Bralvadd Strongrun

Bralvadd Strongrun

Mesajgönderen Brallvad Strongrun tarih 30 May 2018, 13:56

Genel Bilgiler : İSİM: Bralvadd Strongrun (w/ Orga)
YAŞ: 24
CİNSİYET: Erkek
SINIF: Bard
IRK: İnsan
BOY: 1.87
KİLO:81
SEVİYE: 1
TECRÜBE: 0 / 100
ALİGNMET: Lawfull Neutral
BİLİNEN DİLLER:İnsan, Wulgar
MESLEK: İlk Yardım

Statlar : ANA STATLAR
Güç: 7
Çeviklik: 12
Dayanıklılık: 5
Karizma: 19
Zeka: 10
Bilgelik: 11

ALT STATLAR

GÜÇ STATLARI


Tırmanma ve Yüzme: 1
Kaldırma:
Zıplama: 1

ÇEVİKLİK STATLARI


Denge: 1
Gizlenme: 1
El Çabukluğu: 2

KARİZMA STATLARI


Diplomasi: 3 (1+2)
İkna:3
Blöf:2
Bilgi Toplama:1

ZEKA STATLARI


Değerlendirme: 3 (2+1)
Arama: 1
Dil Anlama ve Konuşma: 1

BİLGELİK STATLARI


Dinleme: 1
İç Güdü: 0
Fark Etme: 1
Hayatta Kalma: 0 (1+-1)

Yaşamsal Özellikler :  HP: 15
AC: 10+4
Hit: 4
Konsantrasyon: 3
Atak: 2
Büyü Gücü: 11 (3+8)
Mana: 38 (30+8)
-Mana Doldurma: 5 Turda 18 (10+8)

Büyüler veya Yetenekler : 
BÜYÜ VEYA YETENEK İSİMLERİ VE ÖZELLİKLERİ


IRKSAL ÖZELLİKLER
Savaş Narası (Güç/3) : İnsanlar savaşlarda bağırarak gaza gelirler. Bu savaş narası size ve takımınıza 3 turluğuna artık atak verir.BÜYÜ VE YETENEK KULLANIM SINIRI


00/00
Ekipmanlar ve Çanta : 
SİLAHLAR


Hobbit İşi Lute (+8 Büyü Gücü, +8 Mana, +8 Mana Doldurma): 26 GOLD

ZIRHLAR
Kafa: Orta (+2 Zırh): 7 Gold
Gövde: Deri Zırh (İyi) (+5 Zırh): 12 Gold
Omuz:
Bacak: Deri Zırh (İyi) (+5 Zırh): 12 Gold
Eldiven:
Ayak: Orta (+2 Zırh) : 7 GoldAKSESUARLAREŞYALAR


ILK YARDIM SETİ (İlk Yardım): 3 Gold
MATARA: 5 Gold
ÇAKMAKTAŞI: 1 Gold
UYKU TULUMU: 4 Gold
PARA KESESİ


Bakır:
Gümüş:
Altın: 23
Platin:

Görünüm:
Resim

Omzunun biraz üstüne kadar gelen özenle taranmış ve rüzgarın tek kişilik senfonisinde ahenkle dans eden parlak gümüş renginde saçlar ve bakanların içinde kaybolduğu mor gözler. Bralvadd’ın en dikkat çeken iki özelliğidir.

Orta halli bir fiziği vardır aşırı sıska veya bir kas deposu değildir. İlk izlenimin önemli olduğuna inanmaktadır ve ilk izlenimin büyük çoğunluğunun dış görünüşten geldiğini düşündüğünden ötürü daima kıyafetlerine dikkat eder, saçlarına zaman ayırmaktan çekinmez.

Kişilik:
Neşeli birisidir Bralvadd eğlenmekten ve eğlendirmekten çok hoşlanır. Bazen müziğiyle yapar bunu bazense tarihin tozlu sayfalarında unutulmuş bir halk hikayesiyle. Doğal olarak kalabalık ortamları sever bu bazen bir meyhane olur bazen bir şenlik. Bu gibi alanlarda ön plana çıkmaktan hiç çekinmez normal bir seyirci gibi otururken aniden kalkıp sanatını icra etmeyi başlayabilir genellikle hoş karşılansa arada sırada ters tepkiler de aldığı olmuştur.

Belli bir yere bağlanmayı sevmez zira gezgin adamdır kendisi dönecek bir yeri olmamasının özgürlüğü içinde hayatını devam ettirir. Bundandır hiç tanımadığı ailesini merak etmemesi, aramaması.

Kendini iyi tanıyan birisidir ne yapabileceğini, ne yapamayacağını iyi bilir mesela gezginler için en büyük sorunlardan birisi olan haydutlarla savaşmayı tercih etmez. Yalnız gireceği bir savaşın yüksek ihtimalle kendinin sonu olacağının bilincindedir. Bu yüzden farklı yolları kullanır bazen geceyi orada geçirir onları müziğiyle eğlendirir ve gönüllerini kazanır. Bazen kendisinin soylu birisi olduğuna ikna eder ve bununla uğraşmak istemeyen haydutlar tarafından bırakılır.

Yolculuğun başında oldukça iyi, herkesi önemseyen birisi olsa da yolculuğu boyunca gördüğü şeyler onu değiştirdi ve dünyadaki herkesi kurtaramayacağını anladı. Değişmesi gerektiğinin farkındaydı. Önce haksızlığı gördüğünde kafasını çevirmeyi öğrendi, sonra önemsememeyi ve en sonunda kendi çıkarları için gerektiğinde kötülük yapması gerektiğini öğrendi.

İyilik ve kötülük arasında bir çizgi olduğuna inanmamaya başlamıştı artık. Birisi siyah diğeri beyaz değildi ikisi birbirine karışmıştı ve her yer griydi onun için. Değer verdiği önemsediği birisi veyahut kendisi için herhangi bir kötülük yapmasının bir hata olmadığını düşünüyordu.

Okumayı fazlasıyla sever, yazmayı da. Genellikle şarkı yazsa da bazen diğer türlerde de yazılar yazmaktadır.
Hayatının bir gün son bulacağı düşüncesinin kendisini kamçılamasının yardımıyla sürekli gezmek ve yeni şeyler öğrenmek için mücadele verir. Bu sırada duyduğu eski halk hikayelerini, yöreye özel şarkıları yazdığı bir defteri bulunmaktadır. Amacı gezebildiği tüm yerleri gezip bunların kültürlerini içeren bu kitabı insanlığa hediye etmektir. Bu sayede yıllar sonra bile kendisini hatırlayanların çıkacağını ummaktadır.

Ayrıca eski şarkı ve halk hikayelerinin üstünde uzun süre düşünme gibi bir huyu da vardır. Zira içinde sakladığı şeylerin çok şaşırtıcı olabileceğine şahit olmuştu birçok defa.

Geçmiş:
Gece, yağmurlu. Küçük Bralvadd üşüyordu. Sırf elden ayaktan düşmesi diye verilen küçük bir battaniyeyle vücudunun tamamını örtmek için debeleniyor lakin başarılı olamıyordu, pes etmemekte kararlıydı yağmurdan ötürü çamurlaşmış toprakta yuvarlanmaya devam etti uygun pozisyonu bulursa bu küçük battaniyenin içine girebileceğine inanıyordu. İnanç her zamanki gibi kendini kurtarmamış hatta daha kötü bir hale getirmişti. Domuzlar gibi çamurda dönüp durmuş, pislenmişti. Ağzına çamurun çirkin tadı geliyordu bu tattan kurtulmak umuduyla kuvvetli bir şekilde tükürdü. Elini battaniyeye silerek temizledi ardından temizlenmiş elleriyle de yüzünü sildi. Tekrar kirli ellerine baktığında küçük beyni hatasının farkına vardı, battaniyeye direk yüzümü silebilirdim diye iç geçirdi. Gülümsedi ve düşünmeye devam etti: Yaşlı amcanın da dediği gibi hayat bazen zor yoldan öğretmeyi seçer bundan sonra ilk yüzümü sileceğim battaniyeye. Ardından yüzünün kirlenmemesine dikkat ederek biraz daha yuvarlandı ve uygun pozisyonu bularak uyudu.

Ertesi sabah kendisini kaldıran ne yazık ki güneşin şefkatli ışığı olmamıştı, üstüne boşaltılan kovayla aniden ayaklandı. “Dışarıdan bakınca tam bir domuz gibi görünüyorsun KİHİHİ. Bence bunu bil iltifat olarak kabul et zira domuzların etini pişirip yiyebilirsin oysa senin hiçbir işe yaradığın yok. İki taş taşıyınca yoruluyorsun, güçlü değilsin. Dünyada ki en değersiz esir falan olabilirsin.”, dedi. Cevap veremedi Bralvadd ne diyebilirdi ki her zamanki gülümsemesiyle cevap verdi fazlasıyla üzülmüştü. Oysa ilk taşı taşırken kalbi yerinden çıkacak gibi hissetmesine buna rağmen iki tanesini taşımak için kendisini zorlamıştı. Çabasıyla böyle dalga geçilmesi onu üzüyordu birazcık övgü duymalı epey zaman olmuştu hatta hayatı boyunca hiç övülmüş müydü?

Biraz kuruduktan sonra rutin işlerini yapmaya başladı kendisine verilen en ağır görev taş taşımaydı zira güçsüz vücudu yüzünden fiziksel işler de epey başarısızdı.

Hayatının bugün değişeceğinden bihaber vaziyette getir-götür işleri yaparken ateşin başında elinde garip aletle hoş sesler çıkartan birisini gördü. Yeni gelmiş olmalı onu daha önce hiç görmedim diye düşündü. İşini bırakıp tüm ciddiyetiyle o adamı dinlemeye koyuldu ancak sadece dinlemiyor izliyordu da. Nereye bastığında nasıl ses çıktığını her şeyi anlamaya çalışıyordu.

Müzisyen kendisine büyülenmiş gözlerle bakan gümüş saçlı çocuğu fark ettiğinde şaşırmıştı. Kendisini daha önce böyle dinleyen kimse olmamıştı Heyecanını gizledi, biraz kabardı ve çocuğun yanına gitti. Denemek ister misin diye Lute’u uzattığında Brallvad şaşkınlıktan ne yapacağını şaşırdı bir süre adama boş gözlerle baktı. Adam istemediğini düşünerek Lute'u geri çekerken topun üstüne atlayan kedi gibi ileri fırladı ve Lute’u iki eliyle sarılıp çekti. Adamın duruşunu taklit etmeye çalışarak aynı parçayı çalmaya çalıştı. Kesinlikle başarılı değildi ancak sadece bir kere duyduktan sonra böyle çalması bile saygıyı hak ediyordu.

Bu sırada adam gizlenmeye çalışan bir şey fark etti. Dağınık saçları, kirli elbisesi ve suratı, yaralar içinde ki vücudu tüm bu pisliğin arasında sanki bir anlık geleceği görmüştü. Bakımlı beyaz saçları rüzgarla dans ederken hoş kıyafetlerinin içinden tek kişilik bir resital veren bir çocuk…

Aralarında kısa bir konuşma geçti ve bu gezgin Bralvadd’ı yanına almak için tacirlerin lideriyle konuştu ve yalnız başına geldiği bu kamptan bir öğrenciyle ayrıldı. Bralvadd kendisini kaç paraya satın aldığını sürekli sormuştu bu adama ancak bir cevap alamamıştı.

Bundan sonra hayatı çok hızlı değişti. Kendisini satın alan Telhi adlı adam bir gezgin bir ozandı. Onunla birlikte geziyor kendisinden dersler alıyordu. Ondan ilk yardım yapmayı bile öğrenmişti.

Öncekinden çok farklıydı asil bir beyefendi gibi duruyordu. Nasıl durması gerektiğini, konuşulacağını öğrendi. İnsanları etkilemeyi, insanları kontrol etmeyi öğrendi. Müziğin düzgün kullanılırsa her şeyi yapabileceğini öğrendi. Telhi’nin ölümüyle gezginliğe devam etti. Diyar diyar gezip çok farklı şeyler gördü.
En son Brallvad Strongrun tarafından 28 Haz 2018, 18:34 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı Brallvad Strongrun
KH: Zincirsizler
KH: Zincirsizler
 
Mesajlar: 5
Kayıt: 30 May 2018, 12:56

Re: Bralvadd Strongrun

Mesajgönderen Hector tarih 28 Haz 2018, 12:28

Alt Statlar bonusları ve eksileriyle toplam "22" ye ulaşması gerekmektedir. 20 puanı siz dağıtıyorsunuz, Irksal olarak da 3 "+" ve 1 "-" geldiği için 22 olmalıdır. Tekrar kontrol ediniz.

2 Adet dağıtılmayan alt stadınız vardır.
Resim

"Işık karanlıkta parlar. Karanlık onu alt edemedi."
(Yuhanna 1:5)
Kullanıcı avatarı Hector
SA: Lightbringer
SA: Lightbringer
 
Mesajlar: 31
Kayıt: 26 Mar 2018, 02:17

Re: Bralvadd Strongrun

Mesajgönderen Brallvad Strongrun tarih 28 Haz 2018, 18:36

Düzenlendi.
Kullanıcı avatarı Brallvad Strongrun
KH: Zincirsizler
KH: Zincirsizler
 
Mesajlar: 5
Kayıt: 30 May 2018, 12:56

Re: Bralvadd Strongrun

Mesajgönderen Fraquien tarih 29 Haz 2018, 19:41

Tarafımca onaylandı. İyi günlerde çalın :lol:
Resim
Kullanıcı avatarı Fraquien
SA: Forsaken
SA: Forsaken
 
Mesajlar: 530
Kayıt: 03 Ara 2012, 22:27


Dön Karakter Yaratımı

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir