Wan Liánjié

Moderatör: Alexis

Wan Liánjié

Mesajgönderen Wan Lianjie tarih 05 Eki 2019, 22:42

İsim: Wan Liánjié
Yaş: 14
Cinsiyet: Erkek
Uzunluk: 1.76
Ağırlık: 65
Mezhep: Gökmavisi Klanı

Görünüm: Vinland Saga/Thorfinn

Genel olarak sabit ciddi bir ifade ile dolaşır. Açık mavi gözlere ve mora çalan bir renge sahip saçlara sahiptir. Gözünün altında ölen kız kardeşinin adının yazdığı bir dövme mevcuttur.

Kişilik: Daha küçük yaşlarda iken yerinde duramayan bir çocuktu Lianjie. Bu küçük kız kardeşinin ölümüne kadar da böyle devam etmekteydi. Sonrasında ise asık suratlı ve hayattan keyif almayan birine dönüşmesi kaçınılmazdı onun için. Mutluluk verici bir olay yaşasa bile bunu çevresine göstermemek için büyük bir çaba içerisine giriyor ve kendisiyle çelişiyordu. Hayata olan isyanını tüm dünyanın anlayabilmesi için yüzünden o sevimsiz bakışı silmemeye gayret gösteriyordu başlarda. Sonrasında ise bu onun genel yüz ifadesi oluvermişti.

Ailesine karşı bakış açısı kanbağından öteye gitmemekle beraber abisi bu durumun dışındaki tek karakterdir. Kardeşini kaybetmenin acısıyla birlikte, abisine karşı olan saygı ve sevgisi daha da artmış, onun daha iyi olabilmesi hayat gayesi olmuştur. Kız kardeşiyle benzer bir hastalığa sahip olan abisinin hastalığının geçmesi için, yapabileceklerinin sınırı olmadığını düşünmekte ve kendini bu amaç uğruna geliştirmeyi hedeflemektedir.

Genel olarak çevreye karşı tepkisiz yani kendi deyimiyle asık suratlı olması içinin de yüzde yüz böyle olduğu anlamına gelmemektedir. Bir şeye sevindiğinde bu ifade ufak detaylarla olsa bile değişmekte ve bunu sadece onu tanıyanlar anlayabilmektedir.

İnsan kaybını küçük yaşta tatmış biri olarak kimseyi kaybetmeyi istememek gibi bir düşünceye sahiptir. Sırf bu yüzden insanlarla olan yakınlıklarını minimalize etmiş ve kimseye yeterince bağlanmamam gerekiyor diye düşünmeye başlamıştır. Yine de ister istemez oluşan bu önemseme takıntısı, insanların ona genelde saygı duymasıyla sonuçlanmıştır.

Yaşından büyük davranışları nedeniyle olgun diyebileceğimiz bir karaktere sahip olmakla birlikte, istediği şeyleri yapma konusunda kararlı bir ruha sahiptir. Kısacası karakterini özetlemek gerekirse; olgun, kararlı ve inatçı birisi diyebiliriz Lianjie için.

Geçmiş: Wan Bo ve Wan Shu’nun ortanca çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. Abisi Wan Qi, tüm ailenin gördüğü en yetenekli gençlerden biri olmasıyla nam salmıştır o dönemlerde. Aralarındaki 7 yaşlık fark dolayısıyla, kendisini onun gölgesini takip ederken bulmuştur. Wan Qi, kılıç konusunda olan hızlı öğrenme kabiliyeti ve yıldız tanrısının tekniklerine olan yatkınlığıyla beraber, Lianjie’nin gelecekte olmak istediği insan konumuna çok hızlı bir şekilde geçmiştir.

Büyüme çağında, daha ergenliğe adımını atmamışken, abisi kadar yetenekli olabileceği düşüncesiyle sürekli kendisini eğitmesi için abisini dürtmeye başlamıştır. Tek kardeşine olan düşkünlüğü nedeniyle, abisi bu isteklerini asla kırmamış ve ona sahip olduğu ne varsa öğretmeyi kendine görev edinmiştir. Kardeşinin gelişimine birinci elden tanık olan Wan Qi, ona sürekli ‘Bir gün benden de daha iyi olacaksın.’ diyerek, kendi inanışına ailesini de ortak etmiştir.

Lianjie’nin babası ve annesi ise yeni doğacak çocuklarına isim düşünmekle meşguldür bu dönemde. Lianjie için yeni bir kardeşin geliyor oluşu, gelecekte kendi öğretilerini öğretebileceği ve gelişimini yakında izleyebileceği birisinin varlığına tanık olma anlamına da gelmektedir. Bu sıralarda kendisi gibi gelişimi diğer insanlara oranla daha başarılı olan kuzeni Wan Long ile sürekli olarak bir çatışma içerisindedirler. Babasının ve amcasının da eskiden aynı şekilde oldukları gibi, kuzeniyle ‘hangimiz daha güçlü?’ yarışına bir kazanan belirlemek onun için kardeşinden sonra kafasına taktığı en önemli şey haline gelmiştir.

Artık dünyaya gelmiş olan kız kardeşini görmesiyle beraber kafasında ki tek düşünce onun büyümesi ve kendisiyle beraber oynaması olmuştur. Üçüncü kardeşin bir kız çocuğu olması abi ve kardeşi herkesten çok mutlu etmiş, çekirdek ailelerine alışkın olmadıkları birinin girişinin hayreti içerisinde kalmışlardır bir süre boyunca. Bu süreçte ise henüz hikayenin trajedi kısmından kimsenin haberi yoktur.

Kız kardeşinin dünyaya gelmesinden yaklaşık 2 yıl sonra yani Lianjie 11 yaşında iken bir insanın başına gelebilecek en kötü şey bu ailenin başına gelmiştir. Kız kardeşinin doğuşundan beri sahip olduğu bir lanet, daha 2 yaşındayken onun ölümüne neden olmuştur. Üstelik sanki bu lanet yeterince ailenin canını yakmamış gibi abisinde de benzer semptomların ortaya çıkmasıyla beraber onun da bu lanete sahip olduğu düşüncesi tüm aileyi esir almıştır. Laneti kısaca tanımlamak gerekirse; lanete sahip kişinin öncelikle vücudu fiziksel özelliklerini yitirir hale gelmekte ve kişi, ilk kollar sonra bacaklar olacak şekilde vücudun çeşitli uzuvlarını kullanamaz duruma gelmektedir. Bütün uzuvlar yavaş yavaş işlevini kaybettikten sonra kişinin kalbi durmakta ve hayata gözlerini yummaktadır. Kız kardeşinin aksine abisinin laneti daha yavaş bir işleyişte olduğundan daha önünde ömrü olduğunu varsaymaktadırlar ve bu durumdan dolayı Lianjie, sahip olduğu üzüntüyle beraber bu lanete bir çözüm bulmak için güçlenmeliyim düşüncesi içerisinde bulmuştur kendini.

Yaklaşık olarak 14 yaşına gelen Lianjie, zamanında abisinden aldığı eğitim olsun ve sonrasında yaşadığı trajik şeylerin etkisiyle kendi kendini geliştirmeye başlaması olsun, bunların sonuçlarını alabileceği bir yol aramaya başlamıştır. Refah seviyesi orta derece de olan bu ailenin bir ferdi olarak, şu hayatta en çok önemsediği abisini kurtarmak için artık yolculuk yapmaya hazırdır.

Meslek: -

Eşyalarınız, hazineleriniz ve hayvanlarınız
-Anlık şeytan kitabı sayfası x1

Dövüş Tekniği Formu
Saldırı Tekniğiniz: Tek Kılıç Stili
Kullanılan Ekipman: Tek elle kullanılabilir bir kılıç.
Açıklama: Standart bir kılıç kullanımıdır. Kılıcın temel öğretilerine dayanarak, bunları geliştirmeye yöneliktir. Saldırı amaçlı kullanılabileceği gibi kendini savunma amaçlı da kullanılabilir.

Başlangıç Ruh İşleme Tekniği: Cennet Denizi Saflaştırma Tekniği

Karakter Puanları
Güç: 3
Hız: 3
Dayanıklılık: 5
Karizma: 5
Ruh gücü: 4


Özel Puanlar
Rün ustalığı: -
Dao Yeteneği: 2
Şeytan ele geçirme yeteneği: 1


Dövüş Tekniği Puanları
Şans: -
Yetenek: 1
Kararlılık: 2

Pasif yetenekler
-Maymun kralın ruh parçası x3
-Altın renk
-İç ruh

Bağlı Olduğunuz Alt Aile: Luo Ailesi
Ailenizin Adı: Wan Ailesi

Ailenin Genel Anlatımı: Wan Ailesi, kendi halinde huzurlu bir köyü andıran bir ailedir. İnsanların genel olarak mutlu olduğu, çocukların koşup oynadığı, yeşillikten ibaret bir alanın üzerine kurulmuştur. Wan Lianjie, aile reisinin erkek kardeşinin çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. Yaklaşık olarak 20 kişiyi barındıran bu aile de Lianjie’nin yakın akraba olduğu kişiler; bacakları sakat olan abisi, anne ve babası, reis olan amcası, yaşlılığının son baharında olan dedesi(babasının babası) ve son olarak da kendisinin anlaşmayı çok beceremediği kuzenidir(reisin oğlu). Onun dışındaki insanlar ise kendisinin bile kaçıncı dereceden akraba olduğunu bilmediği kişilerden oluşmaktadır. Anlaşamadığı kuzeni dışında ise ailesinde ona rahatsızlık veren bir insan bulunmamaktadır. Amca ve baba figürlerinin güçlü sayılabilecek insanlar olmasıyla beraber Luo ailesinin altında kendilerine bir yer edinebilmişlerdir. Köyün gelecek vaat eden gençlere bakış açısı çok pozitif olmasına rağmen köy de bu duruma sahip Lianjie dışında bir kişi bulunmaktadır. O kişi ise kuzeni Wan Long’tur.

Ailenin Lideri: Wan Lianjie’nin amcası, Wan Long’un babası ve Wan Bo’nun kardeşidir. İsmi ise Wan Jie’dir. Bilge bir insan olmasının verdiği bir ruh haline sahiptir. Ailesinde ki insanlara sıcak ve sevecen davranır. Kardeşiyle çocukluğundan beri bir rekabet içerisinde olmasına rağmen gayet iyi anlaşırlar. Aile yönetiminde kendisinden sonra en yetkili kişi Wan Bo, yani kardeşidir. Diğer insanlara her ne kadar sıcakkanlı davransa da oğluna karşı bir o kadar soğuktur. Genç yaşında, Long’un doğumu esnasında ölen karısından ötürü oğluna bir yük gözüyle bakmaktadır. Yine de içten içe bu düşünceden kurtulmak için kendisiyle büyük bir savaş vermektedir.

Aileye Karşı Yapmak İstenilen: Wan Lianjie’ nin aile oluşumuna bakış açısı genel olarak diğer insanlardan daha farklıdır. Kendi seçtiği kişilerden oluşmuyor oluşları mı dersiniz bilmem ama onun için de sadece kandan gelen insan ayrılacağı dışında çok fazla bir özellikleri yoktur. Bu düşünceyi oluşturan küçük yaşlardayken atlattığı travmadır. Aile de en sevdiği insan ve diğerlerinden kesinlikle ayrılan kişi sakat diye bahsedilen, abisi Wan Qi’dir. Onun doğuştan gelen bu rahatsızlığına bir çözüm bulmayı ve aynı zamanda sadece bu kanbağının bir görevi olarak ailesinin refahını yükseltmeyi istemektedir.
Kullanıcı avatarı Wan Lianjie
MO: Apotheosis
MO: Apotheosis
 
Mesajlar: 8
Kayıt: 05 Eki 2019, 22:21

Re: Wan Liánjié

Mesajgönderen Alexis tarih 05 Eki 2019, 22:57

Onaylandı.

Pasif seçimleriniz sayesinde 11. özel pasifi kazandınız. Pasif yetenek aktif olduğunda ismi verilecektir.
Resim

Patriot tayfası npcleri

İsim:Alexis
Taraf: Korsan / Patriots
Boy: 177cm
Kilo: 76kg
Yaş: 26
Para: 40.000
Kafa Ödülü/Rütbe:

Karakter Puanları;
Güç: 3
Hız: 3
Dayanıklılık: 5
Karizma: 4

Özel Puanlar;
Meslek:-
Dövüş Yeteneği: Tek kılıç ve Kalkan Kol (2)
Şeytan Meyvesi: Banner Banner no Mi (1)
Pasif Başlangıç Yeteneği:Param yok ama yetenekliyim! Sezgi

Saldırı Listesi:


Eşya Listesi:
Nameless
Protezler

Yanında Taşıdığı Eşyalar/Cephaneler/Hammaddeler:
Nameless
Protezler

Ödüller:
Kullanıcı avatarı Alexis
OP: Yeniden
OP: Yeniden
 
Mesajlar: 66
Kayıt: 24 Eyl 2019, 00:36

Re: Wan Liánjié

Mesajgönderen Wan Lianjie tarih 01 Kas 2019, 23:52

Okulun yoğunlaşmasıyla birlikte yürütemeyeceğimi anladığımdan karakterimi sıfırlamak veyahut dondurmak istiyorum. Emeğine, uğraşına sağlık hocam sağol kısa ama güzel yolculuğumuz için.
Kullanıcı avatarı Wan Lianjie
MO: Apotheosis
MO: Apotheosis
 
Mesajlar: 8
Kayıt: 05 Eki 2019, 22:21


Dön Karakter Yaratımı

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir