[Görev- Roran&Aeren] Mavi

[Görev- Roran&Aeren] Mavi

Mesajgönderen OP- Anlatıcı tarih 07 Haz 2013, 21:58

Mavi Yıldız adlı gemi, ironiktir ki gemide mavi olan herhangi bir şey yoktu, dört gecedir yolculuk ediyordu ve şu anlık herhangi bir şeyle karşılaşmamışlardı. Sadece bir korsan gemisi önlerine çıkmıştı, ancak onu atlatmayı başarmışlardı. Buna karşı gemi biraz hasar almış ve marangoz tarafından onarılmıştı. Dört günlük süre boyunca Nigel adlı çocuk onların hem rotacısı hem de aşçısı olmuştu. Nick sürekli kılıç çalışıyordu. Tam sayılmasa da iyi bir seviyeye gelmiş sayılabilirdi. Lumber gezilerinin kayıtlarını tutmakla ve şimdiye akar yazdığı şeyleri temize geçmekle uğraşıyordu. Üç gün boyunca fırsat buldukça bir tabanca alıyordu eline ve inceliyordu. En sonunda dördüncü gün tabancayı doldurup ateşlemeyi denemişti. Ne var ki barutu az koyduğundan ateşlediği mermi çok uzağa gitmemişti. Buna karşılık sonraki denemelerinde yavaş yavaş silahın nasıl kullanıldığını anlamıştı. Azdan başlayarak barut miktarını arttırmış e en sonunda doğru oranı bulmuştu. Bu süre zarfında bayağı mermi harcamış ve iki tabanca bozmuştu. Şimdilik elinde 10 atımlık mermi ve ortalama bir tabanca bulunmaktaydı.

Roran'ın, Nigel'i eğitme çabası ise pek işe yaramamıştı. Fiziksel olarak zayıf olan çocuk günlük işlerinin üstüne böyle bir eğitimi alabilecek gibi durmuyordu.

Güneş batmaya başlıyordu ve Nigel akşam yemeğini hazırlamıştı. Tüm tayfa mutfakta toplanmış ve hazırlanan standart kumanyayı yemeye hazırlanıyordu. Doyurucu olsa da lezzet açısından pek de yeterli değildi bu yemek. Kaptanın tayfası ile konuşması için uygun bir ortamdı. Mavi Yıldız gözüktüğü zaman yolculukları başlayacaktı.

Out: Roran, imzana gemi bilgilerini falan ekle.
Kullanıcı avatarı OP- Anlatıcı
Anlatıcı
Anlatıcı
 
Mesajlar: 5502
Kayıt: 16 Eyl 2012, 17:52

Re: [Görev- Roran&Aeren] Mavi

Mesajgönderen Roran Buglar tarih 08 Haz 2013, 15:15

Her şey mükemmeliyete yakın ilerlemişti yaşadıkları şu dört günlük zaman diliminde. Tayfasındaki insanların hiçbiri boş kimseler değildi.

Nick bu süre zarfı içerisinde sürekli kılıç çalışmış ve gelişme kat etmişti. Aeren’in de dediği gibi, bu engin denizlerdeki tehlikeli yolculuklarda fiziksel güç, en çok işe yarayan güçlerden biriydi. Roran yolculuklarının başında, yalnızca kendisinin bir şeyler yapabileceğini düşünmüş, tayfasındaki yoldaşlarını küçümsemişti. Lakin tayfaya Aeren katılmış, bu görevi onunla bölüşmüşlerdi. Üstüne diğer yoldaşlarının yetenekleri de yavaş yavaş açığa çıkmış, bu fiziksel gücü kullanabilecek kişi sayısı bir anda kat be kat artmıştı.

Rahab bir balta ile dövüşebileceğini öne sürmüştü. Ayrıca malzemelerin yetersiz olduğunu savunmuştu. Eğer Mavi Yıldız’ı takip ettikleri bu yolculukta önlerine bir ada çıkacak olursa, alınacaklar listesine Rahab’ın bu istekleri de eklenmişti.

Troy, şahsen Roran’ın beklediğinden daha çok gelişme kat etmişti. Roran bu adamın silahlarla ilgili pek bir şey yapabileceğine inanmamıştı en başta. Bunun sebebi silah kullanan birisinin bu tayfada hiç olmaması, öğrenebileceği kimsenin olmamasıydı. Lakin katip Troy, iki tabanca ve yirmi tane mermiye karşılık bu yeteneği kendi kendine kazanmıştı. İyi bir takas…

Nigel ise hem rotacılık, hem de aşçılık yapmıştı bu süre zarfında. Roran bu siyahi çocuğu eğitmeye çalışmış, lakin bunun fazla olacağını düşünüp vazgeçmişti. Vazgeçmesinin diğer sebebi, Nigel’in sözlerinin üstüne önceki fikrinin daha iyi olduğuna karar vermesiydi. Bu çocuk kesinlikle bıçak kullanmalıydı. Lakin şimdilik Roran’ın yapacağı pek bir şey yoktu bu çocukla ilgili.

Bu dört günlük yolculukta elbet küçük bir heyecan da yaşamışlardı. Karşılarına bir korsan gemisi çıkmış, lakin pek zarar görmeden bunu atlatmışlardı. Zarar gören bir tek Mavi Yıldız’dı. Onu da Rahab kendi elleri ile onarmıştı.

Ve dördüncü günün akşamında Nigel her akşam olduğu gibi yemekleri hazırlamış, tüm tayfa mutfakta karınlarını doyurma amacıyla toplanmıştı.

Roran şapkasını çıkardı, bir kenara koydu. Ardından sandalyelerden birine oturdu, herkesin oturmasını bekledi. “Mavi Yıldız’ın ardında koşturduğumuz dördüncü gecemize geldik yoldaşlarım. Bu kadar güzel olacağını bilseydim daha en baştan bir korsan olmak için açılırdım denizlere… Afiyet olsun!”

Yoldaşlarını aç olarak bekletmek istememişti. Konuşmasını bir rutin olarak değil de, yemek yerken yapılan bir sohbet edasıyla yapacaktı. Boğazındakileri yuttuktan sonra başlayacaktı bir şeyler söylenmeye tayfasına. “Beklediğimden iyisiniz. Her biriniz.” Biraz daha yiyecek, ve ağzındakiler bittikten sonra tekrardan devam edecekti. “Nigel, iki işi birden yürütebilmen, gerçekten mükemmel. Üzerindeki yükü biraz hafiflettikten sonra, senin için düşündüğüm özel planlarım var. Heh...”

Bir şeyler daha yiyecekti. “Nick. Gözle görülür bir gelişme kat ettin yoldaşım.” İçeceğinden bir yudum alacaktı. “Rahab. Marangozluğun yanı sıra, bir de baltayla dövüşebilmen çok hoşuma gitti. Bu yolculukta önümüze bir ada çıkacak olursa, alınacaklar listesinde dediğin gibi tamir malzemeleri ve bir balta olacak.”

“Troy. Açıkçası bu Flintlock olayını bir yardım almadan çözebileceğini pek düşünmemiştim. Lakin bu dördüncü gün, gerçekten büyük bir gelişme kat ettin.”

“Aeren, senin de dövüş yeteneğinin gözle görülür derecede iyi. Tayfaya katılmana çok memnunum.”

İçeceğini ortaya kaldıracaktı. “Reborn Tayfası’nın doğuşuna!”

Yemek ve sohbet faslı bittiğinde güverteye çıkacak ve gemi korkuluklarına dayanacak, gözlerini sonsuz denize dikip derin düşüncelere dalacaktı. Bu sırada Mavi Yıldız’ın ortaya çıkacağı zamanı bekleyecekti.
Resim

İsim: Roran Buglar
Taraf: Korsan
Uzunluk: 1.82m
Ağırlık: 74 kg
Yaş: 25 (22+3)
Kafa Parası: -
Eşyalarınız:

- 1.620.000 Beli
- Denizci Kaması
- 3 Altın Yüzük (2 Sağ el, 1 sol el)
- Kılıç (Altın kabza ve kınlı, kırmızı yakut işlemeli)
- Kağıt, kalem
- New Design Septrecte (x2 Kol)
- New Design Septrecte (x2 Bacak)
- Septrecte Askısı


Karakter Puanları:
Güç: 7
Hız: 5
Dayanıklılık: 4
Karizma: 6

Özel Puanlar:
Dövüş Yeteneği: 1
Meyve: 7
Pasif Yetenek(Varlıklı): 1
İrade Puanı: 1
Arena Puanı: 6

Saldırı Listesi:
-Gear Second
-Gomu Gomu No Bisection
-Gomu Gomu No Fluctui
-Gomu Gomu No Elpower
-Gomu Gomu No Tornado
-Gomu Gomu No Typhoon
-Triple Threat


Ödüller:
-Haylaz Çocuklar
-Fırsat Diye Buna Derler
-Esaret Altında /1
-Esaret Altında /2
-Mavi /1
-Mavi /2
-Bu Neyin Kafası
-1 Yıl Skip
-Denizin Kanunları

Two souls, one body.
Geminin Çeşidi:
- Cavaler
Gemi Ekipmanı:
- Yelken Direği
- 4 Kamara
- 1 Mutfak
- 2 Top (1 sağda, 1 solda)
- 20 Atımlık Top Mermisi
Tayfa Hazinesi:
- 40.000.000 Beli
- 200 altın
NPC:
- Nigel
- Nick
- Lavaar
- Kızıl Prens
- Sergio
- Ryuga
- Tori
- Merlo
- Apollo
- Aşçı
- Garson
- Bulaşıkçı
(İsimler konu ilerledikçe eklenecek)


The House of The Rising Sun

Kullanıcı avatarı Roran Buglar
OP:4S
OP:4S
 
Mesajlar: 271
Kayıt: 25 Ara 2012, 23:11

Re: [Görev- Roran&Aeren] Mavi

Mesajgönderen Aeren Wyn tarih 08 Haz 2013, 19:17

Nelere kadirdir şu deniz yolculukları. Bir tayfanın birbirini 4 gün içinde kabullenişi, birbirlerini korumak için güçlenişleri, şu küçücük gemide evin sıcaklığını hissettiren akşam yemekleri... İşte o akşam yemeklerinin 4.günüydü bugün. Her zamanki gibi küçük zenci eleman yemeği hazırlamış ve Roran'ın sözleri eşliğinde sofraya oturulmuştu.

Wyn, bir yandan yemeğini kaşıklarken bir yandan da Roran'ın sözlerini bitirmesini bekledi. Hayatı sonunda yoluna giriyor gibi düşünüyordu, bu konuşmalar esnasında. Şu ana kadar sadece yaşamak için ayakta kalmıştı. Zevk alma dönemi ise uzun bir aradan sonra yeniden başladı. İyi bir geri dönüş olmasını umut ediyoruz sadece.

Roran sözlerini bitirdikten sonra kaşığını yemeğinin içine daldırdı. Kaşığı ağzının hizasına getirdikten sonra hafif bir şekilde göz gezdirdi. "Teşekkürler," diyerek kaşığı ağzına götürdü. Kendi içinden Nigel'e ayıp olmasın diye "Tadı da görünüşü gibiymiş" dedi. Daha sonrasında ise konuşmasına devam etmek için mi ya da yemeğin ağzında birazcık daha kötü tat bırakmaması için mi hızlı yedi bilmiyorum ancak ağzındakiler çabucak bitmişti Aeren'ın. "Kaptan" dedi bu tayfadaki otoritesi artsın diye Roran'ın. Sonra devam etti.

"Bu sözleriniz hepimizi mutlu etmiştir. Ben de farkettim ki gerçekten şu 4 gün içinde gelişme kaydettik. Bu çabalarımızın ödülünü, Mavi Kral'ın hazinesini bulduğumuzda alacağız. Buna eminim çünkü irademiz sağlam olduğu sürece yıkılmayacağız. Biliyorum daha 4 günlük bir tayfayız ancak; işleri ne kadar şimdiden sıkı tutarsak, o kadar daha rahat ederiz. Çünkü hepimiz burada kendi isteğimizle duruyoruz değil mi gençler?" diyecekti coşkulu bir şekilde. "Haydi hava kararsın da çıksın artık şu gemimize ismini veren Mavi Yıldız. Beklemekten sıkılmadık mı ha?" dedi içkisini yukarıya kaldırarak. Amacı tayfasındakilerin moralini yükseltmekti. Önlerine çıkacak zorluklar o kadar korkunç olacaktı ki belki, bugünleri mumla arayacaklarını düşünüyordu Wyn. Bu yüzden olacakları veya olanları düşünmemekte kararlıydı. Dediğim gibi artık her andan zevk alacaktı o.

Her şey bir yana, Aeren, Nigel için endişeleniyordu. Bu zenci çocuk o kadar işin altından kalkmaya çalışırken bir de ona dövüşmeyi öğreteceklerdi. Roran'ın eğitimleri hiç bir işe yaramamıştı bu yüzden. Wyn de artık daha fazla zorlamanın anlamı olmadığını düşündü. Onun yeteneklerine uygun, boş zamanlarında sadece hissederek yapacağı bir dövüş tekniği olması çok daha iyi olacaktı, onun için. 4 gün önceyi hatırladı ve onun için kendince Nigel'e uygun bir silaha sahip olduğunu düşündü. Nigel'in yanına doğru yaklaştı ve "Yemekler için çok sağol, gerçekten sen de olmasan bu yolculuk eksik olacaktı" dedi. Sonra belindeki bıçağı çıkartarak ona doğru uzattı. "Roran'ın eğitimleri o kadar yükün altında işe yaramadı elbet. Madem sen gizlice insanların arasında dolaşabiliyorsun, bence bu senin için en iyi silah olacaktır." dedi yüzünde kocaman bir gülümseme ile.
Aeren Wyn
 

Re: [Görev- Roran&Aeren] Mavi

Mesajgönderen OP- Anlatıcı tarih 09 Haz 2013, 00:15

Kaptanın sözlerini dinlemişti tüm Reborn Tayfası. Rahab'ın gözlerinde nedense şüphe görülebiliyordu. Yolculuğun hedefine ta en başından beri karşı çıksa da kaptanın sözlerine karşı gelemeyeceğini biliyordu. Nick pek bir duygu emaresi göstermiyordu. Onun için ne gittikleri yer nede ne şekilde yolculuk ettikleri önemliydi. Karnı doysun, başını sokacak bir yeri olsun ona yetiyordu. Lumber'in de canı sıkkındı, bu dört gün içinde macera namına pek bir şey yaşanmamıştı. Yazacak pek bir şey bulamayışı nedeniyle üzgün gibiydi.

En neşelileri Nigel'di elbette. Özellikle Aeren'in ona vermiş olduğu hançeri görünce gözleri ışıl ışıl parlamış. Onu elinde evirmiş ve çevirmiş, sonrasında oturduğu yerden kalkıp genç kızın karşısına geçerek eğilerek teşekkür etmişti.

"Çok iyisiniz nee-san!" demişti mutlulukla.

İçeride bunlar olurken dışarıdan hafifi bir gürültü gelmişti. Durmakta olan gemiye bir şey çarpmış gibiydi. Uğursuz bir hırlama duyuluyordu ve gemi yavaş yavaş daha da sallanmaya başlıyordu.

Dışarı çıktıklarından görecekleri şey yirmi metre uzunluğundan bir yaratığın denizden çıkarak geminin güvertesine çıkmış olduğuydu. Ağırlığı nedeniyle gemi yan yatmıştı ve tahtalar gıcırdıyordu.

"Bir deniz Kıralı!" diye bağıracaktı Nigel heyecan ve korku ile.

Bu şekilde Reborn tayfası, Mavi Yıldız serüvenindeki ilk sınavları ile yüzleşmişlerdi. Tayfa üyeleri yaratığa beş metre kadar uzaklıkta idi. Bedeninin yarısı dışarıda olan yaratık geminin ön kısmında tehditkar bir biçimde duruyordu.
Kullanıcı avatarı OP- Anlatıcı
Anlatıcı
Anlatıcı
 
Mesajlar: 5502
Kayıt: 16 Eyl 2012, 17:52

Re: [Görev- Roran&Aeren] Mavi

Mesajgönderen Roran Buglar tarih 09 Haz 2013, 15:46

Keyifli akşamlardan birini yaşıyordu Roran Buglar tayfası ile beraber. Lakin durumlardan pek de memnun olmayan biri vardı. Rahab… Roran için şimdilik sorun değildi bu. Rahab onun için sadece bir araçtı. Roran’ın amacı üzerine gözden çıkarılabilecek önemsiz bir piyon… Lakin aklını kurcalayan tek şey, Rahab’ın bu tayfayı arkadan bıçaklayıp bıçaklamayacağıydı. Eğer Rahab bu amacı kendince bir saçmalık olarak değerlendirip, tayfayı satmaya kalkarsa... Bu Rahab için pek de iyi olmazdı. Şimdilik bu piyonun tek yapması gereken tayfa ile beraber yolculuk edip, maceralar yaşayıp tecrübe ve güç edinmekti. Roran bunun olacağını düşünüyordu. Rahab için de en iyi seçenek şimdilik buydu Roran’a göre. “Neşelen biraz…”

Aeren ise nereden geldiği belirsiz bir bıçak hediye etmişti Nigel’e. Mükemmel…

Ve bir anda sarsılmıştı Mavi Yıldız. Dışarıdan bir hırlama geliyor, bu sırada zemin sallanmaya devam ediyordu. Nigel hemen dışarı çıkmış, ve bunun bir deniz kralı olduğunu bağırarak belirtmişti. Roran boğazındaki yemekleri yuttu, içkisinden son bir yudum aldı ve sandalyesinden kalktı. Ceketini tek harekette kenara fırlattı ve mutfaktan dışarıya çıktı.

Ağzında istemsizce küçük bir gülümseme oluştu. Bu vücudun, heyecana verdiği tepkilerden biriydi. Roran yumruklarını sıktı, vücudundaki adrenalini hissetti. Beş metre uzaklıkta olan yaratık, tehditkar bir biçimde tayfaya dönmüştü yüzünü.

“Aeren dışındakiler gemideki şu topu hazırlamaya çalışın!” Aeren dışında kimseyi bu dövüş sırasında riske atmak istemiyordu. Bu sebeple onları geri çekmek için bir bahaneydi bu. Her ne kadar birer piyondan ibaret olsalar da, işe yaramayacakları bir savaşta yok olmak, bir piyonun bile hak etmediği bir kaderdi.

“Evet kuzen! İlk saldırıyı ben yapıyorum! Kolumu kaybetmem umarım! Hehehehe… Hemen ardından seni bekliyorum! Marifetlerini göster bakalım! Hehehehe...” Sözlerini sarf ederken Roran, çoktan sağ kolunda gücünü toplamıştı. Ve son gücüyle yaratığın bedeninin ağzına uzak bir noktasına yumruğunu yolladı. “HIAAAAH!!!”


Out: Sorun olmazsa bir temsili resim alabilir miyiz?
Resim

İsim: Roran Buglar
Taraf: Korsan
Uzunluk: 1.82m
Ağırlık: 74 kg
Yaş: 25 (22+3)
Kafa Parası: -
Eşyalarınız:

- 1.620.000 Beli
- Denizci Kaması
- 3 Altın Yüzük (2 Sağ el, 1 sol el)
- Kılıç (Altın kabza ve kınlı, kırmızı yakut işlemeli)
- Kağıt, kalem
- New Design Septrecte (x2 Kol)
- New Design Septrecte (x2 Bacak)
- Septrecte Askısı


Karakter Puanları:
Güç: 7
Hız: 5
Dayanıklılık: 4
Karizma: 6

Özel Puanlar:
Dövüş Yeteneği: 1
Meyve: 7
Pasif Yetenek(Varlıklı): 1
İrade Puanı: 1
Arena Puanı: 6

Saldırı Listesi:
-Gear Second
-Gomu Gomu No Bisection
-Gomu Gomu No Fluctui
-Gomu Gomu No Elpower
-Gomu Gomu No Tornado
-Gomu Gomu No Typhoon
-Triple Threat


Ödüller:
-Haylaz Çocuklar
-Fırsat Diye Buna Derler
-Esaret Altında /1
-Esaret Altında /2
-Mavi /1
-Mavi /2
-Bu Neyin Kafası
-1 Yıl Skip
-Denizin Kanunları

Two souls, one body.
Geminin Çeşidi:
- Cavaler
Gemi Ekipmanı:
- Yelken Direği
- 4 Kamara
- 1 Mutfak
- 2 Top (1 sağda, 1 solda)
- 20 Atımlık Top Mermisi
Tayfa Hazinesi:
- 40.000.000 Beli
- 200 altın
NPC:
- Nigel
- Nick
- Lavaar
- Kızıl Prens
- Sergio
- Ryuga
- Tori
- Merlo
- Apollo
- Aşçı
- Garson
- Bulaşıkçı
(İsimler konu ilerledikçe eklenecek)


The House of The Rising Sun

Kullanıcı avatarı Roran Buglar
OP:4S
OP:4S
 
Mesajlar: 271
Kayıt: 25 Ara 2012, 23:11

Re: [Görev- Roran&Aeren] Mavi

Mesajgönderen Aeren Wyn tarih 09 Haz 2013, 20:25

Siz hiç bir hayatı boyunca yalnız olan bir çocuğa sevginizi hissettirip, onun beğeneceği bir hediye verdiniz mi? Bence bir denemelisiniz. Çünkü Wyn, bu zevki ilk elden tatmıştı. Nigel'in yüzündeki kocaman gülümseme ile gözlerindeki parlayaşın, verdikleri yanında hiçbir şey olmadığı gayet net anlamıştı. Aeren, kendisine teşekkür eden genç adama "Ne demek Nigelciğim" dedi kafasını okşayarak ve devam etti. "Sen bunu kullanmayı öğren de o benim için yeter. Ne dersin belki bir gün benim hayatımı kurtarırsın, fene mı olur hihihiihi"

Tayfa arasında Roran ve Aeren'ın neşelendirme çabalarına rağmen hala yüzü asık olanlar vardı. Roran da bunu farketmiş olacak ki Rahab'a neşelenmesi gerektiğini söylemişti. Hemen ardından Aeren da Rahab'ın yanına yaklaştı. "Biliyorum, bu maceranın başarılı olacağına dair inancın çok az ancak; bunu tayfadakilere yansıtmasan gerçekten çok daha iyi olur. Önümüze daha küçücük bir zorluk çıkmadan böyleysen, kim bilir ölüme doğru ilerlerken nasıl olacaksın ? Kimse seni burada zorla tutmuyor biliyorsun. İstersen bir dahaki adada inebilirsin fakat şunu unutma! Bir gün Reborn'u duyunca ve Mavi Yıldız'ın denizlerde saygı duyulan, aynı zaman da korkulan bir gemi olduğunu öğrenince pişmanlık duyacağını adım gibi eminim." dedi çok ciddi bir şekilde. Onun böyle konuştuğu az görülürdü. Bu da söylediklerinde ne kadar ciddi olduğunun kanıtıydı.

Çok geçmeden hatta neredeyse aynı anda güverteden sesler gelmeye başladı. Sesin kime ait olduğu ise küçük genç efendiden gelecekti. "Bir deniz kralı ha? Bu iş biraz zor olacak" dedi kendince ve güverteye doğru hareketlendi o da. Karşısında neredeyse 20 metre uzunluğunda olan ve yarısı güverteyi kapsayacak şekilde deniz kralını gördü. Her an saldırabilecek olan bu yaratığa karşı önlemler alınmalıydı hemen. Çünkü, bu açık sularda gemileri büyük hasar alırsa ki, bu yaratığın darbeleri buna çok müsait gibi duruyor, maceralarının burada sonlanması çok yakın olurdu. Deniz kralı saldırmadan, tayfa saldırmaya karar verdi. Hedefleri mümkün olan en kısa zamanda ve en az zararla, canavarı denize göndermekti. Troy'a döndü ve "Yazacak hiç bir şey bulamadığından sitem ediyordun, yanlış hatırlamıyorsam. Hadi yine iyisin" dedi gülerek. "Ha, bu arada sakın tabancanı kullanma, mermi ziyanından başka bir şey olmaz. Onlar bize lazım" dedi.

Roran, hiç beklemeden yumruğunu göndermişti. Tabi kaptan bunu yapıyorsa Wyn bekler miydi? Tabiki de hayır! O da saldırmaya hazırlandı. Silahını sırtından çıkarttı ve tam ortasından tutarak eline aldı. Biliyordu ki bu deri kılıf ile saldırırsa canavarı kızdırmaktan başka bir şey elde etmeyecekti. Onun için ucundan bir kısmını, en azından canavarın derisini delip saplanacak kadar olan kısmını açtı. Ucu açık olan taraf elinin arkasında kalacak şekilde canavara doğru koşmaya başladı. Çelik kısmın parlayıp da deniz kralını kışkırtmasın diye de eli sırtında koşuyordu. Amacı; bir şekilde yaratığın üzerinde çıkmayı başarmak olacaktı. Hemen ardından ise kafası ya da omuruna Sting'i saplamak olacaktı.
Aeren Wyn
 

Re: [Görev- Roran&Aeren] Mavi

Mesajgönderen OP- Anlatıcı tarih 09 Haz 2013, 23:30

Rahab bir cevap veremeden saldırı gerçekleşmişti. Roran'ın emri üstüne Nick hiç beklemeden; "Top ile aramızda canavar var. Ayrıca içimizden kimse o şeyi kullanmasını bilmiyor!" demişti.

Lumber acele ile not defterini çıkarmıştı. Bir yandan da konuşuyordu; "Deniz krallarını daha önceden araştırmıştım. Bu, küçük bir tür ve bildiğim kadarı ile yüzlerce yıl yaşıyorlar. Sıklıkla ıssız adaların çevresinde görülürler!" demişti ve eklemişti; "Yakınlarda bir ada olmalı!"

Bunu işiten Nigel Hızla kafasını yukarı kaldırmıştı. Mavi Yıldız tam üstlerinde parlıyordu.

"Ada! Mavi Kral'ın adası! Yakınlarda olmalı!" demişti.

Yaratığın ardından, çökmeye başlayan karanlığın içinde silueti fark edilen bir şey vardı. Uğursuz ve heyecan verici bir görüntüydü bu. Peşlerine düştükleri efsane gerçek çıkmış olabilir miydi?

"Aptal kafam! Gündüz her yeri sis kaplamıştı, bu kadar yakın olduğumuzu anlamam lazımdı." demişti Nigel üzüntü dolu bir ifade ile.

Tabi bunlar olurken yaratık da baş durmuyordu. Git gide daha sıkı sarılıyordu gemiye. Ana yelken direğine sarılmıştı ve geminin her yanı gıcırdıyordu.

Roran hızla saldırısını gerçekleştirdi. Yumruğu yaratığın gövdesine çarpıp hiç bir etki bırakmadan geri sekmişti. Böyle bir saldırının bu yaratık üstünde bir etki bırakması çok ama çok zor gibiydi. Aeren kılıcını çekip de saldırmaya çalıştığında yaratık tüm dikkatini ona vermişti. Anlaşılan Lastik adamı tehdit olarak görmüyordu. Aeren ise saldıracak uygun bir pozisyonda değildi. Yaratık tüm dikkati ile ona dönüktü.

"Kaptan, ona kılıç ya da keskin bir şeyle saldır! Yumrukların etkisiz!" demişti Nick belindeki kılıcı çekip Roran'a uzatırken. Sonrasından Nigel'i peşinden sürükleyip mutfağa gitmişti. Lumber ise geride durmuş olan bitenleri kayda geçiriyordu.

Durum: Yaratık biraz yaklaşmış durumda. Bakışları Aeren üstünde. Roran yaratığın solunda ve gövdesine beş metre kadar uzaklıkta. Aeren ise yaratığın keskin dişlerinden 3 metre uzaklıkta. Canavarın ağzı kafasını tek ısırışta koparabilecek büyüklükte.

Yaratığın görünümü dev bir pitonu andırıyor ayrıca. Resme gerek yok.
Kullanıcı avatarı OP- Anlatıcı
Anlatıcı
Anlatıcı
 
Mesajlar: 5502
Kayıt: 16 Eyl 2012, 17:52

Re: [Görev- Roran&Aeren] Mavi

Mesajgönderen Roran Buglar tarih 16 Haz 2013, 19:26

Havada süzülen yumruk canavardan bir aynadan seken ışık misali geri yansımıştı. Roran hemen kolunu kendine çekti. Canavar onu bir tehdit olarak görmeyip, Aeren’e doğru yönelmişti. Bu sırada heyecan verici bir durum daha ortaya çıkmıştı. "Heh..."

Gerçekti demek! Mavi Kral’ın adası bir siluet olarak duruyordu yaratığın ardında. Mavi yıldız tam üstlerinde olduğundan, bu adanın o ada olmaması için hiçbir neden görünmüyordu. Ayrıca Troy’un sözleri de bunu destekler nitelikteydi.

- Geldik demek…
- Şu yaratığı deş Roran! Mavi Yıldız’ı bu yaratığın kanı ile şenlendir! Hemen ardından büyük bir güç bizi bekliyor!
- Heheh…


Nick’in uzattığı kılıcı aldı Roran Buglar. Kılıcı ters çevirdi ve iki ile de kabzasını sıkıca kavradı. Kollarını geriye atarak kılıcı saplama pozisyonuna getirdi. Yaratığa doğru birkaç adım attıktan sonra var gücü ile zıpladı. Geri atmış olduğu kollarını uzatarak yukarıya doğru, saplama amacı ile savurdu.

Yaratığa saplanmış kılıcı ve onun kabzasını sıkı sıkı kavramış olan elleri ile arasında yedi metre gibi bir mesafe olacaktı. Eğer saplayabilirse Roran bu kılıcı yaratığa, var gücü ile saplanmış yerden aşağı doğru çekecekti. Amacı yaratığın bedeninde yedi metre gibi bir yarık açmaktı.

- Ne kadar şanslıyız! Hehehe! Sadece dört günde kralın adasını bulduk ve önümüze eğlence için bir av sunuldu!
- Her ne kadar eğlenceli de olsa bu yaratık bizim için bir tehdit oluşturabilir.
- KES! Korkak! Böyle bir çöp üzerimizde eğlenceden başka ne gibi bir etki bırakabilir ki? Hehehe!
- Sanırım haklısın! Hadi şunun kanı ile yıkanalım! Hehehe…
- İşte böyle samuray! Saldır! Hehehe!

Resim

İsim: Roran Buglar
Taraf: Korsan
Uzunluk: 1.82m
Ağırlık: 74 kg
Yaş: 25 (22+3)
Kafa Parası: -
Eşyalarınız:

- 1.620.000 Beli
- Denizci Kaması
- 3 Altın Yüzük (2 Sağ el, 1 sol el)
- Kılıç (Altın kabza ve kınlı, kırmızı yakut işlemeli)
- Kağıt, kalem
- New Design Septrecte (x2 Kol)
- New Design Septrecte (x2 Bacak)
- Septrecte Askısı


Karakter Puanları:
Güç: 7
Hız: 5
Dayanıklılık: 4
Karizma: 6

Özel Puanlar:
Dövüş Yeteneği: 1
Meyve: 7
Pasif Yetenek(Varlıklı): 1
İrade Puanı: 1
Arena Puanı: 6

Saldırı Listesi:
-Gear Second
-Gomu Gomu No Bisection
-Gomu Gomu No Fluctui
-Gomu Gomu No Elpower
-Gomu Gomu No Tornado
-Gomu Gomu No Typhoon
-Triple Threat


Ödüller:
-Haylaz Çocuklar
-Fırsat Diye Buna Derler
-Esaret Altında /1
-Esaret Altında /2
-Mavi /1
-Mavi /2
-Bu Neyin Kafası
-1 Yıl Skip
-Denizin Kanunları

Two souls, one body.
Geminin Çeşidi:
- Cavaler
Gemi Ekipmanı:
- Yelken Direği
- 4 Kamara
- 1 Mutfak
- 2 Top (1 sağda, 1 solda)
- 20 Atımlık Top Mermisi
Tayfa Hazinesi:
- 40.000.000 Beli
- 200 altın
NPC:
- Nigel
- Nick
- Lavaar
- Kızıl Prens
- Sergio
- Ryuga
- Tori
- Merlo
- Apollo
- Aşçı
- Garson
- Bulaşıkçı
(İsimler konu ilerledikçe eklenecek)


The House of The Rising Sun

Kullanıcı avatarı Roran Buglar
OP:4S
OP:4S
 
Mesajlar: 271
Kayıt: 25 Ara 2012, 23:11

Re: [Görev- Roran&Aeren] Mavi

Mesajgönderen Aeren Wyn tarih 18 Haz 2013, 22:57

Bir anda gelişen olaylar karşısında verilen kararlar şimdilik zarara uğratmamıştı hiç birini. Hatta bu deniz kralına teşekkür de etmelilerdi genç kahramanlarımız. Sayesinde bulunmuştu sonuçta Mavi Kral'ın hazinesinin bulunduğu ada. Şimdi, tek yapmaları gereken defetmekti bu gemiden o canavarı.

Wyn de farkındaydı olayların. "Dövüşmeyecek olanlar kendinize sığınacak yerler bulun. Ve sen Nigel, kendini üzme. Onca işin altında dalgınlık tabiki de affedilebilir. Şu deniz kralını bir yenelim de sonra hayalini gerçekleştirmeye gideceğiz" dedi yüzünde korku olmadan aksine çok rahat bir şekilde.

Deniz kralının dikkati üzerindeydi Aeren'ın. Böyle durumda saldırı yapması hayatını riske atacak türdendi. Hele o tek ısırışta tüm kafasını içine alacak şekildeki ağzı, işleri kolaya almamasını gerektiğini söylüyordu. Hala arkasında sakladığı Sting'e rağmen nasıl bu kadar dikkat çekmişti anlamıyordu fakat; ne olursa olsun o bakışlar yüzünden durmak zorunda kalmıştı. Sağ elindeki silahı, savurarak saplayabilmek için sol eline geçirmişti, hala canavarı çıldırtmamak için arkada.

Önünde iki seçenek vardı Wyn'e göre. İlki sağ elini yem olarak göstermekti. Hızına ve reflekslerine güvenmesi gerekiyordu bu durumda. Çünkü boşta olan sağ elini, dikkatini ona vermiş olan canavara doğru sallayacaktı. Bir anda ısırmak için gelen deniz kralını işe bu şekilde gafil avlamayı planlıyordu. Sağ tarafına atılmış olan yaratığın gözüne böylelikle Sting'i saplayabilirdi. Hızı ve refleksleri sayesinde elini kaçırırsa bu iş tamam olabilirdi.

Diğeri ise Roran'ın saldırısı başarıya ulaşırsa yapılabilecek bir olaydı. Saldırı ile çıldırıp dikkati dağılacak yılan görünümlü canavara kolayca yaklaşacaktı.

Sağ elini uzattı.

Out: Gecikme için özür dilerim. Önce internet kesintisi ve hemen ardından gelen şiddetli bir hastalık...
Aeren Wyn
 

Re: [Görev- Roran&Aeren] Mavi

Mesajgönderen OP- Anlatıcı tarih 19 Haz 2013, 13:11

Roran hiç beklemeden saldırısını gerçekleştirmişti. Yaratığın tüm dikkati o esnada Aeren Wyn'da olduğundan hamlesini rahatlıkla gerçekleştirmişti. Yaratığın bedenine saplana kılıç otuz santim kadar derine saplanmıştı. Sonrasında kendisine çektiği kılıç ile bu yarayı büyütmüştü.

Elbette bu saldırı yaratığı çok kızdırmıştı. Gemiyi saran bedeni sıkılaştırmıştı. Bu yüzden ana yelken direği orta yerinden çatlayıp düşmüştü. Gemi tekinsiz bir şekilde sallanırken Aeren de saldırmak için uygun bir fırsat yakalamıştı. Roran'ın açtığı yara üstüne dikkati dağılan yaratık, genç kızın yapacağı bir saldırıya karşı savunmasız bir şekilde durmaktaydı.

Yaratığın gözü biraz yukarıda kaldığı için boynu tarafına denk düşen kısma saplamıştı silahını. Açılan yaradan oluk oluk kan boşalmaya başlamıştı.

Şu an Aeren yaratığın burnunu dibinde. Yukarı baktığında deniz kralının çenesinin aşağından görebilecek bir konumda. Roran ise beş metre uzaklıkta duruyor, yaratığın dikkatini çekmiş ve her an üstüne doğru bir saldırı gele
bilir. Alvana'nın silahı ile canavara sağlam bir hasar verebildi ama hala kazanmaktan çok uzaktalar.

Yaratık bedeninin sıkıyordu ve gemiyi parçalamaya çalışıyor gibi görünüyordu. Tahtalar kopmakta ve ahşap gıcırtıları geceyi doldurmaktaydı.
Kullanıcı avatarı OP- Anlatıcı
Anlatıcı
Anlatıcı
 
Mesajlar: 5502
Kayıt: 16 Eyl 2012, 17:52

Sonraki

Dön West Blue

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir