[Vraska&Milza] Lonca Görevi: Kuragan Canavarı

Moderatör: FT-Anlatıcı

Re: [Vraska&Milza] Lonca Görevi: Kuragan Canavarı

Mesajgönderen Milza tarih 29 Eki 2019, 05:36

Vraska, kötülüklerin sebepleri olduğu için yapıldığına değinmiş ve düşüncelerimi bir nebze yanlış bulmuştu. Şöyle bir düşününce söyledikleri kesinlikle anlamsız değildi fakat bu konu hakkında oldukça farklı düşünen birisiydim. Zaten bu yüzden ailemin intikamını almaya yönelmemiştim. Ailem katledildiği için gidip birilerini katletsem onlardan bir farkım kalır mıydı?

Konuşmasının ardından elini uzatıp büyüsünü kullanmış ve bu gücü annesinden edindiğini söylemişti. Eli ateşle kaplanmış ve oldukça güzel görünüyordu. Artık kafamda annesi ile söyledikleri daha da netleşmişti. Gözümü alevlerine yönelterek "Zarif bir büyün var, Benimkine nazaran sanat eseri gibi kalıyor. İnsanların, yaratıkların, her şeyin iyisi ve kötüsü var. Bunun sınırlarına karar verebilecek bilgelikte birisi değilim henüz, ama söylediklerinde pek de haksız sayılmazsın. Düşüncelerin bir çok şey yaşadığını belli ediyor. Umarım iyi anlaşabiliriz. " diyecektim.

Out: Tanışma faslımızı sizin için de yeterliyse bitirebiliriz.
imza : imza resminizi koyabilirsiniz
karakter : Ad:Milza Maes
Boy:170cm
Kilo:65 kg
Hobi:Hayvan beslemek, not tutmak
Lonca:Fairy Tail
Statlar : Güç:4
Dayanıklılık:5
Hız:4
Karizma:3
Zeka:5
Büyü 1 : Rank:1
Takeover
Sahip olunan özellikler
Ayı formu
Büyü 2 : Rank:
Sahip Olunan Özellikler
Standart Büyüler : Bullet Magic
Ekipman : Koruma yüzüğü (toprak), Bel çantası, 280 Jewel
Büyü Kitabı : Büyü mermileri, ayı tepmesi
Kullanıcı avatarı Milza
FT: FairyTail

Mesajgönderen FT-Anlatıcı tarih 02 Kas 2019, 16:12

Hayatta hiç kimseleri olmayan genç büyücülerimiz oturup konuşmuşlardı. Birbirini yeni tanımaya çalışan insanların önemli meselelerden bahsetmeyen ama yine de bir şeylerden bahsetmek isteyen konuşmalarını andırıyordu. Gerçi sadece andırıyordu çünkü ikisi de bu kadar çekingen insanlar değillerdi. Ama yine de andırıyordu çünkü aslında trajik geçmişlerinin sadece kırıntılarını anlatabilmişlerdi. Ama yine de , yine de bu onlar için bir şeydi. Onlar konuşurken bekleme salonundaki insanlar yavaş yavaş artmaya başlamıştı. Tren saatinin yaklaşmasına doğal bir tepki gibiydiler. Fakat çok fazla da değillerdi. Akşam karanlığının bu saatinde kim bir yerlere giderdi ki? Sadece acil işleri olanlar ve yapacakları şeyler için gecenin gizliliğine ihtiyaç duyan karanlık tipler. Gerçi istasyonda böyle tiplerden yoktu. Magnolia epey temizlenmiş bir şehirdi.

Tren kesik kesik bağırırken geldiğini haber veriyordu sonunda istasyona. Bu bağırış ikilimizin tam da beklediği şeydi. Tren yavaşlayarak istasyona girmiş ve yerini ayarlayarak durmuştu. Kapılar açılmış ve vagon memurları kendi vagonlarının önünde beklemeye başlamıştı yolcular için. Bir kaç kişi magnoliada inmişti. Bekleyenler ise biletlerini hazırlayarak kapılara yaklaşmış ve onları göstererek içeri binmişlerdi. Büyücülerimiz de diğerleri gibi yapıp trene atlamışlardı.

Kompartımanları görece boş ve epey rahattı. Geniş bir yerdi, üst üste 2 yataktan 4 kişilik oldudğu bir bakışta anlaşılıyordu. Yatakların arasında katlanabilen bir masa vardı. Masanın üstünde ise kompartımanı paylaştıkları diğer adama ait olduğu belli olan bir dergi vardı. Haftalık Sorcerer dergisinden başkası değildi tabii ki bu dergi. Sorcerer en popüler dergilerden biriydi ve peynir ekmek gibi satıyordu. Bu haftaki kapağın üzerinde Speed Stars diye bilinen ufak bir loncanın üyesi vardı: Elisa Doppelganger. Hoş bir kızdı açıkçası.

Ekibimiz bir süre kompartımana yerleşmekle vakit harcarken tren terkrardan kalkmıştı. Maceralarına giden yolda bir adımı tamamlamışlar gibi gözüküyordu. Kuragan yolu adım adım kısalıyordu.

Out: Çok fena hasta olduğumdan biraz geciktim kusura bakmayın. Bir tur yerine iki tur dönmüşsünüz free'yi ama böylesi daha iyi olmuş.
Kullanıcı avatarı FT-Anlatıcı
Anlatıcı
Anlatıcı

Mesajgönderen Vraska Benalia tarih 02 Kas 2019, 17:47

Sözler söylenmiş ve sonunda bir yere bağlanmıştı, insan yemek isteyen bir yaratığın iyisi var mıdır? Başka bir canlı ile beslenen bir yaratığın iyisi aranırsa bulunabilir mi? Belki yeterince aranırsa onlardan birisini bulabilirsin ancak öyle bile olsa o şey hiç evinden çıkmamış olanı olacaktır. Oradan çıkmamış olsa bile ölmesi gerekir, tabiatı ve benim tabiatım bunu gerektirmekte. Büyücü olmanın anlamı da bu zaten, nazik bir şekilde öldürmek. Normal olmayana karşı savaşacak gücü elde edebilmiş olmak.

Akşam saati ilerlerken yağmurun durmasına dair bir şey gelmemişti. Etraftaki insanlarsa ışığa çekilen böcekler gibi saklandıkları yerlerden çıkmışlar aradıkları şeye yönelmişlerdi. Farklı sebeplerden pek çok kişi demirden yapılma bu şeyin içine binmek için hazırlanıyordu. Kesik kesik ıslığımsı kükremesi gelirken yavaşlayarak girmiş ve yerini bulmuştu. Demir tacından buharlı nefesini ıslık kükremeleriyle vermesi son bulduğunda içinden timsahların ağızlarını temizleyen küçük kuşlar gibi bir kaç insan çıkmıştı. Önce yedikleri sağ salim gelmiş ve kendi ışıklarına yol almışlardı. Şimdiyi bekleyenlerse kuşlara biletlerini gösterip demirden yaratığın midesine atmışlardı kendilerini. Biraz cesaret ve biraz da kararlılıkla bende bunu başarabilmiştim.

Demirden yapılma bir şeyin için böyle oluyor demek ki diyerek içeriyi izleyerek yürümeye başladım. Bir biri ardına dizilmiş içi boş sayılabilen pek çok yer, bizimkisi de ona benzer dört kişilik iki ranzalı bekleme odası. İneğin midesi gibi bu demir yaratığın da midesi bölmeliydi. Yatakların arasında dışarıyı izlerken bir şeyleri okumak ya da yazmak için bir de dergi bulunuyordu. Büyücülerin belki de yüz karası denebilecek kimseler, dergide boy göstermek yerine başka bir yere bir dakika önce ulaşabilirlerdi. Sevmediğim pek çok şeyden birisiydi, büyücü dergileri neye hizmet eder anlamak mümkün bile değildi.

Yanımda fazla bir şey olmadığından yerleşmek kolaydı, içeride başka kişiler olduğundan çıplak uyuyamazdım başka kıyafetim de olmadığından olduğum gibi yatmak yeterli olurdu. Zaman dardı, Kuragan denen yere daha hızlı varmak için yapacak bir şey de yoktu. Beklemekten başka yapılacak, en zor şeyin en acısını içmekten fazla. Bir dakika belki de bir hayat demektir. Dergiye göz ucuyla baktıktan sonra bir kadın resmi görmüştüm, tanıdığım birisi değildi. Bildiğim bir yerden de gelmiyordu, ilgilenmekse köşede dursun. Ranzaya baktıktan sonra "Üst tarafı ben alıyorum o zaman. Uyumaya vakit kalmayabilir, ben direk uyuyorum." diyecektim. Yapılacak en iyi şey gücü korumaktı. O yüzden kısa süre ölmek gerekli, tekrar yaşamak için sebep bulana kadar.
imza : Resim
karakter : Ad: Vraska Benalia
Boy: 177
Kilo: 63
Hobi:Yeşim taşı koleksiyonu, Şarap tadımı yapmak
Lonca: Fairy Tail
Statlar : Güç:3 +1
Dayanıklılık:4 +1
Hız:3 +1
Karizma:6
Pasif Özelikler:
Doğum lekesi; Cor
Yol bulucu
Dragon slayer; Alev
İlk aşama
Deri I
Nefes I
Büyü 2 : Rank:-

Standart Büyüler : Standart büyü; Doğrusal saldırı I
Standart büyü; Bullet Magic I

Ekipman : Koruma mücevheri; Yüzük (Ateş)
Koruma mücevheri; Kolye (Buz)
Çanta; Bel çantası
150 J
Büyü Kitabı : 
Kullanıcı avatarı Vraska Benalia

Mesajgönderen Milza tarih 03 Kas 2019, 05:10

Vraska'yla konuşurken etraf birden kalabalıklaşı vermişti. Muhabbet ettiğimizden dolayı zaman su gibi akmış ve trenin de gelmesiyle beraber ayaklanıp, binmiştik. Yağmur hala yağıyordu fakat trenden olacağımızdan pek de umrumda olmamıştı. Biletçinin bize söylediğine göre oraya varmamız 2 saat sürecekti.

Kompartımanlar beklediğimden daha geniş ve boştu. Ranzaların arasında bir masa ve üzerinde bir dergi bulunmaktaydı. Kapağında küçük güzel bir kız gözüme çarpıyordu fakat dergi benim olmadığı için çok da bakmamıştım. Vraska'nın uyuyacağını söyleyip üst ranzaya çıkmasının ardından ben de altına geçip oturacak bir müddet bu şekilde takılacaktım. Sonrasında çantamdan not defterimi çıkartıp, şu ana kadar yaşadıklarımı kısa kısa yazacaktım. Vraska'yla tanışışım olsun, gittiğim görev olsun, Eldarine olsun her şeyden kısa kısa bahsetmeyi planlıyordum.

Bundan sıkıldığım takdirde bırakıp yolculuğumu uzanarak geçirecektim.
imza : imza resminizi koyabilirsiniz
karakter : Ad:Milza Maes
Boy:170cm
Kilo:65 kg
Hobi:Hayvan beslemek, not tutmak
Lonca:Fairy Tail
Statlar : Güç:4
Dayanıklılık:5
Hız:4
Karizma:3