Sahte ay [Wan Liánjié]

Moderatör: Alexis

Re: Sahte ay [Wan Liánjié]

Mesajgönderen Alexis tarih 16 Eki 2019, 17:00

Lianjie at sırtında un çuvalı misali taşınmasının devamı sırasında saat akşama yavaştan yaklaşmıştı, sabah uyanıp iç dünyasında geçirdiği vaktin normalden çok daha hızlı aktığını belki fark edememişti ancak saatler neredeyse altıya gelirken hava da yavaştan kararmaya başlamıştı. Dörtnala giden atlarla bir süre daha devam etmeleri sonunda nihayetinde Luo ailesinin yerleşkesine gün batımında ulaşmışlardı. Wan ailesi sadece küçük bir sülale olması nedeniyle ovadan ilerledikleri sırada onların ailesinin asla gösteremeyeceği bir şeyle karşılaşmıştı Lianjie.
Luo ailesinin oturduğu yer şehir denebilecek kadar büyük bir yer sayılırdı aslında. Bir-iki yüz kadar ev dışarı yayılmış. Tek katlı olsalar dahi en azından şehirde iki yüzden fazla insan yaşıyor gibiydi. Şehrin iç tarafında eski yerleşim bölgesi gibi görünen dört metre kadar yüksekliğinde duvarı bulunan ve içerisinde aile konağı ve yerleşim yerleri olan bir bölge bulunuyordu. Aynı zamanda bu bölge bir tepenin üzerine kurulmuş ve merkezinde küçükte bir şelale bulunuyordu. Ormanlık bir alan olduğunu söylemek ise pek gerekli bile değildi, söz konusu olan mavi sazan gölü şelalenin tepesinde olsa da bu saatte pek görülecek bir şey değildi. Buna karşın ışıklı ve yerleri taşlarla döşenmiş sokaklara sahip olan ve aktif bir gece hayatına sahip olan bu şehir bölgedeki büyük şehirlerden birisi olarak anılabilirdi.

Atla şehre girişlerinden sonra gelenin şehrin efendisi olduğunu görenler yolları açmasının sonrasında açık kale kapısından içeri girip sağ tarafta kalan ahıra atlar teslim edildikten sonra üçlü Feng'in arkasından Min ve Lian olarak yürümeye başlamışlardı. Etrafta pek çok görülebilecek şey vardı, pek çok kişi bu cadde de farklı dükkanlar açmış ve farklı pek çok şey satıyorlardı. Şifalı bitkiler, restoranlar, yemek arabaları, genel evler, tavernalar gibi akla gelebilecek pek çok şey vardı. Bu sırada Min kahramanımıza dönüp "Eğer yalnız başına gezmek istersen çok oyalanmadan gezebilirsin, büyük usta sabahları ziyaretçilerini kabul ediyor neticede." demişti.

Dm notu; FFBF00- Min
Resim

Patriot tayfası npcleri

İsim:Alexis
Taraf: Korsan / Patriots
Boy: 177cm
Kilo: 76kg
Para: 40.000
Kafa Ödülü/Rütbe:

Karakter Puanları;
Güç: 3
Hız: 3
Dayanıklılık: 5
Karizma: 4

Özel Puanlar;
Meslek:-
Dövüş Yeteneği: Tek kılıç ve Kalkan Kol (2)
Şeytan Meyvesi: Banner Banner no Mi (1)
Pasif Başlangıç Yeteneği:Param yok ama yetenekliyim! Sezgi

Saldırı Listesi:

Eşya Listesi:
Nameless
Protezler

Yanında Taşıdığı Eşyalar/Cephaneler/Hammaddeler:
Nameless
Protezler

Ödüller:
Kullanıcı avatarı Alexis
OP: Yeniden

Mesajgönderen Wan Lianjie tarih 20 Eki 2019, 06:07

Uzun sayılabilecek bir yolculuğun sonunda yerleşkeye sonunda yaklaşmıştık. Kendi yaşadığım barınağın yanında burası ülke gibi durmaktaydı. Kocaman duvarları olsun, sahip olduğu büyük arsa olsun göz korkutucu görünüyordu. Hayatımın kalanının böyle bir yerde geçeceğini düşünme fikri heyecanlandırsa da 20'den fazla insan görmek mide bulandırıcı olabilirdi. O yüzden bu konuda ne hissettiğime dair net bir fikrim yoktu anlık olarak.

Şehre yaklaşmamızla beraber yol açılmış ve girişimize izin verilmişti doğal olarak. Atları bıraktıktan sonra yürürken etrafıma bakınmaya başlamıştım. Bizim köyün aksine, burada bir sürü eğlenceye yönelik mekan bulunmaktaydı. Son iki yıldır merak ettiğim içki kokusu tüm sokaktan alınmaktaydı. Anlık bir eğlence peşine düşmek istesem de nereye gittiğimizi öğrenene kadar beklemeyi planlamaktaydım.

Halamın insiyatif vermesiyle beraber dolaşabileceğimi öğrenmem beni memnun etmişti. Sonuç olarak böyle bir yeri hayatımda kim bilir kaç kere görebilecektim. Bir tavernaya gidip alkol almaya mı çalışsam yoksa silah dükkanlarını dolaşıp elimdeki kılıçtan daha iyi bir eşya mı arasam diye düşünürken önce silah işini halletmenin daha mantıklı olacağına karar vermiştim. Bu yüzden kılıçlara bakınmak üzere bir silah dükkanı bulmayı hedefliyordum. Gözüme hoş bir şey çarpması halinde en kötü halamdan biraz borç para alarak alabilirim diye düşünmekteydim.

(Rp dışı: Benim ne kadar param var ve şuan bir kılıca sahip miyim, onu alabilir miyim bilgilendirme olarak)
Kullanıcı avatarı Wan Lianjie
MO: Apotheosis
MO: Apotheosis

Mesajgönderen Alexis tarih 20 Eki 2019, 20:18

Karakter kartı referansı; 25 altınla başlıyorsunuz, senin durumunda bu ailenin tüm servetinin neredeyse yarısına denk geliyor ve evet bir kılıca sahipsin ancak apar topar gittiğin için yanında değil şu anda.

Lianjie halasının teklifini değerlendirmiş ve etrafa göz atmanın iyi bir fikir olduğuna karar vermişti. Gideceği yer de şehrin merkezinde olunca bulması kolaydı onun için. Etrafa göz atarak bir süre yolu takip etmiş olsa da kısa bir süre içerisinde şehrin içerisinde kaybolmuştu sonunda kalabalıktan sıyrıldığında ise yolu onu "Gökkuşağı çelikleri" isimli bir silah dükkanın önüne getirmişti. İçeride görebildiği pek çok silah vardı ancak bunlar onunkilerden çok daha farklı gözüküyordu zira kendinde olan silah isim alacak bir silah değil genel üretim silahlarındandı buradakiler ise ağabeynin sağlığı yerindeyken kullandığı kutsal ve yükseliş silahlarından çokça barındırıyordu ki bunlar sadece altın varaklı vitrine ve içeride çalışan adamın elinde parlattığı silaha bakarken gördükleriydi.
Resim

Patriot tayfası npcleri

İsim:Alexis
Taraf: Korsan / Patriots
Boy: 177cm
Kilo: 76kg
Para: 40.000
Kafa Ödülü/Rütbe:

Karakter Puanları;
Güç: 3
Hız: 3
Dayanıklılık: 5
Karizma: 4

Özel Puanlar;
Meslek:-
Dövüş Yeteneği: Tek kılıç ve Kalkan Kol (2)
Şeytan Meyvesi: Banner Banner no Mi (1)
Pasif Başlangıç Yeteneği:Param yok ama yetenekliyim! Sezgi

Saldırı Listesi:

Eşya Listesi:
Nameless
Protezler

Yanında Taşıdığı Eşyalar/Cephaneler/Hammaddeler:
Nameless
Protezler

Ödüller:
Kullanıcı avatarı Alexis