[Worzen, Diamond, Hanno] Ballı Limonlu Pasta Bana da Pasta!

[Worzen, Diamond, Hanno] Ballı Limonlu Pasta Bana da Pasta!

Mesajgönderen Crocus tarih 03 Eki 2019, 00:12

Dostluğu her şeyin üstüne koymuş bir sirk ucubesi; sınıf çatışmasının ortasında büyümüş, genç yaşta savaşmak zorunda kalmış genç bir kadın ve hayatın yüzüne güldüğü nadir insanlardan birisi olan, büyük bir ticaret imparatorluğu kurma amacıyla yollara düşen bir piç! Birbirlerinden çok farklı olan bu üç insanı bir araya getiren neydi peki? Heh, ben de bilmiyorum, benim işim sebepleri değil hikayeleri anlatmak... Tek bildiğim, gezgin olmak böyledir işte, gerçek macera tanımadığınız insanlarla yola düşmektir, ya da tanıdığınızı sandıklarınızla!

Üç arkadaş ana güzergah üzerindeki adalardan birisinden bindikleri yolcu vapurundan inmek üzereydiler. Yolculuğun seyri normal sayılırdı, garip bir şey olmadı, zaten tenha ve küçük bir vapur seçmişlerdi. Yaşanan en tuhaf olay, Worzen'i gören bir çocuğun bağırarak ağlamaya başlamasıydı. Çocuk sonrasında Hanno ve Diamond'ı görmüş, uzun uzun onlara bakmış ve ancak sakinleşebilmişti. Gerçi yetişkinler de benzer tepki veriyordu, Worzen'i gören insanlardan böğürtü, küfür veya sessiz kınamalar işitilirken; Hanno ve Diamond'ı görenler Worzen'in bu ikisinin kölesi veya hayvanı olduğunu düşünüyorlardı.

Şimdi adaya yanaşmak üzereydiler, yapılan anons Tomonoura adasına varmak üzere olduklarını işaret ediyordu. Eğer güverteye çıkıp limana bakacak olurlarsa, küçük, geleneksel japon evleriyle dolu, dar taş yolları olan bir kasabaya varmak üzere olduklarını göreceklerdi.

Out: Konunuz hayırlı olsun! :lol:
Kullanıcı avatarı Crocus
Anlatıcı
Anlatıcı

Re: [Worzen, Diamond, Hanno] Ballı Limonlu Pasta Bana da Pas

Mesajgönderen Hanno tarih 03 Eki 2019, 02:47

Ölü yaprakların bir nehirde yolunu bilmeden yol alması gibi Hanno da nereye gideceğini bilmeden engin denizlerde süzülüyordu. Peki bu kötü bir şey miydi? Hiç de bile. Çünkü bir şeyin peşinden koşarsanız o kaçardı, elinize geçmezdi. Oturup bekleyip bu işin zamanla olmasını beklemek gerekiyordu. Ama hanno pek sabırlı biri değildi, bir süredir bekliyordu. Artık kürekleri eline alıp bu nereye gittiği belli olmayan nehirde yolunu tayin etmesi gerekirse de akıntının tersine kürek çekmesi gerekiyordu.

Ama henüz zamanı değildi. Hanno bir süre daha seçeneklerini değerlendirecek ve kendisini akıntının taşımasına izin vererek enerjisini saklayacaktı. Sonuçta enerji her an üretilen bir şey değil, depolamak iyi gelir. Tıpkı sıcak güneşin kemikleri ısıtması gibi o da akıntıyla kaderini ısıtacaktı. Kim bilir belki akış onu zenginliğin tam kalbine götürür.

Ufak bir yolcu vapurundaydı hanno. Bulduğu rahat bir koltuğa kurulmuş ağzında bir kibrit çöpü çeviriyordu. Kollarını genişçe açmış ve bacaklarını rahatça birbirinin üstüne atmıştı. Ona bakan biri vapurun sahibi hatta gittikleri adanın sahibi olduğunu düşünebilirdi fakat değildi. Sadece oldukça rahat görünen şık bir adamdı. Zenginliği taşımaya alışmış birinin havası vardı yalnızca. Gerçi zenginlik ona ait olmamıştı hiç bir zaman. Piç bir evlat olduğundan asla ona da kalmayacaktı. Ama Hanno için bunlar önemsizdi. O zenginlikten beslenmiş ve kullanmayı öğrenmişti. Kendisine de bir tane yapması problem olmazdı. Eh bir de yol arkadaşları vardı Hanno'nun. Bir çeşit sınıf çatışmasının ana hedefi olan bir kadın ve garip guraba bir çocuk. Enteresan bir üçlü oluşturuyorlardı. Hanno severdi onları, sadece işe yarar insanlar oldukları için değil onu satmayacak oldukları için de değil, sadece arkadaşlıklarından keyif aldığı için. Böyle insanlar kolay bulunmuyorlardı sonuçta.

Saatlerdir gevezelik ediyordu hanno. Gemideki insanları eleştiriyor, dedikodu yapıyor, muhabbet ediyor ve hikaye anlatıyordu. Bu çocuk gerçekten konuşmayı seviyordu. En sonunda durulmuş ve koltuğa yayılmıştı. Birazcık dinlenmek onun da hakkıydı. Fakat adaya yanaşıyor olduklarını duyduktan sonra güverteye çıkmak istemişti birazcık adaya bakacaktı. Acaba bu adada ne gibi gizemler gömülüydü? Bir kaçak kazı patlatır mıydı Hanno , bilmiyordu. Fakat neşeliydi, yeni bir başlangıcın o temiz ve uçucu sevinciyle doluydu. Gözleriyle Dia ve Wor'u arayacaktı. Onlara adaya çıkınca ne yapmak istediklerini soracaktı. Çünkü hanno ne istediğinden emin değildi.
İmza  : Resim
Hanno : İsim: Hanno!
Taraf: Gezgin
Boy: 192
Kilo: 89
Para: 300.000 :Beli:
Kafa Ödülü/Rütbe:-
Puanlar : Karakter Puanları
Güç: 3
Hız: 3
Dayanıklılık: 3
Karizma: 6

Özel Puanlar
Meslek: Arkeolog - 1
Dövüş Yeteneği: -
Şeytan Meyvesi: -
Pasif Başlangıç Yeteneği: Aldatıcılık, İkna
Saldırılar : yok
Eşyalar : yok
Ödüller : yok :(
Kullanıcı avatarı Hanno
OP: Gezgin

Mesajgönderen Diamond Jackson tarih 03 Eki 2019, 15:26

Her zaman suratımda parıldayan gülümsememi kaybetmem, onun değerini daha iyi anlamamı sağlayan şey oldu. Hayattaki her şeyin anlamsız olduğunu anlamam da aynı zamanda gerçekleşti. Ailemin ölümüyle beraber büyük bir boşluğa düşmüştüm. Hayatımın her anında yanımda olan, her şeyden fazla değer verdiğim iki insanı kaybetmek gerçekten de acı vericiydi. Günler boyunca ağlamak dışında bir şey yapmadım, yemek dahi yemeden en yakın adaya doğru kayığı sürmeye devam ettim. Çaresizliğe düştüğüm o anlarda beni hayatta tutan tek şey aileme düzgün bir mezar hazırlama isteğiydi. Suratlarında kocaman birer gülümseme ile hayata gözlerini yuman bu çifte en azından bunu yapmam gerektiğini hissettim.

İkiliyi en yakın adaya gömdükten sonra bile kendime gelebilmiş değildim. Haftalarca, belki de aylarca mezarın yanında kaldım. Boş gözlerle gökyüzünü izlemek dışında herhangi bir şey yapmıyordum. Bu sırada düşünmek için bolca zamanım vardı. Uzun bir süre düşündükten sonra aldığım kararla beraber tekrardan denizlere açıldım. Benim gibi genç bir kadının denizlerde dolaşmasının tehlikeli olduğunun farkındayım fakat bu riski almaya hazırım. Nede olsa eninde sonunda ölmeyecek miyim? O halde neden dolu dolu, geriye baktığımda gülümseyerek anlattığım anılara sahip olduğum bir hayat yaşamıyorum?

Yolculuğum esnasında ilk tanıştığım insanlar Worzen adındaki garip görünüşlü bir çocuk ve Hanno adındaki genç bir adam olmuştu. Onların iyi insanlar olduğunu gördüğüm anda anlayabilmiştim. Yaşadığımız birkaç olaydan sonra birbirimize olan güvenimiz ve sevgimiz arttı. Sonrasında ise beraber yolculuk etmeye karar vererek engin denize açıldık.

Gemideki yolculuğumuza başlamamızın üzerinden uzun bir süre geçtikten sonra beklediğim anons sonunda geldi. Hedefimizdeki adaya yaklaştığımızı duyduğum anda yatağımdan kalktım ve güverteye doğru ilerledim. Bakışlarımı geminin ilerlemekte olduğu adaya çevirdiğimde ise suratımdaki gülümseme birkaç kat daha büyüdü. Daha önce hiç görmediğim tarzda bir mimariye sahip bir adaya gelmiştik. Yeni bir maceraya atılmak için aşırı derecede heyecanlı olduğumu söylemem gerekiyor.

Adayı kesmekle meşgulken yanıma Hanno'nun geldiğini gördüm. Kısa bir selamlaşmanın ardından adada ne yapmak istediğimi sordu. "Özellikle yapmak istediğim bir şey yok, siz ne istiyorsanız ona uyarım ben." Suratımdaki gülümsemeyi koruyarak devam ettim. "Worzen nerede? Belki onun yapmak istediği bir şeyler vardır." Konuşmamı bitirdikten sonra bakışlarımı tekrardan adaya çevirdim ve izlemeye başladım.

Açıkçası ilk defa yanımda arkadaşlarımla beraber bir maceraya atıldığımdan ötürü bayağı bir heyecanlıyım. Acaba bizi bu adada nasıl bir macera bekliyor? Nasıl insanlarla karşılaşacağız? Nasıl yiyecekler yiyeceğiz?
İsim: Diamond Jackson
Taraf: Gezgin (Hanno, Worzen)
Uzunluk: 176
Ağırlık: 59
Para: 15.000
Kafa Ödülü/Rütbe: -

Karakter Puanları;

Özel Puanlar;
Meslek: 1
Pasif Başlangıç Yeteneği: Askeri Eğitim, Uzak Görüş

Saldırı Listesi:
-

Eşya Listesi:
Link

Yanında Taşıdığı Eşyalar/Cephaneler/Hammaddeler:
-15.000 Beli
-SNSTR- Havoc
-20 Atımlık Cephane
-Coldsteel Killer
-Glaive

Ödüller:
-
Kullanıcı avatarı Diamond Jackson

Mesajgönderen Worzen tarih 03 Eki 2019, 17:13

Tekrar çekti kapüşonunu yaratık. Normalde bütün yüzünü kapatmasına yetiyordu başı öne eğik olduğu sürece, fakat yere bu kadar yakın canlılar için bir çözüm bulamamıştı belli ki. Çocukla yüz yüze geldiği an anlamıştı aslında birkaç saniye içersinde olacak olanları.. öyle de oldu. Alışmıştı artık, tepki bile vermedi. Dilini çıkardı hatta.. daha da korkuttu çocuğu. Zarar vermiyordu ona sevilmemek. Yanında dostları olduğu sürece yüzbinlercesine bile katlanabilirdi.

Ah.. dostları demişken.. hala bir amaçları yoktu üçlünün. Dünya üzerinde birbiri ile bu kadar uyumsuz görünen başka bir ekip var mıydı? Beyaz bir burjuva, kölelikten şans eseri kurtulmuş kıvırcık bir zenci ve sıradışı bir sirk ucubesi. Beraber oldukları sürece kendilerine nihai bir 'amaç' belirleme ihtiyacı hissetmemişlerdi. Oradan oraya koşturmaktan ve günün sonunda içkilerini beraber yudumlamaktan memnun gözüküyorlardı.

Geminin güverte kısmının ön tarafında elini başına götürerek gözlerini güneşe siper etti Worzen. Kara görünmüştü.. bu sikik kafile grubu ile ayrılacak olmalarından memnundu, gemi seyahatlerinden nefret ediyordu. Sadece yüzememesi değildi konu.. suyu genel olarak sevmiyordu. Hanno'ya baktı hiçbir şey demeden. Normal şartlar altında kararları onun vermesi gerekirdi.. en azından mevcut ırk hiyerarşisine göre.

"Pek gece hayatı olan bir yere benzemiyor.. deniz yakınlarında limonata içebileceğimiz yer bulalım, gerisini o zaman düşünürüz."

Dedi omuzlarını silkerek.
Resim

Resim

İsim: Worzen
Uzunluk: 150
Ağırlık: 45
Deniz: One Blue
Kafa Ödülü: -
Para: 5.000

Karakter Puanları:

Güç: 5
Hız: 5
Dayanıklılık: 4
Karizma: 1

Özel Puanlar:

Meslek: -
Şeytan Meyvesi: 3
Pasif Başlangıç Yeteneği: Param Yok Ama Yetenekliyim!, Akrobasi

Saldırılar: viewtopic.php?f=1059&t=5232

Eşyalar: Marine kaması, İnşaat gözlüğü

Evcil Hayvan: Köfte (Steller Deniz Kartalı)

viewtopic.php?f=1047&t=5189

Ödüller: -
Kullanıcı avatarı Worzen

Mesajgönderen Crocus tarih 06 Eki 2019, 22:07

İnsanların ona yaratık muamelesi yapmasına artık aldırmayan Worzen yanına gelen çocukları dilini çıkararak korkutmuş bu zaten çocuklarını ondan uzak tutmak isteyen ebevenylere fazladan bir sebep vermişti tez zamanda uzaklaşmak için.

Hanno saatlerce gevezelik ederken adaya çıktıklarında ne yapacaklarını düşünmemişti görünüşe göre. Diamond'ın da pek bir fikri yoktu gerçi. Bir öneriyle gelen kişi Worzen olmuştu, çıktılarında limonata içecek bir yer bulabileceklerini söylemişti. Aslında haklıydı, geleneksel japon evleriyle donatılmış bu ufak kasabada gece hayatı namına gidecek pek bir mekan yoktu.

Üçlümüz yolcu gemisinden inip limana çıktıklarında göze fazlasıyla çarpan bir pastacı dışında pek canlı bir yer görememişlerdi. Bu dikkat çekici mekanın adı "Martha’nın Büyüleyici Ballı Limonlu Pastaları" isimli fırındı. Evet, burası ismi son zamanlarda West Blue'nun pek çok yerinde duyulan meşhur pasta zincirinin adını taşıyordu. Fakat bir fark vardı, burası bahsedilen diğer dükkanlardan çok daha mütevazı ve ufaktı. Gerçi, popüler bir yere benziyordu, küçük kapasitesine rağmen dolu görünüyordu içerisi. Burası limonata içip ne yapacaklarına karar vermek için ideal bir yere benziyordu.
Kullanıcı avatarı Crocus
Anlatıcı
Anlatıcı

Mesajgönderen Hanno tarih 07 Eki 2019, 01:14

Kimsenin belli bir fikri yoktu demek, Hanno sakin ve bezgince omuz silkmişti limonata kulağa fena gelmiyordu ama susuzluğunu kesecek sağlam bir birayı tercih ederdi. Eh pekala limonata olsun sırf Worzen'in hatrına. Karaya indiklerinde harıl harıl çalışan bir iskele ve liman işçileri görmeyi beklemişti Hanno fakat bunlar yoktu. Hatta pek canlı sayılabilecek bir mekan yoktu. Ölü adalardan biriydi sanırım bu da. Neydi adı, neydi bu lanet adanın adı?
Hah, Tomonouraydı galiba. Şimdi Hanno bir kafasını yoklayacaktı, bu ada hakkında bir şey duymuş muydu? biliyor muydu? Belki tarihi bir olayı falan vardı. Neyse ne bi ara hatırlardı nasıl olsa. Bu sırada rotacıları Diaya bir soru soracaktı : Hey, Dia adanın adı tomonoura mıydı tonomoura mıydı? Pek emin olamadım da. Cevabı aldıktan sonra iyice emin olabilirdi.

Aha orada bir pastacı var, pastacı varsa limonata da vardır. Ekibine el ederek onları oraya doğru götürecekti. Martha'nın büyüleyici ballı limonlu pastaları mı? Sanki bu ismi duymuştu daha önceden. Nerede duymuştu? Ah, Kuiq adasında da aynısından görmüştü, gerçi yememişti ama epey popüler bir mekandı adada. Demek ki başka adalarda da bayilikleri vardı. Ah evet yolculuğu esnasında bir kaç kere farklı adada rastlamıştı fakat şimdiye kadar dikkatini çekmemişti. Yıldızı parlayan bir zincir olduğu bile söylenebilirdi. İçeriye girip kalabalığı yaracaktı, sonuçta insanlar ona yol vermeyi ve kıyaklar yapmayı severdi, O Hanno'ydu. Bir masa bulup oturup herkes için limonata ve pasta siparişi verecekti. Bir yolculuğun ardından iyi giderdi. Siparişler gelene kadar da az önce aklına gelen garip bir gerçeği anlatacaktı ekibine :Şimdi bir rotacı bir arkeolog ve bir dövüşçümüz var, aslında güverteyi süpürecek bir iki miço bulursak kendi tayfamızı da yaratabiliriz, ne dersiniz bir gemi bulalım mı? Kendi gemimize sahip olup bir tayfa olmak nasıl hissettirirdi? Bunu tartışırken ada hakkında bildiklerini düşünecekti biraz.
İmza  : Resim
Hanno : İsim: Hanno!
Boy: 192
Kilo: 89
Para: 300.000 :Beli:
Kafa Ödülü/Rütbe:-
Puanlar : Karakter Puanları

Özel Puanlar
Meslek: Arkeolog - 1
Pasif Başlangıç Yeteneği: Aldatıcılık, İkna
Saldırılar : yok
Eşyalar : yok
Ödüller : yok :(
Kullanıcı avatarı Hanno

Mesajgönderen Worzen tarih 11 Eki 2019, 20:38

Kıyıdaki dalgaların her foşurtusunda biraz daha kendine geliyordu Worzen. Uzun yolculukların kemiklerinde yarattığı soğukluk ve enerjisizlik hissi moralini biraz düşürse de, yaklaştıkları adada lezzetli bir şeyler yiyip içme fikri midesini ısıtmaya yetmiş gibiydi. Kapüşonunu hafifçe kaldırdı ve bir kez daha baktı önündeki manzaraya. Evet.. rüya değildi, gerçekten devasa bir kara parçasıydı önlerindeki. Şimdi tek yapmaları gereken, gemiden indikten sonra içgüdülerini takip etmekti.

Bir balerin gibi ellerini yukarıda birleştirdi ve esneyerek bütün kaburgasını çatırdattı. Yerinde bir kurbağa gibi hafifçe yaylandıktan sonra gülümsedi. Nihayet karaya basıyordu ayakları.. üstelik yanında dostları da vardı, üstüne üstlük önlerinde bir pastacı duruyordu! Daha ne olsundu ki? Basit bir çocuktu Worzen.. cennetin tanımını yapması gerekse, muhtemelen içinde bulundukları anı tarif ederdi. Belki biraz daha az yorulduğu versiyonunu.

"Ben dövüşçü değilim.. dayak yemeden bitirebildiğim bütün kavgaların üstesinden kaçarak geldim. Ama sanırım sizi hayatta tutabilirim. Ayrıca.. bu sikik turist kafileleri ile yolculuk yapmaktan gerçekten sıkıldım. Kendi gemimizin olması fikri kulağa hiç fena gelmiyor.."

Dedi Hanno'ya bakarak. Kıvırcık sessiz gözüküyordu.. susamıştı belki de. Dili ile dudaklarını yaladıktan sonra tek kaşını kaldırarak önündeki dükkana baktı Worzen. Ballı Limonlu... gerçekten enteresan bir karışım gibi gözüküyordu. Daha önce denemediği bir tattı bu, ve gitmiş olduğu her adada yaptığı gibi, buranın da en meşhur şekerlemelerini tatmak istiyordu.

"Birer dilim pasta söyleyelim.. yanında da buz gibi limonata içeriz. Gelin hadi."
Resim

Resim

Karakter Puanları:

Özel Puanlar:

Kullanıcı avatarı Worzen

Mesajgönderen Diamond Jackson tarih 12 Eki 2019, 13:41

Dışarıdan bakıldığında canavardan herhangi bir farkı olmayan Worzen aslında ufak bir çocuktan başka bir şey değil. Onun 12 yaşında olduğunu öğrendiğimde biraz şaşırmıştım açıkçası çünkü yaşından beklenmedik bir olgunluğa sahipti. Belki de ondan pek haz etmiyor olmamın sebebi de budur... Bence bir çocuğun olgunca davranması için herhangi bir sebebi olmamalı. Her ne kadar bu ufak yaşında denizlere açılmış olsa dahi kendine bu kadar yüklenmemesi gerekiyor. Eğer bir şeyi istiyorsa açıkça söylemeli, istemiyorsa da söylemeli! Her çocuk bencildir, öyle de kalmalıdır! Elbette geçmişinde neler yaşadığına dair herhangi bir fikrim yok fakat oldukça büyük hadiseler yaşadığını tahmin edebiliyorum.

Hanno'nun sorusuna basitçe "Tomonoura" diyerek cevap verdikten sonra gemiden indik. Worzen'in önerisiyle beraber Martha'nın Büyüleyici Ballı Limonlu Pastaları adlı mekana doğru ilerlemeye başladık. Yol boyunca pek bir şey hakkında konuştuğumuzu söyleyemem, zaten yolumuz da pek uzun değildi.

Mekana gittikten sonra kalabalığı yararak ilerleyen Hanno'yu takip ettik. Bulduğumuz ilk masaya oturduktan sonra Hanno konuşmaya başladı. O konuşmasına devam ettikçe ben de öfkelenmeye başlıyordum. Tam patlama noktasına geldiğim anda Worzen konuşmaya başladığı için birkaç saniye kendimi tutmak zorunda kaldım fakat onun konuşması bittikten sonra oldukça yüksek bir ses tonuyla konuşmaya başladım. "Worzen gibi ufak bir çocuğu savaşa göndermeyi mi planlıyorsun! Elbette ikimizden de daha güçlü olduğunu biliyorum fakat savaşmasına tamamen karşıyım! O daha 12 yaşında! ON-İKİ!" Hemen ardından birkaç saniye daha öfkeli gözlerle Hanno'ya baktıktan sonra derin bir iç çektim. Sonrasında ifadesiz bir şekilde konuşmama devam ettim. "Gemi konusunda sizinle aynı düşüncede değilim. Bir gemi satın almak için önce para kazanmamış gerekiyor, ki bunu doğal yollardan başarabilecek insanlar değiliz. Gerekli parayı toplamak için büyük çaplı suçlar işlememiz gerekiyor, bunu yaptığımız takdirde de resmen korsan olarak anılmaya başlanacağız. Başımıza ödüller konacak, gittiğimiz her yerde bela peşimizden eksilmeyecek... Yani ne gerek var ki buna? Eğer korsan olmak gibi bir düşünceniz varsa beni saymayın, o tarz işlere bulaşmak istemiyorum."
İsim: Diamond Jackson
Taraf: Gezgin (Hanno, Worzen)
Uzunluk: 176
Ağırlık: 59
Para: 15.000
Kafa Ödülü/Rütbe: -

Karakter Puanları;

Özel Puanlar;
Meslek: 1
Pasif Başlangıç Yeteneği: Askeri Eğitim, Uzak Görüş

Saldırı Listesi:
-

Eşya Listesi:
Link

Yanında Taşıdığı Eşyalar/Cephaneler/Hammaddeler:
-15.000 Beli
-SNSTR- Havoc
-20 Atımlık Cephane
-Coldsteel Killer
-Glaive

Ödüller:
-
Kullanıcı avatarı Diamond Jackson

Mesajgönderen Crocus tarih 12 Eki 2019, 18:11

Muhteşem üçlü, adaya indikten sonra gözlerine çarpan meşhur pastacıya girmeye karar verdiler. Bu sırada Hanno adanın ismini unutmu ve emin olmak için Diamond'a sormuştu. Sorunun ardından arkadaşına el işaretiyle içeri girmelerini belirtmişti. Bu sırada Worzen, Köfte'nin tepelerinde, yükseklerde halka çizerek süzüldüğünü görebiliyordu.

Worzen, pasta ve limonata fikrini çok beğenmişti. İçeri girdiler, içerisi aynı ismi taşıyan diğer dükkanların aksine küçük görünüyordu. Bolca ahşap içeren bir temeye sahipti. Koyu kahverengi, ağaçtan yapılma ufak masalar, etraflarında yine tahta sandalyeler vardı. Yerler, ahşap parke kaplıydı ve duvarların rengi da atmosfere uyacak şekilde açık kahverengi-bej ve koyu sarı karışımı bir renge boyanmıştı. Duvarların üstünde sade resimler ve japon yazı sanatı örnekleri asılıydı. Dardı, 5-6 masa ancak vardı, ama doluydu. Sadece köşede duran bir masa boş görünüyordu. Kahramanlarımız oraya oturdular, Hanno'nun yaracağı türden bir kalabalık yoktu ortada maalsef.

Dükkan içerisinde mutfak kısmı görünebiliyordu. Mutfakta çalışan iri, kızıl saçlı, orta yaşı biraz geçmiş bir kadın, pasta hazırlıyordu. Uzun kırmızı bir elbise giymişti. Uzaktan, aranan posterlerinde dolaşan korsan Limonlu Bertha'yı biraz andırıyordu, fakat o olmadığı da anlaşılıyordu, hayır o değildi. Ona yardım eden genç bir kadın vardı bir de, görünüşe göre kasaya bakmak ve sipariş istemek gibi işlere bakıyordu. Oldukça güzel bir kadındı, uzun siyah saçları, mavi iri gözleri vardı. Üstünde epeyce dağınık duran bordo bir gömleğin altına, oldukça kısa, siyah deri bir etek giymişti.

Masada Hanno, tayfa kurmakla ilgili fikirlerini öne sürmüştü. Worzen, bu fikre olumlu yaklaştığını anlatmış, Diamond ise sert bir şekilde karşı çıkmıştı: Bir savaşın ortasında büyümüştü nasıl olsa, biliyordu... Worzen'in henüz 12 yaşında olduğunun üzerine basmıştı, onun savaşmasına izin veremezdi ve bir suçlu olarak piyasaya çıkmayı reddediyordu. Aslında yalnızca Diamond değil, çocuk ağzından çıkan sözlerle karanlık geçmişini istemeden bir kez daha ortaya dökmüştü. Gerçekten 12 yaşındaydı, bir dövüşçü değildi ve şu ana kadar ya kaçmış ya da dayak yemişti... Kötü bir hayat geçirmişti.

Üçlü, hararetli tartışmalarına devam ederken, genç kız masalarına gelmiş ve: "Hoşgeldiniz. Size nasıl yardımcı olabilirim?" demişti güleç bir yüzle.

Resim
Queen Lowlah - Ni no Kuni

Mutfaktaki Kadın

Resim

şu pinterest linkinden aldığım bir çizim

Garson Kız

Out: Hanno, bir turda çok fazla hamle yapmışsın. Belki içeri giremeyeceksiniz, belki girmenizi engelleyen bir şey olacak, belki içeride oturmamanıza sebep olacak bir şey var. Belki içerisi boş ve sipariş veremeyeceksiniz. Belki ekip arkadaşlarından birisi "İlle de girmeyelim içeri." diyecek. Lütfen buna dikkat et bir dahakine.
Kullanıcı avatarı Crocus
Anlatıcı
Anlatıcı

Mesajgönderen Worzen tarih 12 Eki 2019, 20:50

Kıvırcık muhtemelen haklıydı, fakat söylediği hiçbir kelime Worzen'a gerçekçi gelmiyordu.. en nihayetinde, çocuk olma şansı hiç verilmemişti kendisine. Dolayısı ile on iki yaşında olmanın tam olarak ne anlama geldiğini de öğrenme fırsatı olmamıştı hayatı boyunca.. o kadar sert vurmuştu hayat tokatlarını yüzüne yüzüne, gardını havada tutmaktan etrafında olup bitenleri kaçırmıştı küçük çocuk. Alışmştı en nihayetinde... nelere alışmıyordu ki insan? Bu kadar mutlu olmasının muhtemelen iki sebebi vardı. Birincisi, hayatı boyunca o kadar karın kışın altında kalmıştı ki baharın ne demek olduğunu bilmiyordu.. iyiyi görmemiş birine kötü de iyi gelirdi. İkincisi, dostları yanındaydı. Her şeye dayanabilecek gücü olduğunu kendisi de biliyordu.. fakat yalnızlığa asla.

Ücra köşedeki masaya oturduklarında duvara en yakın olan sandalyeyi seçti çocuk. Kapüşonu hala yüzünün bir kısmını örtüyordu.. gözlerinin yarısına kadar indirmişti, eğer ışığı ve açıyı doğru ayarlayabilirse gölgesinden faydalanabilirdi. Kadın siparişleri almak için geldiğinde sesinde veya tepkilerinde herhangi bir değişim olmadığına göre, muhtemelen fark etmemişti yeşil yaratığı. Belki de daha bile iyisi.. bu adada ucubelere zorbalık yapılmıyordu. Düşük bir ihtimal bile olsa bir saniyeliğine yeşil yanaklarının gülümsemesine sebep oldu bu fikir.

"En müthiş pastanızdan bir dilim lütfen. Bir de buzzz gibi bir limonata. Az şekerli."

Zihninin bir kısmı hala mutfaktaki kadındaydı.. onu daha önce gördüğüne emindi. Posterdeki suratı gözünün önüne getirmeyi denedi bir an için. Benziyordu evet, fakat o değil gibiydi de. Hayır.. yapmamalıydı bunu. Her şişman kadını birbirine benzetmek büyük ırkçılık olurdu. En nefret ettiği şeye dönüşmeyecekti. Ama bir yandan da.. sahi, ne kadar ödül konulmuştu kafasına? Posterde yazan o para miktarı ile kaç limonata içilebilirdi? Sipariş geldiğinde pasta diliminin dörtte üçünü yiyecek, geri kalanı da peçeteye sarıp dışarı çıktığında Köfte'ye verecekti.
Resim

Resim

Karakter Puanları:

Özel Puanlar:

Kullanıcı avatarı Worzen

Sonraki

Dön Hikayeler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir