[Vraska&Milza] Lonca Görevi: Kuragan Canavarı

Moderatör: FT-Anlatıcı

Re: [Vraska&Milza] Lonca Görevi: Kuragan Canavarı

Mesajgönderen Milza tarih 29 Eki 2019, 05:36

Vraska, kötülüklerin sebepleri olduğu için yapıldığına değinmiş ve düşüncelerimi bir nebze yanlış bulmuştu. Şöyle bir düşününce söyledikleri kesinlikle anlamsız değildi fakat bu konu hakkında oldukça farklı düşünen birisiydim. Zaten bu yüzden ailemin intikamını almaya yönelmemiştim. Ailem katledildiği için gidip birilerini katletsem onlardan bir farkım kalır mıydı?

Konuşmasının ardından elini uzatıp büyüsünü kullanmış ve bu gücü annesinden edindiğini söylemişti. Eli ateşle kaplanmış ve oldukça güzel görünüyordu. Artık kafamda annesi ile söyledikleri daha da netleşmişti. Gözümü alevlerine yönelterek "Zarif bir büyün var, Benimkine nazaran sanat eseri gibi kalıyor. İnsanların, yaratıkların, her şeyin iyisi ve kötüsü var. Bunun sınırlarına karar verebilecek bilgelikte birisi değilim henüz, ama söylediklerinde pek de haksız sayılmazsın. Düşüncelerin bir çok şey yaşadığını belli ediyor. Umarım iyi anlaşabiliriz. " diyecektim.

Out: Tanışma faslımızı sizin için de yeterliyse bitirebiliriz.
imza : imza resminizi koyabilirsiniz
karakter : Ad:Milza Maes
Yaş:19
Boy:170cm
Kilo:65 kg
Hobi:Hayvan beslemek, not tutmak
Lonca:Fairy Tail
Statlar : Güç:4
Dayanıklılık:5
Hız:4
Karizma:3
Zeka:5
Büyü 1 : Rank:1
Takeover
Sahip olunan özellikler
Ayı formu
Büyü 2 : Rank:
Sahip Olunan Özellikler
Standart Büyüler : Bullet Magic
Ekipman : Koruma yüzüğü (toprak), Bel çantası, 280 Jewel
Büyü Kitabı : Büyü mermileri, ayı tepmesi
Kullanıcı avatarı Milza
FT: FairyTail
FT: FairyTail
 
Mesajlar: 10
Kayıt: 15 Eki 2019, 00:27

Re: [Vraska&Milza] Lonca Görevi: Kuragan Canavarı

Mesajgönderen FT-Anlatıcı tarih 02 Kas 2019, 16:12

Hayatta hiç kimseleri olmayan genç büyücülerimiz oturup konuşmuşlardı. Birbirini yeni tanımaya çalışan insanların önemli meselelerden bahsetmeyen ama yine de bir şeylerden bahsetmek isteyen konuşmalarını andırıyordu. Gerçi sadece andırıyordu çünkü ikisi de bu kadar çekingen insanlar değillerdi. Ama yine de andırıyordu çünkü aslında trajik geçmişlerinin sadece kırıntılarını anlatabilmişlerdi. Ama yine de , yine de bu onlar için bir şeydi. Onlar konuşurken bekleme salonundaki insanlar yavaş yavaş artmaya başlamıştı. Tren saatinin yaklaşmasına doğal bir tepki gibiydiler. Fakat çok fazla da değillerdi. Akşam karanlığının bu saatinde kim bir yerlere giderdi ki? Sadece acil işleri olanlar ve yapacakları şeyler için gecenin gizliliğine ihtiyaç duyan karanlık tipler. Gerçi istasyonda böyle tiplerden yoktu. Magnolia epey temizlenmiş bir şehirdi.


Tren kesik kesik bağırırken geldiğini haber veriyordu sonunda istasyona. Bu bağırış ikilimizin tam da beklediği şeydi. Tren yavaşlayarak istasyona girmiş ve yerini ayarlayarak durmuştu. Kapılar açılmış ve vagon memurları kendi vagonlarının önünde beklemeye başlamıştı yolcular için. Bir kaç kişi magnoliada inmişti. Bekleyenler ise biletlerini hazırlayarak kapılara yaklaşmış ve onları göstererek içeri binmişlerdi. Büyücülerimiz de diğerleri gibi yapıp trene atlamışlardı.


Kompartımanları görece boş ve epey rahattı. Geniş bir yerdi, üst üste 2 yataktan 4 kişilik oldudğu bir bakışta anlaşılıyordu. Yatakların arasında katlanabilen bir masa vardı. Masanın üstünde ise kompartımanı paylaştıkları diğer adama ait olduğu belli olan bir dergi vardı. Haftalık Sorcerer dergisinden başkası değildi tabii ki bu dergi. Sorcerer en popüler dergilerden biriydi ve peynir ekmek gibi satıyordu. Bu haftaki kapağın üzerinde Speed Stars diye bilinen ufak bir loncanın üyesi vardı: Elisa Doppelganger. Hoş bir kızdı açıkçası.

Ekibimiz bir süre kompartımana yerleşmekle vakit harcarken tren terkrardan kalkmıştı. Maceralarına giden yolda bir adımı tamamlamışlar gibi gözüküyordu. Kuragan yolu adım adım kısalıyordu.


Out: Çok fena hasta olduğumdan biraz geciktim kusura bakmayın. Bir tur yerine iki tur dönmüşsünüz free'yi ama böylesi daha iyi olmuş.
Kullanıcı avatarı FT-Anlatıcı
Anlatıcı
Anlatıcı
 
Mesajlar: 80
Kayıt: 12 Eki 2019, 23:52

Re: [Vraska&Milza] Lonca Görevi: Kuragan Canavarı

Mesajgönderen Vraska Benalia tarih 02 Kas 2019, 17:47

Sözler söylenmiş ve sonunda bir yere bağlanmıştı, insan yemek isteyen bir yaratığın iyisi var mıdır? Başka bir canlı ile beslenen bir yaratığın iyisi aranırsa bulunabilir mi? Belki yeterince aranırsa onlardan birisini bulabilirsin ancak öyle bile olsa o şey hiç evinden çıkmamış olanı olacaktır. Oradan çıkmamış olsa bile ölmesi gerekir, tabiatı ve benim tabiatım bunu gerektirmekte. Büyücü olmanın anlamı da bu zaten, nazik bir şekilde öldürmek. Normal olmayana karşı savaşacak gücü elde edebilmiş olmak.

Akşam saati ilerlerken yağmurun durmasına dair bir şey gelmemişti. Etraftaki insanlarsa ışığa çekilen böcekler gibi saklandıkları yerlerden çıkmışlar aradıkları şeye yönelmişlerdi. Farklı sebeplerden pek çok kişi demirden yapılma bu şeyin içine binmek için hazırlanıyordu. Kesik kesik ıslığımsı kükremesi gelirken yavaşlayarak girmiş ve yerini bulmuştu. Demir tacından buharlı nefesini ıslık kükremeleriyle vermesi son bulduğunda içinden timsahların ağızlarını temizleyen küçük kuşlar gibi bir kaç insan çıkmıştı. Önce yedikleri sağ salim gelmiş ve kendi ışıklarına yol almışlardı. Şimdiyi bekleyenlerse kuşlara biletlerini gösterip demirden yaratığın midesine atmışlardı kendilerini. Biraz cesaret ve biraz da kararlılıkla bende bunu başarabilmiştim.

Demirden yapılma bir şeyin için böyle oluyor demek ki diyerek içeriyi izleyerek yürümeye başladım. Bir biri ardına dizilmiş içi boş sayılabilen pek çok yer, bizimkisi de ona benzer dört kişilik iki ranzalı bekleme odası. İneğin midesi gibi bu demir yaratığın da midesi bölmeliydi. Yatakların arasında dışarıyı izlerken bir şeyleri okumak ya da yazmak için bir de dergi bulunuyordu. Büyücülerin belki de yüz karası denebilecek kimseler, dergide boy göstermek yerine başka bir yere bir dakika önce ulaşabilirlerdi. Sevmediğim pek çok şeyden birisiydi, büyücü dergileri neye hizmet eder anlamak mümkün bile değildi.

Yanımda fazla bir şey olmadığından yerleşmek kolaydı, içeride başka kişiler olduğundan çıplak uyuyamazdım başka kıyafetim de olmadığından olduğum gibi yatmak yeterli olurdu. Zaman dardı, Kuragan denen yere daha hızlı varmak için yapacak bir şey de yoktu. Beklemekten başka yapılacak, en zor şeyin en acısını içmekten fazla. Bir dakika belki de bir hayat demektir. Dergiye göz ucuyla baktıktan sonra bir kadın resmi görmüştüm, tanıdığım birisi değildi. Bildiğim bir yerden de gelmiyordu, ilgilenmekse köşede dursun. Ranzaya baktıktan sonra "Üst tarafı ben alıyorum o zaman. Uyumaya vakit kalmayabilir, ben direk uyuyorum." diyecektim. Yapılacak en iyi şey gücü korumaktı. O yüzden kısa süre ölmek gerekli, tekrar yaşamak için sebep bulana kadar.
imza : Resim
karakter : Ad: Vraska Benalia
Yaş: 17
Boy: 177
Kilo: 63
Hobi:Yeşim taşı koleksiyonu, Şarap tadımı yapmak
Lonca: Fairy Tail
Statlar : Güç:3 +1
Dayanıklılık:4 +1
Hız:3 +1
Karizma:6
Zeka:5
Pasif Özelikler:
Doğum lekesi; Cor
Yol bulucu
Büyü 1 : Rank:1
Dragon slayer; Alev
İlk aşama
Deri I
Nefes I
Büyü 2 : Rank:-

Standart Büyüler : Standart büyü; Doğrusal saldırı I
Standart büyü; Bullet Magic I

Ekipman : Koruma mücevheri; Yüzük (Ateş)
Koruma mücevheri; Kolye (Buz)
Çanta; Bel çantası
150 J
Büyü Kitabı : 
Kullanıcı avatarı Vraska Benalia
FT: FairyTail
FT: FairyTail
 
Mesajlar: 12
Kayıt: 14 Eki 2019, 02:17

Re: [Vraska&Milza] Lonca Görevi: Kuragan Canavarı

Mesajgönderen Milza tarih 03 Kas 2019, 05:10

Vraska'yla konuşurken etraf birden kalabalıklaşı vermişti. Muhabbet ettiğimizden dolayı zaman su gibi akmış ve trenin de gelmesiyle beraber ayaklanıp, binmiştik. Yağmur hala yağıyordu fakat trenden olacağımızdan pek de umrumda olmamıştı. Biletçinin bize söylediğine göre oraya varmamız 2 saat sürecekti.

Kompartımanlar beklediğimden daha geniş ve boştu. Ranzaların arasında bir masa ve üzerinde bir dergi bulunmaktaydı. Kapağında küçük güzel bir kız gözüme çarpıyordu fakat dergi benim olmadığı için çok da bakmamıştım. Vraska'nın uyuyacağını söyleyip üst ranzaya çıkmasının ardından ben de altına geçip oturacak bir müddet bu şekilde takılacaktım. Sonrasında çantamdan not defterimi çıkartıp, şu ana kadar yaşadıklarımı kısa kısa yazacaktım. Vraska'yla tanışışım olsun, gittiğim görev olsun, Eldarine olsun her şeyden kısa kısa bahsetmeyi planlıyordum.

Bundan sıkıldığım takdirde bırakıp yolculuğumu uzanarak geçirecektim.
imza : imza resminizi koyabilirsiniz
karakter : Ad:Milza Maes
Yaş:19
Boy:170cm
Kilo:65 kg
Hobi:Hayvan beslemek, not tutmak
Lonca:Fairy Tail
Statlar : Güç:4
Dayanıklılık:5
Hız:4
Karizma:3
Zeka:5
Büyü 1 : Rank:1
Takeover
Sahip olunan özellikler
Ayı formu
Büyü 2 : Rank:
Sahip Olunan Özellikler
Standart Büyüler : Bullet Magic
Ekipman : Koruma yüzüğü (toprak), Bel çantası, 280 Jewel
Büyü Kitabı : Büyü mermileri, ayı tepmesi
Kullanıcı avatarı Milza
FT: FairyTail
FT: FairyTail
 
Mesajlar: 10
Kayıt: 15 Eki 2019, 00:27

Re: [Vraska&Milza] Lonca Görevi: Kuragan Canavarı

Mesajgönderen FT-Anlatıcı tarih 26 Kas 2019, 04:13

Tren sarsılarak hızlanırken ikilimiz kendi yerlerini seçmişlerdi. Vraska üst ranzayı tercih etmişti. Kendisini çevikçe yukarı çekip yerine yerleştiğinde yatağının ne kadar basık olduğunu fark etmişti. Döşeğin hemen yukarısında eşyaların konulması için yapılmış depo yeri duruyordu sonuçta. Bir insanın ancak yatabileceği bir boşluk vardı. Tıpkı bir tabuta benziyordu. Kenarları açık bir tabut. Gerçi bir tarafı diğer kompartımana bağlanan duvar diğer tarafı da düşmeyi engelleyen bir kolçak tarafından kapatılmıştı ama yine de yanları açık tabut tanımı tıpa tıp uyuyordu buraya. Hoş, Vraska da bir süreliğine "yaşamını" durduracaktı sonuçta. Hızlanan tren sarsılmasını bırakırken uyku için rahat bir ortam oluşmuştu. Fakat yine de arada yavaşlayıp dönmeleri Vraskayı rahatsız ediyordu, uykusunu bölüyordu. Açıkçası pek rahat olduğu söylenemezdi. Ama dinlenmek dinlenmekti.


Öte yandan aşağı ranzaya kalan Milza ise daha rahattı. Tepesinde bir depo olmadığından rahatça oturup masayı da kullanabiliyordu. Bir süre oturup etrafına bakınmıştı. Ardından ise not defterini çıkartıp o gün yaşadıklarını yazmaya başlamıştı. Milza'nın ne yaptığını bilen biri olsaydı büyük ihtimalle bu günü unutmak istemediği için not aldığını düşünürdü. Eh uzaktan bakınca pek haksız sayılmazdı ama genç dostumuz Milza bunun hakkında ne düşünüyordu? Sadece kendisi bilebilirdi. Yazma işinin ortalarındayken kompartımanın kapısı açılmıştı. Üniformalı bir adam elinde sepetiyle kapıda duruyordu. Gözleriyle kompartımanı taradıktan sonra Milzaya dönüp "Beyefendi bir şey arzu eder mi? Krakerlerim, kek ve şekerlemelerim var. Hazır peynirli salamlı sandviçlerim ve sıcak içeceğim var. demişti. Milzanın cevabından sonra bir süre oyalanıp kapıyı kapatıp diğer vagona geçmişti. Tekrardan sakinleşmişti ortalık. Rayların üzerinde ıslık çalan trenin sesinden başka yalnızca Vraska'nın huzursuz kesik uykusunun sesi duyuluyordu. Sonunda Milza'da pes edip biraz uzanıp dinlenmeye karar vermişti. Vraska'nın aksine trenin sallantıları onu rahatsız etmiyordu, tersine rahatlatıp uykusunu getiriyordu. Sanki beşikteki bir bebek gibi tatlı tatlı sallanıyordu. Gözlerinin kapanmasına engel olmak epey zordu.


Out: Beklettiğim için tekrar özür dilerim. Tam gaz devam ediyoruz. Bu tur Vraska isterse yazabilir, yazmasa da sorun yok.
Kullanıcı avatarı FT-Anlatıcı
Anlatıcı
Anlatıcı
 
Mesajlar: 80
Kayıt: 12 Eki 2019, 23:52

Re: [Vraska&Milza] Lonca Görevi: Kuragan Canavarı

Mesajgönderen Vraska Benalia tarih 26 Kas 2019, 18:56

Uyumak ölmek demek sadece, sessizce yatıp gözlerini kapamak ve bir anlığına dünyanın her acısından, çektiğin tüm kahırlardan kurtulmak. Belki düş görebilirsin ancak o karanlık anlarda gördüklerin sıyrıldığında gerçeklikten bedenini, yaşama kaygısından bedenini ne düşler çıkar ortaya. Kim dayanabilir ki hayat kaygısı olmadan ezilmeye, bitmek bilmeyeceğini düşünmeden kendi aklında sıkışmaya, zorbanın kahrına, zamanın kırbacına, benliğinin kepaze edilmesine.

Yüzsüzlüğün aydınlıkta görülüp karanlıkta biten pek çok şeye kul olmasına insanın, kim ister ki gözleri sürekli açıkken bunları yaşamak. Bir bıçak saplayıp bir kötülükten ötekine uyanmak, inleyip terlediğin bu dünyayı geride bırakırken bir başkasına katılmak. Uyumak, cehennemdir bazen. Herkesin gidip geri döndüğü dünyadan anıları çalınmış geri dönerken, ürkütücü bir soğuklukla kalktığın belki de bininci gecede çektiklerine razı kalmak zorunda olması insanın. Düşünmese bu kadar yaşayanlar, soluk ışığı bulandırmasa zihinleri ve nice yiğitlikler iş olmaktan alı koyulmadan bizimle gelse bu dünyaya uyanırken.

Bir insana insan da denemez değil mi? Yemek ve uyumak olsa tüm işi, erdemleri bininci ölümünde çıksa karşısına. Bu da imkansız olurdu, serçenin ölmesinde bile bir bildiği vardır kaderin. Uyumayı istemek kolay ancak uyurken ölmeyi istemek şimdi olacaksa yarına kalmaz. Bütün mesele her an hazır olmaktır bazen, bu dünya bile yok olacaksa bir gün neden yaşamak. Kristal uykularda uyumak varken, sevginin bitmesine neden üzülmek? Ateşli sevinçler de kederler de yeminleri yakarak kendileriyle birlikte tüm duygularla birlikte.

Yaşamak uykudan daha mı kolay? Yara işler içten içe, kızıl gözleriyle kemirir içini gizli gizli. Karnını yarıp bütün günahlarını döksen dahi tanrının önüne, pisliğin ortalığı sardığı ve iyiliğin af dilemesi gereken bu zamanda iyilik etmek için izin almamış bizler kötülüğün yasal olmuş olanları için izin ver demesi gerekiyor.Zehirli okunu salmış dünyaya, niye kullandıklarını ta ormandayken görmüştüm. Tanrı onlara bir yüz vermiş, onlar tutup başka bir yüz yapmışlar kendilerine. Uyurken de uyanıkken de dua edemiyorum ne kadar istesem de, günahım ağır basıyor uyanmak istememden, uyurken ölmek istememden. İki işten birini seçemez olunca da ikisini yüz üstü bırakır gibi onlardan farksız mı oluyorum?

Eriyip gitse keşke bu katı beden bir sabah, ya da tanrı yasak etmemiş olsa uyumamayı insana. Altın saçıyla sabahın ilk ışığında gezinen annem gibi doğruluğun gücü güzelliği kendine benzetinceye kadar, güzelliğin gücü doğruluğu bile kahpeye çevirebilir. Zaten dünya ne iyidir ne kötü.Bütün rastlantılar nasıl geldi suçluyor beni yine uykumda. Tabuta girmiş, tanımadığım on adam kirli elleriyle bir yaratığın midesinde gibi sallıyor beni. Mahmuzluyorlar uyuşan hıncımı, bedenimdeki her bir yarayı. Ölülerin gömülmesine yetmezken bir avuç toprak, kana boyanmış hayatım bir avuç demirle, beş para etmediğine yanarım.
imza : Resim
karakter : Ad: Vraska Benalia
Yaş: 17
Boy: 177
Kilo: 63
Hobi:Yeşim taşı koleksiyonu, Şarap tadımı yapmak
Lonca: Fairy Tail
Statlar : Güç:3 +1
Dayanıklılık:4 +1
Hız:3 +1
Karizma:6
Zeka:5
Pasif Özelikler:
Doğum lekesi; Cor
Yol bulucu
Büyü 1 : Rank:1
Dragon slayer; Alev
İlk aşama
Deri I
Nefes I
Büyü 2 : Rank:-

Standart Büyüler : Standart büyü; Doğrusal saldırı I
Standart büyü; Bullet Magic I

Ekipman : Koruma mücevheri; Yüzük (Ateş)
Koruma mücevheri; Kolye (Buz)
Çanta; Bel çantası
150 J
Büyü Kitabı : 
Kullanıcı avatarı Vraska Benalia
FT: FairyTail
FT: FairyTail
 
Mesajlar: 12
Kayıt: 14 Eki 2019, 02:17

Re: [Vraska&Milza] Lonca Görevi: Kuragan Canavarı

Mesajgönderen Milza tarih 29 Kas 2019, 22:54

Trenin hareketlenmesiyle biraz bu hareketlenmenin etkisiyle birazda isteğim doğrultusunda kendimi ranzanın alt bölümüne atmıştım. Sonrasında ise defterimi çantamdan çıkarıp, bugün yaşadıklarımı yazmaya başlamıştım. Önümüzde 2 saatlik bir yolculuk vardı ve zamanın geçişini sıkılarak, boş boş geçirmektense bu şekilde geçirmenin daha iyi olduğunu düşünüyordum. Not tutma amacımın ise pek bir olayı yoktu, ilerde yaşlanınca benden sonrakilere bırakacak bir şeyim olsun fena mı?

Olan biteni aklımda kaldığı kadarıyla şöyle bir yazmaya başlamıştım. Yaşadığım yerden lonca binasına gidişim, Vraska'yla, Eldarine ile tanışışım, ilk görevim falan filan... Derken kapı açılmış ve görevli içeri girerek bir şeyler satmaya veya ikram etmeye gelmişti. Üniformasına bakarak trende görevde olduğunu düşünüyordum fakat seyyar bir satıcı olma ihtimali de olabilirdi. Gerçi satıcıların trenlerde pek hoş karşılanmadığına 1-2 kez tanık olmuştum. Bu sebeple "3 içecek, 3 kek, 2 tane sandviç ve biraz da şekerleme alabilir miyim?" diye yanıt verdikten sonra biraz duraksayacak ve "Ödeme yapmam gerekiyor mu?" diye soracaktım. Fiore krallığına geleli çok olmamıştı ve buradaki işleyişi çok iyi bilmiyordum. Bu yüzden böyle basit şeyleri sormam gerekliydi.

Vraska'nın neleri sevdiğini bilmiyordum o yüzden hepsinde 2'şer tane almıştım. Ekstradan aldığım kek ve içecek ise olası bir üçüncü kişi çıkarsa ikram etmek içindi. Çıkmazsa da sınırlarımı biraz zorlayarak ben mideye indirirdim.

Adamın verdiği cevabın ardından ödeme yapmam gerekiyorsa yapacak ve bir şey sormadığı takdirde not almaya devam edecektim. Vraska ile ilgili kısımda onu hevesli, neşeli, tezcanlı, sıcak kanlı ve samimi bulduğumu anlatacak fakat bu niteliklerinin altında beni huzursuz eden bir şeyler olduğuna değinecektim. Onu yeni yeni tanıyordum ve bana anlatmadığı çok şey olduğundan da emindim, insanlar kolay kolay bu kadar pozitif olamazdı. Şuan için pek kestiremesem de çok şey yaşadığına dair tuhaf belki de saçma hislerim vardı.
imza : imza resminizi koyabilirsiniz
karakter : Ad:Milza Maes
Yaş:19
Boy:170cm
Kilo:65 kg
Hobi:Hayvan beslemek, not tutmak
Lonca:Fairy Tail
Statlar : Güç:4
Dayanıklılık:5
Hız:4
Karizma:3
Zeka:5
Büyü 1 : Rank:1
Takeover
Sahip olunan özellikler
Ayı formu
Büyü 2 : Rank:
Sahip Olunan Özellikler
Standart Büyüler : Bullet Magic
Ekipman : Koruma yüzüğü (toprak), Bel çantası, 280 Jewel
Büyü Kitabı : Büyü mermileri, ayı tepmesi
Kullanıcı avatarı Milza
FT: FairyTail
FT: FairyTail
 
Mesajlar: 10
Kayıt: 15 Eki 2019, 00:27

Önceki

Dön Öyküler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir