[Görev-Roran] Denizin Kanunları

Re: [Görev-Roran] Denizin Kanunları

Mesajgönderen Roran Buglar tarih 10 Tem 2014, 15:58

Uyandı Roran Buglar. Gerindi. Kalktı yerinden, kamaradaki çekmecelerden birini açtı. İçerisindeki defteri aldı. Lumber Troy’un defterini… Sandalyesine oturdu, ceketinin cebinden kalemini çıkardı. Deftere yazmaya başladı geçen günlerde yazamadıkları şeyleri. Aldığı silahları, tayfa olaylarını, Nick hakkındaki dedikoduları… Yazdı Roran Buglar. Zevk alıyordu bunu yapmaktan. Bir zamanlar kan dökmek dışında neredeyse hiçbir şeyden zevk almayan bir canavarın hüküm sürdüğü bu beden, artık sadece yaşadıklarını içtenlikle kaleme alırken bile bir memnuniyet, bir mutluluk duyuyordu. Bu, onu içten içe küçük bir mutluluk hissettiren olaylardan biriydi. O canavardan kurtulmuş olması…

Kahvaltı hazırdı. Defteri çekmeceye koymadı bu sefer. Ceketinin bir bölümüne yerleştirdi kalemi ile beraber. Ardından kamaradan ayrıldı, mutfağa yöneldi. Tayfa güzelce etti kahvaltısını. Fakat kahvaltının bitimiyle beraber, erzakların da bittiği gözler önüne serildi.

Nick söze girmişti. İş bölümü yapılması gerektiğini belirtmişti. Başı ile onayladı onu Roran. Söze girmek için birkaç saniye bekledi ki, Mio’nun sesini duydu. Bir fikri olduğunu söylemişti. Gözlerini kıza çevirdi Roran, kolları bağlı bir biçimde sözlerini dinledi. Kızın sözleri bittiğinde Roran, yüzünde küçük bir gülümsemeyle elini hafifçe öne doğru savurdu kızın sözlerini onaylarcasına. Yavaşça ayaklandı oturduğu yerden. “Herkes ne yapması gerektiğini artık biliyor sanırım. Nick! Yeni gemiyi satın alırken içinde silahları ile birlikte mi aldınız? Eğer içinde zaten silah ve top varsa boşu boşuna silahçıda zaman kaybetmek istemeyiz.”

Cevabı duyduktan sonra mutfaktan ayrılacaktı. “Hadi gidelim.” Gemiden ayrıldıklarında ise Mio’ya sözlerini sarf edecekti. “Önden buyur. Doktorun yerini bildiğimi iddia edemem. Heheh…” Ve adımlarını atmaya başlayacaktı Roran Buglar yoldaşları ile beraber.

Yolda Bishamon ve Mio’ya konuşacaktı. “Ben heyecan arayışı içinde bulunan bir adamım. Büyük bir heyecan… Kendime küçük hedefler koyarak bu heyecanı yakalayabileceğime pek imkan vermiyorum. Çoğu insan evladının imkansız gördüğü şeylerin peşinde koşmak… Önündeki bu büyük yolda nelerle karşılaşacağını bilmediğin bir maceraya balıklama atlamak… Heheheh… Çoğusuna göre deliliktir bu tayfanın yaptığı. Bana göreyse bir fırsat. Kısa bir süre sonra veda edeceğimiz bu fani dünyadaki zamanımızı, boş geçirmememiz için bir fırsat. Ölüme gözlerimi yumarken bana pişmanlık duygusunu hissettirmeyecek bir fırsat. Heheheh… Belki bana deli diyeceksiniz. Belki de yoldaşlarımı umursamadığımı düşünerek benden nefret edeceksiniz. Fakat yoldaşlarım benim ne tür düşüncelere sahip olduğumu biliyorlar. Nick, Nigel, Lavaar... Sizin de bilmenizi istiyorum. Ne tür bir manyakla yolculuk yapacağınızı bilmenizi… Heheheh…”
Resim

İsim: Roran Buglar
Taraf: Korsan
Uzunluk: 1.82m
Ağırlık: 74 kg
Kafa Parası: -
Eşyalarınız:

- 1.620.000 Beli
- Denizci Kaması
- 3 Altın Yüzük (2 Sağ el, 1 sol el)
- Kılıç (Altın kabza ve kınlı, kırmızı yakut işlemeli)
- Kağıt, kalem
- New Design Septrecte (x2 Kol)
- New Design Septrecte (x2 Bacak)
- Septrecte Askısı

Karakter Puanları:
Güç: 7
Hız: 5
Dayanıklılık: 4
Karizma: 6

Özel Puanlar:
Dövüş Yeteneği: 1
Meyve: 7
Pasif Yetenek(Varlıklı): 1
İrade Puanı: 1
Arena Puanı: 6

Saldırı Listesi:
-Gear Second
-Gomu Gomu No Bisection
-Gomu Gomu No Fluctui
-Gomu Gomu No Elpower
-Gomu Gomu No Tornado
-Gomu Gomu No Typhoon
-Triple Threat

Ödüller:
-Haylaz Çocuklar
-Fırsat Diye Buna Derler
-Esaret Altında /1
-Esaret Altında /2
-Mavi /1
-Mavi /2
-Bu Neyin Kafası
-1 Yıl Skip
-Denizin Kanunları

Two souls, one body.
Geminin Çeşidi:
- Cavaler
Gemi Ekipmanı:
- Yelken Direği
- 4 Kamara
- 1 Mutfak
- 2 Top (1 sağda, 1 solda)
- 20 Atımlık Top Mermisi
Tayfa Hazinesi:
- 40.000.000 Beli
- 200 altın
NPC:
- Nigel
- Nick
- Lavaar
- Kızıl Prens
- Sergio
- Ryuga
- Tori
- Merlo
- Apollo
- Aşçı
- Garson
- Bulaşıkçı
(İsimler konu ilerledikçe eklenecek)

The House of The Rising Sun

Kullanıcı avatarı Roran Buglar
OP:4S

Mesajgönderen Bishamon tarih 10 Tem 2014, 22:50

En sonunda uyumak için güzel ve acık bir yer bulmuştum. Pek fazla uyuma isteği olmasa da uyumak zorunda idim. Biraz uzun südrese en sonunda uyumayı başarmıştım. Fakat sabah uyanmak büyük bir sorun olmuştu. Fakat uyanmak ilk defa bu kadar kolay olmuştu. Çünkü son zamanlarda yiyebileceğim en iyi yemekleri yemek istiyordum. Fakat asçıların kalıcı olmaması oldukça kötü olmuştu. Çünkü yakında gene basit yemeklere dönecektik. Uzun soluklu bir asçı bulmak lazımdı.

Sofrada tayfa oldukça mutluydu, bunun en büyük nedeni ise yemekler gibi duruyordu. Fakat Nick gene rahatsız gibi hareketler yapıyordu. Hareketleri bir an önce buradan gitmek istiyormuş gibi görünüyordu. Galiba bunu ben tek ben anlayabiliyordum. Güzel bir yemekten sonra gerçekten doymuştu, fakat asçı olayı kafama takılmıştı. İs bölümünü yapılırken bende kaptan ve Mio ile gitmeyi düşünüyordum, gerçekten yük taşımak istemiyordum. Ayrıca ilk gidişte gemide kalmıştı biraz etrafı görmek istiyordum hiç değilse elimiz bos dönmezdik. Biraz etrafı görmek gerekiyordu sonuçta kaptan yâda Mio nereye gidecekse onları takip edecektim.

Yürüyüşe çıktığımız sırada kaptan kendini kaptırmış ve uzun bir konumsa yapmıştı. Galiba ya kafası güzeldi yâda bize daha çok yaklaşmıştı. Kaptan oldukça uzun bir konuşma yapmaya başlamıştı. Heyecan üstünde duruyordu. Fakat biz ortada bir aksiyon görememiştik. Sözde korsanlık ama tacir gibi ortada bos bos geziyorduk. İnsan artık sıkılmaya başlıyordu. Gerçekten bir aksiyon gerekiyordu korsan denirince akla ilk gelen aksiyondu. Fakat biz burada yok ruhsuz adam yok gemi ticareti gerçekten biraz bos isler gibi geliyordu. Ortada ruhsuz adam vardı ama hiç aksiyon yoktu.

Artık insan sıkılıyordu gerçekten fakat elden herhangi bir şeyde gelmiyordu sonuçta. Sonuçta iyi korsanlar dık durduk yere adam öldürecek tipler değildik. Bu yüzden şimdilik sessiz beklemek ve böyle devam etmek en iyisi olacaktı.
Resim

Resim

Hızlı koşmazsan, ezerler seni.

İsim: Bishamon
Taraf: Gezgin//Roran
Uzunluk:1.82
Ağırlık:75
Deniz: West Blue

Güç: 4 [3+1]
Hız:7 [6+1]
Dayanıklılık:4
Karizma:2

Özel Puanlar;
Dövüş Yeteneği (Tabanca Kullanımı): 3 [2+1]
Pasif Başlangıç Yetenekleri: Askeri Eğitim

Saldırı Listesi:
-

Eşya Listesi:

MSP-3( Marine Standart Pistol) [90.000]
19 Atımlık Cephane [10.000]
"Darbe Kadranı"

Kalan Para: 1.700.000 Beli

Ödüller
+1 Güç
+1 Dövüş +1 Hız
[/quote][/center]
Kullanıcı avatarı Bishamon

Mesajgönderen OP- Anlatıcı tarih 01 Ağu 2014, 14:23

Şimdi şöyle bir durum var; gemilerindeki malzemeler tüm tayfanın bir seferde taşıyıp götürebileceği kadar diye söylenmişti. Burada önemli olan husus "tüm tayfa" yani kim olursa olsun herkes bir şey alırsa ancak bir seferde gemi başlatılabilecekti. Taşıma işini bir tarafa itip adamları bölerek ve başka işlere sürükleyerek zaman kaybedeceklerini göremiyor muydu bu arkadaşlar? İş bölümünün taşınmadan sonra yapılması gerekmiyordu?

"Bence önce taşınma işini halledelim kaptan. Yoksa bu kadar adam gemiyi zor boşaltırız. Bir seferde bitirelim şu işi." diyecekti Nick. "Sonrasında ise ne diyorsanız onu yaparız artık. Ayrıca gemide silah yok. Onu da bizim ayarlamamız gerek."

Taşınacak eşyalar arasında mobilyalar, yataklar, tamir gereçleri vs... Bir gemi için hayati sayılabilecek malzemeler vardı. Bunların geride bırakılması büyük israf olurdu.
Kullanıcı avatarı OP- Anlatıcı
Anlatıcı
Anlatıcı

Mesajgönderen Roran Buglar tarih 04 Ağu 2014, 00:21

Roran Buglar’ın aklına Grand Line’a geçtiklerinde yaşayacakları maceralar hakkında türlü türlü senaryolar gelmişti. Yeni ve kat be kat daha büyük heyecanlar… Ve bu heyecanları yaşayacakken aralarında yeni yüzler olacaktı. Güzel günlerin onları beklediğini umuyordu Roran Buglar bir yandan da içindeki küçük heyecanı damarlarında hissederken. Roran Mio’nun da yardımıyla kararı verip tam ayaklanmıştı ki, Nick söze girmişti hemen. Elini sallamıştı. “Pekala hadi şu eşyaları taşıyalım. Sonrasında da yeni aşçılar erzak alır, ben Mio ve Bishamon eczaneye gider, ardından da rotacı aramaya devam ederiz, sen Lavaar ve Nigel de geminin silah işlerini halledersiniz. Hadi kim neyi taşıyacağına karar versin şimdi de bir an önce geçelim yeni gemimize.” Ve hazırlıklara başlayacaklardı.

Merak ediyordu bir yandan da Roran. Daha fazla yoldaş kaybedecek miydi? Buna neredeyse kesin gözüyle bakıyordu aslına. Şu ana kadar bir çok yoldaş kaybetmiş, artık bu durumu kabullenmişti. Roran lanetli bir adamdı. Etrafındaki kişilerin tek tek ölmesine, kaybolmasına sebebiyet veriyordu. Murdock, Aeren, Rahab, Tankie, Raven, Troy… Daha fazla kayıp vermek istemiyordu Roran. Fakat vereceğini içten içe biliyordu. Yeni maceralara açılacak olması onu bir yandan mutlu ederken, yoldaş kaybedeceğini bilmesi bu mutluluğu tetikliyordu bir yandan da. Fakat bu durum onu hedefinden vazgeçirmeyecekti. Duygusal biri olsaydı belki her şey daha farklı olurdu. Fakat hayır… Roran duygularını çok miktarda hissedemeyen bir insandı. Belki de bu yüzdendi bu kadar heyecan arayışı içerisinde olmasının. Hissettiği duygular ona az geliyor, daha fazlasını istiyordu. Gerçek anlamda bir şeyler hissedip, bu dünyada hayatta olduğunu tam anlamıyla hissedebilmek istiyordu belki de. Elbette yoldaş kaybetmek istemiyordu. Fakat bu, hayallerini gerçekleştirmeye çalışmasını engelleyecek boyutta değildi ne yazık ki.

Out: Abi şimdi bi üstteki mesajda tüm geminin tek seferde boşaltılabileceğini yazmışsın. Ama ondan önceki mesajda da para çantası hariç gibi bir şey demişsin. Şimdi para çantasını aldık mı alamadık mı onu merak ettim.
Resim

İsim: Roran Buglar
Taraf: Korsan
Uzunluk: 1.82m
Ağırlık: 74 kg
Kafa Parası: -
Eşyalarınız:

- 1.620.000 Beli
- Denizci Kaması
- 3 Altın Yüzük (2 Sağ el, 1 sol el)
- Kılıç (Altın kabza ve kınlı, kırmızı yakut işlemeli)
- Kağıt, kalem
- New Design Septrecte (x2 Kol)
- New Design Septrecte (x2 Bacak)
- Septrecte Askısı

Karakter Puanları:
Güç: 7
Hız: 5
Karizma: 6

Özel Puanlar:
Dövüş Yeteneği: 1
Meyve: 7
Pasif Yetenek(Varlıklı): 1
İrade Puanı: 1
Arena Puanı: 6

Saldırı Listesi:
-Gear Second
-Gomu Gomu No Bisection
-Gomu Gomu No Fluctui
-Gomu Gomu No Elpower
-Gomu Gomu No Tornado
-Gomu Gomu No Typhoon
-Triple Threat

Ödüller:
-Haylaz Çocuklar
-Fırsat Diye Buna Derler
-Esaret Altında /1
-Esaret Altında /2
-Mavi /1
-Mavi /2
-Bu Neyin Kafası
-1 Yıl Skip
-Denizin Kanunları

Two souls, one body.
Geminin Çeşidi:
- Cavaler
Gemi Ekipmanı:
- Yelken Direği
- 4 Kamara
- 1 Mutfak
- 2 Top (1 sağda, 1 solda)
- 20 Atımlık Top Mermisi
Tayfa Hazinesi:
- 40.000.000 Beli
- 200 altın
NPC:
- Nigel
- Nick
- Lavaar
- Kızıl Prens
- Sergio
- Ryuga
- Tori
- Merlo
- Apollo
- Aşçı
- Garson
- Bulaşıkçı
(İsimler konu ilerledikçe eklenecek)

The House of The Rising Sun

Kullanıcı avatarı Roran Buglar

Mesajgönderen Mio Wonderland tarih 06 Ağu 2014, 13:36

Mio verdiği kararlardan geri adım atmayan bir kadındı ve eğer tayfa üzerinde bir yetkisi varsa yada otoritesi insanlara verdiği emirler değişmeyecekti. Bu nedenle ilk söylediğinden geri adım atacak değildi, çok fazla eşya var mıydı yok muydu bilinmez ama üç kişinin ne kadar etkili olacağı da tartışılır bir durumdu. Kaptan, Bishamon ve ben sadece gemiden çıkarsak işler günlerce uzayacak kadar yavaşlayacak mıydı? Böyle bir durum gerçekten varsa tayfanın büyük bir çoğunluğu çöpten başka bir şey değildi. Bunu söylememiş olsa da Nick'e bir teşekkür borçluydum, bunu bilmeden sırtımı dayamamam gerektiğini unutmuşum.

Kaptanın dediklerini de dinledikten sonra hem diğer gemiyi görmüş olmak için hem de adamların ne kadar işe yarar olduklarını bir kere daha görmek için bir şans olarak kullanmak adına teklifi "Kaptan nasıl emrederse." diye karşılık vermiş ve odasına doğru yürümeye başlamıştı Mio. İki gündür ona ev sahipliği yapan oda da sadece onun eşyaları vardı, bir çuval ada çayı bir de müzik aleti bunları sırtına yüklendikten sonra elleriyle de bir şeyler taşıyabilirdi. Üstünde her ne kadar ağırlık yapsalar da normal bir insan da bunları rahatlıkla taşıyabilirdi. Geri güverteye döndüğünde "Bir kaç parça daha eşya alabilirim sanıyorum." diyecek ve hazır konumda bekleyecekti.

Bu gemiye baktığında burada bir anım yoktu ancak her kendine ev sahipliği yapan yer gibi burayı da terk etmek zor olacaktı benim için. Alışmaya başladım denebilirdi, eski kalasların çıkardığı gıcırtılarla o garip döküntü kokusu ilginç bir hava yaşatıyordu insana. Bundan sonraysa içinde bulunduğum tayfanın yeni gemisine evim diyecektim uzun bir süre bu nedenle biraz benleştirmem gerekiyordu odamı belki de. Şu büyük içi doldurulmuş oyuncak pandalardan alabilirdim bir kaç tane, belki de küçük tavşanlardan yada burnu akan dinozorlardan. Çok güzel görünmez miydi hepsi! Bunlara biraz daha zaman var... Belki adada gezerken bir oyuncak dükkanı önünden geçeriz de bir kaç küçük ton ton şey alabilirim, ama öncelik eşyaları taşımakta. Sonrasında da doktora oradan da silah dükkanına bir daha gitmek gerekecekti.
Resim

I said my sword was a tool of justice
Not used in anger
Not used for vengance
But now... I'm not so sure. And besides
This isn't my sword.
Let's dance.

İsim:Mio Wonderland
Taraf:Reborn Tayfası
Deniz:Batı mavi

Eşyalarınız:
Nameless-Kirameki (60.000 Beli)
Şamisen (30.000 Beli)
Kalan:2.010.000 Beli

Saldırılar:
Seiteigata

Pasif yetenek:
-Dejavu
-Param yok ama yetenekliyim

Karakter Puanları:
Güç: 5
Hız: 4
Karizma: 3

Dövüş tekniği:
Tek kılıç kullanımı: 8

Ödüller
[Evren Görevi] Bu Neyin Kafası? +1 Kılıç kullanımı
+1 Kılıç kullanımı + 1.500.000 Beli
+1 Kılıç kullanımı +1Güç
Kullanıcı avatarı Mio Wonderland

Mesajgönderen Bishamon tarih 07 Ağu 2014, 16:04

En sonunda harekete geçebilmiştik. En sonunda büyük adayı görebilecektik. Fakat kaptandan gelen Emire göre biraz daha gemide beklememiz gerekiyordu. Galiba adayı görme işi biraz bekleyecekti, aslında o kadar fazlada görmek istemiyordum. Amacım biraz dışarı çıkmak bacaklarımı açmaktı. Durumlara göre epey uzun bir gemi yolculuğu yapacaktık. Fakat şimdilik kaptanın emirlerine uymak ve yükü taşımak gerekiyordu. Arkamızda is bırakmamakta iyi olacaktı. Böylece daha rahat bir şekilde ada turuna çıkabilirdik.

Bu eski gemi için son görevimizi yerine götürmemiz gerekiyordu. Üstünde pek fazla karma fırsatım olmasa da azda olsa bu gemiyi sevmiştim. Hızlı bir şekilde yükleri taşımak gerekiyordu. Aksi halde bu adada daha uzun kalacaktık. Fakat uzun yolculuktan önce görebileceğimiz tek ada parçası da buraydı. O yüzden toprak üzerinde biraz daha kalmak ve iyice toprağa basmak istiyordum. Fakat aklımdan atamadığım bir düşünce vardı. Bizim yaslı adamın anlattığı hikaye ne kadar doğru olabilirdi. Gerçekten tuhaf bir olaydı ve bu olayı biraz anlamak için, gemiyi taşımayı bitirmemiz gerekiyordu. Aslında kaptan bu ise pek sıcak bakmıyordu. Fakat onun içinde bu konu ile ilgili bir şüphe olmalıydı.

O yüzden şimdilik su yükü taşımayı bitirmemiz gerekiyordu. Bu sayede ada gezisinden belki bir ihtimal su Nick olayının perde arkasını görme sansımız olabilirdi. Aslında bu is biraz pis olacaktı bu yüzden bu olaya karışmamak iyi duruyordu. En iyisi içimize atmak ve devam etmekti. Fakat gerçekten merak ediyordum. Fakat Nick babası da bir harekette bulunmamıştı. Galiba gitmemizi bekliyordu.

En iyisi kaptana dediğim gibi yükleri taşımak ve adadaki isleri yaptıktan sonra gitmekti. Belki baksa bir zaman olayların gerçek yüzünü Nick bize anlatabilirdi. Böylesi daha iyi olurdu aslında, böylece herse yi doğru kaynağından öğrenmiş olurduk.
Resim

Resim

Hızlı koşmazsan, ezerler seni.

İsim: Bishamon
Taraf: Gezgin//Roran
Uzunluk:1.82
Ağırlık:75
Deniz: West Blue

Güç: 4 [3+1]
Hız:7 [6+1]
Dayanıklılık:4
Karizma:2

Özel Puanlar;
Dövüş Yeteneği (Tabanca Kullanımı): 3 [2+1]
Pasif Başlangıç Yetenekleri: Askeri Eğitim

Saldırı Listesi:
-

Eşya Listesi:

MSP-3( Marine Standart Pistol) [90.000]
19 Atımlık Cephane [10.000]
"Darbe Kadranı"

Kalan Para: 1.700.000 Beli

Ödüller
+1 Güç
+1 Dövüş +1 Hız
[/quote][/center]
Kullanıcı avatarı Bishamon

Mesajgönderen OP- Anlatıcı tarih 18 Eki 2014, 13:47

Out: Beyler sizin konunuzu ben "Fraquien" aldım. Mağlum 12 sayfalık bir konuya sahipsiniz ve konuda çok çok alışveriş ile geçmiş zaten. Kaptanınızla konuştum bu konuyu kapatıp, yenisini açacağım sizlere. Hepinize 2 gelişim puanı verip, konunuzu sonlandırıyorum. Yeni konunuz 1 yıl sonrasındaymış gibi açılacaktır :)
Kullanıcı avatarı OP- Anlatıcı
Anlatıcı
Anlatıcı

Önceki

Dön Silverhaven

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir