[Görev - Eloy, Leon, Shiro] Devriye Zamanı

[Görev - Eloy, Leon, Shiro] Devriye Zamanı

Mesajgönderen OP- Anlatıcı tarih 05 Kas 2012, 00:51

Güneşli bir gün, güzel esinti ve denizin dalgaları eşliğinde yolculuk eden bir marine gemisinden bahsedeceğim bu hikayemizde sizlere. Ayrı yerlerden gelmiş ve yolları kesişmiş üç denizci var bu hikayemizde. Eloy Rigala, Leon Kaiga ve Shiro Hitsuya. Üç teğmen denizde devriye gezmek için görevlendirilmişlerdi. Sonuçta etrafta korsanların kol gezdiği bir çağdaydık artık. Denizcilerin durmadan adalet için savaştığı bir çağda. Her neyse zaten bunlar çok çok anlatılan hikayeler. Dilden dile kulaklarınıza eminim gelmiştir.

Üç teğmenimize Cavaler tarzı bir gemi verilmişti ve yanlarında, onların emri altında çalışacağı 6 denizci verilmişti. Geminin ön, sağ ve sol olmak üzere üç yerinde topları vardı. Eminim bu kadar bilgi gemiyi tanımaya, görevi anlamaya yeter zaten. Yaklaşık olarak iki gündür yollarda bu denizci gemisi ve çok normal bir yolculuk olmaya başlamıştı. Etrafta hiç bir korsan görünmüyordu. Kısaca boş iki gün geçirmişlerdi denizlerdi. Gemileri rotasında ilerlemekteydi.
Kullanıcı avatarı OP- Anlatıcı
Anlatıcı
Anlatıcı

Re: [Görev - Eloy, Leon, Shiro] Devriye Zamanı

Mesajgönderen Leon Kaiga tarih 05 Kas 2012, 01:58

Yine güzel bir gün ve ben yine devriye geziyorum. Bu havada denizde olmak güzel ama keşke böyle olmasaydı. Diğerlerini bilmiyorum ama ben hiç memnun değildim bu durumdan. Zaten iki gündür bomboş bir şekilde dolanıyorduk. ‘’Daha kötü ne olabilir?’’ diye geçiriyorum içimden. Hem denizde öylece dolaşan tanınmamış korsanlarla uğraşmak da bana göre değil. Bari elle tutulur bir suç işlemiş bir korsan tayfasına rastlasak.

Hoşlanmasam da buna katlanmak zorundayım. Sonuçta kendime verdiğim bir söz var ve bunu yerine getirmeliyim. Sırf kendim için de değil babam ve ölen annem için yapmam gerek bunu. Son zamanlarda geçmişimi çok düşünür oldum. Biraz silkelenip işime baksam iyi olacak. Hem belki tanınmış bir korsan gemisi çarpar gözüme. Uzun zamandır böyle bir şans bekliyorum açıkçası. İki gündür hiçbir şey yapmadan denizde dolaşıyoruz sonuçta. Bu devriyeden eli boş da dönmek istemem.

Ceketimi kapıp etrafa bakmak için güverteye attım kendimi. Çıkar çıkmaz hafif bir esinti vurdu yüzüme. Gerçekten hava tahmin ettiğimden de güzel bu sabah. Biraz etrafıma bakındım ama görünürlerde gemi falan yoktu. Açıkçası benim için yine hayal kırıklığı oldu bu. Zaman geçtikçe de sinirlerim gerilmeye başlıyor. Yine de bugün bir şeyler olacağını hissediyorum sanki. Sadece biraz daha sabretmem gerekecek. Hem rotamızda ilerlediğimiz sürece bir sıkıntı da yok.
Resim

İsim: Leon Kaiga
Taraf: Denizci
Takım Bonusu: Cerberus
Boy: 1.75
Kilo: 60
Para: 2.575.000 Beli
Kafa Ödülü/Rütbe: Yüzbaşı

Karakter Puanları;
Güç: 6 (3+3)
Hız: 8 (6+2)
Dayanıklılık: 5 (3+2)
Karizma: 5 (3+2)

Rokushiki;
Soru: 1

Özel Puanlar;

Dövüş Yeteneği: 8 (2+6)
Pasif Başlangıç Yeteneği: Askeri Eğitim > Silah Uzmanlığı (Çift Bıçak)

Saldırı Listesi:
Saldırılar

Eşya Listesi
Eşyalar

Yanında Taşıdığı Eşyalar/Cephaneler/Hammaddeler:

Orta Kalite Tantou x 2

Ödüller:
+1 Güç, +1 Hız
+1Güç, +1 Dövüş Yeteneği
+1 Karizma
+1 Dayanıklılık
+1 Dayanıklılık
+2 Dövüş Yeteneği
+1 Hız +1 Güç
+2 Dövüş yeteneği
Kullanıcı avatarı Leon Kaiga
OP:4S

Mesajgönderen Shiro Hitsuya tarih 05 Kas 2012, 12:24

İki gündür denizde öylece geziniyor gibiydik.Bir tane korsan gemisi görememiştik.Tabi ben bu boşluğu antrenman yaparak ve birazda mutfakta ki yemeklerden atıştırarak geçirmiştim.Malum antrenman sonrası acıkıyor insan.

Hiç bir olayın olmaması iyiydi tabi ama Leon bundan hoşnut deil gibiydi.Yüz ifadesine baktığımda canının sıkılmış olduğu belliydi.Güverteye çıktım ve etrafa baktım.Hava oldukça güzeldi.Sabah antrenmanımı yapmıştım ve yorgundum.Korsan görsem Eloy ile Leon'u salardım o derece yorulmuşum.

Daha sonra babamı nasıl bulabilirim diye düşünüyordum.Ama şuanki durumda bununda pek faydası olmayacağını anlamıştım.Sonrasında odama gidip biraz uzanmaya karar verdim.Hem bu sırada biraz kitap okuma şansına sahip olacaktım.Dedem'in verdiği kitaplardan birini okurken belki birazda kestirirdim.
Resim

Resim

İsmi:Shiro Hitsuya
Taraf:Denizci
Boy:1.82m
Kilo:85
Para:1.030.000

Karakter Puanları;

Güç:6(3+3)
Hız:6(5+1)
Dayanıklılık:8(5+3)
Karizma:4(2+2)
Özel Puanlar;

Dövüş yeteneği:8(2+6)
Pasif yetenek : Levent eğitimi,Bahriyeli

Saldırılar: 3 Attacks , Dempsey Roll

Eşyalar:
http://binodaliev.com/forum/shiro-hitsuya-t405.html
Muştalarım(2 adet orta kalite) ( Günlük görev )

Yanında Taşıdığı Eşyalar :
Sırt çantası ve Onun içine koyduğu Tedavi seti

Rütbe : Yüzbaşı

Ödüller: +1 İrade Puanı

Rokushiki: Soru:1
Tekkai:1
Shigan:1

Takım Bonusu

Ödüller:
+1 Güç
+1 Dövüş Yeteneği+1 Karizma
+1 Dayanıklılık
+1 Hız
+1 Dövüş Yeteneği
+1 Karizma
+1 Dövüş yeteneği
+2 Güç
+1 dayanıklılık,+1 dövüş yeteneği
+1 dövüş yeteneği,+1 dayanıklılık
+1 Dövüş yeteneği
Kullanıcı avatarı Shiro Hitsuya

Mesajgönderen Eloy Rigola tarih 05 Kas 2012, 18:42

Yaklaşık olarak iki gündür denizde devriye geziyorduk. Bu iş artık sıkıcı olmaya başlamıştı çünkü etrafta ne bir olay ne de bir korsan tayfası vardı.En azından hava şartları oldukça iyiydi ve o konuda bir derdimiz yoktu. Tüm bunları düşünürken yatağımda uzanır vaziyetteydim. Yavaşça doğruldum; "Sanırım bugün de boş geçecek" diye kendi kendime söylendim. Kalktım ve yavaşça güverteye doğru ilerledim. Devriye için biz teğmenlerin altında çalışan 6 denizci görevlendirilmişti. 6 denizci 3 teğmen gemide 9 kişiydik. Herhangi bir korsan tayfasıyla karşılaşırsak ne olacağı hakkında en ufak bir fikrim bile yoktu.

Güverteye vardığımda Taka' nın yemini yeniledim. Tanrım bu hayvan da amma çok yiyor diye geçirdim içimden. Leon güvertede etrafına bakınıyordu. Sanırım o da boş boş durmaktan sıkılmış olsa gerek diye düşündüm. Güverteye çıkınca hafif bir esinti vuruyordu insanın yüzüne. Denizlerde olma fikri küçükken hiç aklımdan böyle şeyler geçirmezdim. Babamın bana bıraktığı mektuptan sonra hayatım değişmişti resmen fakat böyle bir karar verip denizlere açılmaktan son derece memnundum.Gökyüzüne doğru baktım sonra ve yapmaktan çok hoşlandığım şeye başladım. Gökyüzüne doğru bakıp düşünmek...

Out: Sayın GM şahinimin hareketlerini siz mi yönlendireceksiniz yoksa ben anlatabilir miyim ?
Resim

Bu kirli dünyayı temizlemek için her şeye reset atmalıyız.

İsim: Eloy Rigola
Rütbe: Yüzbaşı
Boy: 1.80
Kilo: 72
Para: 2.150.000 beli
Kafa Ödülü( Varsa Eğer): --

Karakter Puanları;
Güç: 8 (3+5)
Hız: 6 (5+1)
Dayanıklılık: 6 (4+2)
Karizma: 4 (3+1)

Rokushiki
Shigan: 1

Özel Puanlar;
Meslek:
Şeytan Meyvesi:
Pasif Başlangıç Yeteneği: Askeri Eğitim>Silah Uzmanlığı (Kılıç)
Takım Bonusu : Cerberus
Saldırı Listesi:
Saldırılar

Eşya Listesi:
Eşyalar

Yanında Taşıdığı Eşyalar- Varsa Cephane: Wazamono
Hayvan : Şahin-Taka
Ödüller:
Güç +1
Dayanıklılık+1
Güç +1
Dövüş Yeteneği +1 Hız+1 Dövüş Yeteneği +1Dövüş Yeteneği +1Güç +2
Güç +1, Karizma +1
Dayanıklılık +1, Dövüş yeteneği +1
Dövüş Yeteneği +1
Dövüş Yeteneği +1
Kullanıcı avatarı Eloy Rigola

Mesajgönderen OP- Anlatıcı tarih 06 Kas 2012, 05:23

Devriye görevindeki denizci gemisi, içinde taşıdığı fertleriyle birlikte denizlerdeki işini yapmaya devam ediyordu. Eloy henüz yatağından henüz kalkıyordu ardından sahip olduğu şahinini besliyor, güverteye çıkıp gökyüzünü izlemeye koyuluyordu. Shiro ise sabah antrenmanını yapmış, yine boş geçeceğine inandığı günden dolayı yatağına doğru yola koyuldu. Diğer askerler ise güvertede, mutfakta birbirleriyle sohbet edip boş zamanlarını geçirmeye çalışıyorlardı. Teğmenlerinin onlara emir vermemelerini iyi bir şekilde değerlendiriyorlardı.

Leon ise güverteye çıkmış temiz havanın ve güzel günün tadını çıkarıyordu. Etrafta bir gemi olup olmadığına baktığında boş denizi görmüştü önce ancak kısa bir izleyişin ardından geminin önünden üzerlerine gelen bir gemiyi fark etmişti. Gemi tam karşıdan geliyordu ve çok uzakta olduğu için ne bayrağı ne de başka bir şeyi gözükmüyordu.

Out: Dün akşam yazamadığım için özür dilerim bir kaç ödevim vardı onları halletmem gerekiyordu. Eloy, şahinin bir npc olarak görülüyor genel olarak ben kontrol edeceğim ancak sonucunda senin hayvanın abartmadan, belli sınırlar çerçevesinde kontrol edebilirsin. Örneğin onu besleyebilir ya da dolaşması için dışarı çıkarabilirsin. Ancak birisine saldırdığını söyleyemezsin. Umarım anlatabilmişimdir :) Ve son olarakta Shiro, imzanı kurallara göre düzenlersen iyi olur.
Anlatıcı
Anlatıcı

Mesajgönderen Leon Kaiga tarih 06 Kas 2012, 17:28

Ben etrafıma bakınmaya başladıktan kısa bir süre sonra birinin daha güverteye geldiğini gördüm. Bu Eloy’du. Şu herif… Yine boş bir şekilde gökyüzüne bakıyor. Ne anlıyor acaba bunu yapmaktan? O kadar mı sıkıldı bu devriyeden? Sırf o da değil. Ne Teğmen Shiro ne de diğer 6 eri etrafta göremedim bugün. Boş geçen iki günün ardından onlarda da bir rahatlık olmuştur herhalde. Herkeste bir gemiye rastlayacağımıza dair umutların azaldığını düşünüyordum.

Bir süre deha izledikten sonra yavaş yavaş sıkılmaya başlıyordum. Bir yandan da karnımın gurultusu hafiften kendini hissettirmeye başladı. Gerçi doğaldır bu… Bu iş beni o kadar sıkmıştı ki yemek yemek bile aklımdan uçup gitti. Ne dün akşam ne de bu sabah bir şey yediğimi hatırlamıyorum. Böyle olacak gibi değil. Belki birileri bir şeyler hazırlamıştır, mutfağa inip bir bakayım. Hem Eloy da burada, bir süre etrafı o izleyebilir.

Tam mutfağa doğru giderken geminin tam önünden bize doğru yaklaşan bir şey gördüm. Hemen ön tarafa koşup dikkatlice baktım. Bu bir gemi ama çok uzakta. Acaba bir denizci mi yoksa korsan gemisi mi? Bu kadar uzaktan bayrağı da göremiyorum. Umarım aranan bir korsan gemisidir. Zaman kaybetmeden Eloy’a seslendim. ‘’ H-Hey Eloy… Şuraya bak bir gemi yaklaşıyor. Bu bizim şansımız olabilir.’’
Resim

İsim: Leon Kaiga
Boy: 1.75
Kilo: 60
Para: 2.575.000 Beli
Kafa Ödülü/Rütbe: Yüzbaşı

Karakter Puanları;
Güç: 6 (3+3)
Hız: 8 (6+2)
Dayanıklılık: 5 (3+2)
Karizma: 5 (3+2)

Rokushiki;

Özel Puanlar;

Pasif Başlangıç Yeteneği: Askeri Eğitim > Silah Uzmanlığı (Çift Bıçak)

Saldırı Listesi:
Saldırılar

Eşya Listesi
Eşyalar

Yanında Taşıdığı Eşyalar/Cephaneler/Hammaddeler:

Orta Kalite Tantou x 2

Ödüller:
+1 Güç, +1 Hız
+1Güç, +1 Dövüş Yeteneği
+1 Karizma
+1 Dayanıklılık
+1 Dayanıklılık
+2 Dövüş Yeteneği
+1 Hız +1 Güç
+2 Dövüş yeteneği
Kullanıcı avatarı Leon Kaiga

Mesajgönderen Eloy Rigola tarih 06 Kas 2012, 18:06

Gökyüzüne bakıp düşüncelere dalmıştım. Acaba bu devriye daha ne kadar sürer? Herhangi bir korsan tayfası ile karşılaşırmıyız? Bu sorular sürekli aklımdan geçiyordu. Bu arada Leon hala bir umutla denizin açıklarına doğru bakıyordu.Kısa bir süre sonra aniden geminin ön tarafına doğru koştu. Acaba bir şey mi gördü diye düşündüm.

" H-Hey Eloy… Şuraya bak bir gemi yaklaşıyor. Bu bizim şansımız olabilir." şeklinde bana seslendi. Vay be Leon usanmadan boş denizlere bakarak sonunda bir gemi buldu şeklinde içimden geçirirken ona doğru yürümeye başladım. "Bu kadar heyecan yapmana gerek yok Leon sonuçta ne gemisi olduğunu henüz bilmiyoruz."Leon' a bu şekilde karşılık verdikten sonra güverteden içeridekilere seslendim. " Denizciler ufukta bir gemi gözüktü fakat ne gemisi olduğu konusunda bir fikrimiz yok her ihtimale karşı hazırlanın. Ha bu arada Teğmen Shiro'ya da haber verin bir zahmet güverteye kadar gelsin.

Evet 2 günü aşkın bir süredir boş boş dolaştıktan sonra sonunda bir gemi görmüştük. Fakat ne gemisi olduğu konusunda hiçbir fikrimiz yoktu çünkü oldukça uzaktaydı ve ne bir bayrak ne de başka bir şey gözükmüyordu. Bu gemiden de bir olay çıkmassa artık bu devriyeden umudumu kesecek noktaya gelecektim. Aslında ben de bir gemi gördüğümüz için heycanlanmıştım fakat her zaman ki gibi buna dışa vurmak istememiştim.
Resim

Karakter Puanları;

Rokushiki

Özel Puanlar;
Meslek:
Şeytan Meyvesi:
Saldırı Listesi:
Saldırılar

Eşya Listesi:
Eşyalar

Ödüller:
Güç +1
Dayanıklılık+1
Güç +1
Güç +1, Karizma +1
Dayanıklılık +1, Dövüş yeteneği +1
Dövüş Yeteneği +1
Dövüş Yeteneği +1
Kullanıcı avatarı Eloy Rigola

Mesajgönderen Shiro Hitsuya tarih 06 Kas 2012, 18:48

Kitap okurken aklıma bir kaç şey takılmıştı.Babamı hiç görmemiştim.Acaba nasıl birisiydi.Hakkında tek bildiğim adının Shiro Akashi ve yakın dövüşte usta oluşuydu.Daha sonra aklıma benim nasıl gelişebileceğim konusu gelmişti.Sonuçta engin deniz üzerinde birbirinden güçlü rakipler olacak ve ben hala çok güçsüzüm.Bunları düşünürken güverteden kısık bir şekilde sesler geliyordu.

Askerlerden biri odama gelip bir gemi göründüğünü söylediğinde bende yanımda çaydan bir yudum almıştım ki heyecandan hepsini tükürdüm.Eloyun beni çağırdığını söyledi.Bende ceketimi giyip hızlıca güverteye gittim.Güverteye vardığımda Eloy ile Leon'un gözleri karşıdan gelen gemiyi didik didik ediyordu.Ama bu kadar uzaktan geminin nasıl bir şey olduğu belli olmuyordu.Korsan gemisi ise antrenmanlarımın sonuçlarını ve hazırladığım yeni saldırılarımı kullanacaktım.Bunu düşününce onlara biraz acıdım ama erken konuşmamam gerekiyor yinede.

Sonra Leon'a baktım.Heyecanını dışa vurmuştu.Hayret ettim,gerçekten bu kadar skıldı mı? Normalde sakin biriydi.Sonra Leon'a ''Dostum sakin ol.Korsan gemisi olmayadabilir.Bu arada burası ne güzelmiş.Yerini iyi biliyon ha Leon.'' dedim.Sonra Eloy'a döndüm ve ''Sen ne düşünüyorsun bu konuda?Biraz heyecan iyi olur deilmi Eloy-san.'' dedim ve askerlere dönerek ''Biraz çalışın iki gündür yan gelip yattınız.Odalardan başlayarak tüm gemiyi temizleyin.Gerektiği yerde bende yardım edeceğim.'' dedim ve gelen gemiye doğru bakarak düşüncelere daldım.
Resim

Resim

İsmi:Shiro Hitsuya
Taraf:Denizci
Boy:1.82m
Kilo:85
Para:1.030.000

Karakter Puanları;

Güç:6(3+3)
Hız:6(5+1)
Dayanıklılık:8(5+3)
Karizma:4(2+2)
Özel Puanlar;

Dövüş yeteneği:8(2+6)
Pasif yetenek : Levent eğitimi,Bahriyeli

Saldırılar: 3 Attacks , Dempsey Roll

Eşyalar:
http://binodaliev.com/forum/shiro-hitsuya-t405.html
Muştalarım(2 adet orta kalite) ( Günlük görev )

Yanında Taşıdığı Eşyalar :
Sırt çantası ve Onun içine koyduğu Tedavi seti

Rütbe : Yüzbaşı

Ödüller: +1 İrade Puanı

Rokushiki: Soru:1
Tekkai:1
Shigan:1

Takım Bonusu

Ödüller:
+1 Güç
+1 Dövüş Yeteneği+1 Karizma
+1 Dayanıklılık
+1 Hız
+1 Dövüş Yeteneği
+1 Karizma
+1 Dövüş yeteneği
+2 Güç
+1 dayanıklılık,+1 dövüş yeteneği
+1 dövüş yeteneği,+1 dayanıklılık
+1 Dövüş yeteneği
Kullanıcı avatarı Shiro Hitsuya

Mesajgönderen OP- Anlatıcı tarih 07 Kas 2012, 14:38

Out: Shiro lütfen askerler gibi npcleri kontrol etmek odana gelip sana bir şeyler söylemesi benim yazacağım kısımlar. Onları siz kontrol edemezsiniz :)

Teğmen Eloy'un verdiği emirler üzerine askerlerden birisi hemen gidip Teğmen Shiro'yu güverteye çağırmıştı. Bütün teğmenler bu geminin ne olduğunu merak ediyorlardı. Aynı şekilde askerlerde ancak bu gösteriyi bozan kişi Teğmen Shiro olmuştu. Hiç durmadan askerlere bir kaç emir vermişti. Sanırım bu emirlerin içinde bir sadece katı şeyler yoktu. Çünkü Teğmen Shiro, askerlere gemiyi temizleme emri verirken gerektiğinde kendisininde yardım edeceğini belirtmişti. Askerlere karşı sert duruşu olan ancak oldukça sevecen bir teğmen gibi duruyordu. Bir şekilde otorite sağlama yollarından birisidir sonuçta. Bu da Teğmen Shiro'nun yolu işte.

Gemiler birbirine yaklaşmaya devam ederlerken Teğmen Shiro'nun verdiği emir üzerine askerlerden birisi "Efendim hemen işe başlayalım mı? Geminin ne olduğunu merak ediyorduk doğrusu." diye soruyor. Gemi hala denizci gemisine doğru gelmekte ancak görünürde pek bir değişiklik yok. Hala ne bayrağı görünüyor ne de başka bir şeyi.
Anlatıcı
Anlatıcı

Mesajgönderen Eloy Rigola tarih 07 Kas 2012, 19:22

Verdiğim emirlerden sonra askerlerden biri gidip Teğmen Shiro'yu güverteye çağırmıştı. Shiro güverteye geldiğinde önce biraz Leon'a takıldı. Sonra bana dönüp ''Sen ne düşünüyorsun bu konuda?Biraz heyecan iyi olur deilmi Eloy-san.'' diye sordu.Sonra da askerlere biraz temizlik yapmaları için emir vermişti fakat askerler pek buna pek gönüllü gözükmüyordu. Sanırım onlar da bu gemiyi oldukça merak ediyorlardı diye içimden geçirirken içlerinden bir tanesi beni yanıltmadı ve geminin ne gemisi olduğunu merak ettiklerini söyledi.Aslında böyle şeylere karışmayı pek sevmezdim ama lafa girdim. " Shiro iki gündür denizlerde boş boş takılıyoruz şimdi ise karşımızda ne olduğunu bilmediğimiz bir gemi var böyle bir zaman da temizlik yapmak sence uygun mu? Askerler de ne olacağını merak ediyorlar sonuçta onlar da 2 gündür bu gemideler onların da bunu görmeye hakkı var bence temizliği şimdilik unutalım.Ayrıca az önce bana biraz heyacanın iyi olup olmayacağını sordun görüyorum kü sende bu konuda sabırsızsın o zaman hep beraber görelim bakalım bu gemi neyin nesiymiş."

Sözlerimi noktaladıktan sonra gemiye doğru baktım. Bize yaklaşmaya devam ediyordu fakat hala hiçbir şey gözükmüyordu. Leon ve Shiro çoktan havaya girmişlerdi bende biraz maceranın iyi olacağı düşüncesindeydim.
Resim

Karakter Puanları;

Rokushiki

Özel Puanlar;
Meslek:
Şeytan Meyvesi:
Saldırı Listesi:
Saldırılar

Eşya Listesi:
Eşyalar

Ödüller:
Güç +1
Dayanıklılık+1
Güç +1