[Vraska&Milza] Lonca Görevi: Kuragan Canavarı

Moderatör: FT-Anlatıcı

[Vraska&Milza] Lonca Görevi: Kuragan Canavarı

Mesajgönderen FT-Anlatıcı tarih 21 Eki 2019, 04:07

Magnolia'da serin ve yağmurlu bir akşamdı. Yağmur damlaları evlerin damını ufak ufak döverken fairy tail hiç olmadığı kadar boştu. Yılın bu mevsimi millet görevden göreve koşuştururdu. Yakında Fairy Tail S rank büyücüleri için bir sınav olacağı bilindik bir haberdi. Bu sebeple lonca binası neredeyse boşaltılmıştı. Loncada barın arkasında Elaine Dellwiri birasından ufak ufak içip görev tamamlayıp ona getirecek büyücüleri bekliyordu. Kapının açılmasıyla başı umutla dönmüştü fakat gelenlerin loncaya yeni katılan büyücüler olduğunu fark etmesiyle hızlı ve umutsuzca önüne dönmüştü. Birasından bir ufak yudum daha alırken yenilerin panoya gittiğini hayal meyal fark etmişti. Umursamamıştı oradaki en büyük görev sirk görevi falandı çünkü. Diğer görevler yazıldığı gibi alınmıştı. Artık böyle şeylere dikkat edecek kadar genç hissetmiyordu kendisini, yaşlı kemikleri ona 35 yaşında olmasına rağmen yaşının 60a dayandığını söylemekte ısrarcıydı. Zaten epey de yaşlı görünüyordu.

Vraska ve Milza ellerinde Kuragan Canavarı göreviyle çıkagelince cidden şaşırmıştı ama. O görevin çoktan alındığını sanıyordu. Kayıtları açıp kontrol etmişti. Hayır, alınmamıştı. Bir omuz silkişle Eh, siz çocukların bu kadar şanslı ve gözü kara olduğunu bilmiyordum. Kuragan canavarı ha? Burdan oraya yol uzundur. Burdan trenle Hargeon'a oradan da gemiyle gitmenizi salık veririm. Eğer yok bizim kanımız kaynıyor yürüyeceğiz derseniz bir aya anca varabilirsiniz. O zamana kadar da bilirsiniz geriye kuragan kalırsa yaparsınız görevi. Siz çocuklar bana bir iyilik yapın ve görevde ölmeyin, Master'a neden iki çömezi kuragana gönderdiğimi sorgulatmayın olur mu bu yaşlı teyzenizin hatrına?

Elaine :
Resim

Out: Konunuz hayırlı olsun pasiflik sınırı 72 saattir.
Kullanıcı avatarı FT-Anlatıcı
Anlatıcı
Anlatıcı

Re: [Vraska&Milza] Lonca Görevi: Kuragan Canavarı

Mesajgönderen Vraska Benalia tarih 21 Eki 2019, 12:04

Nefes al ver dünya bir çırpıda biterdi, yeni başlangıçlara eski yerlerden geçip gelmek bana bunu söylemişti. Resmi olarak var olmayan birisi olarak, kendi ismini değil annesinin ismini kullanan kişi olan ben loncaya ilk girdiğimde insanları anlamamıştım. Neredeyse boş, bazı görevler gözden kaçmış ya da ihmal edilmişti. Bazıları da eminim ki alınmak bile istememişti, "parası az" ve ya "gitsek bile çok geç olacak" diye düşünülmüştü onlar hakkında. Geç olsa bile orada olmak iyidir, şan şöhret aramaktansa başka birisinin benim yaşadıklarımı yaşamasını istemem. Aslında, kardeşlerimin yaşadıklarını yaşamalarını istemem.

Bazen görevlere birden çok kişinin gittiği bilindik bir şeydi, planım ve isteğim nasıl ki bir kül etrafta olduğu sürece kirleri temizler ta ki onu taşıyacak rüzgar gelene kadar işte öyle bir kül gibi yaşamaktı ancak bu sefer imkansız gözüküyordu. Benimle aynı görevi istiyor gibi gözüken orman yeşili saçlara sahip, düz gri pelerinli bir miktar kilise rahiplerini andıracak gibi giyinmiş olan belki de benden daha genç gösteren birisi vardı yanımda.
Görev isteği yapıldıktan sonra çivit mavisi saçlı, belki çok yaşlı olmasa da yaşlı gözüken tek dişli birisi olduğu değil gösterdiği daha doğrusu hissettirdiği yaşın gereğince bir şeyler söylemişti. Şans ve gözükaralıktan bahsetmişti, yeterince şanslı olsaydım şu anda iş bulamayacak olurdum. Sonrasında pek çok şey söylemişti, söylediği şeylerin nedense pek çoğu yanlış gelmişti kulağıma. Belkide böyle birisiyle tanışmadığım içindir, ancak kulağıma gelen şeylerin hatası üzücüydü. Gözükaralıksa, bir dövüş kazanılacaksa sahip olunması gereken bir şeydi.

Sözleri bittikten sonra karşımdaki kadının yüzüne bakıp "Geç kalmış olsakta cesetleri gömecek birisi gerekecektir. Sonra yine yaratığı avlayacak birisi gerekecek. Kuru ormanda sıçrayan ateş gibi birden fazla köy sindirilmeden uzak, parası az diye bırakmaktansa gidip yok etmek daha uygun." deyip başımı hafifçe eğdikten sonra biraz toparlanıp Lyra'nın söylediği gibi neşeli bir şekilde, gururla yaşayarak "Yaşlı teyze, benim büyüm, pulları etlerden ayırır! Bununla başa çıkamıyorsam kendime avcı dersem annem gülerdi ancak! O yüzden sorgulama, bu görev bana geldi." diyecektim elimi hafifçe yakarak. Sonuçta ben bir avcıyım. Sonrasında diğer kişiye dönüp elimi uzatarak tanışmak için "Vraska. Benalia, ejderha avcısı." diyecektim sonrasında da hemen yola düşmem gerekir. Annem büyüm henüz toy olduğundan onun gibi arabalara binince kusmayacağımı söylemişti, tren ve gemi de sorun olmazdı sanırım. Henüz daha hiç birisine binmemiş olsam da, gerçi Hargeon'a gitmeden bir kaç tane zehir almak mantıklı olurdu. Yaratığı etin içine konmuş zehirle zayıflatıp avlamak mantıklı olur. Denenebilir, daha önce kendi yaptığım tuzaklardan başkasını denememiştim. Zehirlemek güzel fikir.Yapacak başka bir işimiz kalmadıysa giderken ilaç satan bir yer de arayabilirim bir yandan. Göremezsek köye gidene kadar çok zaman var. Trenden inince ve ya gemiden o arada bulabilirim belki.
imza : Resim
karakter : Ad: Vraska Benalia
Boy: 177
Kilo: 63
Hobi:Yeşim taşı koleksiyonu, Şarap tadımı yapmak
Lonca: Fairy Tail
Statlar : Güç:3 +1
Dayanıklılık:4 +1
Hız:3 +1
Karizma:6
Zeka:5
Pasif Özelikler:
Doğum lekesi; Cor
Yol bulucu
Büyü 1 : Rank:1
Dragon slayer; Alev
İlk aşama
Deri I
Nefes I
Büyü 2 : Rank:-

Standart Büyüler : Standart büyü; Doğrusal saldırı I
Standart büyü; Bullet Magic I

Ekipman : Koruma mücevheri; Yüzük (Ateş)
Koruma mücevheri; Kolye (Buz)
Çanta; Bel çantası
150 J
Büyü Kitabı : 
Kullanıcı avatarı Vraska Benalia
FT: FairyTail

Mesajgönderen Milza tarih 21 Eki 2019, 14:57

Fairy Tail loncasına katılalı çok olmamış ve sabahın erken saatlerinde yola çıkmış fakat yaşadığım yerin lonca binasına epey uzak olması sebebiyle 1-2 saatin ardından anca varabilmiştim. Lonca binasına girdiğimde etraf oldukça sakin, in cin top oynuyordu. Donna-san'a beni biraz zoraki bir şekilde loncaya almasından ötürü biraz kızsam da artık olan olmuş ve bu loncanın bir üyesi oluvermiştim. Onlarla herhangi bir bağım yoktu fakat yapmam gerekeni yapacak ve hakkımda kötü konuşulmasını engelleyecektim. Bir işe çıkmakla başlamayı düşünüp, pano'yu incelemeye koyulmuş ve gözüme Kuragan kasabasına musallat olmuş bir canavar ile ilgili bir görev ilişmişti.

Büyü gücüm canavarlar ile ilgili olduğu için bu göreve net bir şekilde ilgimi çekmişti. Fakat tek başıma altından kalkabilir miydim pek emin değildim. Yinede loncadakilere kendimi kabullendirmek için bu görev oldukça iyiydi. Gerekirse varımı yoğumu ortaya koyup başarılı olmalıydım.

Barın arkasındaki Elaine isimli ufak tefek yaşlı kadının yanına görev ilanı ile gitmiş ve orada loncaya ilk gelişimde de dikkatimi çekmiş olan diğer yeni üye ile karşılaşmıştım. Örgülü beyaz saçlı, biraz vahşi görünümlü bir kızdı. O Elaine ile konuşurken yanlarında sessizce duruyordum. Yaşlı kadın gideceğimiz görevin zorluğuna vurgu yapıyor, kız ise kendinden emin bir şekilde yanıt veriyordu. Benim aksime oldukça kibirli birisi gibi görünmüştü gözüme fakat kullandığı büyüye vurgu yaptığında az biraz duraksamıştım. Ejderhalara bile zarar verebilen bir büyü kullanıyordu, bu büyü hakkında bir çok söylenti duymuştum fakat kullanan birisini hiç görmemiştim.

Konuşmaları bittiğinde bana kendisini tanıtıp elini uzatmıştı. Tezcanlı birisi olduğu açıkça ortadaydı. Elini sıkacak ve "Merhaba, Ben Milza Maes. Loncanın yeni üyesiyim." diyip hafifce tebessüm edecektim. Daha sonra yaşlı kadına dönüp "Buraya kös kös oturmak için katılmadık. Bir şekilde hallederiz şüpheniz olmasın." diyecektim. Yaşlı kadının söylediğine göre oraya gitmek için önce Hargeon'a trenle daha sonra ise gemiyle gitmemiz gerekiyordu. Böyle imkanlar varken kim neden yürüsün ki?

Yinede deli dolu bir tip olduğunu düşündüğüm kıza sormakta fayda vardı? "Nasıl gitmek istersin?"
En son Milza tarafından 22 Eki 2019, 03:24 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
imza : imza resminizi koyabilirsiniz
karakter : Ad:Milza Maes
Boy:170cm
Kilo:65 kg
Hobi:Hayvan beslemek, not tutmak
Lonca:Fairy Tail
Statlar : Güç:4
Dayanıklılık:5
Hız:4
Karizma:3
Takeover
Sahip olunan özellikler
Ayı formu
Büyü 2 : Rank:
Sahip Olunan Özellikler
Standart Büyüler : Bullet Magic
Ekipman : Koruma yüzüğü (toprak), Bel çantası, 280 Jewel
Büyü Kitabı : Büyü mermileri, ayı tepmesi
Kullanıcı avatarı Milza

Mesajgönderen FT-Anlatıcı tarih 22 Eki 2019, 02:51

Yağmur loncanın metalden güneşliklerini döverken çıkarttığı ses içeride yankılanıyordu. Şırp, Şırp, Çat,Şırp Şırp... Bu sinir bozucu sayılabilecek ses kahramanlarımız tarafından genel gürültü olarak algılanmış ve bilinci rahatsız etmeyecek bir olay olduğu için görmezden gelinmişti istemsizce. İkilimiz panoya gidip görevlerini seçmişlerdi, ikisi de kendi sebeplerince göreve talip olmuşlardı ve kader onları bir araya getirivermişti.

Vraska kadınla konuşurken söylediği yaşlı teyze lafı kadını gücendirmiş olacak ki o lafını bitirdiğinde hemen cevaplamaya koyulmuştu:"Otuz beş yaşındayım ben daha be! Şimdiki gençlerde ne göz ne nezaket ne de ahlak kalmış. Ejder avcısıymış , hem de ateş ejderinin, peh. Etkilenmem mi gerekiyordu? Bu lonca ejder avcılarından çok çekti.Yıkımın eşiğine geldi. Gerçi görkemine de onlarla ulaştı ama bu farklı bir mesele. ardından milza'nın laflarını dinlemiş ve onaylayarak kafa sallamıştı.Evet, Evet haklısınız gençler. Siz artık birer perisiniz. Fariy tailin üyelerisiniz. Önünüze çıkan zorlukları aşacak ve loncayla beraber büyüyeceksiniz. Siz bana aldırmayın, içince biraz aksi olurum. Normalde görevlere yanınızda deneyimli birini göndermemiz gerekiyor gelenek olarak ama elimde gördüğünüz üzere adam ve görev sıkıntısı var. O yüzden bu görevde birbirinizin partneri olun. Fairy taile hoş geldiniz. Ejder kandan da olsanız hoş geldiniz. Bu arada cidden yaşlı bir teyze gibi mi görünüyorum? diye hafif bir fısıltıyla bitirmişti son cümlesini.

İkilimiz kendi aralarında tanışır ve sohbet ederken lonca binasından ayrılıp avluya gelmişlerdi. Çökmekte olan karanlık ve hızlanan yağmurda ıslanarak Magnolia'nın taş döşeli yollarını arşınlamışlar ve tren garına gelmişlerdi. Vraska yolda istediği şeyleri bulabileceği bir dükkan görememişti ne yazık ki fakat yolu uzundu elbet bulurdu diye düşünüyordu. Bu düşüncesinde pek de haksız sayılmazdı. Sonuçta önünde uzun bir yol vardı. Tren garındaki bürodan sorduklarında bir sonraki trene daha bir saat olduğunu öğrenmişlerdi. Bileti hemen mi almak isterlerdi yoksa gelinceye kadar beklemek mi? diye kibarca sormuştu görevli. Gençlerimizin yaklaşık bir saatlik boş zamanı vardı acaba bunu nasıl değerlendirmek isteyeceklerdi.
Anlatıcı
Anlatıcı

Mesajgönderen Vraska Benalia tarih 22 Eki 2019, 04:24

Dışarıda yağmurun çıkardığı sesler içeride çınlama gibi git gelli seslerle yankılanırken bunu fark edecek kadar boş olan lonca binasında yaşayan tek ruh benmişim gibi hissettiriyordu. Seçtiğim görevdeki kişi benim gibi yeniydi, bir şekilde halletmek ve kös kös oturmak için katılmamak bunlar bana göre yanlıştı. Bir şekilde değil kesin bir şekilde halletmemiz gerekirdi, bu dünyada yatak altındaki hayali canavarlar dışında yaratıkların yaşaması için yeterince büyük bir alan sahip değildi. İsmi Milza Maes, ne büyüsü yaptığı belli değil. Buna karşın bana göre daha alttan alıcı birisi. Benim aksime zira benim nezaketim aklıma geleni söyleyebilmemden gelir.

Söylediklerime karşın yaşının daha otuz beş olduğunu söylemişti karşımdaki kişi. Ejder avcısı olmamın etkileyici olmadığını da söylemişti, benim için de etkileyici birisi değildi. Bir insan nasıl ki bir insan olmaktan etkilenmez ben de olduğum şeyin etkileyici olduğunu düşünmedim hiç bir zaman. Şu an için hatta, Fairy Tail'in bir üyesi gibi bile değilim zira tanıdığım tek kişi Milza adındaki yeni üye ve karşımda duran yaşlı olduğunu söyleyen ancak yüzüne söylenince inkar edip kendini sorgulayan kişiydi. Sözleri biterken söyleyecek fazla bir şeyim olmasa da fısıtılarına Milza lonca binasının dışına en azından iki kadının arasındaki konuşmayı duyamayacağı kadar uzağa gidene kadar bekleyecektim. Nihayetinde bazı şeyleri erkeklerden saklamak gerekli derdi Lyra. "Kendinize yaşlı teyze derseniz herkes sizi öyle görür, ben sonuçta daha yarı yaşınızda bile değilim. Biraz kilo verip saçlarınızı uzatsanız fena da olmaz ama şu an için nasıl ki annemin mirası sizi etkilemiyor, siz de beni etkilemiyorsunuz." diyecektim gülümseyerek. Gerçekler acıdır ancak bunları söyleyebilen insanlar nazikti değil mi? Neyse!

Sonunda dışarı çıktığımızda "Olabildiğince çabuk gitmemiz gerek, kendine yaşlı diyen lonca görevlisinin de söylediği gibi hoş daha on sekiz bile değilim yaşlı demem yanlış değildi neyse! En hızlı şekilde, avlanacak yaratık ve avlayacak avcılar var. Uzun kovalama herkesi yorar hem!" diyecektim. Yol tren garına. Yolda ise zehir alabileceğim bir yer, görev eğer çok fazla büyücüyü istiyorsa zorluğu olması gerekirdi, iki kişinin yanına bir de deneyimli birisi gelmesi gerketiğini düşünmüştü. Nefesim yetersizdi son çalışmalarımızda, pençelerim de güçsüzdü gerçi ne kadar güçlü olabilir normalden farklı olarak onu da bilmiyorum ancak anormal bir durumda bunu da düşünmemek gerekli. Yolun sonuna geldiğimizde bir şey olmadığını görmekse ayrı can sıkıcıydı, yolda ıslanmakta öyle. İçini titretiyordu insanın, sonunda kuru bir yerde bir süre dinlenmekte iyi olurdu ancak av beklemez, kaçar.

Tren bir saat sonra gelecekti, bileti hemen almak mı yoksa önceden almak mı diye gereksiz bir soru da gelmişti. Milza denen kişiye bakıp "Fazla vakit harcamaya gerek yok, yardıma ihtiyacı olan insanlar var." diyecektim sonrasında görevliye dönüp "Şimdi alalım, bundan bir saat sonraydı, yol ne kadar sürer ve trende yemek kabini var mıydı? Bir de... Yakında veteriner ve ya hayvan satan bir yer var mı?" diye soracaktım. Sorumun cevabını aldıktan sonra Milza'ya dönüp "Kertenekele avlayacaksak zayıf yönleri ne bilmekte fayda var, bu yağmurun orada da yağıp yağmayacağını bilmediğimize göre ve kertenkeleyi zehirleyecek bir şey alabileceğim bir yer de göremediğim için önceden plan yapmaktan zarar gelmez. Annem insanın akıllı olması gerektiğini söylerdi, büyü her zaman yeterli olamayabilir. Belki ahım şahım bir şey yakalamamız istenmiyor ancak bir köye zarar verebiliyorsa bir marifeti vardır. Bundan önce büyük bir şeyler çıktığında üstlerine yağ döküp büyümle yakmıştım, bazen de zehirlemiştim, bir defasında da toprağa çukur açmıştım. İçine de mızrak gibi ağaçlar kesmiştim, bunlardan birisini yapmak zor olmaz aslında ama vaktimiz de olmayabilir. Şimdilik aklıma bunlar geliyor, ayrıca yerin haritasını da indiğimiz yerden almamız gerek. Buradan sonra gemiye bineceğiz neticede, bir de aklıma gelmişken annem bunu bana ilk görev arkadaşıma hediye olarak vermemi söylemişti ama görevden sonra da verebilirim sanırım." diyecek ve parmağımdaki yüzüğü çıkarıp karşımdaki kişiye uzatacaktım "Koruma mücevheri ateşe karşı, benim işime yaramıyor ben hala yapamıyorum onun yaptığını ama annem ateşin bana zarar vermeyeceğini söylemişti.O yüzden görevden sonra senin olabilir şimdilik bende kalsın, senin fikrin ne peki? Nasıl öldürmemiz lazım kertenkele benzeri şeyi?" diye uzun tiradımı bitirecektim. Yakında veteriner ve ya hayvan dükkanı varsa oraya gitmemiz de kabul edilmişse biletleri alıp bir saat içerisinde gidip gelebiliriz.Yemek satan bir yer yoksa trende çantama yemek doldurmakta mantıklı olur. Yakında değilse konuşacak başka bir şey de yok ne yazık ki. Belki... Belki aklımızdaki avlama planı olabilir? Zehirleme mi, tuzak kurma mı? Yakmak için yanıcı bir şey almak mı? Duman çıkarıp bir yerde boğmakta olabilir.
Pasif Özelikler:
Doğum lekesi; Cor
Yol bulucu
Dragon slayer; Alev
İlk aşama
Deri I
Nefes I

Çanta; Bel çantası
150 J
Büyü Kitabı : 

Mesajgönderen Milza tarih 22 Eki 2019, 13:52

Yaşlı kadınla Vraska konuşa dursun ben binadan çıkmak için yürümeye başlamıştım. Havanın yağmurlu olmasından dolayı kapıda dinelmiş ve onu beklemeye başlamıştım. Durduk yere ıslanmayalım derken yanımda şemsiyem olmadığını farketmiştim. Binaya şöyle bir göz gezdirdikten sonra orda da olmadığını gördüm ve bu esnada gelen Vraska,acele etmemizi söylemiş ve biraz da yaşlı kadına söylenmişti. "Çok takılma her yaşlı gibi biraz huysuz işte. Haklısın hadi yola koyulalım." diyerek cevap vermiştim.

Yolda hızlı adımlarla ilerlerken ıslanmamak için pelerinimi başıma siper etmiştim. Yağmur altında epey bir yürüdükten sonra tren garına ulaşmıştık ve görevleri biletleri ne zaman alacağımızı sorduğunda Vraska, yine acelemiz olduğuna değinmiş ve biletleri hemen almak istemişti. Benim için ne zaman alacağımızın pek bir önemi yoktu sonuçta erken alınca erken ulaşmayacaktık oraya fakat üstümüz ıslandığından biletlerin ıslanabileceği aklıma gelmişti fakat pek önemsememiştim. En kötü yeni biletler alırdık. Vraska'ya "Tamam şimdi alabiliriz." diyecek ve ardından biletçiye dönüp "Ne kadar ödememiz gerekiyor?" diye sorup istediği fiyatı ödeyecektim.

Vraska satıcıya hayvan dükkanı ve veteriner yerlerini sormuş ve sonrasında bana gideceğimiz görev hakkında planlarını, geçmişte yaptığı bir kaç şeyi anlatmıştı. Bu kadar dinamik birinden beklemediğim kadar planlı hareket eden birisiydi, benden farklı yanlarından biri de bu olsa gerek. ben daha çok bir olayla karşılaştığımda doğaçlama bir plan yaparak hareket ederdim. Sonuçta önceden yapılan planlar bir şekilde patlak verir daima. Yaptığı öneri güzeldi fakat çokta gerekli değildi. Canavarı öldürmemize gerek yoktu, yeterince yıpratabilirsek onu büyümle özümseyebilirdim.

Vraska'nın konuşması bittiğinde bana bir yüzük uzatmıştı. Söylediğine göre onu alev büyülerine karşı koruyormuş fakat alev büyülerine zaten bağışıklı olduğundan ihtiyacı yokmuş. Bende zaten hali hazırda bir koruma yüzüğü vardı fakat bu düşünceli davranışı reddetmek istemiyordum. Bu sebeple onun verdiği yüzüğü alacak ve kendi koruma yüzüğümü çıkarıp yerine takacaktım. Ardından kendi yüzüğümü onun avcunun içine bırakıp, "Sende bunu kullan o halde, toprak büyülerine karşı korur seni. Zehir konusuna gelirsek bulursak iyi olur fakat çok da gerekli değil. Yeterince yıpratabildiğimiz takdirde onu öldürmeden durdurabilirim. Burada yiyecek bir iki şey ve harita bulabiliriz sanırım. " diyecektim.

Vraska ile birlikte tren gelene kadar harita ve yiyecek aramayı planlıyordum.
Takeover
Sahip olunan özellikler
Ayı formu
Sahip Olunan Özellikler
Kullanıcı avatarı Milza

Mesajgönderen FT-Anlatıcı tarih 26 Eki 2019, 22:05

Vraska yalnız kaldıklarında yaşlı kadınla konuşmaya çalışmıştı. Ona yardım etmek istiyordu belki de fakat Milza dışarı çıktığında ve kadına laflarını ettikten sonra karşısında sadece boş bir surat bulmuştu. Loncanın hep garip olduğunu duymuştu ama ilk anında bile böyle bir gariplikle karşılaşmak sadece beklenmedikti. Vraska'nın tavsiyesi boş bakan gözlerin önünde sis olurken o da dışarı çıkmış ve Milzaya yetişmişti.

İkilimiz birbirleriyle konuşup ısınmaya çalışırken istasyona varmışlar ve biletlerini satın almışlardı. Vraska'nın görevliye bir kaç sorusu olmuştu. Görevli her zaman aynı işi yapan birinin o bezginliğiyle Biletler kişi başı 20 jewel. Yol yaklaşık 2 saat sürüyor, evet yemek vagonu var ve aynı zamanda kompartımanlar arasında gezen ve yemek satan görevliler var. Merkeze doğru aradıklarınız var ama yarın sabaha kadar kapalıdır.

İkilimiz tüm cevaplarını almışlardı. Yapacak bir şeyleri yoktu bu cevaplardan sonra. Yemek vardı aramaya gerek yoktu, dükkanlar ise sabaha kadar kapalıydı gitmeye gerek yoktu. Çok ama çok sıkıcı bir saat geçireceklerdi büyük ihtimalle. Bir göreve gitmenin kötü tarafı oraya ulaşana kadar beklemekti büyük ihtimalle ve bu gençler bununla yüzleşiyordu.

Biletlerini aldıktan sonra istasyonun içine geçerlerse kocaman bir alan göreceklerdi. Yerler kırık beyaz krem rengi fayanslarla kaplıydı. Bunların üzerinde tahtadan sırtlıklı banklar vardı ve rahat olmaları için imal edilmiş gibiydiler. Kocaman sütunlar tavana dek uzanıp buraya kendince bir estetik katıyordu. Banklarda oturan bir kaç kişi vardı fakat onlar da gazete veya kitap okuyan sıradan insanlara benziyordu. Onlar gibi büyücüler dikkatleri üstlerine çekerdi fakat Magnolia büyücüye alışkın bir şehirdi diğer tüm büyük şehirler gibi. Bir kaç saniye bakıp işlerine geri dönerlerdi sonuçta.

Out: Sizden tanışmanız ve ısınmanız için bir tur rp istiyorum. 20'şer J düşersiniz envanterinizden.
Anlatıcı
Anlatıcı

Mesajgönderen Vraska Benalia tarih 26 Eki 2019, 22:57

Biletler alınmış sonrasında yapacak tek şey kalmıştı, yabancı birisiyle beklemek. Buraya gelmeden önce görevi aldığım yerdeki kadının söylediği gibi biz henüz yeniydik, bu yüzden ne bu loncadan sayılabilirdik ne de tanıdık, birisinin söylediği bir söz vardı. Başka bir hikayeden, yol arkadaşlıkla dünya duygularla demişti. Yolda bir arkadaşım daha önce olmamıştı, hep aynı yerlerde kaybolup hep aynı yerlerde bulunduğum için bir yerlerde beklemek benim için absürttü. İlk defa trene binecek olmaksa bir anlamda annemin anlattığı maceralar gibiydi, daha önce görmüştüm ne olduklarını ancak hiç birisine binmemiştim. Buna gerek duymamıştım, bir yere giderken çevrenden pek çok şey öğrenebilirdin. Mesela alıç meyvesi, onları kuşlar bile yemezmiş. Deve dikeni de develerin en sevdiği şeymiş ancak o kadar severlermiş ki gırtlakları dağılana kadar yerlermiş.

Yola çıkmanın zevki de bu olsa gerek, insan her zaman yeni şeyler öğrenebilir. Her zaman yeni yerler görebilir, her zaman avlanacak başka bir şey bulur hayatında. Bazen de yeni kimselerle tanışır, bu konuda çok iyi olduğum söylenemez. Bazı şeyler hakkında konuşmak eğlenceli olsa dahi pek çok şey anlamsız gibi geliyor hayatta. Bu gibi zamanlarda ne yapmak gerek bunu da bilmiyorum, pek arkadaşım olmadı eskiden. Bir kırlangıcım vardı aslında, o da uçana kadar arkadaşım olmuştu. Sonra başka... Başka birisi olmadı ama annem vardı, o da arkadaşım sayılırdı sonuçta bana her şeyi öğretip her gün beni dinledi. Bir defasında da buraya gelirken su kabağı satan bi çocuk adını söylemişti sanırım.

Düşününce konuşacak çok bir anım da olmamış aslında, boş bir geçmişim var sanki. Bir kaç paragraf yazıyla özetlerdim isteseydim. Bana özellik ve ya değer katan fazla bir şeyim de olmadı şu ana kadar. Bir defasında tecavüze uğramıştım diye konu açılmaz tabi ve ya bir defasında bi yaban domuzunun bacağını sakatlayıp taşla kafasını parçalamıştım. Bunları söylememem gerektiğini söylemişti annem, herkes benim gibi tepki vermezmiş. Herkes bunları yaşamadığı için anormal bir durummuş benimki, bazen bana bu yüzden kaybolmuş olduğumu da söylerdi. Sanırım herkes olamadığım da doğru. Sessizce oturmak daha garip değil mi ama hiç bir şey söylememekten. Kırlangıçla bile konuşmuştum eskiden, şey demiştim sanırım "Kuşlar ne yer?" sanırım açlıktan sormuştum onu.

Biraz daha boş durmak can sıkıcı olsa da pelerinimin kapüşonunu çekip biraz daha beklemek en iyisi olacak. Çantamda fazla yiyecek bir şey kalmamış olsa da trende doldurabilirim, o zaman konuşacak bir şeyler olur elbet. O zamana kadar böyle beklemek daha zor, insanlarla bir arada duracak tipte birisi olmadığımı biliyordum ancak bu kadar zor olması beklenmedik bir şeydi. Sanırım en çok konuşan kişi olarak bir şey söylemem gerekli aklıma geleni söylemekten başka bir şey de yapamam muhtemelen "Loncalar keşke her zaman bu kadar boş olsaydı, o zaman etrafta yaratık kalmazdı. Hepsini öldürürlerdi, gerçi ben diğer büyücülerin büyüleri nasıl hiç görmedim. Tanıdığım tek büyücü annemdi, o da çok güzeldi. Nefesi güçlüydü, pek çok şeyi yapabilirdi. Bir de şeytanları ele geçirip deliren insanların büyüsünü görmüştüm. Bi defasında da annemle gösteri izlemiştik, orada da büyücüler vardı. Gerçi onların yaptıkları annemin gökyüzüne kükrediği zaman yaptıklarının yanında kıvılcım gibiydi sanırım herkes böyle şeyler yapabilir ama kimse yapmak istemiyor. Keşke daha ücra yerlerde de loncalar olsaydı. O zaman tüm yaratıklar katledilirdi." diyeceğim. En mantıklısı bu olur, diğer şeyler hakkında konuşmak gereksiz olur. Eski, yanmış güzel ve ya kötü şeyler neticede. Söylediğim gibi ben içi boş geçmişi ise daha boş olan birisiyim. Nazik ve ya tesilli edici bir kimse değil, sadece düşündüklerini olduğu gibi söyleyen birisi.
Pasif Özelikler:
Doğum lekesi; Cor
Yol bulucu
Dragon slayer; Alev
İlk aşama
Deri I
Nefes I

Çanta; Bel çantası
150 J
Büyü Kitabı : 

Mesajgönderen Milza tarih 27 Eki 2019, 19:12

Biletçi sorduğumuz soruları cevaplamış ve beklemekten başka yapabileceğimiz bir şey kalmamıştı. Biletçinin söylediği miktarı cebimden çıkartıp uzatacaktım. Sonrasında ise Vraska ile birlikte istasyona girip banklardan birisine oturacaktım. Onunla ne konuşabileceğim hakkında hiç bir fikrim yoktu, hakkında çok fazla bir şey bilmiyordum fakat zaman geçirmenin en iyi yolu konuşmaktı. Bir süre sessizce oturduktan sonra Vraska, muhabbet açmıştı. Boş bir konuşmaydı fakat muhabbet kurmanın ne denli zor bir şey olduğunu iyi bilmekteydim.

Lonca, annesi, annesinin gücü hakkında epey konuşmuştu. Benim annem ve babam da güçlüydü ama nasıl desem az biraz sinsilerdi. Yaşasalar bir ihtimal değişebilirlerdi belki de. Şimdilik beni gök yüzünden izleyedursunlar...

Vraska annesini ya aşırı abartıyordu yada annesi sıra dışı bir yaratıktı. Anlattıklarından gözümün önüne oldukça heybetli bir şey geliyordu ama dilim söylemeye gitmiyordu. Konuşması bittiğinde biraz anlattıklarından şaşkına dönmüş bir ifadeyle "Benimkinden oldukça farklı bir ailen varmış. Annenin gücünü görmek isterdim. Benim annemin yapabildiği en iyi şey başkalarını gafil avlamaktı. Gücü anım şanım bir şey değildi fakat planlarıyla babama oldukça büyük bir destek olmuştu. Keşke babam onu daha güzel amaçlar için kullanabilseydi fakat kafası kötülükten başka bir şeye yönelmezdi." diyip duraksamış ve heyecanlı gözlerle "Ama biliyor musun? Onların beni korurken öleceklerini hiç düşünmezdim. " diyip gülmeye başlayacaktım. Onların ölümüne gülmüyordum tabiki de, sadece beni önemsediklerini geç de olsa anladığım için mutlu oluyordum.

Onlardan bana kalan tek miras kullandığım büyümdü. Annem, benim öğrenmem için bizzat çaba sarf etmişti. Başta güçlü olduğunu düşünmüyordum fakat annemin tavsiyeleriyle oldukça kullanışlı olduğunu farkedebildim. Kadının kafası cidden bu işlere basıyordu.

Konuşmama toparlanıp şu şekilde devam edecektim;
"Babam, "İyilik ne kadar çok olursa olsun daima ona karşı kötülük yükselir." derdi. Tam bir kötü adam sözü gibi değil mi? Ama haksız da değil, şu zamana kadar kime iyilik yaptıysam başkası aracılığıyla da olsa kötülük buldum. En basitinden Fairy Tail'e katılma sebebim, diğer loncaların çıkarcılığıydı. Bu yüzden kötüler olsun, yaratıklar olsun bu kadar kolay yok olamayacak." diyecektim.
Takeover
Sahip olunan özellikler
Ayı formu
Sahip Olunan Özellikler
Kullanıcı avatarı Milza

Mesajgönderen Vraska Benalia tarih 28 Eki 2019, 13:57

Milza pek çok şey söylemişti sanırım bir konuşmayı böyle başlatmak gerekiyordu, geri dönüp cevap verdiğine göre doğru şeyi yapmıştım ancak ailelerden bahsetmek pekte hoşlandığım bir şey değildi. İsmini hatırlayamadığım birisi bana bir şey demişti sanırım ailelerin çocukların akıllarında anı olarak kalacağı hakkındaydı, onu iyi yapmak için çabalamak gerekiyordu çocukluğumu tam olarak hatırlayamadığım için buna karşı verecek cevabım yoktu aslında. Lyra henüz ölmemişti sadece hasta olduğunu söylemişti, bana da dünyayı keşfedip istediğimi yapmamı söylemişti. Karşımdaki kişi garip birisiydi ailesi öldüğü için gülmüştü, sanırım iyi anılar bırakmakla kastedilen buydu. Benim pek yapabileceğim bir şey gibi görünmese dahi normal insanlar kötü şeylerin üzerine gülüyor gibi gözüküyor. Lyra'da öyle bir şey demişti sanırım yüzünde bir gülümseme ile yaşamak gerektiği hakkındaydı, başarılı olduğum bir şey değildi ama demek ki Milza denen kişi bu konuyu biliyordu ve bunda başarılıydı.

Sonrasında babasının söylediği bir şeyden bahsetmişti, sanırım birisi de şey demişti dünyada yapılan hiç bir iyilik karşılıksız kalmaz gibi bir şeydi. Demek ki iyi şeyler yapsan bile kötü karşılıklar görmekte normal bir şeydi. Dünya bana Lyra'nın anlattığı kadar ne karamsar ne de iyimser bir yer gibi. Herkes benim gibi kişiler bu yüzden sanırım çokta düşünmeden konuşmak gerekli.

Milza sözlerinin sonuna geldiğinde söz dönüp dolaşıp tekrar bende kalmıştı sanırım, bir cevap vermek lazımdı buna karşılık verilebilecek cevaplar çok sınırlı olsa da fazla düşünmemek gerekiyordu. "Yaratıklar kötü değildir ki." diyecektim sonrasında normal bir şekilde alabildiğine kendim gibi ruhsuz bir şekilde boşluğu süzerek "İnsanlar da kötü değildir, her yaşayan şeyin istediği bazı şeyler vardır. Yemek yemek, güvende olmak, üremek gibi. Yaratıklar insanları öldürüyor çünkü hepsi aç, insanlar insanları öldürüyor çünkü onlar da diğerlerinin sahip olduğu ama kendilerinde olmayan şeyleri istiyorlar. Mesela evinde yaşarken bir gün bir sürü yaratığın ya da insanın oraya gelip talan etmesi gibi. Oradaki insanları öldürüp, ailenin cesetleriyle oynamaları bazılarını yemeleri. Annenin ya da komşunun saklandığın dolaptan kül kokusunda boğulduğun ve kardeşlerinin kafalarının havada uçtuğu zamanda oyuncak gibi kullanılıp öldürüldüğünü görmek gibi. Herkes hayatta sahip olamadıklarına sahip olmaya çalışır, biz ne kadar iyi desekte o insanlara belki de önceden yapılanlar gibi bir şey yaşadık sadece ve ne kadar kötü desekte onların yaptığı gibi bulabildiğimiz ilk silaha sarılıp öldürmeyi amaçladık sadece. Sonunda neyin ve ya kimin intikamını aldığını unutana kadar kafataslarının parçalanması için taş, odun ne olursa kullanıp bir şekilde başarılı olduk. Farklı şeyler deneyip tekrar ve tekrar yenisini daha iyisini istedik, o yüzden büyücü olduk belki de. Sonunda her denen iyi şeyi deneyip en sonunda yaptığımızdan mutlu olacak kadar ne yaptığımızı göremeyene kadar deneyip canavarların canavarı olmak için bir araya geldik. O yüzden ben kendime iyi demezdim, nihayetinde ben sadece avcıyım." dedikten sonra onun yaptığı gibi gülümseyip güldükten sonra elimi uzatıp "Annemin büyüsü şöyle bir şeydi." dedikten sonra elimi hafifçe yakacaktım. Sonrasında işaret parmağımı uzatıp "Karyu no shinshi" yi kullanacaktım, çünkü Lyra'nın büyüsü de sevdiği kişiler için naziktir yapabileceğimin en iyisi de budur muhtemelen. Saldırı ve ya savunma için değil. Tek bir küre, hafif bir ışık belki de ıslanmış kıyafetlerin kuruması için. Büyü her zaman öldürmek için değil neticede, hayal gücünün ürünü olduğu için her şeyde geçerli.
Pasif Özelikler:
Doğum lekesi; Cor
Yol bulucu
Dragon slayer; Alev
İlk aşama
Deri I
Nefes I

Çanta; Bel çantası
150 J
Büyü Kitabı : 

Sonraki

Dön Öyküler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir