmazdı fakat insan istisnalar haricinde kirli doğardı, kirin içinde yaşardı. Eh işte shen onları temizlenmenin gerekli olduğuna ikna edip temizlenmeleri için çalışacaktı. Bu sayede barış dünyayı kaplar, çöllere yağmur yağardı. Belki bir seferde herkesi değil ama bir seferde bir kişiyi kazanmak bile önemliydi bu dünyada.

Bir sunağın yanında pelerini yorgan yaparak uyumuştu shen, bambudan şapkası kafasının üzerindeydi, yağmurdan kaynaklı uyanmıştı . Eh demişti kendisine yağmur berekettir. Şapkasını kafasına geçirip değneğini eline almıştı, yürümesi gereken çok yol vardı ve yol oturarak bitmezdi, gerçi yürüyerek de bitiremezdi ama yine de ilerlemiş olmak için yürümeliydi. Yollar yürünmek için vardır. Sunağa hızlı bir bakış atıp yiyecek bir şey aramıştı ama bulamasa da zararı yoktu, yakınlarda köy olduğunu biliyordu. Yavaş yavaş yürüyerek ilerleyecekti, geride de bir köy olduğunu hatırlamıştı fakat artık yoldan geri dönmek olmazdı, o önündeki köye gidecekti.
Kullanıcı avatarı Shen
MO: Apotheosis
MO: Apotheosis
 
Mesajlar: 8
Kayıt: 06 Eki 2019, 01:31

Re: İnancın hikayesi [Shen]

Mesajgönderen Alexis tarih 07 Eki 2019, 02:16

Shen her ne kadar yabancı birisi yani kökleri olmasa da savaşın kavurduğu bu topraklarda en saygı duyulan mesleklerden birisini yapıyordu. Bazı zamanlarda öğretmen bazı zamanlarda savaşçı bazı zamanlarda ise insanlara yol gösteren kimseydi. Yaralıları az da olsa tedavi edebilen sayılı kişilerdendi. Bu nedenle dışlanması imkansıza yakındı ancak onunla konuşanlar onu her zaman çok sevdi demekte yanlış olurdu onun nasıl birisi olduğunu tanrılar bile anlamamıştı. Buna karşın o kendisine ne kadar biçildiğini bilmeden çıktığı yola devam etmişti.

Gökyüzü son derece kapalıydı her zamanki gibi, yağmur da hiç durmadan devam ediyordu yine her zamanki gibi. Bu yörede yaşayan kireç gibi beyaz insanlar son derece normaldi bu nedenle, aynı zamanda açılmış yollarda takılı kalan arabalar ve ya insanlar da normaldi. Bunu en iyi Shen bilebilirdi. Ustasıyla gezdiği zamanlarda çok at arabası çıkarmıştı toprak yollardan, şimdide kendisi için yol açmaya çalışıyordu.

Yolu ormanlık arazi içerisinde bir tepenin etrafında dönüp dururken sonunda gittiği köyün içinde olduğu vadinin en yüksek noktası denebilecek yere gelmişti. Ağaçların azaldığı uç bir noktadan baktığında denizi göremese dahi alabildiğine uzanan ormanı görebiliyordu. Pek çok yokuşu, bir kaç tepe sonra yükselen siyah dumanı. Bulunduğu tepenin aşağısında harıl harıl çalışan insanların olduğu köyü. Ormandaki hayvanların oynadığı ağaçları, yağmurun ortaya çıkardığı hafif sedir kokusu ve toprağın karışık kokusu da aynı şekilde ona bu manzarada eşlik ediyordu. Buna karşın yoluna geri dönmeye karar verdiği zaman tepeden aşağıya inen başka bir patika daha vardı. Geldiği yerin aksine yavaş yavaş tek tükte olsa evleri görmeye başlamıştı. Bir on dakika sonra da bir kaç kül olmuş evi gördükten sonra yeniden yapılmış gibi duran evleri ve ona meraklı gözlerle bakan konik şapkalı çocukların olduğu tabiri caizse sokak gibi bir yere gelmişti.

Çocuklar bu gelen yabancının kim olduğunu anlamadan ona bakarken etraftaki yetişkinler de kendi aralarında konuşup korkar bir şekilde aralarından köyün yaşlılarından gibi görünen kırk yaşındaki birisi çıkıp "Hoş geldiniz sayın rahip, önceden gelen savaşçı rahipler gibiyseniz affınıza sığınıyoruz yıl içinde sadece kendimizi doyuracak kadar pirinç hasat edebildik. Lütfen affedin bu yaşlı adamı, eğer tanrılarınız kan istiyorsa da bizlerinkini alın çocukları bırakın." demiş ve dizlerinin üzerine çökmüştü. Başını yere eğmiş ve son derece korkar bir şekilde beklemeye koyulmuştu.
Resim

Patriot tayfası npcleri

İsim:Alexis
Taraf: Korsan / Patriots
Boy: 177cm
Kilo: 76kg
Yaş: 26
Para: 40.000
Kafa Ödülü/Rütbe:

Karakter Puanları;
Güç: 3
Hız: 3
Dayanıklılık: 5
Karizma: 4

Özel Puanlar;
Meslek:-
Dövüş Yeteneği: Tek kılıç ve Kalkan Kol (2)
Şeytan Meyvesi: Banner Banner no Mi (1)
Pasif Başlangıç Yeteneği:Param yok ama yetenekliyim! Sezgi

Saldırı Listesi:


Eşya Listesi:
Nameless
Protezler

Yanında Taşıdığı Eşyalar/Cephaneler/Hammaddeler:
Nameless
Protezler

Ödüller:
Kullanıcı avatarı Alexis
OP: Yeniden
OP: Yeniden
 
Mesajlar: 66
Kayıt: 24 Eyl 2019, 00:36

Re: İnancın hikayesi [Shen]

Mesajgönderen Shen tarih 07 Eki 2019, 03:17

Shen nerede başlayıp nerede biteceğini bilmediği bu sonsuz sonlu yolda ilerlemesine devam ediyordu. Bir tepeye çıkıp etrafına bakmıştı. Öfkeli bir kadına benzeyen deniz ve uyuyan bir adamın sabrına sahip olan ormanlar bu kanlı adanın ona gösterebileceği nadir güzelliklerdendi. Fakat ormanların içinde ileride bir yerde kara dumanlar yükseliyordu. Bu iyi haber değildi, insanların tamahkarlığı yine insanların canını alıyor olmalıydı. İki taraf için de esef duyuyordu shen, daha güzel bir dünya mümkündü. Yağan yağmurun altında ilerleyip sonsuz duraklarının birine gelmişti sonunda.

Bu köye girerken yanmış ve harabeye dönmüş evleri ve onların yanındaki neredeyse yeni yapılmışa benzeyen evleri görmüştü. Tamah canavarı buraya da uğramıştı anlaşılan. Erdemi bilmeyen insanların yaptıkları ayıplanamazdı sonuçta, nasıl ufak bir çocuk bir ateşe dokunmaması gerektiğini bilmiyorsa onlar da tamahı bilmiyorlardı. Defalarca ve defalarca yansalar da anlayamıyorlardı bir yol gösterici olmadan. Shen bir çeşit sokağa gelmişti, küçük çocuklar ona merakla bakıyordu. Ah ne de yazıktı onların canavarın gelecek kurbanları olmaları. Fakat shen onları korumaya çalışacaktı, herkesi kurtarmaya çalışacaktı canavarın o iğrenç kanlı pençelerinden.

Çocukların arkasında yetişkinler de vardı. Gözlerinden korku okunan adamlar. Ne elem ama. Yine de shen onlardan da vazgeçmeyecekti, kurtarılmış bir ruh yine de bir ruhtu. Okyanusta bir damla da olsa o damla okyanusun bir parçası ve kendisiydi. Aralarından köyün yaşlılarından olan bir adam çıkıp gelmişti. Sadece kendilerini doyuracak kadar hasat aldıklarını söyleyip kan istiyorsa onlardan alması gerektiğini söylemişti. Shen sakin bir biçimde selamını verip konuşacaktı: Selam sana yaşlı olan, bu kişi ne kan ne para ne de mahsul arzulamaktadır. Bu kişinin tek arzusu size yardımcı olabilmektir. Söyleyin bana bu köye ne oldu, evlerinizi kim yakıp yıktı, yaralınız var mıdır, bir ihtiyacınız var mıdır, bu rahip size nasıl yardım edebilir ?
Kullanıcı avatarı Shen
MO: Apotheosis
MO: Apotheosis
 
Mesajlar: 8
Kayıt: 06 Eki 2019, 01:31

Re: İnancın hikayesi [Shen]

Mesajgönderen Alexis tarih 08 Eki 2019, 13:19

Shen ilerlediği yoldan habersizdi, bir daoist olmakla normal bir insan olmak arasındaki fark sadece uzun yaşam değildi. Daoistler geliştikçe farklı şeyleri de öğrenme kabiliyetine sahipti, ustası Jin'in ulaştığı nokta pek çok kimse için sadece başlangıçtı ancak buna rağmen havada süzülebiliyordu ve ya etrafındaki küçük canlıların dahi hayatlarını içindeki dünyada görebiliyordu. Temelleri atılmış sağlam bir dünyada pek çok farklı şey vardı. Gökyüzü ve cenneti hazırlanmış bir iç dünyada ise olan şeyler basitin çok ötesindeydi. Öyle ki efsanelerde geçen bazı efsanevi ustalar insanların dileklerini ve dualarını bile duyabilirdi. Bu nedenle normal bir insan tanrıyı sevdiği gibi korkardı. Daoistler'den de bu nedenle normal insanlar korkup saygı duyardı.

Kendi başına olan bu ilk yolculuğunda da bunu ilk elden yaşamıştı. Öğrenmesi gerekenlerin başındaydı, benim diyebileceği bir hazinesi yoktu. Benim diyebileceği bir asası bir de mızrağı vardı kurak dünyasında. İlk duyduğu sözler de korkunun tanımıydı, korkuya nezaketle el uzatmıştı. Buna karşın unuttuğu bir şey vardı, yok edilen bir inancın hikayesini sadece nezaketle ve şansla üstlenemezdi.
Karşısındaki adam başını yerden kaldırmadan "Y...Yıldırım düştü, bu yüzden yangın çıktı. Eğer rahip kan aramıyorsa lütfen burayı terk edin. Yardıma ihtiyacımız yok." demişti. Kırılmış bir ruhun içinden çıkan bu seslerden sonra diğer insanalara göz gezdirdiğinde normalde olması gereken ancak olmayan pek çok şey vardı. Çocuktan al haberi denirdi ancak burada yaşayan çıplak ayaklı küçük insanların yüzünde bile korku, öfke ve yas vardı. Köyde ne olduğu bilinmez ancak bilinen tek şey var o da burada yetişkin olmayan tek bir bebek bile kalmamıştı.
Resim

Patriot tayfası npcleri

İsim:Alexis
Taraf: Korsan / Patriots
Boy: 177cm
Kilo: 76kg
Yaş: 26
Para: 40.000
Kafa Ödülü/Rütbe:

Karakter Puanları;
Güç: 3
Hız: 3
Dayanıklılık: 5
Karizma: 4

Özel Puanlar;
Meslek:-
Dövüş Yeteneği: Tek kılıç ve Kalkan Kol (2)
Şeytan Meyvesi: Banner Banner no Mi (1)
Pasif Başlangıç Yeteneği:Param yok ama yetenekliyim! Sezgi

Saldırı Listesi:


Eşya Listesi:
Nameless
Protezler

Yanında Taşıdığı Eşyalar/Cephaneler/Hammaddeler:
Nameless
Protezler

Ödüller:
Kullanıcı avatarı Alexis
OP: Yeniden
OP: Yeniden
 
Mesajlar: 66
Kayıt: 24 Eyl 2019, 00:36

Re: İnancın hikayesi [Shen]

Mesajgönderen Shen tarih 09 Eki 2019, 00:40

Yardım istemeyene zorla yardım edilebilir miydi? Belki yapılabilirdi. Onlar için, onlara karşı. Fakat bu sadece nefret tohumu ekerdi. Belki on yıllar sonra hatalarını anlarlardı ama o zaman çok geç olabilirdi her şey için. O yüzden onlar yardım isteyene kadar yardım edilmemeliydi. Yine de yardım edilebileceğinin sözü verilmeliydi. Gerçi bu işler güven işleriydi, ve görünüşe göre Shen'e güvenmiyorlardı. Eh insanlara belki zorla yardım edilebilir fakat hiç kimseye zorla güven duygusu aşılayamazsınız.

Bu köyün sakinleri, Shen'e güvenmiyordu. Belki önceki keşişlerden belki yabancı korkusundan belki de kendi bildikleri başka bir sebepten. Yüzlerindeki korku ve çekincelerin yarattığı çarpık ifade sheni derin bir kedere boğuyordu. Ne yazık, kaybolmuşlar fakat yolu gösterenlerden korkuyorlar. Ne acı, harap olmuşlar ama iyileşmeden kaçıyorlar. Belki de bu ada Buda'nın da dediği gibi keşmekeş ve kaosun toprağıydı. Yine de Shen onlara bir şans tanımadan kaderlerine terk etmek istemiyordu. O yüzden adam konuşurken dikkatlice dinlemişti. Konuşması bittiğinde başını ağırca aşağıya sallayarak anladığını belirtmişti. Anlıyorum. Bu kişi bitmeyen yoluna devam edecek, Siz köy eşrafının istediği gibi, Fakat gitmeden önce biraz dinlenip yorgun ruhunu ve vücudunu dinlendirmesinin bir mahzuru yoktur umarım. Ardından sokaktan uzakta fakat isteyenin gelip görebileceği hafif sapa kalan bir yere gidip bağdaş kuracaktı. Meditasyon ona yol gösterirdi.
Kullanıcı avatarı Shen
MO: Apotheosis
MO: Apotheosis
 
Mesajlar: 8
Kayıt: 06 Eki 2019, 01:31

Re: İnancın hikayesi [Shen]

Mesajgönderen Alexis tarih 09 Eki 2019, 01:21

Shen'in bilmediği bir gücü vardı, ona ustasından geçmiş en iyi güçtü belki de. Bu yüzden insanlara ilham veren şeyin belki de kişinin kendi karizması olduğu düşünülür ancak düşünceli olmak ve onlara nazik yaklaşmak işte bunlar ilhamın asıl kaynağıydı. Ne var ki yere kapanmış adam hayatında ilk defa bir ses duymuş gibi gelenin şiddetine dayanamamıştı. Başını kaldırmadan "Teşekkür ederiz efendi keşiş." demişti o giderken arkasından.

Shen ilerlemeye başladığında insanlar onunla konuşamayacak durumda olsalar bile ona teşekkürlerini sessiz bir şekilde o giderken hafifçe başını eğerek göstermişlerdi. Shen ise gününü bitirmek için ilk gün uzun yolun en ucunu seçmişti. Düşündüğü gibi gelip giden olmamıştı. İkinci gün parçalanmış hasır ayakkabısını geri dikerken onu çocuklar izlemeye başlamıştı. Üçüncü gün önünden geçen bir kadın çocuğunu ondan sakınmamıştı. Dördüncü günün akşamında ise kısa boylu uzun siyah saçlı bir genç kız şarkı söyleyerek yoldan köye doğru gelirken önünde durmuştu.

Kısa bakıldığında iri geniş gözleri, beyaz teni ve koyu siyah saçları ile klasik bir güzel denebilirdi. Hoş elleri ve ayakları son derece bakımsızdı ancak bu o ada için normaldi. Üzerinde çocukluktan kalma tek parça bir elbise hallini almış kıyafeti ile keşişin yanına oturmuştu. Belindeki kuşağın içerisinden kırmızı bir orman meyvesi daha doğrusu bir kaç düzine meyveyi çıkarmıştı. O sırada Shen buraya geldiği ilk günden beri gördüğü şeyi de görmüştü. Sırtında çuvalıyla gezen yaşlı bir adam köyün gidiş yoluna bakıp dua etmiş ve geri dönmüştü. Yanındaki kız ise kıp kırmızı olmuş dudak ve parmakları ile "Sen de yer misin?" demişti. Sonrasında da "Köydekiler pek anlamaz ama sen kötü birisi değilsin, öyle olsan en başta hepimizi öldürürdün." demişti.

Günleri istediğin gibi meditasyonla ya da başka bir şeyle doldurabilirsin. Köylülerden uzak dur tabi.
Resim

Patriot tayfası npcleri

İsim:Alexis
Taraf: Korsan / Patriots
Boy: 177cm
Kilo: 76kg
Yaş: 26
Para: 40.000
Kafa Ödülü/Rütbe:

Karakter Puanları;
Güç: 3
Hız: 3
Dayanıklılık: 5
Karizma: 4

Özel Puanlar;
Meslek:-
Dövüş Yeteneği: Tek kılıç ve Kalkan Kol (2)
Şeytan Meyvesi: Banner Banner no Mi (1)
Pasif Başlangıç Yeteneği:Param yok ama yetenekliyim! Sezgi

Saldırı Listesi:


Eşya Listesi:
Nameless
Protezler

Yanında Taşıdığı Eşyalar/Cephaneler/Hammaddeler:
Nameless
Protezler

Ödüller:
Kullanıcı avatarı Alexis
OP: Yeniden
OP: Yeniden
 
Mesajlar: 66
Kayıt: 24 Eyl 2019, 00:36

Re: İnancın hikayesi [Shen]

Mesajgönderen Shen tarih 09 Eki 2019, 01:54

Sabır, sabır en büyük erdemlerdendir. Bir şeyi bekleyecek vaktin yoksa büyük ihtimalle onu yapacak vaktin de yoktur. O yüzden Shen yavaşça yolun başına yollanmıştı. Oturmuş, düşünmüş ve bol bol meditasyon yapmıştı. İç dünyası yakıcı bir güneşti. O ısıdan toprak çatlıyor, ve canlılar var olamıyordu. Huzurlu bir yer miydi? Genelde öyleydi, yalnızlık huzur veriyordu. Fakat yine de keşke biraz çiçek olsaydı diye düşünmeden edemedi shen. Güneşi balçıkla sıvayamazdınız fakat gölge yaratacak ağaçlar dikebilirdiniz.

Meditasyon yapıp kendi iç dünyasında yaşamı ararken shenin etrafındaki dünya durmuyordu, kendi kaotik ve takip edilemez karmaşasında sürüklenip bir şekilde ilerliyordu. Bu kan denizinde bir çöl olmaya çalışırken insanlar çevresinden geçip gidiyorlardı. İlk gün kimse gelmemişti tabii ki, çok ürkeklerdi. Açıkçası shen 2-3 haftadan önce ona sorunlarını açmaya geleceklerini düşünmüyordu. Ama zamanı geldiğinde geleceklerdi, açık yardım teklifini kabul edeceklerdi kendi arzularıyla. Çünkü ona ihtiyaçları olduğunu biliyorlardı. İkinci gün yıpranmış ayakkabısını onarırken çocuklar gelip onu belli bir mesafeden izlemişti. Shen tamiri tamamlayıp meditasyonuna dönmüştü. Üçüncü gün bir kadın çocuğunu ondan sakınmamıştı. Ona alışacaklardı yavaş yavaş. Shen'in hiç de acelesi yoktu.

Fakat dördüncü gün hiç beklenmedik bir olay olmuştu. Akşama doğru genç bir kız köye dönerken önünde durmuş ve yanına oturmuştu. Shen bunu kesinlikle beklemiyordu. Fakat hayat beklentilere uyarak geçmezdi sonuçta. Kız kucağında orman meyveleri taşıyordu. Ona da ikram etmişti. Shen nezaketen bir tane alarak minnetini belirtecekti. Ardından kız kendi görüşünü ifade etmişti shen ona da omuz silkecekti. Eğer yollarını takip ederlerse anlayacaklar bu öğretmenin iyi veya kötü olduğunu. Fakat bu onların kararı. Bana meyve ikram ettiğin için çok teşekkürler genç olan.
Kullanıcı avatarı Shen
MO: Apotheosis
MO: Apotheosis
 
Mesajlar: 8
Kayıt: 06 Eki 2019, 01:31

Re: İnancın hikayesi [Shen]

Mesajgönderen Alexis tarih 09 Eki 2019, 02:16

Shen'in söylediklerinden sonra gülmüştü genç kız, ufak tefek olmasına karşın Shen'den daha küçük gibi durmuyordu buna karşın "Neresinden bakarsan on beş yaşımı doldurdum yetişkin birisiyim artık." demişti yetişkin olmanın ölçüsünün on yaş olduğu düşünülünce onun yaşında evlenmek, çocuk sahibi olmakta normal bir şeydi.

Oturup konuşmaya devam etmeden önce "Rahip bey zalimlik yapıyorsunuz, biraz yana kayın." demişti dalga geçer bir şekilde. Sonrasında Shen'in kafasından şapkasını bir hamlede kapıp iyice yanına sokulmuştu . Şapkayı da ortalayacak şekilde ikisinin kafasında dengelerini kurduktan sonra "Ayağa kalkmasını söylemen gerekirdi." dedi. Hemen ardından da "Yaşlı adamdan bahsediyorum, kendisini insan gibi bile görmüyor. O yüzden ayakta durmuyorlar, köye ne zaman yabancı birisi gelse onlara diz çökmekten başka bir şey yaptıkları yok. Köylüleri düşünüyor gibi gözükse de aslında kendisini düşünüyor. Kimse anlatmadı sana değil mi?" demiş ve susmuştu. Yağmur biraz daha şiddetlenirken "Hastalanıp kalacaksın burada, eğer çocuklara okuma öğretip onlara yardım edeceğine söz verirsen sana kalacak bir yer verebilirim." diye sözlerini bitirirken kalan meyveleri de kuşağının iç tarafına sarmaladıktan sonra cevabını beklemeye koyulmuştu.
Resim

Patriot tayfası npcleri

İsim:Alexis
Taraf: Korsan / Patriots
Boy: 177cm
Kilo: 76kg
Yaş: 26
Para: 40.000
Kafa Ödülü/Rütbe:

Karakter Puanları;
Güç: 3
Hız: 3
Dayanıklılık: 5
Karizma: 4

Özel Puanlar;
Meslek:-
Dövüş Yeteneği: Tek kılıç ve Kalkan Kol (2)
Şeytan Meyvesi: Banner Banner no Mi (1)
Pasif Başlangıç Yeteneği:Param yok ama yetenekliyim! Sezgi

Saldırı Listesi:


Eşya Listesi:
Nameless
Protezler

Yanında Taşıdığı Eşyalar/Cephaneler/Hammaddeler:
Nameless
Protezler

Ödüller:
Kullanıcı avatarı Alexis
OP: Yeniden
OP: Yeniden
 
Mesajlar: 66
Kayıt: 24 Eyl 2019, 00:36

Re: İnancın hikayesi [Shen]

Mesajgönderen Shen tarih 09 Eki 2019, 02:50

Ah, yaşlılık yaşamda geçirdiğin süreyle ölçülüyordu sıradan insanlar arasında. Fakat yolda geçen bir yıl yolsuz geçen bir ömürden iyiydi. Ve shen uzun yıllardır yoldaydı. Bazen yolu görememiş, bazen tökezlemişti ama yine de yolda hareket etmişti her zaman. Bilgelik bir erdemdi erdem olmasına fakat bu topraklarda pek değer verilmiyordu.

Kız ona köye geldiğinde yaptığı şeyden bahsetmişti. Diz çöken adama kalk demesi gerektiğini anlatmıştı. Belki de öyle yapmalıydı fakat yolu böyle değildi. Belki zalimceydi belki patavatsızca fakat yol yoldu ve onu takip ediyordu shen.Benim öğrencim miydi ki ona nasıl davranacağını söyleyeyim? İster ayakta durup konuşur isterse yatarak. Kendi yolunu görüp ondan ilerlemeli. Gerçi , bu kanla sulanan toprakların ruhları başka ne yapabilir ki?Onun suçu değil, Önce gelen rahipler, askerler veya başka kimseler bunu yapmadığı için zarar vermiş olabilir, o da kendisini ve ailesini korumak için ilk bunu yapmayı öğrenmiştir. Fakat yine de karar onundu. Çöken dizlerin sahibi yaşlı olandı. Kendisi için iyi olduğunu düşündüğü şeyi yaptı. Belki zalimce davranmışımdır fakat öğrenmeyi ve öğrencim olmayı istemeyen birine zorla bir şeyler yaptıramam. Yola ve benim yoluma aykırı kaçar. boğazını temizlemişti shen hızla yağan yağmurun altında. Ardından eklemişti : Fakat okumayı bilmeyen çocuklara yardım etmek boynumun borcudur.
Kullanıcı avatarı Shen
MO: Apotheosis
MO: Apotheosis
 
Mesajlar: 8
Kayıt: 06 Eki 2019, 01:31

Sonraki

Dön Hikayeler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir