[Görev-Luther] Uyanış

[Görev-Luther] Uyanış

Mesajgönderen OP- Anlatıcı tarih 22 Şub 2013, 23:44

Bu özel bir hikayedir dostlarım... İlk kez birisinin hayatının macerasına tam olarak Grand Line denilen yerde başladığını göreceksiniz. Bunun manası iki kat aksiyon, iki kat tehlike ve iki kat eğlence demek. Lütfen oturun ve dinleyin, sizlere adı bile çalıntı olan bir hırsızın hikayesini anlatacağım.

Luther Lanzo Lapierroi, namı diğer Luther garip bir adamdı... Geçmişi bile adı kadar şaibeli bu kişi şu an bir otel odasında uyuklamakla meşgul. Sabah güneşinin gözlerini acıtmasından ötürü istemeye istemeye uyanıyor...

Etrafına bakındığında oldukça lüks bir süitte olduğunu görecekti. Kırmızı tonları hakim bu odada neredeyse yok yoktu... Akşamdan kaldığı belli olan bir ziyafet sofrası... Açılmış bir şişe şarap ve iki kadeh görülebilenler arasındaydı. Tüm bunların hepsi normal tabi. Asıl garip olan şey yatağının üstünde saçılı duran mücevherler ve paralar... Ha bir de tam ilerideki kanepede yatmakta olan kalbinden vurulmuş olan adam vardı. Yarasından akan kan pahalı halıyı kullanılmayacak hale getirmişti.

Ama işin en garip olan yanı ne derseniz Luther'in neler olup bittiğini hatırlamıyor olmasıydı. Buraya nasıl gelmişti, kanepedeki adam kimdi, bunca paranın yatağında ne işi vardı? Son iki günde olanlar kafasından tamamen silinmiş gibiydi...
Kullanıcı avatarı OP- Anlatıcı
Anlatıcı
Anlatıcı

Re: [Görev-Luther] Uyanış

Mesajgönderen Luther Lanzo Lapierro tarih 23 Şub 2013, 01:30

Bir sahildeydim. Sigara yakmış güneşin doğuşunu şarabımı yudumlarken izliyordum. O sırada karnımda bir acı hissettim. Karnıma baktığım anda orada bir delik ve içinden kanlar aktığına şahit olmuştum. Bu nasıl olabilir? Canım yanıyor. Kanım akıyor. Ancak kanımın sıcaklığını hissetmiyordum. Elimi yarama götürdüğümde sıcaklığı hissedebilmiştim. O sırada birden bütün deniz, yer, gök kırmızıya boyandı. Acayip bir korkuyla uyandım.

Ne yani sadece rüya mıydı? Hala karnım acıyordu ama. Elimi karnıma götürdüğümde ucu sivri bir elmasın üzerinde yattığımı fark ettim. Ne alaka? Yavaşça rahat yataktan doğrulduğumda bir otel odasında olduğumun farkına varabildim. Buraya ne zaman geldim ben? O da ne öyle? Bir adam öldürülmüş, mücevherler etrafa saçılmış. Ne dümenler dönüyor bu lanet yerde?

Buraya ne ara geldim? Son hatırladığım şey... Hmm... En son bir ticaret gemisiyle Grand Line'a geçiyordum. Buraya ne ara geldim? Bu adam kim? Bir dümen döndüğü aşikar. Ancak kim ve neden? Neyse burada oturup böyle soru sormaya devam edersem başım daha fazla ağrıyacak. Ayağa kalktığımda önce kendi bedenimi ve üzerimdekileri kontrol edeceğim. Saçlarımın arası dahil her yere bakmalıyım. Dikkatli olmak zorundayım. Üzerime herhangi bir şey yerleştirilmiş olabilir. Ardından eşyalarımı kontrol edeceğim. Her şeyim tamamsa sıra şu ölü adama bakmaya gelecek. Adamın üzerini araştıracağım, herhangi bir kimlik vb. bir şey arayacağım.
Luther Lanzo Lapierro

Mesajgönderen OP- Anlatıcı tarih 23 Şub 2013, 01:39

Luther uyanır uyanmaz durumun neden olduğu şaşkınlığa kapılmıştı bir anlığına. Ama kendisini hemen toparlamayı da bilmişti. Sonuçta o hayat tecrübesi oldukça fazla birisiydi. Hemen etrafına ve çevresine bakınmıştı. İlk başta yatkta günlük elbisesi ile yatmış olduğunu gördü. yani direk kıyafetleri ile sızmıştı. Üstünde herhangi bir şey yoktu. Herhangi bir şey yoktu derken kendi kişisel eşyaları da yoktu. Çantası ve parası... Sahip olduğu hiç bir şey yanında değildi. Sadece ateşlenmiş bir tabanca vardı yerde. Bu onun silahlarından birisiydi.

Adamın üstünü aramaya başlamıştı sonrasında.Tek bulabildiği kana bulanmış bir karttı. Ama üstünde ne yazdığını okumaya fırsat bulamadan kapsının vurulduğunu duymuştu.

"Polis! Açın kapıyı!" diye bir ses gelmişti ahşaba atılan yumruklar eşliğinde. Açık söylemek gerekirse dostumuz Luther hiç de iyi bir durumda değildi. ne yapacağı büyük bir merak konusu.
Anlatıcı
Anlatıcı

Mesajgönderen Luther Lanzo Lapierro tarih 23 Şub 2013, 02:03

Hemen üzerimi aramaya başlamıştım. Fakat ne silahlarım, ne sigaralarım ne de başka bir özel eşyam yoktu. Adamın üzerini aradığımda ise bir kimlik kartı çıktı. Üzeri kana bulandığından okunamıyordu. Yerdeki ateşlenmiş silah bana aitti. O zaman diğer eşyalarımda bu çevrede olmalı. Bu sırada kapı çalındı işte bela! Lanet olsun bir polis eksikti. Bir an önce buradan kurtulmam gerekiyor.

Yerde ateşlenmiş bir şekilde silahımı görmüştüm. Lanet bebeğime kim dokundu? Onu öldüreceğim! Kesinlikle elimden kurtulamayacak. Pislik herif! Benim silahlarıma kimsenin böylesi tecavüz etme hakkı yoktur. Neyse şimdi öncelik buradan kurtulmak. Diğer eşyalarımı da bulmalıyım. Eşyalarımı bulsam da, bulmasam da soluğu pencerede alacağım. Eşyalarımı geride bırakabilirim ancak yakalanma riskini göze alamam. Şimdilik silahımı yerde bırakmak b planı olacak. Eğer pencere atlayabileceğim gibiyse silahımı , bulabilirsem çantamı alacak ve atlayacağım. Ancak değilse b planına geçmeliyim. Ama önce pencere.
Luther Lanzo Lapierro

Mesajgönderen OP- Anlatıcı tarih 23 Şub 2013, 02:31

Luther olan bitenlere anlam vermeye çalışırken kapının çalındığını duymuştu. Hemen harekete geçmiş ve pencereden aşağısını kontrol etmişti. Yerden çok yüksekteydi... Bulunduğu binanın beşinci katındaydı... Böyle bir mesafeden aşağı atlaması delilik olacaktı. Ama pencerenin alt tarafından yetişkini bir insanın zar zorda olsa yürüyebileceği bir çıkıntı bulunuyordu. Bu çıkıntı o kattaki tüm odanın penceresinin önünden geçmekteydi.

Kapıya atılan yumrukların sesi kesilmişti. Şimdi resmen omuz vurmaya başlamışlardı. Ahşap kapı bu duruma çok fazla dayanmayacak gibiydi. Dostumuz Luther ne yapacaksa çabuk bir şekilde yapmalı...
Anlatıcı
Anlatıcı

Mesajgönderen Luther Lanzo Lapierro tarih 23 Şub 2013, 02:44

Pencereye baktığımda gördüğüm ilk şey otel odasının beşinci katında olduğumdu. Düşünelim bakalım. Mücevherler, ölü adam, pahalı bir otel odası... Bunları birleştirince ortaya çıkan tek şey ya ben bu adamla bir yerleri soydum ve onu para paylaşımında anlaşamayıp öldürdüm ya da adam burada yaşayan birisiydi parası için onu öldürdüm. Lanet! Kesin bir yalan uydurdum ve sonunda hiç bir şey hatırlamayacak bir hale geldim. Sanırım önce bu adada neler döndürdüğümü bulmam gerekiyor. Adamı öldürdüğüm belli zaten. Ama yinede şimdi bunu kabul edip bir yanlışla başlamak olmaz. Bu kimlikten çok şey çıkacak.

Düşünüyorum da adamın bir kimliği varsa resmi birisidir. Yani bu işlerime engel olduğu manasına gelir. O zaman bu adam hükümete çalışan birisiydi ve ben bir yeri soyduktan sonra beni yakalamak üzereyken onu vurdum. Sanırım şu durumda en mantıklı senaryo bu.

Bu sırada kapıya vurma sesleri kendisini kapı kırma sesine bırakmıştı. Birazdan polisler içeri girecek hemen buradan çıkmalı ve adada ne dolaplar çevirdiğime bakınmalıyım. Yerden silahımı alacak, pencereden dışarı çıkacak, o dar yerden yan odaya geçmeye çalışacaktım. Dikkatli olmalıydım yoksa aşağı düşersem paramparça olurdum.
Luther Lanzo Lapierro

Mesajgönderen OP- Anlatıcı tarih 23 Şub 2013, 02:54

Luther hiç vakit kaybetmeden silahını alarak pencereden çıkmış ve dar çıkıntıya basa basa yan taraftaki odanın penceresinin önüne gelmişti. Şansına pencere açıktı. Odaya giriş yaptığında kimseyi görmemişti. Sadece banyodan gelen su sesi vardı. Birisi yıkanıyor olmalıydı.

Bulunduğu oda, uyanmış olduğu mekandan biraz daha küçüktü. Bir kadına ait olduğu elbiseler yatağın üstüne düzenlice serilmişti.Bir kadın çantası ise masanın üstünde duruyordu. Bir kaç çift ayakkabı ise dışarıya açılan kapının hemen yanındaki rafa dizilmişti.
Anlatıcı
Anlatıcı

Mesajgönderen Luther Lanzo Lapierro tarih 23 Şub 2013, 03:09

Dikkatlice çıkmıştım odadan ve yan odaya geçmiştim. Şanslıydım, odanın penceresi açıktı. Hemen daldım odaya ve arkamdan pencereyi kapatıp içeriden kilitledim. Odaya göz attığımda ise az önce bulunduğum odadan daha ufak olduğunu fark ettim. Asıl soru ben bu kadar aptal mıyım? Bir soygun yapacak, üzerine lüks bir oda tutacak ve o odada otelin en üst katında olacak imkansız. Bir kere lüks bir otel odası tutmak yerine gider köhne bir otelde kalır, dikkat çekmem daha iyi. Kesin ben o adamı parası için öldürdüm buna şüphe yok. Şu kartın gizemini çözmeden başka bir şey bilemem tabi. Birilerinin bana suç atmaya çalıştığı ortada.

Odanın banyosundan su sesi geliyordu. Etrafa bakılırsa burada bir kadın kalıyor. Kadın elbiseleri, kadın çantası ve bir sürü kadın ayakkabısı. Hiç bir eşyam kalmamıştı. Onları da ayrıca bulmam gerekecek gibi görünüyor. Odada ilk işim kadının çantasını karıştırmak olacak. Az önce bulunduğum odadaki mücevherlerden ve paralardan almamamın sebebi onların çalıntı olduğundan emin olmam. Bu ada çevresinde onlardan birisini harcamaya ya da elden çıkarmaya çalışırsam başım belaya girer. Bu yüzden para için bu kadının çantasını karıştıracağım ve bulabildiğim kadar parayı cebe indireceğim.

Bütün bunları hızlı bir şekilde yapmalıyım. Eminim o polisler bu odaya da geleceklerdir. Paraları aldıktan sonra kapıdan dışarısını dinleyeceğim. Eğer kapı sesleri gelmezse kapıyı yavaş ve sessize açıp dışarı çıkacağım. Çünkü polisler odaya girmiş demektir bu. Ama kapı sesleri geliyorsa seslerin kesilmesini, adamların odaya girmesini bekleyeceğim. Adamlar odaya girdikten sonra sessizce odadan çıkacağım. Daha önce yüzümü görmüş olabilme ihtimalleri var bu yüzden kendimi onlara gösteremem. Odadan çıkınca çıkışı bulacak ve görünmeden çıkışa gideceğim. Tabi giderken diğer odaların numaralarına bakarak az önce çıktığım odanın numarasına bakacağım. O odanın numarası benim için önemli.
Luther Lanzo Lapierro

Mesajgönderen OP- Anlatıcı tarih 23 Şub 2013, 03:51

Luther içerisine girmiş olduğu odanın sahibinin çantasını karıştırmış ve ilginçtir ki 50.000 Beli kadar para ve biraz altın takı bulmuştu. Ayrıca küçük, siyah bir defter de bulmuştu. Üstünde anlamsız sayılar ve harfler olan bir defterdi bu. Alıp almayacağı kendi bileceği bir iş...

Sessizce hareket etmeye çalışarak dış kapıya gitmiş ve sesleri dinlemişti. kapı kırılmış ve polisler içeriyi aramaya başlamışlardı. Aşırı telaşlı olabildikleri duyulabiliyordu. Ama o kadar meşgullerdi ki Luther'in dışarıya süzülüp çıkışa doğru ilerlediğini fark edememişleri.

Demin çıktığı odanın numarası 511 idi. Sonraki odada ise 512 yazıyordu, bir sonrakinde se 513... Dışarı çıkana kadar dikkat çekmemeye çalışmıştı. Ama lobiye indiğinde dışarı çıkmanın pek kolay olmayacağını görecekti. kapılar polisler tarafından tutulmuştu ve kimsenin girip çıkmasına izin verilmiyordu. Durum Luther'in sandığından daha ciddi olabilirdi.
Anlatıcı
Anlatıcı

Mesajgönderen Luther Lanzo Lapierro tarih 23 Şub 2013, 17:30

Kadının çantasını karıştırdığımda epey yüklü bir meblağ bulabilmişti. 50.000 beli ve yanında altın takılar. Bu kadında kim böyle? En önemlisi de siyah kaplı, içinde garip şekilde yazılmış harfler ve sayılar olan bir defter bulmuştum. İlginç, çok ilginç! Kriptografi olduğunu düşünüyorum. Eğer bu şekilde bir şeyler yazıyorsa içinde önemli bir bilgi olmalı. Belki bulunduğum durumla alakalıdır. Defteri aldım ve cebime koyduktan sonra kapıyı dinlemeye başladım.

Yan taraftaki sesler kesilmişti artık. Büyük ihtimalle polisler içeri girdi ve araştırmalarını yapıyorlar. Cinayetinde farkına çoktan varmışlardı. Of! Ne lanet bir işe bulaştırdılar beni? Neyse hepsini yavaş yavaş çözeceğim. Önce üzerimdeki tehdit unsurlarını kaldırmalıyım. Koridora çıktığımda odanın numarasına baktım. 511, 512, 513 o zaman benim uyandığım oda 510. Peki şimdi sessizce çıkışa gideceğim ve otelden çıkabildiğim kadar hızlı bir şekilde çıkacağım.

Aşağıya, lobiye indiğimde hiçte umduğum gibi bir manzara ile karılaşmamıştım. Aslında bunu düşünmek durumundaydım. Sonuç olarak polisler çıkışları tabi ki tutacaklar. Buradaki suçlunun kaçmasına izin vermeyeceklerdir. Lobide hemen etrafıma bakınacağım. Öncelikle hedefim çamaşırhaneyi bulmak olacak. Genelde otellerde alt katlarda olur çamaşırhaneler. Çamaşırhanede kendimi kamufle etmeyi düşünüyorum. Belki buranın çalışanı kılığına, belkide hasta bir adamın kılığına. Cüzzamlı bir adam olmak mantıklı. Yüzü gözü örterim, utandığımı söylerim. Ya da bulaşıcı bir hastalık uydururum. Buranın çalışanı olursam daha iyi tabi. Artık onu kıyafet durumuna göre ayarlarım. Eğer çamaşırhaneyi bulamazsam restaurant, mutfak gibi bir yer arayacağım. Öyle yerlerinde genelde çöp atmak için arka çıkışları olur. Orası da sıvışmak için uygun gibi.
Luther Lanzo Lapierro

Sonraki

Dön Manyetik Rota 3

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir