[Görev - Söylenti] Hayatta Kalanlar

Re: [Görev - Söylenti] Hayatta Kalanlar

Mesajgönderen Roverlocker Teth tarih 17 Şub 2015, 21:50

İlk defa dikkatimi adama tam olarak vermiştim. Bana şeftali suyu bulabileceğim bir yer tarif ediyor olma ümidiyle canlanan kalbimin ritmindeki değişikliği hissediyor ve küt pat pata küte cat çut diyerek atışını dinleyebiliyordum. Amcamın sesiyle biraz karışıyor olsa bile fazla sıkıntı çekmeden bana garip diyen ama seyyar baklava diye bir şey uyduran ihtiyarı dikkatle dinlemeyi sürdürüyordum. Gülümsüyordum ve kendimi bu konuda engelleyemiyor oluşum dışarıdan bakıldığında ahmakça görünüyor olabilirdi. Az sonra şeftali suyu bulacak olmanın verdiği mutluluk ile oluşan kas gerginliğinden ibaret bir gülümseme. Adamın söylediklerini dinlediğim vakit az önce geldiğim yere gitmem gerektiğini anlayabilmiştim. Kafam o kadar çalışıyordu ve askerlere yakalanmadan gitmem gerekliydi.

Kafayı öne eğip, kapüşonlu bir adam edasıyla hafif gizem karıştırdığım adımlarımı da yanıma alarak hedefime doğru yürümeye başlamıştım. Ne kadar güzel bir şey, şeftali suyu. Kafamı öne eğmiş ve ada halkını taklit etmiş birisi olarak dikkat çekmeden -umarım- istediğim yere gelmiştim. Eğlence mekanları gözümden kaçmamıştı. Tabi ki diğer yerler de! Barlar içeceklerin servis edildiği yerler olduğundan şeftali suyunu bulabileceğim yerlerin listesinde ilk sıralarda yer alıyordu.

Bendeki de bir akıl! Ulan, gidiyorsun haritacı amcaya şeftali soruyorsun. Haritacı amcada harita olur orada ne arar şeftali suyu! Gerçi seyyar baklavam da var ama olsun. Haritacı ihtiyarda seyyar baklava olması bir ilginç. En baklavaların Gaziantep diye bir yerde olduğunu duymuştum. Umarım yolum oraya düşer de şeftali suyuma eşlik edecek baklavalar bulurum.

Kepenkleri yarı açık tükanlardan herhangi birisine dalarak içeriye gizlice kısılmış gözlerimle bakıp içeride tehlikeli asker korsanların olmadığına emin olduktan sonra ''Bana benden, benim için bana özel bir şeftali suyu!''diyerek bağıracaktım. Ama az bağırma bak, azcık böyle dükkandan dışarıya gitmeyecek kadar az ses olması lazım yoksa götüme kurşunu takarlar. O zaman içtiğim şeftali suyu delikli bir fıçı misali götümden akar gider. Gerçi akmasa bile damlıyor ama olsun akmasından iyidir! Hihihi...
Roverlocker Teth
Gezerim bu denizleri!
170 cm/60 kg
22 Yaşındaydım!Artık 23 Oldum.
1.740.000 Beli

Güç:3
Hız:5+4
Dayanıklılık:4+1
Karizma:3

Eşyalar:
Kını T-rax kemiğinden yapılmış olan bir tantou. Eski bir korsana ait ve özelliği bilinmiyor. Ancak bu tantou' nun T-rax öldürdüğü unutulmaması gereken bir gerçek.

Dövüş Yeteneği(Diğer-Tonfa Kullanımı):2
Pasif: Akrobasi
Tonfa
Onay Linki

Resim
Kullanıcı avatarı Roverlocker Teth
OP:4S

Mesajgönderen OP- Anlatıcı tarih 18 Şub 2015, 22:45

Genç dostumuz Teth, şeftali suyu bulma umuduyla yollara düşmüştü. Tekrar az önce geçtiği yola geldiğinde kimseye yakalanmadan yarı açık yarı kapalı ancak hala işleyen barlardan birisine girmişti. İçeri girdiğinde bir tarafta bir masayı komple silahlı korsanların ele geçirdiğini ve önlerindeki içkileri içtiğini görmüştü. Hepsinin yanında kılıçları, tüfekleri ve tabancaları vardı. Toplamda 6 kişiydiler ve oldukça gürültü yapıyorlardı. Barmen ise barın arkasına sinmiş, sessiz bir şekilde duruyordu.

Ancak barın diğer tarafında tek başına oturan bir adam vardı. Önünde bir şişe ve shot bardağı vardı. Genç dostumuz Teth, korsanlara nazaran bu adamda daha tehlikeli bir hava sezmişti. Sanki o adamın, orada olmaması gerekiyor gibi bir hali vardı. Belkide birazdan herkesi öldürecekti, bu korkunç hava ortama oldukça gergin bir atmosfer kazandırıyordu. Ancak korsanların pek umursar gibi bir halleri yoktu. Barmen ise zaten diğer ada halkı gibi korkuya alışmıştı. Teth ise ne kadar tehlike olsa bile kaçabileceğinden emin bir havadaydı.

Kahramanımız bara gidip yüksek bir sesle şeftali suyunu istediğinde korsanlardan birisine ona döndü ve "Hey, ahmak! Kapat o lanet çeneni yoksa dilini keserim." diye bağırmıştı. Diğer bir korsan ise "Burası bizim mekanımız ve sen susacaksın, biz konuşacağız. Anlıyor musun bizi?" demişti.

Tek başına oturan adam
Resim
Kullanıcı avatarı OP- Anlatıcı
Anlatıcı
Anlatıcı

Mesajgönderen Roverlocker Teth tarih 18 Şub 2015, 23:31

Hızlı, yürekli yani cesur ve kanı ateşlerde kaynayan delikanlı genciniz ben kendimce içeriye dalış yaptığımda şeftali suyuna olan hasretimi haykırmıştım. Pek takmıyorlardı beni diyecektim ki içerideki oturan korsan grubu gözüme çarpmıştı. Ben de onların gözüne çarpmış olmalıyım ki bana lafı itelemeye başlamışlardı. Laftan korkacak değiliz sonuçta benim amca oğulları mermiye kafa atıyor. Salaklar, işte. Öldü hepsi. Cenazelerinde bulunamamıştım o yüzden onların cenazeme altın yollayabileceğimi pek düşünmüyorum. Laflarından pek korkmamış olsam bile yanlarında duran kılıçları, tüfekleri, tüfeklerine koyacakları mermileri aklımı başımdan almış bir anlığına istemsizce geriye kaçmayı düşünmüştüm. Ama şeftali suyuna olan açlığım bunu engellemiş olmalı ki ileriye doğru adımlamayı ihmal etmemiştim. Adamlara dönerek ''Sorry.''diyebilmiştim. Umarım doğru demişimdir ve beni anlayabilmişlerdir.

İçeriye girdiğimde barmenin ezikliği ise dikkat çekici diğer bir şeydi ama o tek başına oturan delikanlı ve kanının benden daha çılgın aktığı belli olan adam ürkmemin asıl sebebiydi. Götü boklu korsanlar bunun sebebi olarak kendilerini düşünebilirler ancak hiç umrumda değil. Ortamın gerginliği altında üzerime çöken ağırlığın adımlarımı yavaşlatma riskini göze alacak şekilde tek başına doğru yaklaşan adama doğru bir adım atmıştım. Ardından duraksamış ve arkama dönerek kapının yerini kafama iyice kazıyarak tekrar önümdeki masaya yönelmiştim. Tek başına doğru oturan adama...

Herhangi bir durumda kaçmam gerekebilirdi ve adamın masasına otururken tırsık barmene el kol işaretleri yaparak işte hangisi denk gelirse dikkatini çekmeye uğraşacaktım. Dikkatini çektiğimde ise kısık sesle bağıracaktım. Hani kısık sesle konuşmaya çalışırsınız da ama aslında bağırmanızda gerekir. Derstesin tamam mı? Arkadaşına bir şey söylemen lazım ama hoca tahtada bir şeyler anlatıyor. Sesini kısarak konuşursun ama arkadaşın seni duymaz. Aslında duymaması gereken hocadır. İşte bu yüzden kısık sesle, yüksek tonda konuşman gerekir işte tam o şekilde ''Amca, tırsık barmen amca bana bir şeftali suyu, bu korkunç görünümlü amcama da bir tane daha ne içiyorsa ondan. Ama hepsi benden.''.

İzin almadık ama hemen bir sandalye çekip kendime has oturma stilim ile yani sıçar pozisyonda kollar aşağıya, dirsekler dizlerin üzerinde. Hihihih... ''Amca nasıl bu kadar korkunç olabiliyorsun? Sanki her an beni öldürecekmiş gibisin. Korktum ama gidemedim, kaç zamandır şeftali suyu içmem lazım çünkü. Hihihih...''
Roverlocker Teth
Gezerim bu denizleri!
170 cm/60 kg
22 Yaşındaydım!Artık 23 Oldum.
1.740.000 Beli

Güç:3
Hız:5+4
Dayanıklılık:4+1
Karizma:3

Eşyalar:
Kını T-rax kemiğinden yapılmış olan bir tantou. Eski bir korsana ait ve özelliği bilinmiyor. Ancak bu tantou' nun T-rax öldürdüğü unutulmaması gereken bir gerçek.

Dövüş Yeteneği(Diğer-Tonfa Kullanımı):2
Pasif: Akrobasi
Tonfa
Onay Linki

Resim
Kullanıcı avatarı Roverlocker Teth

Önceki

Dön East Blue

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir