[Oxara] Erdem ÖZKARA

Hoş geldiniz! Bize kendinizden bahsedin...

[Oxara] Erdem ÖZKARA

Mesajgönderen Oxara tarih 09 Şub 2016, 00:15

Erdem... sıkı bir One Piece takipçisiyim; Türkiye'de Pokemon, Digimon, Tsubasa gibi animeler çaktırmadan çizgi film başlığı altında gösterilmeye başladığında, Lastik çocuk da lastik çocuk diye televizyonun başında beklediğim zamanları bilirim. Gerçi Sanji'nin tayfaya katıldığı arca gelmeden yayından gizlice kaldırıldı; ama ben bir kere tadını almış bulunmuştum.

Daha sonra üstünden uzun zaman geçti. Ben liseyi bitirdim, üniversiteye başladım. Devlet yurdunda kalıyordum. Devlet yurdunda etüt salonları vardır; bizim bina da komple bilgisayar mühendisi öğrencileriyle dolu olduğu için. İnternet kafeyi aratmayan ilginç bir ortamamız oluşmuştu. Gelsin diziler, gitsin filmler, CS seansları derken; kendimi Death Note izleyen bir arkadaşıma yapışmışken buldum. Hard diskine el koydum ve akabinde Bleach izlemeye başladım, sonra Naruto ve en son da bölüm sayısından korktuğum One Piece'e; ama ilk bölümü izler izlemez çocukluğuma hızlı bir tur atıp geri geldim. Aranan kan bulunmuş ve bünyeye zerk edilmişti bir kere. Bir ayda yaklaşık, bin episode izleydim ve üç büyük shounen animenin güncel bölümlerini yakaladım. Manga'nın varlığından haberdardım; ancak o animeyi seslendiren; o animasyonları yapan adamlara hakaret ve ihanet ediyormuşum gibi geldiğinden itinayla yeni anime bölümlerini bekledim. Ben bu işe mangayla başlamamıştım ki, beni bu işe bağlayan animeydi. Öğrendiğim bilgilerimi kusacak, teorilerimi paylaşacak, aklıma düşen sorulara bir cevap bulabileceğim platformlarda gezinip durdum. Bunlar kesmedi beni. birkaç siteden sektikten ve beklemekten yorulunca neden kendi maceramı yaratmıyorum ki sorusu ile birlikte burada buldum kendimi. Deneye, yanıla, düşe kalka pişirdim kendimi. Edebiyattan zerre anlamayan ben, derdimi anlatacak kadar geliştirdim kendimi işte. Aklımdakileri kağıda dökmeye, kendi maceramı yaşamaya başladım. Arada yorulduk bıraktık; arada anlatıcılar yoruldu ondan bıraktık. Araya sınavlar girdi, yaz tatili girdi bıraktık. Ayrılık girdi, ölüm girdi usandık. Sonra tekrar geri döndüm.

Anlayacağınız giden gelen çok oluyor. Adminler bile arada gidip gelebiliyor; gerçi ben geldikten sonra admin oldum. Hatta Panop şifresini bana verdikten sonra, kendi kendimi admin ilan edip siteyi yavaş yavaş ele geçirme planlarıma başladım (şaka lan! şaka tabi...) Bir indeks sayfası girişimiyle başladım; o indeks sayfasını başka planlar da takip edecekti; ama php bilgimin az olması ve çalışan sisteme dokunmama prensibimden dolayı o iş uzun zamana yayıldı, ertelendi ve iptal edildi. Şeklen şemalen renklendirdik; sadece One Peice evreninde olan forum iconlarını gördükçe, niye diğer forumlarda bu dalgalardan yok la diye kendi kendimi yiyeceğime; dur onlara da koyalım lan raddesine geldik. Sonucu iyi mi oldu kötü mü oldu bilmiyorum; ama oldu bir kere işte.

Bir evrenimizin (one piece, yay~!) üye sayısı altmışlara çıkınca, anlatıclar ister istemez pasifleşmeye ve yetişememeye başladı. O evreni ve anlatıcıları dinlendirmek adına 'mini odalar' dite yeni bir olay attık ortaya. Pasifleşmeye başlayan çok oyunculu evrenlerden sağa sola savrulan oyuncuları kaybetmemek adına, istekli arkadaşların kendi evrenlerini yaratıp anlatıcılık yapabileceği bir mini forum oluşturduk. Kah tuttu, kah tutmadı... ama sorumluluk alan arkadaşların işin gerçek yüzünü ilk elden görerek bir şekile piştiğine ve olgunlaştığına inanıyorum. Bunun öz değerlendirmesini kendileri yapacaktır elbet. Bu iş benim başıma nasıl mı kaldı? Hiç bilmiyorum. Hah hatırladım. Panop ve Fraq bana çok pis itelemişti!!! (1Bir...) Yine de, işin ucundan bir şekilde tutup, kendimi işe yarar hissettiğim için mini odalarla ilgilenirken yorulmadım bile. Adminler arasında olur böyle şeyler. Mesela duyuruları Panop'a kitleriz. O da gider söve söve yazar. İfşa...

Bu aralar ne mi yapıyorum? Hiçbir şey... Şu an forumda bir karakterim yok; herhangi bir konuyu yönetmiyorum. Arada ihtiyaç olursa, bar, forum iconu gibi ufak tefek görsel işlerle uğraşıyorum. Arada yeni fikirler gelirse parlatıyoruz falan filan. Dana önce hiç anlatıcılık yapmadım. Olurda One Piece, Bleach evreni filan açacak olursanız. Beni bir dürtersiniz. Ben buralarda takılıyor olacağım.

Ha bir de, forumla ilgili teknik soru ve sorunlarda bana gelebilirsiniz. Özel mesaj ve ya skype yoluyla ulaşabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı Oxara
Emekli
Emekli

Skype ID: eoa.boe

Re: [Oxara] Erdem ÖZKARA

Mesajgönderen Nero tarih 09 Şub 2016, 01:09

Skype'ta muhabbetini özlediğim insanlardansın üstad :twisted:

Seneler sonra ilk hoş geldini sana diyorum.........
We have Nero they don't.

6 yıldır Gray Fullbuster kullanan Führer.

Aynı Nero, ne eksik ne fazla.
Kullanıcı avatarı Nero
Emekli
Emekli

Skype ID: eren.ekiz@hotmail.com

Mesajgönderen Oxara tarih 09 Şub 2016, 05:34

Adamsın! Bakın diğer arkadaşlar, eğer sizlerde uslu çocuklar olmaya devam ederseniz; günü geldiğinde benimle skypeta görüşmeyi özleyebilirsiniz.

Yeri gelmişken buradan da dertleşeyim istedim. Bir ara editlerim; belki de silerim. Olm, iki aydır köpek gibi çalışıp maaşımı alamıyorum lan! Sıfırı tükettim; olmayan paramla avukat tuttum da dava ettim şirketi. Dört yıldır yüzüme bakmayan kodumun CEO'su, gün içinde beş kere yana yakıla beni aradı. Makyajını tazeleyerek mesaiyi bitiren, diğer vakitlerinde de havalarından yanlarına yaklaşılmayan insan kaynakları çalışanları (IK|HR) önümde el pençe divan durdu. Adamlar hala gel çalış diyor bana. Para diyorum? Yok, ama olacak diyorlar! Ne zaman diyorum? Ayarlamaya çalışıyoruz diyorlar! Bir de AR-GE şirketiyiz sözde. Devlet desteği arkamızda! Utanmaz, arlanmazlar... Bu iş hayatı çok garip lan! Öğrenciliğinizin keyfini çıkarın olm. Fakir ama gururlu; ekmek arası patates yediğim günlerde daha mutluydum olm ben. Pasiflik falan hikaye yani.
Kullanıcı avatarı Oxara
Emekli
Emekli

Mesajgönderen Margu tarih 09 Şub 2016, 17:49

Böylelikle Oxara'nın nereden türediğini öğrenmiş olduk.

Özkara
Oxara

Teoriler teoriler :D
Resim
Fabriegos Letoverita
Hideki Bakura
Kullanıcı avatarı Margu
Ahali
Ahali

Skype ID: beyond.birthdaybb

Mesajgönderen Oxara tarih 09 Şub 2016, 23:21

Bingo! Tüm sitenin huzurunda birincilik telini sana veriyorum.

Resim
Kullanıcı avatarı Oxara
Emekli
Emekli

Mesajgönderen Ilúvatar tarih 11 Şub 2016, 03:09

Pek çok uğraştırdığım bir insandır kendileri. Özellikle GoM zamanında pek katkısı dokunmuştu evrene. Hatta şöyle diyelim. Evreni açan kişi oydu be :')
Resim
Kullanıcı avatarı Ilúvatar
Emekli
Emekli

Mesajgönderen Solaris tarih 30 May 2016, 21:42

Evet, kısa mı olur yazım uzun mu bilmiyorum. Ne diyeceğimi biliyorum; ama nasıl diyeceğimi bilmiyorum. O yüzden yazmaya başladım. Bir çoğunuz biliyor; bilmeyenlere de duyurmuş olayım. Dört yıldır çalıştığım işimden olaylı bir şekilde ayrıldım. Maaşımı alamıyordum; stresten sağlık problemlerim katlandı. Aileme destek olurken, şimdi dört aydır işe giremediğim için ibre tersine döndü ve onlara yük olmaya başladım.

Dört yıldır kullandığım yazılım dili ile ilgili iş imkanı Türkiye'de bulunmadığı için, yeni bir dil üzerinde kendimi geliştirmem gerekiyor. Bunun için çalışmalara başladım. Haziran ve Aralık ayları arasında kurs takviyesi ile bu eksiğimi gidermek üzere yoğun, stresli bir çalışma takvimine gireceğim. Bu süre zarfında iş bulabilirsem, kendimi belki biraz toparlayabilirim; aksi taktirde daha da dibe batacağım. Yine de bu şimdiki gündemim değil. Bu düşünerek daha da kendimi bunaltmak istemiyorum.

Direk sonuca geleyim; tek hobim için artık ayıracak zamanım maalesef yok. Sitede karakterim olduğu sürece, sanki her sayfayı yenilediğimde bir şeyler değişecekmiş gibi manyağa bağladığım oluyor. Değişik bir psikoloji ve bu durumdan ben de memnun değilim. Aslında RP'yi geçici ve ya kalıcı bir şekilde bırakma kararını çok önceden vermiştim; ama yine kanım kaynadı ve karakterim Solaris'i yaratmış bulundum. RP yaparken eğlendim, bir süre geçti sorunlarım arttı eğleniyormuş gibi kendimi kandırmaya çalıştım; ama olmadı, başarılı olamadım. Konu aktif olsa zevkle yazamayacağım diye endişeleneceğim; pasif kalsa zaten daralıyorum, bunalıyorum. En iyisi hiç düşünmemek. Sanırım Solaris'den bu kadar. Oxara ne olur bilemiyorum. O da bir süre ortalıkta olamayacak.

Kararıma karşı, kızmak, sövmek serbest. Bayırın gülü, taşralı gladyatörün akıbetini sizlere bırakıyorum. İster NPC yapın, ister öldürün. Bir süreliğine ortalıkta olamayacağım. Görüşmek üzere... kendinize iyi bakın!
Solaris : 
Resim
Profil : Karakter Kağıdı: Solaris

Tayfa: Denizci (GL-2)
Rütbe: Teğmen
Kişilk: Coşkulu, Cesur

Boy: 1.75
Kilo: 80

Seviye: 0
Tecrübe Puanı: 0
Kabiliyet Puanı: 0

Karakter Ağacı : Fiziksel Puanlar (Güç)
Güç: 2
Hız: 1
Dayanıklılık: 1
Duyu: 1

Dövüş Yeteneği
Gladius: 2

Bedensel Yetenekler
Kontrol: 1

Sosyal Puanlar(Karizma)
Karizma: 1
İkna: 0,5
Liderlik: 0,5

Envanter : Para: 1.000.000 Beli
Eşyalar

Saldırılar : [B Rank] Gladius: Big Bang
Kullanıcı avatarı Solaris

Mesajgönderen Themis tarih 31 May 2016, 18:25

Güle güle git Erdem. İstediğin zaman gelebileceğin bir evin mevcut. Gerçek hayattaki sorunlarını en kısa zamanda çözmen umuduyla. Bundan sonrasında senin için en iyisini diliyorum. umarım sorunlarını çözer ve tekrardan hobilerine vakit ayırırsın.
Resim

Karakter Kartı Linki:http://binodaliev.com/forum/viewtopic.php?f=996&t=4872
Taraf: Denizci Ht-03
Kafa Ödülü/Rütbe: Teğmen
Kişilik Teması: Mutlak Adaletçi
Seviye: 0
TP: 20

Eşyalar Şövalye Kılıcı
Beli: 1 milyon beli

Karakter Ağacı:
Karakter Ağacı
Şeytan Meyvesi
Şovalye: 3

Fiziksel Puanlar (Güç)
Güç: 1
Hız: 1
Dayanıklılık: 1
Duyu: 1

Bedensel Yetenekler
Akrobasi: 1

Sosyal Puanlar(Karizma)
Karizma: 2

Şeytan Meyvesi:-
Saldırılar:
Kullanıcı avatarı Themis
Teğmen
Teğmen

Mesajgönderen Efisio Salvatore tarih 01 Haz 2016, 01:08

umarım en kısa zamanda üzerindeki huzursuzluğu atlatır, işlerini tekrar yoluna koyabilirsin. hayat gayesi işte, yapacak pek de bir şey yok. nasıl olsa dönüp dolaşacağımız yer yine burası deyip kendimizi avutalım bakalım. her şeyin gönlünce olması dileğiyle...
born under a bad sign

Para: 2.500.000 :Beli:
Boy: 1.86
Kilo: 80

Karakter Puanları
Güç: 5
Hız: 5
Dayanıklılık: 5
Karizma: 3

Özel Puanlar
Dövüş Yeteneği: 4
Şeytan Meyvesi: 5
Pasif Başlangıç Yeteneği: Hassas El, Dejavu Pasifi, Param yok ama Yetenekliyim!

Saldırı Listesi Link
Orta Avustralya Aborjinleri:Buljin
Fırtına Taşıyıcı:Hræsvelgr
Tanrılar Tanrısı İskandinav:Votan
Zafer Müjdecisi Gaddar:Griffon

Eşya Listesi
The Anvil: Promesa

Yanında Taşıdığı Eşyalar
The Anvil: Promesa
Sigara
Siyah Zippo

Ödüller
Büyük İş (+1)
Müsabaka Başlasın İyi Olan Kazansın (+2)
Kiliseye Merhaba (+2)
Time Skip (+1)
Çarpışmanın Ortasında (+2)

Resim
Kullanıcı avatarı Efisio Salvatore
OP:4S
OP:4S

Skype ID: efisio_3

Mesajgönderen Vega Van Verdell tarih 01 Haz 2016, 23:17

Allah'a emanet abi, inşallah en kısa sürede istediğin huzura kavuşursun. Üzerimde çok emeğin var; ne yazsam boş. O yüzden sadece görüşmek üzere diyelim -ve umuyorum görüşelim-.
Resim

Vega düşünce
Federico düşünce
Vega konuşma
Federico konuşma

İsim: Vega Van Verdell
Taraf: Denizci!
Boy: 180 cm
Kilo: 70 kg
Para: 1.370.000 Beli
Kafa Ödülü/Rütbe: Denizci adamız biz hacı! (Teğmen)

Karakter Puanları;
Güç: 3
Hız: 3
Dayanıklılık: 3
Karizma: 6

Özel Puanlar;
Meslek: 6 (2+4)
Kimya: 3 (1+2)
Mekanik : 3(1+2)
Dövüş Yeteneği:
Şeytan Meyvesi:

Pasif Başlangıç Yeteneği: Askeri Eğitim