Crusnik

Crusnik

Mesajgönderen Crusnik tarih 28 Eyl 2019, 18:41

İsim: Crusnik
Taraf: Korsan/Sirius Tayfası
Uzunluk:1.85
Ağırlık:75
Deniz:One Blue

Görünüm:
Resim
Kırmızı saçlı ve yeşil gözlüdür. Saçları oldukça uzundur. Bunlarla baş edebilmek için genelde bandana takar. Sağ gözünün üstünde bir göz bandı vardır. Saçları gibi kırmızı atkısı ve siyah eldivenleriyle denizlerde dolaşır.

Bandanayı çıkarınca böyle oluyorum.
Resim

Kişilik:Konuşmayı oldukça seven birisidir. Çok güler yüzlü ve sıcakkanlıdır. Tabi bunun sebebi sürekli içtiği uyuşturucu ve içkiler olabilir. Kendi yaptığı uyuşturucuları kullanmaya bayılır. Arkasında pişmanlık bırakmak istemediği için her gününü sanki dünyada ki son günüymüş gibi geçirir. Kendi doğru ve yanlışlarına göre hareket eder. Ona doğru gelen bir şey tüm dünyaya göre yanlışsa bile aldırmaz yapmaya devam eder. Bu durum tam tersinde de geçerlidir kendine göre yanlış bir şeyi asla yapmaz.

Tanımadığı insanlara kolay kolay güvenmez birine tam anlamıyla güvenmesi için onun kendisini kanıtlaması lazımdır.Dostlarına önem verir onlar için ve onların iyiliği için yapamayacağı şey yoktur.Çok meraklı biridir özellikle mesleğinde ilerlemek için yıkamayacağı tabu yoktur.İnsanları denizci korsan diye ayırmaz onları kendi doğru ve yanlışlarına göre değerlendirir.Birisinin denizci veya korsan olması onunla arkadaşlığını etkilemez.

Geçmiş:
Crusnik east blue da fakir bir ailede dünyaya geldi. Annesi doğum sırasında öldükten sonra ona babası bakmaya başladı. Daha doğrusu biricik eşini öldüren bu canlının erkenden ölüp paçasını bu işten bu kadar kolay kurtulmasına izin vermek istemedi. Crusnik 9 yaşına geldiği zaman yıllar önce planını kurduğu intikamını almak için çocuğuna yaptığı tüm maddi ve manevi yardımları bıraktı. Çocuğuyla ilgilenmek yerine onun acı çekmesini izlerken bir yandan da kendini içkiye verdi. Bu crusnik için büyük bir şoktu. Şuana kadar pek sevgi ve şevkat görmese de hiç değilse her gece yatağa yatmadan karnını doyuruyordu. Başlarda babasının kısa bir süre sonra yumuşayacağını düşünüyordu ama eve bir gözü bantlı bir halde geldiği zaman bile ne olduğunu sormayıp sadece gülerek elindeki şişeyi kafasına diktiği zaman hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını anladı. Artık tek başınaydı. Kendi başının çaresine bakması lazımdı. Tabi bu mümkün değildi. Daha çok küçüktü. Babası evde kalmasına ses çıkarmasa da ona yemek vermiyordu. Bazen komşular bazen de babası içkiyi fazla kaçırıp sızdıktan sonra ondan arta kalanları yiyerek yaşamını sürdürmeye başladı. Tam artık dayanamayacak bir nokta geldiği sırada tavan arasında intihar etmeyi denerken amatörce bağladığı ipin kopması sonucu yere düşüp annesinin tıp kitaplarını gördü. Bu kitaplar sayesinde hiç değilse artık dünyanın sadece bu adadan ibaret olmadığını dışarıda görülmemiş bir çok yer olduğunu öğrendi. Aylar geçip de kitapları bitirdiği zaman hala daha öğrenecek çok şeyi olduğunu fark edip adadaki eski denizci anshar'ın yanına gidip ondan ders almaya başladı.

Uzun bir süre geçtikten sonra artık tıp hakkında az çok bilgisi vardı. Tabi daha bu bilgilerin hepsi teorideydi hiç pratik yapma şansı olmamıştı. Fakat pratik eksikliğinden başka başında çok daha büyük bir sorun vardı. Artık babası ona karşı şiddet uygulamaya başlamıştı. Onu sürekli dövüyordu. Vücudu ilk başlarda zorlansa da sonra babasının giderek yaşlanması ve ilerleyen hastalığı sayesinde alışmaya başlamıştı. İşte tam bu sırada işin içine bir sopanın girmesi olayları bir anda tersine çevirmişti. Babası artık az güç kullanarak çok daha fazla hasar verebiliyordu. Yine bir gün crusnik yediği dayaktan sonra yağmur yağmasına rağmen rağmen kendini kurtarmak için dışarıya kaçtı. Babası hokkalı 1-2 küfür ettikten sonra eve girip içmeye devam etti. Nasıl olsa keyfi yerine gelmişti. Dışarıda yağmur yağıyor ve biricik düşmanı dayak yemiş bir halde oradaydı. Crusnik üstündeki kanı giydiği giysinin kollarını silip havanın iyice kararmasını bekledikten sonra evin yolunu tuttu. Eve geldiği zaman onu büyük bir sürpriz bekliyordu. Çünkü evden yayılan alevler tüm gökyüzünü aydınlatıyordu. Yangının sebebi büyük ihtimalle babasının dikkatsizliği yüzünden bir gaz lambasını devirip evi tutuşturmasıydı ama o sebep yerine sonuçla ilgileniyordu. Hayatını zehir eden bu adamdan artık kurtulmuştu. İstemsiz bir şekilde kahkaha attıktan sonra ısınmak için ellerini ateşe doğru uzattı. Tam bu sırada 1-2 defa gördüğü amcası arkasında belirip “ Sonunda bunun olacağı belliydi… Evden alacağın bir eşya veya köyde vedalaşacağın kimse var mı ?” diye sordu. Eşyalarımın hepsi şuanda karşımda yanıyordu. Köyde de pek arkadaşım yoktu. Bir tek bana eğitim veren eski denizci vardı ama o da geçen ay ölmüştü. Bu yüzden başımı hayır anlamında iki defa yana salladım. Bu hareketimi gördükten sonra amcam “ Güzel. Bundan sonra benle beraber yaşayacaksın hadi gidelim” deyip yürümeye başladı. Tereddüt etmeden arkamı dönüp onun peşinde yürümeye başladım. Çünkü amcamı severdim. Onu bu kadar az görmemim sebebi buraya geldiği zamanlarda sürekli babamla benim hakkımda tartışmasıydı. Artık sorun çıkaracak bir babam olmadığına göre amcamla yeni bir hayata başlayabilirdim.

Amcamın yanında yeni hayatım çok güzeldi. Bir yandan yeni hayatıma alışmaya çalıyor bir yandan da amcamın evindeki küçük laboratuvarda ona yardımcı oluyordum. Dediğine göre eskiden çok başarılı bir kimyacıydı. Hatta tüm bluelar da en çok tanınan kişiymiş. Tabi bunları sürekli kafası kıyak söylediği için onu hiçbir zaman ciddiye almadım. Yinede bu işlerden anlıyordu. Bana oldukça faydalı şeyler öğretmişti. Birbirinden farklı iki maddeyi karıştırıp bambaşka bir şey üretmek . Kendimi iyi hissetmemi sağlıyordu. Tabi bunun bir başka nedeni de benimde yavaş yavaş amcam gibi içki ve uyuşturucuya başlamam da olabilirdi. Bu ikili az da olsa geçmişte yaşadığım tatsız anılardan uzaklaşmamı sağlıyordu. Hem de amcamın evinde sürekli bulanan üç şeyden ikisiydi.

Birbirini izleyen yıllardan sonra amcama tam iyice alıştığım sırada kendisi tekrarlayan kısır döngü yine kendisini gösterdi. Doğum sırasında annem de sonra tıp eğitimi aldığım anshar da şimdide amcam kimi sevdiysem hepsi aynı sonu paylaşıyordu. Tahmin ettiğiniz gibi amcamla yaşadığımız lale devri sonunda bitti. Olayı kısaca anlatmam gerekirse ihtiyar günler geçtikçe iyice yaşlanınca ölüp gittikten sonra benim ne yapacağım konusunda endişelenmeye başladı. Sonunda onun baskıları yüzünden gittiğim bir dojo da yavaş yavaş nasıl dövüşüleceğini öğrenmeye başladım. Gerçi antrenmanlardan daha çok açık havada içip uyuyordum. Bu yüzden çok bir şey öğrendiğim söylenemez ama neyse yine bu günlerden birinde amcam uzun süredir uğraştığı yeni karışımını bitirdi. Sonunda uzun süren uğraşlarımız sonunda alkol oranı bir hayli yüksek bir içki yapmayı başarmıştık. Tabi ihtiyar beni beklemeden tek başına büyün karışımını bitirince alkol komasından gitti… Eve gidince onu ölü bedeniyle karşılaştım. Onu görünce bir müddet şok yaşadıktan sonra ister istemez gülmeye başladım. İhtiyarın her tarafı içki yüzünden ıslanmış hala elinden şişeyi bırakmasa da sanki suratında bir tebessüm vardı. Sonunda uğraştığı şeyi bulmuş ve onun ölümüne neden olsa da mutluydu. Şişeyi elinden alıp minik bir yudum aldıktan sonra “ Kimyan berbat ihtiyar.. O kadar uğraşmana rağmen anca böyle bir şey mi yapabildin ? “ deyip gözümde yaşlar akarken şişenin geri kalanını yere döktüm. “ Hepsi senin olsun ve her şey için teşekkürler. Merak etme en kısa sürede seni ziyarete geleceğim” deyip eşyalarımı topladıktan sonra evden çıkıp adadan ayrıldım ve seyahatim başlamış oldu.

Küçüklük resmim.
Resim

Karakter Puanları:

Güç: 3
Hız: 3
Dayanıklılık: 5
Karizma: 4

Özel Puanlar:

Meslek: Kimya 2 /Doktor 1
Dövüş Yeteneği: -
Şeytan Meyvesi: -
Pasif Başlangıç Yeteneği: P.Y.A.Y. / Şans
En son Crusnik tarafından 30 Eyl 2019, 20:00 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Resim
İsim:Crusnik
Taraf:Korsan/Sirius Tayfası
Boy:1.85
Kilo:75
Para:100.000
Kafa Ödülü/Rütbe:-

Karakter Puanları;
Güç:3
Hız:3
Dayanıklılık:5
Karizma:4