Kallheim

Kallheim

Mesajgönderen Blaidd tarih 22 Şub 2021, 16:55

Jötnarların, Alvlerin ve çeşitli yaratıkların diyarı, buz gibi buzlar gibi diyarı Kallheim. Ada yüz ölçümü olarak gayet büyüktür içinde bir çok ekosistem barındırır. Çeşitli ırklar korku ve kölelik içinde yaşarken bir diğerleri refah içinde yaşarlar. Lakin bu refah bağnaz bir inancın gölgesinde var olmaktadır. Ada halkının inandığı iki tanrıça vardır. Aydınlık olan ve Gizli olan. Biri tabuların ve yıkımın temsiliyken diğeri yaşam döngüsünün temsilidir. Lakin bu tanrıçalar aynı anda var olamazlar biri yönetirken diğeri yer altına batar ve diğeri yönetirken diğeri gök yüzüne yükselir. Adada birlik değil bir kabileler konfederasyonu bulunmaktadır. Kendi içlerinde büyük çoğunlukta barış içinde yaşayan bu topluluklar asıl kazançlarını diğer ülkelere yapılan akınlar ve elde edilen kölelerden kazanır. Kaçırılan insanların bir kısmı tanrıçalarına kurban edilirken diğerleri çeşitli metalarda kullanılır.

Kallheim için çok ilginç zamanlar. Bin yıldır beklenen Gölge Savaşçı yeniden doğmuş durumda ve bu artık Gizli olan Tanrıça'nın yönetime geçmesi demek. Rutin hayatlarına alışmış ada halkı için bu artık uyanma ve egemenliklerini tüm mavilere kanıtlama zamanı demek. Kallheim büyük bir uyanışın eşiğinde ve dünyayı sarsmak için hazırlık yapmakta.
Kullanıcı avatarı Blaidd
 
Mesajlar: 3
Kayıt: 18 Şub 2021, 21:27

Re: Kallheim

Mesajgönderen Panej tarih 23 Şub 2021, 19:40

1-) Ada üzerinde yaşayan ırklar hakkında bilgi verecek misiniz?
2-) Bu ırkların özellikleri neler olacak ve ada üzerindeki yetkileri nelerle sınırlandırılacak?
3-) Ada yaratıp çeşitli ırklar olarak belirttiğinizde burada oluşan boşluğu doldurmanız hem evren hem kurgu için bize fikirler sağlayabilir. Teşekkürler.
Resim
Kullanıcı avatarı Panej
Anlatıcı
Anlatıcı
 
Mesajlar: 268
Kayıt: 21 Ara 2012, 00:16


Dön Ada Yaratım

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir