Role Play Rehberi Ve Site Kuralları

Role Play Rehberi Ve Site Kuralları

Mesajgönderen Hagels tarih 19 Nis 2014, 16:11

Sitemizde uygulanan, yazılı olmasa da geçerli görülen durumları ve kuralları dile getirmenin zamanı geldi de geçti. Bu kurallar sizlere saçma gelse de sitedeki dengelerin korunması ve karmaşayı önlemesi için önemli şeyler. Gelelim bunların ne olduğunu sıralamaya;

1- Role Play, Rol yapmak anlamına gelir. Yani kendiniz olmaktan çıkarak başka bir kimliğe bürünürsünüz. Tıpkı gerçek hayattaki gibi fiillerinizin ve eylemlerinizin bir sonucu olur. Bu şekilde hikâye ilerler.

2- İlk durum neticesinde kişi sadece kendi karakterini yönetebilir. Herhangi bir npc veya oyuncu üstünde kontrol gücü yoktur. Ayrıca çevre şartları da bu duruma tabidir. Oyuncular çevre şartlarını kendilerince belirleyemezler.

3- Konular turlar şeklinde ilerler. Yönetici aksini belirtmemişse her oyuncunun bir turda tek bir kere mesaj atma hakkı bulunur. Bir sonraki tur yöneticinin yeniden yazması ile başlar.

4- Rp içi durumlar ne olursa olsunlar oyuncuların rp dışında birbirileri ile sataşması, küfürleşmesi, hakaret ve aşağılama içerikli sözler söylemesi yasaktır.

5- Bir oyuncu eğer bir durumdan şikayetçi ise bunu istediği gibi ilgili başlıkta dile getirebilir. Ancak siteyi ve yöneticileri aşağılamak, küçük görmek haklı veya haksız ne sebeple olursa olsun diğer oyuncuların görebileceği bir yerde dile getirilemez. Mümkünse özel mesaj ile ya da Skype, Facebook üzerinden bu şikayetler yöneticilere aktarılabilir. Sonrasında ise gereken neyse yapılır.

6- Sitemizi başka sitelerle kıyaslamanız mümkündür. Bazı durumlar ve kurallar size garip ya da anlamsız gelebilir. Ama şu var ki bize de anlamsız ve garip gelen ama sizin beğendiğiniz şeyler var. Bizim sitemizde yazmak istiyorsanız bunlara saygı göstermeniz gerekir.

7- Yöneticiler; Tanrı, Mutlak Güç falan değildir. Kendisini böyle gören Yöneticilerden hazzedilmez. Burada adil bir biçimde iş yapmaya çalışıyoruz. Aksi tavır sergileyen yöneticilere gereken yaptırmalar uygulanacaktır.

8- Evrenlerde Son Sözü söyleme hakkı evrenden sorumlu yöneticilerdedir. Yönetici kadrosuna buradan ulaşabilirsiniz: BOE - Yönetim Kadrosu

9- Sitede dini, siyasi konularda tartışmalara girmek, propagandalar yapmak yasaktır. Irkçılık, ayrımcılık gibi davranışlar hoş görülmez. Gerçek hayattan biraz uzaklaşıp nefes almak için buradayız zaten. Siteyi bu tür şeylere bulaştırmayın lütfen.

10- Siteden para kazanmıyoruz, bu işi hayır içinde yapmıyoruz. Tek amacımız başka dünyalarda hayal dahi olsa, yürümek. Eğlenmek… Aksini düşünen varsa bu işi zorla yapıyorsa Yönetici ya da oyuncu olsun fark etmez gitmekte özgürdür.

11- Multi Hesaplar yasaktır. Her oyuncunun her evren için tek bir karakter açma hakkı bulunur. Aksi durumlarda oyuncunun tüm karakterlerin banlanması ve siteden uzaklaştırılmasına varan cezalar verilebilir.

12- Yazılmış olan mesajları editlemek, silmek yöneticilerin bilgisi yoksa kesinlikle yasaktır. Turlarınızı yazarken her şeyi dikkatli okuyun ve iyice düşünün sonradan pişman olmayın.

13- Mesajlarınızda ki karakter boyutları standart olmalıdır. Büyük ya da küçük karakter kabul etmiyoruz. Bu konuda ısrar edenlere gereken yaptırımlar uygulanacaktır.

14- Mesajlarınızda bulunan görseller (imza, gif, videolar) spoiler içine alınmalıdır. Bu kural imzalar için istisnai bir durum içerir. İmzalarınızda spoiler içine koymadan - gif olmaması ve tüm sayfayı kaplamaması şartıyla - bir görsel paylaşabilirsiniz; diğer görseller spoiler içinde tutulmalıdır.

15- 1 Üyesi dahi kalsa Bin Odalı Evin kapısı açık kalmaya devam edecektir.
Resim
Kullanıcı avatarı Hagels
Emekli
Emekli
 
Mesajlar: 297
Kayıt: 10 Eyl 2012, 21:24

Dön Genel Duyuru-Soru-Öneri

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir