[Görev, Varuvl] Büyük İş

Re: [Görev, Varuvl] Büyük İş

Mesajgönderen Gordon Blackwater tarih 30 Kas 2013, 20:22

Boş dönmüşlerdi elleri. Shun'un kurgusu işe yaramamıştı demekki. Sinirlenmişti. Öfkelenmişti. İÇindeki bu öfkeyle her yeri yakıp yıkabilirdi şuan. Sam'le Shun'u çok pis dövmek istiyordu. Gereksiz bir öfkeydi aslında. Öfkeydi ama. Tam kafa göz dalacekken onlara tuttu kendini. Onun yerine ağzından öfkeli bir homurtu yükseldi. Dişlerini sıkarak o ikisine sert bakışlarını kenetledi. Şu tüccara sinirlenmişti zaten. Şimdi ise, siniri katlanmıştı. Tüm kasları gerilmişti. Sonra omzu acımaya başladı. Rahatsız edici ağrı. Kendini bıraktı ve öfkesini bir kenra attı şimdilik. Sam ve Shun'a hitaben konuşuyordu ama çoktan arkasını dönmüş dümene doğru ilerlemeye başlamıştı bile, "Öyle olsun, öyle olsun bakalım. İyi bok yediniz. Sürüyü dağıtırsan böyle olur işte." sonra elleri sinirle dümeni kavradı.

Urea'nın sorusunu sinirli bir şekilde cevapladı. Çok sinirli. Ama siniri ona karşı değildi. Soruya karşı değildi. Sadece tüccara karşı duyduğu öfkeydi. Shun ve Sam'e duydğu öfke tüccarı hatırlmasıyla yön değiştirmişti, "Bak Urea sana bir hayat dersi vereyim, ister tak ister takma bu dünyada tüccarlara asla güvenme. Onlar en şerefsizlerindendir insanların. Eğer o abini çok sevdiysen onun yanına git. Uğraştırma beni." Urea ona normal bir kız oldğunu söylediği halde şüpheleri vardı hala. Gantalar bu kızı saha eğitimi alsın diye yollamamışlardı herhalde. Hoş hatırladığına göre bu kızın en başta Mario'larla gitmesi gerekiyordu. Neyse...

Gemiyi limandan çıkartıp Bruno'nun rotasını izleyecekti. Gece güvenli bir yere demir atacaklar ardından sabahı bekleyip görevi bitirmek için geri döneceklerdi.

Konudışı
Eğer başarılı bir şekilde güvenli bir yerde gecelersek yarın geldiğimizde Vrash'ıda konuya dahil etmeniz mümkün müdür acaba?
Gordon Blackwater

Mesajgönderen Eustace E. Edwgare tarih 30 Kas 2013, 20:35

Donat masayı garson! Çek 2 şişe buraya. Doldur kadehleri ve bulsun tüccarımız kafasını.Eustace tayfanın iğrenç üyelerinin onun hakkında düşündüğü berbat şeyleri bilmiyordu. Bilseydi de çok siklemezdi. Özgüveni yüksek yavşağın tekiydi o. Herta ile içiyordu. Tuhaf daha yeni tanıdığı biriyle çok can ciğer dost olmuştu ama neyse. Tüccarlık zanaatında olur bu olaylar. İçelimbe gülüm! Aslında eustace'in yaşı tutmuyordu ama erkeksi görünümü ve uzun boyu insanları ne güzelde aldatıyordu. Görünümü de kişiliği gibi idi bu herifin. NE kadar güzel ve özenilesi bir manzara öyle değil mi? Hertayla oturmuş içmeye ve mezeleri götürmeye başlamıştı. Ehehe enayi gordon parayı bu herifte unuttu. Hadi bakayım sen soğuk su iç o paranın üstüne. Koduğumun şeytanı. İnsan şeytan olacaksa vahşi, gözüdönmüş bir cani yerine Centilmen ve yalancı biri olmalıydı. Tıpkı eustace gibi. Bu yavşakların parası eustace'in cabini boylamışken herta, sessizlikte de içilmiyor kuzum;anlat hikayeni tarzında bir şeyler demişti. Eh eustace başlasın anlatmaya öyleyse :Ruhbin adası diye bir ada vardır. VErimli toprakları ve iyi madenleri bulunur. Babam orada doğmuş büyümüş bir tüccardı. Basit bir tüccar. Maden satar sebze satar. Komisyondan ,vergiden çok da anlamaz bir herif. Ben tüccarlığı zaten dedemden öğrendim. Zamanında çok gezip görmüş bir adamdır. Banka kurma girişimleri bile olmuş da babam yüzünden bırakmak zorunda kalmış. Ama ben sana hep başkalarının hikayesini anlattım yahu. Ehehe çünkü aslında benim çok bi hikayem yok adamdan yakında ayrıldım ve tüccarlığımı konuşturmak için denizlere açıldım. Asıl sen anlat hayatını. Bunlardan sonra garsona Hüyyop garson! Bize birer mantarlı güveç çek! demişti. Eh cebindekji para onun değildi sonuçta yensin yemekler içilsin içkiler! İç be tüccar yakışır.
İmza : 
''Pırlanta kalbim olsa, bozdurabilirdim onu.''

Resim

ah kazıklandınız mı umrumda değil!
Resim

Eustace : İsim:Eustace E. Edwgare
Taraf: Gezgin
Boy: 1.86
Kilo:83
Para:5.670.000 beli
Kafa Ödülü/Rütbe: 50.000.000 Beli/Kilise
Puanlar : 
Karakter Puanları;

Güç:4+1
Hız:3+2
Dayanıklılık:3
Karizma:5+3

Özel Puanlar;
Meslek:-
Dövüş Yeteneği:-
Şeytan Meyvesi: Shiri Shiri No mi (eşek eşek meyvesi): 1+2
Pasif Başlangıç Yeteneği:Aldatıcılık>Dolandırıcılık , İkna
Eşyalar : Sırt Çantası
7x:Karpuz(10ar kilo)
Fiddle( leş kargası)
1x *Fıçı Bira
Balıkçılık Seti
Kayık!(Edwgare'ın şanı)
Kılıç
5+1(açılmış) kavanoz bal

Kullanıcı avatarı Eustace E. Edwgare
OP:4S

Mesajgönderen Samwell Peter Blackwater tarih 01 Ara 2013, 15:43

Gemiye varana kadar Shun'la aramda neredeyse hiç konuşma geçmemişti. Yol da bitmek bilmiyordu. Sanki ebedi bir çöldeymişim gibi hissediyordum. Etrafataki her şey boş geliyordu gözüme. Ağaçlar, kuşlar, çimenler, binalar ve o hayvan toplulukları (insanlar)... Shun'a baktığımda da o da pek iç açıcı durmuyordu. Anlaşılan o da pek bir şey bulamamıştı arayışından. Planı, yada planımız mı desem pek bilemiyorum çünkü planın yapımında pek bir katkım olmamıştı sırf Shun'un dediklerine uymuştum, pek iyi işlememişti. Planı daha detaylı yapsaydık yada ikimiz ayrılmasaydık büyük ihtimalle plan iyi gidecekti ancak olan olmuştu bir kere. Plan suya düşmüştü ve ikimizde ne kadar güçsüz olduğumuzu görmüştük. En azından ben bu şekilde bakıyordum olaya. Aslında o kadar da kötü değildi. Nede olsa hala hayattaydık değil mi?

Gemiye vardığımızda ebedi yolculuğumuz sonlanmıştı. Artık etrafımdaki anlamsız çöl yavaşça kaybolup anlamlı nesnelere ve hayvanlara dönüşüyordu... Gemiye ağır adımlarla çıkarken Bruno'nun rota işini bitirdiğini gördüm. Büyük ihtimalle adadan ayrılmamız gerekiyordu. Tamda her şey azda olsa yolunda diyecekken de Gordon'la Efisio'nun yaralanmış olduğunu gördüm. Ben etrafıma bakmakla meşkulken Shun sanki hiç bir şeyden korkmuyormuş gibi hemen Gordon'un yanına gidip "RAPOR" vermişti. Başımız gerçekten belaya gidebilirdi. Gordon'a bir şey bulamadığımız söylemek sanki ölüm fermanı gibi geliyordu bana...

Shun'un konuşması bitince Gordon'un sinirden gergin olan yüzü iyice gerilmişti. Anlaşılan bizim hatamız gibi başka kayıplar da olmuştu... Diğerlerinin başına da bir şeyler geldi mi diye etrafa iyice dikkatli bakınmaya başladım. Efisio ve Gordon dışında herkes iyi görünüyordu... Bruno, Rybon, küçük kız, Shun... BİR DAKİKA! Bizim şu tüccar nerede?

Galiba adam halen pazarda mal satın alma yada mal satma derdindeydi. Ah! şu tüccarları anlamıyorum hiç! Ben herkesi gözden geçirme işimi bitirdiğim de Shun'un da Gordon'la konuşması bitmişti. Konuşma biter bitmez de Efisio'ya iyi olup olmadığını sormuştu Shun. Bende o sırada olanları belki anlatır diye Shun'un yanında bekleyecektim. Kim bilir başlarına ne gelmişti? Tahminimce Gordon'da yaralı olduğuna göre kesinlikle Gordon sinirine yenik düşüp birilerini fena halde pataklamıştı şehirde... Konuşma bitince ise Gordon bana iş verirse onu yapacaktım. Vermezse Shun'la birlikte yeni bir plan yapmamız gerekiyordu. O iş halledilecekti.
Samwell Peter Blackwater

Mesajgönderen Efisio Salvatore tarih 02 Ara 2013, 04:50

Milleti etrafımda gördüğümde rahat bir nefes alabilmiştim. Suratları düşük ve oldukça moralsizlerdi. Herkes birbirine b*k atıp, hatanın kendisinde olmadığına inandırmaya çalışıyordu. Ben ise sessiz kalmayı tercih etmiştim. Kimseyi suçlu bulmuyordum çünkü. Sonuçta iyi ya da kötü olan olmuştu artık. Hatalarımızdan ders çıkartıp, önümüze bakmamız gerekiyordu.

Gordon'un emriyle Bruno hemen işe koyulmuştu. Bu talimat artık burada kalamayacağımızın habercisi gibiydi. Halen hayatta olduğum için tanrıya şükür ediyordum. Ağrılarımı bile unutmuştum lakin gemide bulunan şu küçük kız canımı sıkıyordu. Gereksiz konuşuyor ve susmak bilmiyordu. Gordon'un hangi akla hizmet onu gemide tuttuğunu anlayamıyordum. Her neyse. Areknea ve Samwell meraklı gözlerle bana neler olduğunu sormuştu. Kendilerine bakarak, “Baylar, ne yaşandığının bir önemi yok. Gördüğünüz gibi hala hayattayım. Pek bir şey kaybetmiş sayılmayız. Artık şu muşmula suratlarla birbirimize bakmayı kesmeli, bu olanlardan ders çıkartmalıyız. Elbet bizi öldürmeyen şey güçlendirir.” diyerek bizimkilerin moralini düzeltmeye çalıştım.

Yaralarımın hızlıca iyileşmesi için kendimi yormamam ve iyi dinlenmem gerekiyordu. Bir süre daha kestirecek, kendimi tamamiyle iyi hissetmeden yataktan kalkmamaya özen gösterecektim.
born under a bad sign

Para: 2.500.000 :Beli:
Kilo: 80

Karakter Puanları
Güç: 5
Hız: 5
Dayanıklılık: 5
Karizma: 3

Özel Puanlar
Dövüş Yeteneği: 4
Şeytan Meyvesi: 5
Pasif Başlangıç Yeteneği: Hassas El, Dejavu Pasifi, Param yok ama Yetenekliyim!

Saldırı Listesi Link
Orta Avustralya Aborjinleri:Buljin
Fırtına Taşıyıcı:Hræsvelgr
Tanrılar Tanrısı İskandinav:Votan
Zafer Müjdecisi Gaddar:Griffon

Eşya Listesi
The Anvil: Promesa

Yanında Taşıdığı Eşyalar
The Anvil: Promesa
Sigara
Siyah Zippo

Ödüller
Büyük İş (+1)
Müsabaka Başlasın İyi Olan Kazansın (+2)
Kiliseye Merhaba (+2)
Time Skip (+1)
Çarpışmanın Ortasında (+2)

Resim
Kullanıcı avatarı Efisio Salvatore

Skype ID: efisio_3

Mesajgönderen OP- Anlatıcı tarih 03 Ara 2013, 19:40

Shun ve Sam’inde gemiye geri dönmesiyle birlikte sürü tekrar bir araya gelebilmişti. Herkesin gemiye binmesi üzerine Bruno güvenli bir rota göstermiş ve gemi adanın açıklarında güvenli bir yere geçmişti.

Tüccarımız ise henüz gemiye varamamıştı ve meyhanede içmekle meşguldü. Kendi hakkında bir şeyler anlattıktan sonra Hertha dan anlatmasını istemiş bu sırada da garsondan güveç istemişti. Hertha söze girip “ Valla benim anlatacak pek bir şeyim yok bu adada doğdum büyüdüm, işte pazarda sağda solda gelen turistleri aradıkları mala göre aracılara yönlendirip komisyon toplayarak geçiniyorum. Bu arada senin tekne hazır olmuştur herhalde kalkalım istersen”diyerek sözlerini noktalamıştı.

Out: Arkadaşlar Vavurl tayfası için konu bitmiştir, birer gelişim puanı kullanabilirsiniz. Eustace de bir gelişim puanı kullanabilir ama onunla açıktaki gemiye ulaşana kadar konuya devam edeceğiz.
Kullanıcı avatarı OP- Anlatıcı
Anlatıcı
Anlatıcı

Mesajgönderen Eustace E. Edwgare tarih 03 Ara 2013, 20:21

Eustace'i galiba adada bırakmışlardı ibne puştlar. Ama paraları tüccarda kalmıştı. Ahaha ne enayi yav şu tayfa. Ben sizin nakamalığınıza vereyim. Tüccarımızda böyle derdi eminim. Son günlerde hikayeyi çok donuk anlattığımın farkındayım dostlarım ama ne yapalım geçen gün beni karım evden kovdu. Sıcak bir yemek olmayınca insanın morali bozuluyor yahu. Gene barıştık valla midem bayram etti. Aman be sizi de benim dertlerle uğraştırıyorum. İşler şimdi ilginçleşiyor. Bu göreve varuvlla başlayan tüccarımız özgürleşiyor. Paranın amına koydu ulan. 3 milyon falan amma gene de iyi para hemde çaylak bir tüccara göre. Amuğa godumun salakları. Ulan bu tayfaya da gülüyorum adadakilere de ,amma eğlenceli insanlar. Bu komedini baş rolü elbette eustace. Nam-ı diğer eşek tüccar. Onun hayat hikayesinin yapı taşı bu olaylar. Daha ada satın alması var da o hikayeyi yarın anlatırım. Şimdilik asıl hikayemize dönelim. Dediğim gibi karım beni eve aldıktan sonra çok sevindim, bilirsiniz 40 yıllık denziciyim ama yemek görünce çok sevinirim. Sevinince de geveze olurum. nihahahahah. Çek bi bira ordan muhsin, boğazım kuruyor. Hikayem dinmek bilmiyor. Fırtına gibi geçen yılların hikayesini anlatacağım daha. Duydun mu muhsin? Bana damacanayla olmadı fıçıyla ver birayı. hahahaha.

( Bira şişesini kafaya dikerek içer)

Oh iyi geldi amuğa godumun dandik birası. Anlatayım bakalım hikayemizi. Aslında anlatacak bir şey yok herta gemiye bakmaya götürecekti küçük eşeğimizi. Maksat komisyon tabi puşta bak. Tayfanın parası cebinde olan Eustace güvecinini yedikten sonra Gidelim be herta, Hoop garson gel hesabı al. diyecek ve hertaya kapıda onu beklemesini söyleeycekti. Ardından bizzat garsonun yanına giderek Abi benim ücretimi dışardaki geminin kaptanı yapacak. 5 dakika sonra buraya gelicekler. Oldukça aç 5 adamı var yemeklerinizi hazırlasanız iyi olur diyerek onu kafalamaya çalışacaktı. Kafalarsa hertayla beraber tüyecekti. Eğer kafalayamassa paşa paşa ödeyecekti parasını. yeni gemisini merak ediyordu genç tüccar.

Out: Ulan çok çakal bir biçimden tayfadan ayrıldım. İstesem bu kadar güzel olamazdı. Zaten özgür bir tüccar hayata 1-0 önmde başlar. Birde gidip marinelere karpuz satayım oh.oh.oh(şerefsiz gülüş modu:açık)
İmza : 

Resim

Resim

Puanlar : 
Karakter Puanları;

Özel Puanlar;
Fiddle( leş kargası)
1x *Fıçı Bira
Balıkçılık Seti
Kayık!(Edwgare'ın şanı)
Kılıç
5+1(açılmış) kavanoz bal

Mesajgönderen OP- Anlatıcı tarih 03 Ara 2013, 22:14

Hertha dışarı çıktıktan sonra tüccarımız garsonu kafalayıp hesabı ödememeye çalışıyordu, garsonda biraz saf olacak ki Eustace’nin söylediklerine inandı ve parayı almadı. Ardından Hertha ve Eustace deniz kenarına gitmişlerdi , Eustace’nin kayığı orada hazır bekliyordu, kayığı satan adamda başındaydı. “ Geldiniz demek kayık işi tamamdır, ödemeyi yap kayık resmen senindir dostum.”

Out: Bir yanlış anlaşılma oldu sanırım Eustace tayfadan ayrılmadı , konunun devamında başarabilirse açıkta bekleyen tayfa gemisine ulaşacak yani Vavurl ile konusu ayrılmadı.
Anlatıcı
Anlatıcı

Mesajgönderen Eustace E. Edwgare tarih 03 Ara 2013, 22:37

önden out: "başarabilirse" bu söz beni korkuttu be. Neyse o zaman tayfanın üyeleriyle erken bozuşmayak :) ne güzel indirdim diyodum cukkayı

in: Ahahahaha saf dangalak. Garsondan bahsediyorum yahu. PArayı almamıştı. Gelecek olan kaptanı bekliyordu. Euheheıehe. Ulan ne komik herifler var lan bu adada. Hıh saf garsonu boş verin şimdi. HErtayla eustace'in sahile gelmesini anlatayım. yolda sakin bir yürüyüş olmuştu estas açısından. Rahatça yürümüştü.İçinde garsonu kazıklamanın verdiği basit hazzın kırıltıları uçuşuyordu.SAhilde marongaz abiyi görmüştü. Hoop ismail abi diye bağırası gelmişti ama yapmamıştı. Parayı ver kayığı al demişti adam. Eustace dikkatle kayığı inceleyecek çatlak çizik, göçük,malzemeden çalma gibi olayları arayacaktı. Eğer kayığın durumu idare ederse parasını verip adadan ayrılacaktı. Güçlü kuvvetli bir delikanlıydı. Burdan gemiye kadar kürek çekmek çok zor olamsa gerekirdi değil mi?

arkadan gelen out: ne güzel parayı almış ayrı konuya çıkıyordum kafama kürekle vurdun sanki gm :lol: bizde varuvlla takılırız. Arkamızı kollasınlar bari :D
İmza : 

Resim

Resim

Puanlar : 
Karakter Puanları;

Özel Puanlar;
Fiddle( leş kargası)
1x *Fıçı Bira
Balıkçılık Seti
Kayık!(Edwgare'ın şanı)
Kılıç
5+1(açılmış) kavanoz bal

Mesajgönderen OP- Anlatıcı tarih 04 Ara 2013, 16:22

Tüccarımız dikkatle kayığı incelemişti ama kayıkta herhangi bir çizik ya da sorun yoktu. Adam gayet güzel bir işçilikle yapmıştı kayığı. Dostumuz yeni kayığının parasını ödemiş ve almıştı. Daha sonra ise adadan ayrılıp gemiye ulaşmak için yeni kayığıyla birlikte kürek çekmeye başlamıştı, küreklere biraz fazla asılması gerekecek ama gemi çok uzaklaşmadığı için ona yetişecek gibiydi. Böylelikle dostlarımızın bu adadaki macerası bitmiş gibi görünüyordu, ileride bir gün tekrar uğrarlar mı kim bilir bunu gelecek gösterecek.

Out: Kayığın parasını imzandan düşersin. Aldığın kayık tel yelkenli çift küreli, en fazla 3 kişiyi taşıyabilecek boyutta bir kayık üzerinde istediğin gibi isminde yazıyor, bu mesajla kayığı imzana geçirebilirsin. Konu sonlanmıştır.
Anlatıcı
Anlatıcı

Önceki

Dön East Blue

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir