[Görev - Söylenti] Hayatta Kalanlar

Re: [Görev - Söylenti] Hayatta Kalanlar

Mesajgönderen OP- Anlatıcı tarih 04 Şub 2015, 20:15

Genç dostumuz çıktığı ilk medeniyet sahibi sokakta eli silahlı adamları gördüğünde, kalabalığın kendisine yetmeyeceğini düşündü. Bu yüzden dümdüz sokaktan geçerek karşısındaki ara sokağa daldı. İşte yeniden dar sokaklar, yüksek binalar arasındaydı Teth. Bir süre daha yürüdü yürüdü, bazı bazı yine az önceki gibi sokaklara denk geldi ancak kalabalık arama ümidiyle yolculuğunu sürdürdü. Yaklaşık bir 15 dakika yürüdükten sonra binaların çevresini sardığı büyük bir açıklığa geldi. Çevrede genel olarak esnaf dükkanları vardı. Silah satanlar, tahta, çivi, çekiç satanlar, erzak satanlar ve harita satanlar bulunuyordu. Kısaca burası bir denizcinin alışveriş yapabileceği türden bir yerdi. Ayrıca burasının şehir meydanı olduğu da her halinden belliydi.

Etrafta ise yine tek tük insanlar bulunuyordu. Şehir merkezi böyle ise genel olarak bütün şehrin bu halde olduğunu rahatça anlamak mümkündü. Meydanın ortasında ise yine eli silahlı, korsan oldukları belli olan yaklaşık 5 kişilik bir grup oturuyordu.
Kullanıcı avatarı OP- Anlatıcı
Anlatıcı
Anlatıcı

Mesajgönderen Roverlocker Teth tarih 06 Şub 2015, 18:30

Gidip kendime daha kalabalık bir yer aramış olsam da bu şehrin bazı sorunları var gibiydi. İnsanları kafalarını öne eğmişler ve silahlı adamların esareti altında yaşıyorlardı. Ayrıca alışveriş dükkanları dikkatimden kaçmış değildi. Bir süre sonra onlarla ilgileneceğim merak etmeyin ama önce bu insanların neden böyle oldukları konusu kafama takılmıştı? Bir yabancıydım ve az önce bir soruna neden olmuştum. Bu yüzden beni tanıyanlardan bu yana doğru rapor geldiğinde başım belaya girecekti. Sıkıntılar, sıkıntılar hem az önce kaçmak zorunda kalmıştım ve daha şeftali suyu bile içememiştim.

Kendimi hemen harita satan bir dükkana atıp selam verdikten sonra içeriyi inceleyecektim. Tabi kafamı eğmiş, etraftaki silahlılara yabancı olduğumu çaktırmadan hareket etmeye çalışarak buraya girmeye çalışacaktım. Fark edildiğim an ise kaçamayacağım iki iki daha iki yapıyorsa o kadar netti. Sonuçta daha mermiden hızlı giden birisini tanımıyordum. Eğer kendim o kadar hızlı gidiyor olsaydım tanıdığımı söylerdim.

Haritacıya selam verdikten sonra müşterilerine bir şeyler ikram ettiklerini umarak hemen ''Amca bana harita lazım. Hangi haritayı önerirsin? Nereye gitmem mantıklı olur sence. Şeftalinin bol olduğu bir ada. Bu arada bir kartondan şeftali suyunu içerim. Böyle kafamız eğik boynumuz ağrıdı be bu iş ne zaman biter sence. Kafaları eğerek yürümek zor ben hep düşüyorum geçen şeftali suyum döküldü. Anlatabiliyor muyum? Amca ölü adamın mezarının yerinin haritası var mı sende?''. Amca, amca da ya güzel bir bayansa. Bana aşık olacaksa bu fırsatları kaçırmamalıyım. O yüzden şöyle yapabilirim kadın falan çıkarsa bacım derim olur biter. Hem biraz ağır başlı izlenimi vereyim karşımdakine. Hihihi..
Roverlocker Teth
Gezerim bu denizleri!
170 cm/60 kg
22 Yaşındaydım!Artık 23 Oldum.
1.740.000 Beli

Güç:3
Hız:5+4
Dayanıklılık:4+1
Karizma:3

Eşyalar:
Kını T-rax kemiğinden yapılmış olan bir tantou. Eski bir korsana ait ve özelliği bilinmiyor. Ancak bu tantou' nun T-rax öldürdüğü unutulmaması gereken bir gerçek.

Dövüş Yeteneği(Diğer-Tonfa Kullanımı):2
Pasif: Akrobasi
Tonfa
Onay Linki

Resim
Kullanıcı avatarı Roverlocker Teth
OP:4S

Mesajgönderen OP- Anlatıcı tarih 08 Şub 2015, 11:13

Genç dostumuz şehir merkezine geldiğinde şansını hemen harita satan bir dükkana dalarak denemeyi tercih etmişti. Harita dükkanına girdiğinde, ufak bir tezgahın arkasında boş boş oturmakta olan bir adam fark edecekti. Adam orta yaşlarındaydı ve şeffaf çerçeveli gözlükleri vardı. Teth içeri girdiğinde adam gözlüklerinin üzerinden ona bakarak "Bir müşteri, ne zamandır görmemiştim." diye mırıldanmıştı. Dükkanda her yerden harita fışkırıyordu. Duvarlar, sağda solda serili haritalar, kapının yanındaki kutuların içinde rulo yapılmış haritalar ve daha bir sürüsü.

İşte o sırada Teth adamla iletişime geçmeye başlamıştı. Adama her zamanki garip tavırlarıyla bazı sorular yöneltmişti. Gözlükle adam ise önce suratındaki şaşkınlığı gizleyemeyerek genç dostumuza tip tip bakmış ardından bir kahkaha patlatmıştı. Kahkahasının arasında birden yerinden fırlamış ve "Ölüadam'ın mezarı mı? Hahaha... Onun ölü olduğunu düşünmüyorum evlat, bence adındaki ölünün ya farklı bir anlamı var ya da gerçek anlamda bir isim. Ayrıca ölü bile olsa, Ölü Adam'ın mezarının haritasını satın alabilececeğin tek kişi, Ölü Adam'ın kendisidir." demişti.

Ölüadam muhabbetini geçtikten sonra ise "Sen ne arıyorsun buralarda? Yabancı olduğun her halinden belli. Bu kara ve acı günlerde gelinebilecek son adaya geldin." demişti.
Anlatıcı
Anlatıcı

Mesajgönderen Roverlocker Teth tarih 08 Şub 2015, 12:16

Dükkanın her yerinden kağıtlar fırlamıştı. Adaların yerlerini gösteren, insanların denizlerde yol almasını sağlayan binlerce mürekkep damlasının kullanıldığı ilginç kağıtlar. Düşüncelerin çizimlere yansıdığı sadece noktaların birbiriyle birleşiminden ibaret olmayan değerli parçalar. Hepsi yetenekleri ellerden çıkmamış olsa bile hepsinin kendince değeri vardı. Bu kadar değerli eşyaya sahip olan adam tezgahın arkasında pinekliyordu. Müşterisi olmadığı belliydi ve ben bu adama müşteri olmuştum. Kaderin bir oyunu muydu bu dükkanı seçmem! Tabi ki hayır buraya girmek istedim ve girdim bu kadar basit.

Adamın ölü adam hakkındaki düşünceleri güzeldi. Onun gerçekliğini bilen ben hatta onunla görüşmenin yolunu bilen ben için oldukça makul cevaplar vermişti. Mezarı olmaması ve olsa bile haritasını mezarda yatması gereken kişinin satıyor olması. Oldukça eğlenceli gelmişti kulağıma. Cümlelerin arkasındaki anlamlarla uğraşmayı sevmiyordum. Hayatı eğlenerek ve şeftali suyu içerek yaşıyordum ve amacıma ulaşmış bile sayılırdım.

''Burada ne mi arıyorum amca? Tabi ki harita ve biraz şeftali suyu. Çünkü kahramanlar şeftali suyunu severler. Bir kahraman değilim ama kahramanları severim. Bu yüzden sevdiklerini sevmem gayet sevilesi bir olay.''kendimce mantıklı bir cümle kurduktan sonra az önce bana gülümseyen adamın bahsettiği acı günlere gelmek istiyordu canım.

Kötü zamanları bilirim... Şeftali suyunun değil limon suyunun revaşta olduğu günler kötüdür. Ya da akşam yemeğinde bifteğin yanında şeftali suyu içmediğiniz günler kötüdür. ''Neden acı günler amca, şeftali suyu stoklarınız mı bitti? Eğer öyleyse adadan ayrılmayı düşünebilirim. Ayrıca ölü adamın yaşadığına emin olabilirsin. Bir süre sonra onunla görüşmeyi düşünüyorum. Hihihih...''bu adama garip gelebilirdi. Sonuçta edindiğim ultra gizli ölü adam çağırma ritüelinden haberi yoktu bu adamın. Umarım ölü adamların iyisi gelir de bana musallat falan olmaz. Hihihi...
Roverlocker Teth
Gezerim bu denizleri!
170 cm/60 kg
1.740.000 Beli

Eşyalar:
Kını T-rax kemiğinden yapılmış olan bir tantou. Eski bir korsana ait ve özelliği bilinmiyor. Ancak bu tantou' nun T-rax öldürdüğü unutulmaması gereken bir gerçek.

Tonfa
Onay Linki

Resim

Mesajgönderen OP- Anlatıcı tarih 09 Şub 2015, 20:33

Genç dostumu Teth'in pek korsanlarla ya da adayla ilgisi yok gibi duruyordu. Aslında koca denizde yankılanan o söylentilerden bile haberi var mı meçhul. Ama önemli değil, o özgür iradeye sahip bir kahraman, onu asla ben yönlendiremem. Ben sadece sıradan, yaşlı, sakallı bir anlatıcıyım ve kahramanlar ne yaparsa onu anlatırım. Hatta kendilerinin kahraman olmadığını söyleyebilecek kadar mütevazi olanları bile.

Teth, adamın soruları üzerine bazı cevaplar vermişti. Genç dostumuzun konuşmasından sonra dükkan sahibi "Hmm... Sanırım adanın durumu hakkında haberin yok. Tamam haberin yoktur ama dışarıda kol gezen eli silahlı adamları da mı görmedin be adam? Yaklaşık 3 ay kadar önce buraya Yusagi adındaki o şerefsiz korsan el koydu. Bir çok kişiyi öldürdü ve halkı korku ile, silahlar ile yönetiyor. Üç gün öncesine kadar bu durumu kabullenmiştik ve boyun eğiyorduk ancak denizciler geldi. Bizim için savaştılar, bir çok kişi onlara katıldı ve öldü. Bu bize umut vermişti fakat artık hiç umut kalmadı. Söylenenlere göre Yusagi buraya gelecekmiş. O geldiğinde hepimizi öldürecek biliyorum ve artık hiç şansımız kalmadı." demişti. Ardından sanki biraz neşe bulmaya çalışıyormuş gibi başka bir konuya geçti ve "Demek Ölüadam'ı çağıracaksın. Hmm... İlginç, bunu yıllardır kimseden duymamıştım. Nasıl çağıracağını ve nasıl pazarlık yapacağını biliyor musun? Yoksa bir taraflarından mı sıkıladın?" dedi. Hala suratında neşesiz bir ifade vardı.
Anlatıcı
Anlatıcı

Mesajgönderen Roverlocker Teth tarih 09 Şub 2015, 23:04

Eğer bulabilirsem bir sandalye çekecektim. Bulamadığım taktirde ise yere çömelir pozisyonda aynen sıçıyormuş gibi ama belim biraz daha dik, dirseklerim diz kapaklarımın üzerinde olacak şekilde oturacaktım. Ha sandalye bulursam yine aynı şekilde oturacaktım. Bu bacaklarımın soğmasını engelleyen bir oturuş şekliydi ve böyle yapınca kafam daha çok çalışıyordu. Sakin bir şekilde oturduktan sonra adamın söylediklerini dinlemeye koyulmak istesem de odaklanamıyordum. Şeftali suyu söylemiş olsam bile adamın pek taktığını söyleyemezdim. Buralarda kahve falan yok sanıyorum. Yoksa söylerdi iyi bir amcaya benziyor.

Kendimi toparladığımda cümlenin ortasına gelmişti harita adam. Denizciler üç gün önce buraya gelmişti ve bir bok başaramamışlardı. Yusagi diye bir adamın varlığından tedirgin olduğunu anlamıştım ihtiyarın. Korku ve yaşamının sona ereceğine dair kafasına yerleştirdiği düşünceler onu tedirginliğe itiyordu. Amcamın ölmesini istemesem de Yusagi denilen herifin karşısına dikilip savaşamazdım. Sonuçta savaşma konusunda yetenekli değildim ama adamın istediği bir parça eşyasını, değer verdiği bir parçasını yaşatmaya devam edebilirdim.

Boğazımın kurumuş olabileceğini hatırlatmak için yapmacık bir öksürükten sonra yerimi sağlamlaştırıp ''Demek öleceksin ha amca. Kaçamayacak kadar ihtiyarsın. Senin için savaşmak isterdim ama ben bir savaşçı değilim. Bir koşucuyum. Ama senin için bir şeyler yapabilirim. Bir adet karton kutudan şeftali ısmarlamadın be amca.''diyerek araya isteğimi sıkıştırmıştım.

''Koşucular iyi kaçarlar. Senin için değerli olan bir eşyanın Yusagi' nin eline geçmesini engelleyebilirim. Onu alırım dünyayı gezdiririm. Benim yapamayacağımı düşündün mü! orada duracaksın. Ben yaparım. Aslında yapamayabilirim ama ben yapamasam ölü adama veririm.''...

Kendimi naçizane bir şekilde ifade ettikten sonra derin bir oh çekmiştim. Adam benim ölü adam ile olan irtibatımı ciddiye almamıştı. Nasıl çağıracağımı elbette biliyorum pis bunak. Pazarlık yapmakta ne var dur anlatayım sana. ''Birsandığı bir şişe rom koy amca salla denize. Zaten o satış yapacak ya kendi geliyor ibine. Pazarlık kolay be reis! Tutacağım elini, tutturacağım elimi salla babam salla. O fiyat olmaz bu fiyat olur anlaşana kadar. Anlaşamadık mı o zaman yapacak bir şey yok. Mazot parasını veririm bir tane kartondan şeftali suyumu içer ondan sonra yoluna gider.''kafamın takıldığı başka bir şey daha vardı.

Denizcilerin hepsi ölmüş müydü acaba. Emin olamıyordum ama emin olmak için önümde bir kaynak vardı. Oturduğum yerden hızlıca sıçrayıp, amcaya doğru eğilirken ''Hepsi öldü harita amca. Yaşayan kimse yok mu?''yapıştırdım gitti sorumu da. Hadi bakalım gelsin cevap. Gidip bakarım belki adamlara ne yapıyorlar, ölmüşler mi diye? Belki de bakmam kafama göre.
Roverlocker Teth
Gezerim bu denizleri!
170 cm/60 kg
1.740.000 Beli

Eşyalar:

Tonfa
Onay Linki

Resim

Mesajgönderen OP- Anlatıcı tarih 11 Şub 2015, 20:31

Teth, karşısındaki adamın konuşmaları sırasında onu dinlememişti pek ancak yinede bunu haritacı amcasına pek belli etmemişti. Kenardan bulduğu bir tabureyi çekip oturmuştu. Tam olarak istediği pozisyonu alamamış olsa bile yinede çok bir şey kaybettiğini söyleyemem. Adamın bütün söyledikleri bittikten sonra genç kahramanımız konuşmasına başlamıştı. Yine her zaman ki Teth'liğini yapıp bir sürü şey saçmalamıştı.

Genç adamın söylediklerinden sonra haritacı "Hahaha... Öleceğimi söylüyorsun ama yinede beni güldürmeyi başarıyorsun. İyi adamsın evlat, sevdim seni. Gerçekten sevdim. Şeftali suyum yok maalesef aslında sana ikram edebileceğim hiç bir şey yok. Hah... Bir dakika, seyyar baklava var." dedi o sırada ve elini cebine atıp bir şeker çıkarttı. Şekeri genç dostumuza uzattı.

Teth, şekeri alsın ya da almasın adam konuşmasına şu şekilde devam edecekti "Denizcileri bilmiyorum. Savaştan sonra dağılmışlardı. Muhtemelen korsanlar tarafından yakalanmışlardır. Üzücü, o gençlerin ölümü gerçekten üzücü. Peki ya sen? Amacın ne? Neden buradasın? Korkağa benziyorsun, tek başına gelmiş olamazsın."
Anlatıcı
Anlatıcı

Mesajgönderen Roverlocker Teth tarih 13 Şub 2015, 16:26

Seyyar baklava nedir lan? Hayatımda duymamışım böyle bir şeyi. Seyyar baklavayı düşünüyorken adam elini cebine atmış ve hemen bir şeker çıkarmıştı. İkramda bulunmuştu ihtiyar amcam bana geri çevirmek olmazdı. Aklıma iyi bir fikir gelmişti aslında. Şeftali suyunun içine şekeri basıyorsunuz alıp onu donduruyorsunuz sonra yalıyorsunuz. Oha yeni bir şey buldum lan ben! İsmini ben düşünmekle uğraşmayın siz düşünün bunu benim başka işlerim var.

Şekeri alıp cebime koyarken ''Seyyar baklavayı alıyorum amca. Sonuçta seyyar bunu taşımam lazım sanırım. Yemek istediğimde yerim ama şimdi canım istemiyor. Ayrıca şeftali suyu iyidir gerçekten iyidir. Her şeyden kaçtım da daha ölümden kaçanı göremedim amca. Dev ejderler, kendi kakasını yiyen horozlar ve en korkuncu da pençelerini gösterip miyavlayan kediler. Kovalıyor pezevenkler bizde kaçıyoruz.''iyiden iyiye sıkılmaya başlamıştım. İşgal altındaki bir adada şeftali suyu bulmak biraz zor olacağa benziyordu. Silahlar kaçamayacağım kadar hızlı ateşleniyorlardı. Adam amacımı falan sormuştu ama en sonunda korkaksın kelimesi yüzümün düşmesine neden olmuştu.

Korkak olup olmadığımı savunacak değildim. Sonuçta ölmek üzere olan bir adama laf anlatmakla vakit kaybedemezdim. Hem şeftali suyu da bulamamıştım artık buradan gitme vaktim gelmişti. Adam amacımı falan sordu ama ne amacı be amca! İşte ölü adam falan da bi fırsat bulamadım.

''Kaçmadan şeftali suyu içebileceğim bir yer var mı amca? Tek başıma gelmedim otostop çektim buraya attılar beni işte. Amacım kaçmak ama şeftali suyunu daha çok severim. Sıkıldım ben gidiyorum başka dükkana bakacağım. Şeftali suyu biliyorsan oraya bilmiyorsan amcaların olduğu dükkanı söyle oraya gideyim. Böyle bağırmayacak beni görünce. Değerli bir şeyin varsa ver dünya alem dolaşsın benimle yoksa hadi kendine iyi bak. Limanda kavga vardı oradan kaçtım. Hihihih...''
Roverlocker Teth
Gezerim bu denizleri!
170 cm/60 kg
1.740.000 Beli

Eşyalar:

Tonfa
Onay Linki

Resim

Mesajgönderen Fraquien tarih 13 Şub 2015, 20:05

Genç kahramanımızın aklı hala şeftali suyu içmekteydi. Karşısındaki adamın sorduğu sorulara yine kendi tarzında cevaplar vermişti. Haritacı adam ise "Hmm... Garip bir adamsın. Neyse..." demiş ve ardından Teth'e bir yol tarif etmişti. Bu yol az önce kahramanımızın geldiği yoldu. Hani biraz önce demiştim ya geniş bir sokağa çıktı diye, Teth ise daha kalabalık bir yer arayışındaydı ve buraya sürüklenmişti. İşte o yolu tarif etmişti haritacı amca. Genç dostumuz ise orayı iyi biliyordu. Eğer isterse dükkandan çıkıp oraya gidebilirdi.

Dostumuz eğer o sokağa gidecekse yolda hiç bir sorunla karşılaşmadan oraya varacaktı. Sokağa geldiğinde ise solunda bir sürü bar, eğlence yeri görecekti yine. Ancak hepsi kepenklerini yarıya indirmiş durumda olacaktı. Bir yanda ise hala korsanlar ve kafalarını öne eğmiş insanlar dolaşmakta olduğunu fark edecekti.
Resim
Kullanıcı avatarı Fraquien
SA: Forsaken
SA: Forsaken

Mesajgönderen OP- Anlatıcı tarih 13 Şub 2015, 20:05

Genç kahramanımızın aklı hala şeftali suyu içmekteydi. Karşısındaki adamın sorduğu sorulara yine kendi tarzında cevaplar vermişti. Haritacı adam ise "Hmm... Garip bir adamsın. Neyse..." demiş ve ardından Teth'e bir yol tarif etmişti. Bu yol az önce kahramanımızın geldiği yoldu. Hani biraz önce demiştim ya geniş bir sokağa çıktı diye, Teth ise daha kalabalık bir yer arayışındaydı ve buraya sürüklenmişti. İşte o yolu tarif etmişti haritacı amca. Genç dostumuz ise orayı iyi biliyordu. Eğer isterse dükkandan çıkıp oraya gidebilirdi.

Dostumuz eğer o sokağa gidecekse yolda hiç bir sorunla karşılaşmadan oraya varacaktı. Sokağa geldiğinde ise solunda bir sürü bar, eğlence yeri görecekti yine. Ancak hepsi kepenklerini yarıya indirmiş durumda olacaktı. Bir yanda ise hala korsanlar ve kafalarını öne eğmiş insanlar dolaşmakta olduğunu fark edecekti.
Anlatıcı
Anlatıcı

ÖncekiSonraki

Dön East Blue

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir