Shinnen Shinnen no Mi

Shinnen Shinnen no Mi

Mesajgönderen Erbu tarih 14 Şub 2021, 23:18

İnanç Meyvesi, gücünden korkanların ifadesiyle Boşluk Meyvesi, başka bir adıyla da Put Meyvesi.

Meyve kullanıcısını insanların inançlarını yönelttikleri bir araca dönüştürür. Bu yüzden Boşluk ya da Put meyvesi olarak adlandırılır. Çünkü kullanıcı ona tapınanların (ya da ona aşırı derecede güvenenlerin ve bel bağlayanların) umutlarını yansıtan bir varlığa dönüşür ve bu inanç ve tapınma dışındaki varlığını kaybeder. Öyle ki, eğer dünya üzerinde kullanıcıya inanan ya da ona güvenen bir kişi bile kalmazsa kullanıcı anında ölür. Çünkü kullanıcı bizatihi varlığı olmayan bir sembole, bir puta dönüşmüştür. Kendisine inananların ve ona tapınanların sayısı ve inançlarının gücü varlığının tek sebebi haline gelmiştir. Bu yüzden kullanıcı hem çok güçlüdür hem de çok güçsüz. Aslında bir Tanrı olmuştur, ama inananlarına muhtaç olan bir tanrı. Varlığının tek sebebi ve tek amacı ona inananların ümitlerini karşılayabilmek ya da onları kandırmaya devam edebilmek haline gelmiştir.

Varlık ve yokluk, iyilik ve kötülük, samimiyet ve yalancılık arasındaki incecik çizgilerin kesiştiği küçücük noktada dengeyi tutturmaktır meyve sahibinin görevi. İşte her şeyin yok olduğu ve her şeyin, kimliğin bile, reddedildiği o noktada muazzam bir gücün kapısı açılır.

Kullanıcı kendisine inanan bir kişi bile olduğu sürece hiç bir şekilde yaşlanmaz, doğal sebeplerden dolayı ölmez. Ona iman edenlerin varlığı, çokluğu ve onu zikr etmelerindeki sıklık kullanıcının sağlığını, gücünü ve enerjisini etkiler. Bunun karşılığında adı anılmaz olduğu anda ölür, kendisine inananların güvenini sarstığında güçsüzleşir.

(Bir meyve puanı gelişim çerçevesi yazayım mı bilemedim. Bunu sana bırakıyorum o yüzden :mrgreen: )
Erbu

Re: Shinnen Shinnen no Mi

Mesajgönderen Panej tarih 20 Şub 2021, 09:39

Meyvenizde özellikle sahip olmak istediğiniz özellikler varsa bunları belirtiniz.
Resim
Kullanıcı avatarı Panej
Anlatıcı
Anlatıcı

Dön Şeytan Meyvesi Yaratım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir