[Sirius Tayfası] Yok Mu Arttıran?

[Sirius Tayfası] Yok Mu Arttıran?

Mesajgönderen Crocus tarih 08 Eki 2019, 00:22

Herkes kazanan tarafta olmak ister. Kimisi bunun için az çaba sarf ederken kimileri de kazanmak için her şeylerini feda ederdi. Hikayemizin kahramanları olan Sirius tayfası bunlardan hangisine girer bilmesek de onların kazanma arzularını gözlemleyebiliyoruz. Bakalım kahramanlarımız maceraları sırasında güçlerine güç katıp korsanlar kralı olma yolunda nasıl ilerleyecekler? Tabii başka idealleri olup olmadıkları bilemiyoruz.

Tayfanın en son durağından beri 3 gün geçmişti. Hala görünürde ne bir kara parçası ne de bir gemi vardı. Rudelle okuduğu kitaplardaki bilgilere göre yakınlarda bir ada olduğunu belirtiyordu. Helios masmavi deniz üzerinde yavaşça ilerliyordu. Güneşli bir gündü. Havada tek tük bulutlar vardı. Hüsamettin mutfakta öğle yemeği için hazırlıklara başlamıştı. Diğerleri en son güvertedeydiler. Rudelle ara sıra dümenin başına geçip rotada ufak değişikler yapıyordu.

Yolculuklarına devam ederken Rudelle gözlerini kısarak odaklanmaya çalıştı. Çok geçmeden “Ufukta bir şey var. Bu mesafeden tam seçemiyorum. Ama sanki kara olmayacak küçük gibi duruyor. Bir gemi olabilir.” dedi. İskele baş omuzluk yönünde bir karartı vardı. Rudelle keskin gözleriyle bunu fark edebilmişti. Diğerlerinin de görebilmesi ve cismin ne olduğunun netleşmesi için biraz yaklaşmaları gerekiyordu. Isabella kaptanın yanına gidip vücut diliyle “Şimdi ne yapmalıyız?” der gibiydi.

Out: Konunuz hayırlı olsun.
Kullanıcı avatarı Crocus
Anlatıcı
Anlatıcı

Re: [Sirius Tayfası] Yok Mu Arttıran?

Mesajgönderen Crusnik tarih 08 Eki 2019, 13:52

En son karaya ayak bastığımızdan beri üç gün geçmiş olmasına rağmen görünürde hala demir atabileceğimiz bir yer gözükmüyordu. Açıkçası bu durum hakkında pek bir şikayetim yok. Yanımda arkadaşlarım olduktan sonra nerede olduğum o kadar da önemli değil. Hem Rudelle'nin becerilerine de güveniyorum. Şuanda etrafımızda alabildiğince mavi okyanus dışında bir şey olmasa da eninde sonunda bizi bu mavi kabustan uyandıracağına eminim. Yani bu durum hakkında çok düşünmeye gerek yok. Rotacımız bir şekilde bu durumu halledecektir. Şuanda beni ilgilendiren ve bir o kadar da endişelendiren tek konu bu üç günlük aralıksız yolculuğun tayfa üyeleri üzerinde nasıl bir etki bıraktığıydı. Şuanda herkes bedenen ve ruhen sağlıklı gözüküyor olmasına rağmen yine de artık denize açıldığımız zamanlar tayfayı gözlemleyerek denizde geçirdiğimiz sürenin onlar üzerinde psikolojik olarak kötü etkiler bırakıp bırakmadığı ya da hava durumu ve deniz yolculuğu yüzünden olabilecek rahatsızlıklara karşı dikkat etmemde fayda var. İleride daha büyük bir sorunla karşılaşmaktansa erkenden fark edip müdahale ederek sorunu çözebilirsem tayfanın sağlık durumu hakkında endişelenmeme gerek kalmaz. Hepimiz korsan olmayı seçip birlikte denizlere açılmamıza rağmen daha sadece yolun başında olduğumuz için başlangıçta dikkat etmemiz ve alışmamız gereken birçok şey var. Bu alışma sürecini en hafif şekilde atlatmak için birbirimize destek olmamız gerekiyor. Böylece hem kaptanın yükünü azaltır hem de daha güçlü bağları olan bir tayfa olabiliriz.

Güvertede düşüncelere dalmışken Rudelle'nin sesiyle kendime geldim. Uzakta ne olduğu belli olmayan bir şekil gördüğünden bahsediyordu. Bu görüntü şimdiden Isabella'yı hareketlendirmişti. Hemen kaptanın yanına giderek ondan gelecek emirleri beklemeye başladı. Benim endişelerimin aksine şimdiye kadar deniz tutması veya güneş çarpması yüzünden yanıma gelen kimse olmadığı için artık burada durmama gerek yok. Bu yüzden Sirius’a doğru dönerek “Eğer iznin olursa kaptan Isabella ile Hüsamettin’e yardım etmeye gidebilirim. Hem onu da bu belirsiz durumdan haberdar etmiş oluruz.” dedim. Zaten burada yapabileceğim bir şey olmadığı için hiç değilse Hüsamettin’i uyararak onu da durumdan haberdar etmek istedim.
Resim
İsim:Crusnik
Taraf:Korsan/Sirius Tayfası
Boy:1.85
Kilo:75
Para:100.000
Kafa Ödülü/Rütbe:-

Karakter Puanları;
Güç:3
Hız:3
Dayanıklılık:5
Karizma:4

Özel Puanlar;
Meslek:Kimya 2 /Doktor 1
Dövüş Yeteneği:-
Şeytan Meyvesi:-
Pasif Başlangıç Yeteneği:P.Y.A.Y. / Şans

Saldırı Listesi:-

Eşya Listesi:-

Yanında Taşıdığı Eşyalar/Cephaneler/Hammaddeler:-

Ödüller:-
Kullanıcı avatarı Crusnik
OP: Sirius Korsanları

Mesajgönderen Takeda Shingen tarih 08 Eki 2019, 17:54

Güverte'de bir kenara uzanmış ve gözlerimi gökyüzü'ne doğru dikmiştim. Yola çıkalı 3 gün olmuştu. Hayallerime yaklaşmak için 3 gün daha geçmişti, en iyi kılıç ustası olabilmek için çıkmıştım bu yolculuğa. Tayfa'da her arkadaşımızın ayrı ayrı amaçları olsa da hepimizin ortak amacı bu tayfayı yaşatmak ve dünya'ya kimler olduğumuzu göstermekti. En azından ben böyle düşünüyorum. Herkesin saygı duyacağı korsanlar olup, insanların korsanlara bakışını değiştirmek, onların aklında kötü korsan imajını çıkarabilmek güzel bir amaçtı.

Gökyüzünü seyrederken elimle kılıcımı kavradım ve bu hareketim beni biraz eskilere götürdü. Bu günlere gelebilmek için çok çalıştım fakat daha gitmem gereken o kadar uzun bir yol ve bir o kadar da kazanmam gereken tecrübe vardı. Babam'ın şu sözünü hiç unutamam ''Gençliğinde zorluklarla yüzleşmemiz biri, karakterini yeterince ıslah edemez.''. Ne zaman zorlu günler geçirsem hep aklıma gelen bu sözü beni en zor durumlarda bile ayakta tutmuştu. Şimdi ise yeni bir tayfa yeni arkadaşlıklar ve yeni bir maceraya atılmıştım. Oldukça kalabalık olması hem iş yükünü azaltıyor hem de daha fazla insan ile arkadaşlık yapmamızı sağlıyordu.

Ben bunları düşünürken tayfamızın rotacısı Rudelle'nin gözüne bir şey takıldı ve gemi olabileceğini söyledi. Mesafe uzak olduğu için tam olarak emin olamadı. Ben de yavaş yavaş esneyerek ayağa kalktım. Uzun süredir uzanmaktan sıkıldım ve artık yeni bir aksiyona girmeyi sabırsızlıkla bekliyordum. Heyecan yapmak için erkendi. Bu yüzden hiç tepki bile vermeden tayfa üyeleri ve kaptan'ın ne yapacağını beklemeye koyuldum. Daha sonrasında eğer gerekirse fikrimi belirtebilirdim.
İsim: Takeda Shingen
Taraf: Korsan/Sirius Korsanları
Uzunluk: 1,85
Kilo: 90
Deniz: One Blue

Eşya: Coldsteel Slicer
Para: 150.000

Karakter Puanları:
Güç:5
Dayanıklılık:4
Karizma:3

Özel Puanlar:

Dövüş Yeteneği: 2
Pasif Başlangıç Yeteneği: Sezgi

Resim
Kullanıcı avatarı Takeda Shingen

Mesajgönderen Sirius tarih 08 Eki 2019, 18:59

Hayatım boyunca pek çok defa denizde yolculuk yapmıştım, ilk defa 10 yaşında yetimhaneden kaçtığım gün başlayan o serüven patronla tanışmamla birlikte 7 yıl boyunca çeşitli seyahatler ile devam etmişti. Her seferinde çeşitli işlerin olayların peşinden gider ve arkamızda ne bıraktığımızı çok düşünmeden hareket ederdik.Bu dünyada ya kazanırsın ya da kaybedersin, her zaman bu düşünceyle yoluma devam ettim ve hep kazanan tarafta olmak için çabaladım çünkü hayatın daha çocukken bana attığı tokadın acısını ondan çıkarmam gerektiğine inanıyordum fakat artık durum çok farklı, artık kaptanı olduğum bir gemi ve sorumlu olduğum yoldaşlarım var. Bundan böyle yapacağım her harekette, atacağım her adımda onların nasıl etkileneceğini de düşünmek zorundayım ve bu yeni maceramızda hep beraber kazanan olmalıyız.

Güvertede geminin korkuluklarına yaslanarak arkadaşlarımı gözlemliyordum, Rudelle kısa süre içinde bir ada bulacağımızı düşünüyor arada bir dümen ile oynuyordu. Tayfamızın rotacısına güvenim tamdı bu yüzden rota konusunda pek fazla müdahale etme gereksinimi duymuyordum. Çok geçmeden bir şeyler olacak gibiydi, rotacımız ufukta bir karartı gördüğünü bir gemi olabileceğini belirtmişti. Tanımsız bir gemi pek çok seçeneği yanında getiriyor, korsan,ticaret hatta denizci gemisi bile olabilirdi. Açıkçası şu an için denizin ortasında ne olduğunu bilmediğim bir şey ile pervasızca karşılaşmak istemiyordum.

Ben bunları düşünürken Isabella gelip bir şeyler söylemeye çalışıyordu, anladığım kadarıyla ne yapalım der gibiydi hareketleri. Öncelikle yaslandığım korkuluklardan doğrulup ona doğru bakarak " Ah Isabelle benimle de mi iki kelime etmeyeceksin? Geçmişini geride bırakabilirsin, benim gemimde kimse seni korkutamaz " diyerek ona güven vermeye çalışacağım. Daha sonra güvertede yürümeye başlayıp önce yanınma gelen Crusnik'e "Mutfağa gitmek için benden izin almana gerek yok dostum, dilediğini yapabilirsin" sonrasında ise rotacımıza " Rudelle o gemi ile çok yakınlaşmamızı istemiyorum mesafemizi koruyarak devam edelim lütfen, bu çevrelerde bir kara parçası olduğunu düşünüyordun oraya çıkmaya odaklan. Dümen sende sana güveniyorum" diyeceğim.
Resim

İsim:Sirius
Taraf:Sirius Korsanları
Kilo:70
Para:300.000

Karakter Puanları;
Güç:4
Dayanıklılık:3
Karizma:5

Özel Puanlar;
Meslek:-
Şeytan Meyvesi-Jishaku Jishaku no Mi : 2
Pasif Başlangıç Yeteneği:İkna

Kullanıcı avatarı Sirius

Mesajgönderen Barry Curtis tarih 08 Eki 2019, 21:22

Güvertenin arka tarafında tayfadan uzak bir yerde oturarak bu güzel havanın tadını çıkartıyordum. Onlardan uzak durmak için değildi tabi ki. yeni arkadaşlarıma çabuk ısınmıştım. Zaten bu konuda çocukluğumdan beri zorluk çeken biri olmamıştım. Ama denizlere en son açıldığım zamanın üzerinden dokuz uzun yıl geçmişti. Buna rağmen amcamla yelken açtığımız ilk günkü gibi kalbimin çarptığını hissedebiliyordum. o gün köyünden ayrılıp hayallerinin peşinden giden çocuktan hiçbir şey eksilmemişti sanki. Değişen şeyler de vardı elbette. Malum korkunç günden sonra intikam duygusuyla körelebilirdim ama ustam sayesinde hayatın gerçeklerine olab bakış açımı geniş bir çerçeveye yaymayı başarmıştım. Denizlerin bir numaralı kuralına yenik düşmüştük. "Büyük balık küçük balığı yutar." Bu sözün doğruluğunu birinci elden tecrübe etmiştim fakat hala hayattaydım. Bana verilen bu ikinci şansı intikam peşinde koşarak değil, bu dünyada yaşayabileceğim kadar macera yaşayarak değerlendirmek istiyorum. Ancak böyle mutlu olabilirim ve belki de benim ve arkadaşlarımın ismini dünyaya duyurabilirim.

Uzaklara dalmış düşünürken güvertede bir hareketlilik olduğunu fark etmiştim. Rudelle'in bir gemiden bahsettiğini duydum. Hızlıca ve heyecanlı bir şekilde güvertenin önüne, iskele tarafına koşup korkuluklara yaslanarak ben de uzaktaki karartıyı seçmeye çalışacaktım. Bu sırada da bir yandan konuşulanları dinleyecektim. Sirius konuştuktan sonra onlara dönerek iki kolumu birbirine bağlayıp sırtımı korkuluklara verecektim. "Komuta sende kaptan... Yine de temkinli olmalıyız. Benim gözüm karartının üzerinde olacak. Herhangi bir saldırıya karşı." diyecektim. Yoldaşlarımı bir kere daha aynı şekilde kaybetmek istemiyorsam öncelikle benim dikkatli olmam gerekiyordu.
Resim

İsim: Barry Curtis
Boy: 1.81
Kilo: 78
Para: 170.000 Beli
Kafa Ödülü/Rütbe: -

Karakter Puanları;

Güç: 3
Hız: 5
Dayanıklılık: 3
Karizma: 4

Özel Puanlar;
Meslek: -
Dövüş Yeteneği: 1
Şeytan Meyvesi: 1
Pasif Başlangıç Yeteneği: Akrobasi

Saldırı Listesi: -

Eşya Listesi:
Uncle Bo

Yanında Taşıdığı Eşyalar/Cephaneler/Hammaddeler:
Uncle Bo

Ödüller:
-
Kullanıcı avatarı Barry Curtis

Mesajgönderen Victoria Drusilla tarih 08 Eki 2019, 21:26

Evden ayrıldığımdan beri çok fazla zaman geçmemesine rağmen neredeyse bir bar kavgasına karışıyordum. Neyse ki şansım yaver gitti ve hem olası bir yaralanmadan kurtuldum hem de hedefime giden yolda iyi bir başlangıç yaparak kendime bir korsan tayfası buldum. Çok kalabalık bir korsan tayfası olmasa da ilginç yeteneklere sahip son derece marjinal tiplerden oluşan bir tayfadaydım. En çok ilgimi çeken tayfa üyesi hiç konuşmayan ve sadece bacaklarını kullanarak dövüşen Isabella oldu. Ayrıca tayfa üyelerinden birisinin maymun olduğunu öğrenince oldukça şaşırmıştım…

Son tayfa üyemiz Takeda’yı alıp denize açıldığımızdan beri yaklaşık olarak 3 gün geçmişti. Özellikle üçüncü gün hava çok fazla güneşliydi. Havadaki bulut sayısı da oldukça azdı. Kısacası bugün en nefret ettiğim hava durumuyla güne başlamıştım. Güneşten korunmak için daha önce bulduğum gölge olan yerlerde pinekliyordum. Bir yandan da havanın hemen kararması ve gece olması için dua ediyordum.

Güneş ile yaptığım amansız köşe kapmaca oyunuma Rudelle’nin sözleriyle ara verdim. İlerde bir şeyler gördüğü söylüyordu. İçimden ‘’Umarım bu çok fazla gölgesi olan bir adadır’’ dedim. Ama ben bunu düşünür düşünmez Rudelle gördüğü görüntünün ada olamayacak kadar küçük bir şey olduğunu söyledi. Bu esnada Isabella kaptandan emir beklermiş gibi dururken gemimizin doktoru Crusnik direkt kaptandan izin istemişti. İçimden acaba bu hiyerarşiyi devam ettirsem mi yoksa ettirmesem mi diye düşünürken kaptan öne çıkarak konuşmaya başladı. Konuşmasından anladığım kadarıyla temkinli olmak istiyordu. Bu yüzden de gemiyle aramızdaki mesafeyi koruyarak çıkmayı istediğimiz ada parçasını aramaya devam edecektik. Şapkamı sıkıca kafama sabitledim ve gemideki toplardan birinin başına doğru hareket ettim. Ardından alaylı bir ses tonuyla ‘’Gemideki tek silahşor olduğuma göre toplardan biri bana ait dimi?’’ dedikten sonra topun yanı başına oturarak beklemeye başladım. Aklımda olacak en kötü senaryo için ‘’Her zaman en kötüyü düşünmek iyidir’’ sözü vardı.
Resim

Eşyalarınız:
2 adet MSP-3( Marine Standart Pistol) (90.000 x 2)
20 Adet Ekstra Cephane (10.000 x 2)
Kalan para: 100.000 Beli

Saldırı Tekniğiniz: Demon Twin Guns
Stiliniz: Ateşli Silahlar
Kullanıla Ekipman: İki adet tabanca
Açıklama: Stilin amacı orta ve yakın mesafeyi kontrol altına almaya dayanır. Genel olarak silahların hızlı çekilip ateşlenmesiyle güçlü bir dalga boyunu ele geçirecek mermileri ateşleyebilen hızlı bir stildir.
Şeytan Meyvesi:

Karakter Puanları
Hız:5

Özel Puanlar:
Meslek: 0
Şeytan Meyvesi: 0

Pasif Başlangıç Yeteneği:
Sezgi,Hassas El
Kullanıcı avatarı Victoria Drusilla

Mesajgönderen Crocus tarih 11 Eki 2019, 01:37

Ne olduğu belirsiz nesne karşısında Sirius tayfası temkinli bir yaklaşım göstermeyi tercih etmişlerdi. Kaptan işini garantiye almak için nesneye bodoslama dalmak yerine güvenli şekilde ilerlemeyi seçmişti. Rudelle kaptanın talimatları üzerine dümeni hafif sancak tarafına kırmıştı. “Rotamızı o nesnenin ne olduğu anlamamıza yetecek aynı zamanda bizi tehlikeye sokmayacak şekilde değiştirdim.” dedi. Bu sırada da Rudelle gözleriyle gizemi çözmeye çalışıyordu. Barry de gözlerini dört açmış bir şekilde karartının olduğu tarafa doğru bakıyordu. Birilerini kaybetmenin acısını tekrardan yaşamak istemiyordu.

Isabella soğukkanlı olmasına rağmen Sirius’un sözleri üzerine hafiften utanmıştı. İdolü olarak gördüğü kaptanın söyledikleri Isabella’ye güven vermişti. “İyi ki varsın Sirius.” demişti kısık bir sesle. Yüzünde minik bir gülümseme vardı. Ardından Helios’un arka kısmına geçip olan biteni incelemeye başladı. Kaptandan izin alan Crusnik mutfağa inmişti. Durumu öğrenen Hüsamettin “Yav hemen kötü düşünmeye gerek yok. Belki de hazine sandığıdır. Rudelle boyutunu yanlış görmüş olabilir. Bir bakmışın zendin olmuşuz.” demişti sırıtarak. Bir yandan da ellerini birbirine sürtüyordu.

Aralarından bir tek Victoria topun başına geçerek şimdiden hazırlığını yapmıştı. Savaşa geçmek için birazcık erken diyebiliriz. Daha neyle karşılaştıkları bile bilmiyorlardı. Rudelle’nin rotayı değiştirdiğini de unutmamak lazım. Fakat tedbirli olmaktan zarar gelmez. Ateşli silahlarla tecrübesi olduğu için topu sahiplenmişti. Haklıydı da. Diğerlerinin bu alanda pek yetenekli olduğu söylenemez. Herkes kendince hazırlıklar yaparken Takega kenarda olayları izlemekle yetinmişti. Her an birilerinin üzerine atlayabilir gibiydi. Ne de olsa üç gündür sakin geçen yolculuk onun sıkmış olmalıydı.

İlerlemeye devam ederken Rudella “O şey bir gemiymiş. Ama gemide bir tuhaflık var. Sanki bir çatışmadan çıkmış gibi. Yelkeni yırtılmış. Güvertesinde de hasarlı kısımlar var. Ayrıca korsan ya da denizci gemisi de değil.” dedi. İki gemi aralarındaki mesafe azalmıştı. Yelkenleri hasarlı olduğu için gemi Helios’a oranla yavaş ilerliyordu. Çok geçmeden “Kara Göründü!” diye bağıran Rudelle’nin seni duyuldu. İki geminin rotası da aynı yeri gösteriyordu. Hasarlı olan adaya sığınmak istiyor gibiydi.
Kullanıcı avatarı Crocus
Anlatıcı
Anlatıcı

Mesajgönderen Barry Curtis tarih 11 Eki 2019, 03:30

Tayfada neredeyse herkes denizdeki karartıya karşı tepkilerini dile getirmiş ve bir yerlere dağılmışlardı. Aslında ben de Crusnik gibi mutfağa gidebilirdim. Midemi biraz doldursam fena olmazdı ama burada durup şu şeyi gözetleyeceğimi söylemiştim. Öyle de Yapacaktım. Rudelle, güvenli birşekilde rotamızı düzenlemişti zaten. Sirius ise bir şekilde sessiz kız ile anlaşmaya çalışıyordu. Şİmdilik onlara müdahale etmeden sessizce karartıyı izlemeye devam edecektim.

Artık neredeyse sıkılmaya başlayacakken görünürde bir şeyler belirmeye başlamıştı. Rudelle de benimle aynı anda fark etmiş olacak ki hemen kaptana gördüğü şeyin raporunu iletmişti. Eet, hasarlı bir gemiydi karşımızdaki ve Rudelle'in dediği gibi korsan ve denizci de değil. Belki de bir ticaret veya erzak gemisiydi bu. Yağma amacıyla saldırıya uğramış olabilirdi. Peki gemiyi bu duruma getirenler mürettebatın canını bağışlayarak uzaklaşmalarına izin vermiş olabilirler miydi? Yoksa saldıranlar gemiye çıkamadan hasar almalarına rağmen kaçabilmişler miydi? Bu küçük bir ihtimal gibi görünüyordu. Bir başka ihhtimal ise olası bir çatışma da kazanan taraf olarak çıkmasıydı ki bu da savaş güçlerinin olduğunu gösteriyordu. Belki de sadece bir kaza geçirmişlerdi. Ne kadar fikir üretirsem üreteyim o gemiye yaklaşmadan ne olduğunu öğrenemeyecektik. Eğer yanaşırsa ben maymun formunda gemiye çıkıp gözlemleyebilirdim ama bunun kararını Sirius veecekti.

Ben bu düşüncelerle meşgulken Rudelle'in sesini duymuştum tekrar. Ada görünmüştü ve bu gemi de o adaya doğru ilerliyordu. Neler olduğuna bakacaksak karaya ayak baştığımızda bakmak daha amantıklı bir karar olabilirdi. "O zaman doğruca adaya gidiyoruz." diyerek gülümseyektim Rudelle'e ve "Değil mi?" diye tamamlaayacaktım Sirius'a dönerek. Ardından "Sirius geminin durumu iyi görünmüyor. Bir baksak fena olmaz. Belki doktora falan ihtiyaçları vardır. Ne dersin?" diyerek devam edecektim.
Resim

İsim: Barry Curtis
Boy: 1.81
Kilo: 78
Para: 170.000 Beli
Kafa Ödülü/Rütbe: -

Karakter Puanları;

Güç: 3
Hız: 5
Dayanıklılık: 3
Karizma: 4

Özel Puanlar;
Meslek: -
Şeytan Meyvesi: 1
Pasif Başlangıç Yeteneği: Akrobasi

Saldırı Listesi: -

Eşya Listesi:
Uncle Bo

Yanında Taşıdığı Eşyalar/Cephaneler/Hammaddeler:
Uncle Bo

Ödüller:
-
Kullanıcı avatarı Barry Curtis

Mesajgönderen Sirius tarih 11 Eki 2019, 22:43

Söylediklerimden sonra Rudelle ne olduğunu henüz keşfedemediğimiz nesne ile mesafemizi koruyacak şekilde rotamıza devam edeceğimizi belirtmişti. Temkinli yaklaşıyordum çünkü şu an açık denizde nasıl bir şeyle karşı karşıya olduğumuzu tam anlayamadan bir şeyler denemek tayfamızı tehlikeye sokabilirdi. Açıkçası şu anda isteyeceğim son şeylerden biri gereksiz yere tayfayı tehlikeye sokmak olur. Isabella' yı cesaretlendirmek için söylediğim şeyler etki etmiş gibi görünüyordu, açıkçası onu dahada cesaretlenmiş görmek istiyorum çünkü benim bayrağım altına girdiğinden beri onun kendine olan güvenini geri kazanmasını sağlamaktan sorumlu olduğumu düşünüyordum.

Victoria hızlı bir şekilde toplardan birinin başına doğru geçmişti, açıkçası aceleci davranıyor görülebilir ama onu tayfaya çağırmamın sebeplerinden biride böylesi durumlarda ortaya koyacağını düşündüğüm güçlü tavrıydı, bu yüzden ona olan güvenimi boşa çıkartmayacağını düşünüyordum. Rotada ilerlemeye devam ederken Rudelle gördüğümüz o nesne hakkında daha detaylı bilgiler edinmişti bile, yelkeni yırtık ve hasarlı bir gemi olduğunu söylüyordu. Korsan ya da denizci gemisi olmayan hasarlı bir gemi, bir saldırıya uğramış olabilirler ihtimali aklıma ilk gelen ihtimal olsa da emin olamamıştım. Etrafta onlara saldırabilecek başka bir gemide olmaması bu konudaki şüphelerimi destekler nitelikteydi, ilginç bir şeyler çıkacakmış gibi hissediyordum. Hızlıca kafamdan bu düşünceleri geçirirken Rudelle aradığımız adanın göründüğünü haberini de vermişti. Anlaşılan hasarlı gemide tıpki bizim gibi bu adaya demir atacak gibi gözüküyordu.

Barry bana dönerek doğruca adaya gidip gitmeyeceğimizi teyit etmek istedikten sonra gemiye bir göz atmamız gerektiğini de eklemişti. Güvertede önce sağa sonra sola düşünür pozisyonda bir kaç adım attıktan sonra kafamı adanın göründüğü yere doğru kaldırarak " Barry dostum merakını anlıyorum ama açıkçası bizimle alakası olmayan bir gemiye burnumuzu sokmak konusunda çok emin değilim. Şöyle yapalım, Rudelle son sürat bizi adaya çıkaratabilir misin? Adaya demirledikten sonra Barry maymun formunda gemiye göz atabilirsin. Bu arada Takeda sende arkasından ona göz kulak olabilir misin? Tam olarak bilmediğimiz bir şeye tek başına girişmesini istemiyorum" diyecektim.
Resim

İsim:Sirius
Taraf:Sirius Korsanları
Kilo:70
Para:300.000

Karakter Puanları;
Güç:4
Karizma:5

Özel Puanlar;
Meslek:-
Şeytan Meyvesi-Jishaku Jishaku no Mi : 2
Pasif Başlangıç Yeteneği:İkna

Kullanıcı avatarı Sirius

Mesajgönderen Crusnik tarih 12 Eki 2019, 00:06

Rudelle'nin gördüğü minik karartının etkileri gemi içerisinde yavaş yavaş kendisini göstermeye başlamıştı. Tayfa üyeleri birbiri ardına konuşmaya başlayarak durum hakkında fikir ve önerilerini belirttiler. Burada yapacağım pek bir şey olmadığını düşündüğümden onların bu konuşmalarına çok dahil olmadan Sirius'la konuşarak mutfağa gitmek istediğimi ona ilettim. Aslında amacım hem bu belirsiz durumu Hüsamettin ile paylaşmak hem de vücut diliyle kendini ifade etmeye çalışan Isabellayı da benimle birlikte götürerek biraz kafasını dağıtıp rahatlamasına yardımcı olmaktı. Ancak suskun yoldaşımız beni sürprize uğratarak Sirius ile konuşmaya başladı. Daha doğrusu tam olarak konuşmaya başladı denemez ama en azından kendini ifade etmek için kısık sesle de olsa bir iki kelime söyleyebildi. Açıkçası bu olay beni bir hayli şaşırttı. Gemiye bindiğimizden beri ağzını bıçak açmayan gizemli üyemiz sonunda yavaş yavaş kabuğundan çıkmaya başlamıştı. Bu olay dışarıdan küçük bir adım gibi gözükse de Isabella için oldukça büyük bir adımdı. Zaman geçtikçe böyle tek tük konuşmalarla bize daha fazla güvenerek ilerleme kat edip belki de günün birinde bizle normal bir şekilde konuşabilecek seviyeye gelebilir.

Mutfağa indikten sonra Hüsamettin'e kısaca yukarıda ki yeni durum hakkında bilgi verdim. Bu yeni durum hiç kuşkusuz en çok aşçımızı mutlu etmişti. Olaylara pozitif bir bakış açısıyla bakarak ellerini birbirine sürtüp şimdiden kazanabileceğimiz olası altınların hayallerini kurmaya başlamıştı. Ne yazık ki aşçımızın aksine bu durum benim çok da hoşuma gitmedi. Ben aşçımız kadar optimist biri değilim. Bana kalırsa olaylar netleşene kadar temkinli davranmaya devam etmemiz lazım. Denizin ortasın da bilmediğimiz bir karartı varken hele görünürde kara da gözükmezken gemi de bulanan iki şeytan meyvesi kullanıcını da hesaba katarak hamle yapmamız lazım. Bu yüzden Hüsamettin'e "Ben senin aksine realist olmayı tercih ederim. Bu yüzden işin bittiyse vakit kaybetmeden diğerlerine katılalım. Böylece bu karartının ne olduğunu ve hakkında ne yapacağımızı tartışabiliriz." diyecektim. Ardından Hüsamettin ile birlikte güverteye dönebilmek için yapabileceğim bir şey varsa ona yardım etmeye çalışacaktım.
Resim
İsim:Crusnik
Taraf:Korsan/Sirius Tayfası
Kilo:75
Para:100.000

Karakter Puanları;
Dayanıklılık:5